Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah

Mapa našeho hroznu paralelních vesmírů

s vazbami Země - Měsíc

(mapování z roku 2050 A.D.)

 


 

Dovětek

Čtvrtá říše - Čtvrtá Země. Dvě knihy na sebe navazující, ačkoliv je mezi nimi pauza deseti let. Tolik potřebovali Vávrovi synové, aby vyrostli a dospěli.

Druhá kniha končí a s ní i příběh Oty Vávry. Zůstává jen několik záhad, které (snad!) nebudou mít velkou váhu na životní osudy našich hrdinů.

Anebo ano?

Zajímá ještě někoho, jak může dopadnout manželství Oty Vávry s Belial Sarchou? Nebudou to mít snadné, vždyť pocházejí z jiných světů... ale co je horšího, tefirky by mohly naši pozemskou civilizaci rozvrátit i neúmyslně - stačilo by, aby žily na Zemi! Za několik málo generací by se katastrofálně projevil vliv tefirských genetických odlišností...

Ne, lidé Země by nevyhynuli, alespoň ne hned. Jen pozemská civilizace by to nevydržela.

Proč? To vám může vysvětlit tefirka Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby...

Zajímá někoho, kdo jsou andělé, zmiňovaní ďáblem-Schmidkem? Objeví se tu jen v náznaku, pro děj nejsou důležití - asi by to chtělo bližší vysvětlení.

Schmidke Otovi Vávrovi tvrdil, že v době, kdy se Ota staral o ukončení války mezi hitlerovci a chobotnicemi na Druhé Zemi (zvané Xijtra), objevili se na Zemi další mimozemšťané - ďábly nazývaní andělé. Snad o nich něco napovídá, že se jich ďáblové báli. A měli proč. Vávrova parta by nedokázala nenápadně umístit výstražné atomové bomby přímo do přísně střežených tajných protiatomových krytů tří nejmocnějších mužů světa, aby je donutila chtě nechtě uzavřít mír. Česká vlaječka na vrcholku Liščí hory ve světě Bykyle ale dává tušit, že se tam někdo ze Země objevil dávno před Vávrovou partou. Kdo to ale byl? Neudělal Vávra chybu, že se na Zemi více nesnažil vyhledat partu, která si říkala »Učedníci«?

Schmidke ale nakousl, že to není jednoduché. Útočištěm Učedníků jsou skutečně venušské světy. Venuše je nebezpečná, ani ďáblové na ní nedokázali postavit své konvertory, Vávrovci tím méně. Jedni ani druzí tedy Učedníky objevit nemohli. Proto jsou o nich ve Čtvrté Zemi jen drobné zmínky a náznaky... například - že Učedníci žádné konvertory nepotřebují...

Dvojnásob by byl Ota Vávra překvapený, kdyby zjistil, že vlaječku na Liščí hoře zanechal na svých toulkách po sousedních světech dvanáctiletý kluk se svým psíkem.

Chlapec a psík - osamělí objevitelé cizích světů...?

Ano. Ale to už je úplně jiný Autobus.

Chlapec Olda je hlavní hrdina dětské sci-fi trilogie Andílek - Učedník andělů - Andělský svět, odehrávající se právě v době, kterou popsal Schmidke - vedle Čtvrté říše a zčásti i vedle Čtvrté Země. Najdete tam mluvící psy i další mimozemšťany, dobré i zlé - včetně oživlých mumií. Olda má zkrátka štěstí, že se setkal s úplně jinými kosmickými bytostmi, než Ota Vávra.

Na tyto příběhy potom navazuje temnější sága, nazvaná Jupiterský duch. Ta už není pro děti, duchové jsou paradoxně hodně tvrdé bytosti a jejich domovský svět není Země, i když se objevují i na Zemi. Na rozdíl od hrdinů dětské trilogie Andílek jim nejde ani tak o dobro, jako o spravedlnost.

Spravedlnost, která někdy i tvrdě trestá.

Pokud to tedy zvídavého čtenáře zajímá, může pokračovat dalšími knížkami.

Následuje:

Andílek (Andělská trilogie 1)

První je kniha Andílek, ve které se můžete setkat s klukem, který zanechal tu záhadnou českou vlaječku na Liščí hoře ve světě Bykyle. Proč? Chtěl snad Otu Vávru varovat? Ale kdež! Jen podlehl furiantskému nutkání, aby ve světě, který sám nazývá »Zahrádka« zanechal něco jako svůj podpis - »Byl jsem tady!« - a zvolil si k tomu českou vlaječku na vrcholku nejvyššího kopce tohoto světa. Pro kluka, kterého andělé naučili létat i bez letadla, je to přece maličkost.

V Andělské trilogii se Ota Vávra neobjeví. Hrdiny těch tří knih jsou děti, které v Praze objeví malou andělku Bísíáju, v nouzi jí pomohou a ona jim za to věnuje dary, umožňující dělat zázraky. Pro anděly je přece běžné chodit po vodě, měnit vodu ve víno (i v limonádu), a křísit mrtvé.

Andělce se podaří vrátit se domů, ale zanechá na Zemi několik geneticky zmutovaných dětí... a také jejich zmutovaného psa, kterému přidala na inteligenci...

Pravdou je, že ten kluk s andělskými dary Otovi pomůže více než kdo jiný. Ale také mu způsobí neřešitelné problémy. Například zázračně vzkřísí jeho mrtvou manželku Belial Ameatu - a Ota Vávra je rázem bez vlastní viny bigamistou, neboť má dvě manželky - obě Belial a obě tefirky. Což o to, u tefirů je mnohoženství dovolené, takže by Ota mohl žít u nich.

Ale to zdaleka není všechno!

Následuje:

Válka ďáblů (Jupiterský duch 3)

Ota se objeví na konci třetí knihy »Válka ďáblů (Jupiterský duch 3)«. Konečně se setká s těmi anděly, kterých se tak obával! Ale protože se děje těchto knih míjejí a vinou vedle sebe, setkají se všichni krátce po zničení ďáblů torzní bombou v pevnosti pod Jeruzalémem. Ukáže se tam, že Otův kamarád generál Schmidke anděly jen trochu předběhl - právě se chystali pozemské ďábly rozprášit pomocí zázraků - neboť i andělé umí používat zázračné zbraně, když je to opravdu nutné.

Tam se Ota Vávra setká nejen s Belial Ameatou, ale i se svým zmizelým a oplakaným synem Jirkou. Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby mu ho vrátí ze světa duchů. Ne nadarmo jsou tyto knihy nejen o tom, jak se stát Jupiterským duchem - ale také zpátky člověkem...

V poslední knize se ukáže, že lidé mohou naopak pomoci i andělům...

Těch knih je totiž celkem devět...

 © 2002 Václav Semerád, Praha

Konec

Zpět Obsah

© 2002 Václav Semerád, Praha

26.12.2017 23:31


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 24/9 v 18:57 na téma: §Romány : Udělal jsem si inventuru knížek podle počtu stránek. Tiskárna má limit 500, trilogie Andílek se tam vešla jen s odřenýma ušima.Knihy, které se do limitu v A5 nevejdou, jsou: Zoidée, Schizofrenik, Léčitelka, Přítel, 4.říše, 4.Země, Jupiterský duch, Kniha, Rusalky, Skřítci, Orizemě, Zuznelai... je jich nějak moc, že?Zoidée se sice vešla do 288 stránek, jenže při velikosti písmenek bleších 9 (tu chybu už nikdy neudělám).25.09 jiho: Velikost...

Domů
Statistiky

"Čtvrtá Země" (komentáře)

Téma=§4zem Hlasovalo 14, celkem 68 hvězd, průměr=4.86.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: stodvádvacet = (nejsi robot?)    (168 příspěvků).  

! Dnes 1, včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky dnes: §Romány včera:

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: §Admin

 Přidat přílepek!?

26.09.2018  id: 1294992

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 309 e-mailu 26.09.2018 00:00 :

Změna v "Beridaz" 25.09.2018 1259   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: wrah

 

Info: Smutek

 Přidat přílepek!?

15.08.2012 v 21:22 id: 177602

http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?c=A120808_115939_kolem-sveta_tom Tady máte přímo fotku konvertoru země nahoru. Jen to vydávají za mrakodrap.


4. Jméno: CvMartin

 

 

 Přidat přílepek!?

15.08.2012 v 19:59 id: 177600

Když jsem dnes spustil Vaše stránky, jako obrázek na mě vykoukly Babylonská věž a EU parlament ve Strasbourgu. Tak jsem si vzpomněl, že jste psal ve Čtvrté zemi, že ďáblové když stavěli konvertor do Země nahoru (Xijtra), museli ho umístit 60m nad zem.

Že je Evropský parlament baštou homunkulů Tefirů je více-méně známou skutečností. Teď je jen otázkou, jestli zmíněný konvertor se v dané budově opravdu nachází a jestli náááhodou nechystají invazi na již zmíněnou planetu.....


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

18.05.2011 v 09:14 id: 165857

2 jiho: Ono se to dalo čekat. Ta nejsvobodnější země šíří svou úroveň svobody po světě bombami, proč bychom měli být výjimkou? Možná by bylo namístě začít uvažovat o pelenitové síti (viz Přítel), tedy síti nezávislé na oficiálním internetu. Problém asi bude v hardwaru. Wifi je vhodné jen pro malé, lokální minisítě, ale pro větší vzdálenosti nestačí. Naštěstí už dnes existují převaděče pro šíření signálu tam, kam se běžný signál nedostane. Takové sítě by mohly být i mimo kontrolu Velkého Bratra (a zejména Američanů).

Přitom to už začíná být aktuální. V diskuzích na novinky.cz dlouho opruzoval extrémně proamerický Čechoameričan pod nickem Večerek. U nich bylo podle něho všechno nej... žádná hypoteční krize, žádní nezaměstnaní... aby dokázal, že je u nich pořád nejvyšší svoboda slova na světě, napsal, že Obama je debil a slíbil, že druhého dne diskuzi opět navštíví. Nenavštívil - slehla se po něm prérie (pokud to nebylo Guantánamo - ale dobře mu tak, řekl si o to sám).Komentáře

Začátek


Přílepky dnes: §Romány včera: