Bez COOKIEs je omezený přístup!

Mapa našeho hroznu paralelních vesmírů

Zpět Obsah

s vazbami Země – Měsíc

(mapování z roku 2050 A.D.)

 


 

Dovětek

Čtvrtá říše – Čtvrtá Země. Dvě knihy na sebe navazující, ačkoliv je mezi nimi pauza deseti let. Tolik potřebovali Vávrovi synové, aby vyrostli a dospěli.

Druhá kniha končí a s ní i příběh Oty Vávry. Zůstává jen několik záhad, které (snad!) nebudou mít velkou váhu na životní osudy našich hrdinů.

Anebo ano?

Zajímá ještě někoho, jak může dopadnout manželství Oty Vávry s Belial Sarchou? Nebudou to mít snadné, vždyť pocházejí z jiných světů... ale co je horšího, tefirky by mohly naši pozemskou civilizaci rozvrátit i neúmyslně – stačilo by, aby žily na Zemi! Za několik málo generací by se katastrofálně projevil vliv tefirských genetických odlišností...

Ne, lidé Země by nevyhynuli, alespoň ne hned. Jen pozemská civilizace by to nevydržela.

Proč? To vám pomůže vysvětlit tefirka Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby...

Zajímá někoho, kdo jsou andělé, zmiňovaní ďáblem-Schmidkem? Objeví se tu jen v náznaku, pro děj nejsou důležití – asi by to chtělo bližší vysvětlení.

Schmidke Otovi Vávrovi tvrdil, že v době, kdy se Ota staral o ukončení války mezi hitlerovci a chobotnicemi na Druhé Zemi (zvané Xijtra), objevili se na Zemi další mimozemšťané – ďábly nazývaní andělé. Snad o nich něco napovídá, že se jich ďáblové báli. A měli proč. Vávrova parta by nedokázala nenápadně umístit výstražné atomové bomby přímo do přísně střežených tajných protiatomových krytů tří nejmocnějších mužů světa, aby je donutila chtě nechtě uzavřít mír. Česká vlaječka na vrcholku Liščí hory ve světě Bykyle ale dává tušit, že se tam někdo ze Země objevil dávno před Vávrovou partou. Kdo to ale byl? Neudělal Vávra chybu, že se na Zemi více nesnažil vyhledat partu, která si říkala »Učedníci«?

Schmidke ale nakousl, že to není jednoduché. Útočištěm Učedníků jsou skutečně venušské světy. Venuše je nebezpečná, ani ďáblové na ní nedokázali postavit své konvertory, Vávrovci tím méně. Jedni ani druzí tedy Učedníky objevit nemohli. Proto jsou o nich ve Čtvrté Zemi jen drobné zmínky a náznaky... například – že Učedníci žádné konvertory nepotřebují...

Dvojnásob by byl Ota Vávra překvapený, kdyby zjistil, že vlaječku na Liščí hoře zanechal na svých toulkách po sousedních světech dvanáctiletý kluk se svým psíkem.

Chlapec a psík – osamělí objevitelé cizích světů...?

Ano. Ale to už je úplně jiný Autobus.

Chlapec Olda je hlavní hrdina dětské sci-fi trilogie Andílek – Učedník andělů – Andělský svět, odehrávající se právě v době, kterou popsal Schmidke – vedle Čtvrté říše a zčásti i vedle Čtvrté Země. Najdete tam mluvící psy i další mimozemšťany, dobré i zlé – včetně oživlých mumií. Olda má zkrátka štěstí, že se setkal s úplně jinými kosmickými bytostmi, než Ota Vávra.

Na tyto příběhy potom navazuje temnější sága, nazvaná Jupiterský duch. Ta už není pro děti, duchové jsou paradoxně hodně tvrdé bytosti a jejich domovský svět není Země, i když se objevují i na Zemi. Na rozdíl od hrdinů dětské trilogie Andílek jim nejde ani tak o dobro, jako o spravedlnost.

Spravedlnost, která někdy i tvrdě trestá.

Pokud to tedy zvídavého čtenáře zajímá, může pokračovat dalšími knížkami.

První je kniha Andílek, ve které se můžete setkat s klukem, který zanechal tu záhadnou českou vlaječku na Liščí hoře ve světě Bykyle. Proč? Chtěl snad Otu Vávru varovat? Ale kdež! Jen podlehl furiantskému nutkání, aby ve světě, který sám nazývá »Zahrádka« zanechal něco jako svůj podpis – »Byl jsem tady!« – a zvolil si k tomu českou vlaječku na vrcholku nejvyššího kopce tohoto světa. Pro kluka, kterého andělé naučili létat i bez letadla, je to přece maličkost.

V Andělské trilogii se Ota Vávra neobjeví. Hrdiny těch tří knih jsou děti, které v Praze objeví malou andělku Bísíáju, v nouzi jí pomohou a ona jim za to věnuje dary, umožňující dělat zázraky. Pro anděly je přece běžné chodit po vodě, měnit vodu ve víno (i v limonádu), a křísit mrtvé.

Andělce se podaří vrátit se domů, ale zanechá na Zemi několik geneticky zmutovaných dětí... a také jejich zmutovaného psa, kterému přidala na inteligenci...

Pravdou je, že ten kluk s andělskými dary Otovi pomůže více než kdo jiný. Ale také mu způsobí neřešitelné problémy. Například zázračně vzkřísí jeho mrtvou manželku Belial Ameatu – a Ota Vávra je rázem bez vlastní viny bigamistou, neboť má dvě manželky – obě Belial a obě tefirky. Což o to, u tefirů je mnohoženství dovolené, takže by Ota mohl žít u nich.

Ale to zdaleka není všechno!

Ota se objeví na konci třetí knihy »Válka ďáblů (Jupiterský duch 3)«. Konečně se setká s těmi anděly, kterých se tak obával! Ale protože se děje těchto knih míjejí a vinou vedle sebe, setkají se všichni krátce po zničení ďáblů torzní bombou v pevnosti pod Jeruzalémem. Ukáže se tam, že Otův kamarád generál Schmidke anděly jen trochu předběhl – právě se chystali pozemské ďábly rozprášit pomocí zázraků – neboť i andělé umí používat zázračné zbraně, když je to opravdu nutné.

Tam se Ota Vávra setká nejen s Belial Ameatou, ale i se svým zmizelým a oplakaným synem Jirkou. Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby mu ho vrátí ze světa duchů. Ne nadarmo jsou tyto knihy nejen o tom, jak se stát Jupiterským duchem – ale také zpátky člověkem...

V poslední knize se ukáže, že lidé mohou naopak pomoci i andělům...

Těch knih je totiž celkem devět...

 © 2002 Václav Semerád, Praha

 

Konec

Zpět Obsah

© 2002 Václav Semerád, Praha

Následuje:

Andílek

(Andělská trilogie 1)

Knihy skupiny

Paralelní vesmíry


01) Čtvrtá říše

02) Čtvrtá Země

03) Andílek

04) Učedník andělů

05) Andělský svět

06) Duch a ďáblice

07) Svět ďáblic

08) Válka ďáblů

09) Asistenti Erduka

91) Horákovi v akci

Titul: Čtvrtá Země

Autor: Václav Semerád


© 2002 Václav Semerád, Praha

Skupina: Paralelní vesmíry - (2)

Veškeré připomínky jsou vítané

vsemerad@volny.cz

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Čtvrtá-Země

Next: Andílek

(Paralelní vesmíry 3)

Errata:

Anotace


Na 4.Říši navazuje další kniha s podobným názvem - 4.Země, kde se čtenář opět setká s Otou Vávrou, ale už ne v Novém Německu. Poté, co byli lidé z paralelního světa mimozemšťany vyhozeni, obrátí se ve svých výzkumech na opačnou stranu paralelních vesmírů - a mají úspěch, objeví Třetí Zemi, pak Čtvrtou... jenže netuší, jak nebezpečné objevy to jsou. Najdou na nich jen nestvůrné zlo. A s hrůzou zjišťují, že se již zabydlilo i na Zemi... Co s tím? 4.Země pojednává osvětě zvaném Gehenna - znalci Bible jistě vědí, že se tak nazývalo pravé Peklo s ďábly našich praotců. Když se ale Peklo otevře a z paralelního vesmíru vystoupí praví ďáblové, je pozdě honit bycha. Kdo pak může Zemi zachránit? Snad jen člověk, do kterého vstoupí - ďáblice. Ani úsloví „vstoupil do něho ďábel" není zdaleka tak nemožné, jak se leckomu zdá.

Däniken se krutě mýlil, když své laskavé bohy umístil do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého Pekla. Setkání s Dänikenovými bohy by pro lidi Země bylo přínosem, setkání s ďábly je naopak něco nevítaného... zejména až vyjde najevo, že oni Zemi - vlastně nikdy neopustili...

Podtitul knihy říká:

Kdo ovládá mimoprostor, může se stát pánem světa.

Pokud mu ovšem jeden svět stačí...

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.


SDÍLENÁ LITERATURA


www.romanyzdarma a www.sw.gurroa.cz

Tento pokus o sdílenou literaturu rozesílejte, prosím, dál. Pokud usoudíte, že napsaný text byl pro vás natolik zajímavý a čtivý, že byste byli ochotni ho finančně ohodnotit, pošlete autorovi na číslo konta

*** 1479600028/3030 ***

dobrovolný příspěvek (do dvaceti korun).

Jde o nový směr šíření literatury bez mezičlánků a dalších nákladů, který by se časem mohl stát přijatelný autorům i čtenářům.

Díky.

Poznámky pod čarou


1 Přeložil O.Friš

2 Přeložil O.Vávra

3 vyrovnávač sítě

4 celoroční výroba Temelína je cca 12 terawatthodin

5 Sturmgewehr Stg44 - německá útočná puška, vyvinutá na Zemi, podle které vzniklo později více odvozených modelů (Kalašnikov, Sa58 atd.)

06.07.2020 17:18


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Hugot: 23/9 v 13:10 na téma: Zákon-orlů : Bude ještě pokračování série Enkra Weston ? Ta pátá kniha je označená jako dokončená ale děj poslední kapitoly vypadá dost ustřižený v půlce.   =*=   23.09 SW : Pátá kniha je dokončená, další nemám rozjeté, ale bude jich ještě hodně. Na "ustřižení" jsem se dotázal, ale je to prý v pořádku. Pokračuje se v dalším dílu. Teď jsem kvůli Enkrovi zanedbával Závodí, musím to vyvážit. Ale dělám na obou, bez obav. ;

Domů
Statistiky

"Čtvrtá Země" (komentáře)

Téma=Čtvrtá-země Hlasovalo 15, celkem 73 hvězd, průměr=4.87.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

24.09.2020  id: 1335969

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 368 e-mailu 24.09.2020 00:00 :

Změněn Noel 23.09.2020 1309

Změněn Závodí 23.09.2020 2257   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: MiHo

 

 

Téma: Admin

23.09.2020  id: 1335967

Ouvej, něco je asi špatně: nyní ve 12.39 se mi na hlavní stránce objevuje sekce s větou: "Je noc, proto se dá měnit dětská pojistka:"


SW: Díky za upozornění. Už to zmizelo? (23.09.2020 20:10) (Příspěvek zítra zmizí!)


4. Jméno: Q-1708142205

 

 

Téma: Čtvrtá-říše

Kniha

27.09.2017 v 20:45 id: 1287392

Ve Vašich knihách jsou vysoké ideály, morálka a svědomí. Touží po světě krásy a míru, a ne světu ve tmě otroctví. Blaží na duši. Proto je čtu velmi ráda. Děkuji opravdu.


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Čtvrtá-říše

Kniha

04.10.2016 v 16:49 id: 1218474

Dcera mi vrátila knížku. Vyhrabala ji někde ve skříni a při tom zjistila, že ji má ode mne dvojmo, jednu s věnováním, druhou úplně novou, čistou. Co s ní? Napadlo mě dát ji do nabídky, někomu může udělat radost. Jenže mám jen jeden kus, takže by ji dostal ten, kdo ji uvidí první (tak je to i s knihami "Piráti na Marsu", ale těch je přece jen víc a jejich počet klesá pomaleji). To by nebylo spravedlivé, většina by byla diskriminovaná, někdo sem chodí po ránu, někdo až k půlnoci.

Nedávno jsem tuto knihu podepisoval na Festivalu Fantazie. Byla na ní cenovka z bazaru 400.-Kč. Na to, že původní cena byla 198 Kč, ji sehnali dost draho, levněji ale nebyla.

A co takhle vydražit ji? Ne přes Aukro, ale tady. Dražba je ovšem problematická při vyhodnocování, mohlo by se stát, že zájem bude velký a většinu zájemců zklamat? Co ale použít "Holandský typ" dražby? Nasadit naprosto nereálně vysokou cenu a pozvolna ji snižovat, komu prvnímu ujede ruka a klikne na objednávku, toho bude - ovšem za cenu platnou právě v této chvíli. Ostatním v té chvíli z nabídky zmizí a i kdyby ji měli ještě půl dne na obrazovce, dostanou po kliknutí už jen omluvnou zprávu. Robotek Emailek bude ale spravedlivý. Tak se v Holandsku draží tulipány a jiné komodity. Co na to čtenáři? Může se stát, že knihu získá někdo hodně draho, ale mohlo by se naopak stát, že cena klesne až k nule a dostane ji (teoreticky - sám tomu nevěřím) ten, kdo klikne při ceně 10.-Kč.

Můžeme to zkusit? Prostě se v nabídce objeví knížka v počtu 1 a s tak nekřesťansky vysokou cenou, že nebude přijatelná pro nikoho, ale ta se každý den sníží, dokud si ji někdo neobjedná. Uvidíme, jak to dopadne...

Má někdo lepší nápad?


6. Jméno: wrah

 

Info: Smutek

15.08.2012 v 21:22 id: 177602

http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?c=A120808_115939_kolem-sveta_tom Tady máte přímo fotku konvertoru země nahoru. Jen to vydávají za mrakodrap.


7. Jméno: CvMartin

 

 

15.08.2012 v 19:59 id: 177600

Když jsem dnes spustil Vaše stránky, jako obrázek na mě vykoukly Babylonská věž a EU parlament ve Strasbourgu. Tak jsem si vzpomněl, že jste psal ve Čtvrté zemi, že ďáblové když stavěli konvertor do Země nahoru (Xijtra), museli ho umístit 60m nad zem.

Že je Evropský parlament baštou homunkulů Tefirů je více-méně známou skutečností. Teď je jen otázkou, jestli zmíněný konvertor se v dané budově opravdu nachází a jestli náááhodou nechystají invazi na již zmíněnou planetu.....


8. Jméno: Jarin

 

Info: fanda

Téma: Čtvrtá-říše

Kniha

17.06.2012 v 00:37 id: 177183

Zdravím Vás pane Semeráde.

Chci Vám jen poděkovat za velmi příjemné chvíle strávené v "jiném světě" díky Vaším románům na Vaších stránkách. Přeji Vám bystrou mysl a bohatou fantazii při psaní. Doufám že toho bude ještě přehršel.

S pozdravem věrný fanoušek.


9. Jméno: MichalZáruba

 

 

Téma: Čtvrtá-říše

Kniha

23.02.2012 v 21:52 id: 167913

Opravdu dobrá kniha, sci-fi sice nemusím, ale tohle se mi opravdu líbilo!

Autorovi knihy děkuji, opravdu moc pěkná!

Michal Z.,14 let


10. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Čtvrtá-říše

Kniha

12.12.2011 v 13:05 id: 167443

Hmm, ta čtvrtá říše, to přísně vzato není snad ani tak alternativní historie, jako historie paralelní...Alternativní historie je třeba "Leviathan"... to se mi moc líbilo... ty nápady tam jsou originelní...Komentáře

Začátek


Přílepky včera: Závodí Středomoří Zákon-orlů