Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah

Mapa našeho hroznu paralelních vesmírů

s vazbami Země - Měsíc

(mapování z roku 2050 A.D.)

 


 

Dovětek

Čtvrtá říše - Čtvrtá Země. Dvě knihy na sebe navazující, ačkoliv je mezi nimi pauza deseti let. Tolik potřebovali Vávrovi synové, aby vyrostli a dospěli.

Druhá kniha končí a s ní i příběh Oty Vávry. Zůstává jen několik záhad, které (snad!) nebudou mít velkou váhu na životní osudy našich hrdinů.

Anebo ano?

Zajímá ještě někoho, jak může dopadnout manželství Oty Vávry s Belial Sarchou? Nebudou to mít snadné, vždyť pocházejí z jiných světů... ale co je horšího, tefirky by mohly naši pozemskou civilizaci rozvrátit i neúmyslně - stačilo by, aby žily na Zemi! Za několik málo generací by se katastrofálně projevil vliv tefirských genetických odlišností...

Ne, lidé Země by nevyhynuli, alespoň ne hned. Jen pozemská civilizace by to nevydržela.

Proč? To vám může vysvětlit tefirka Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby...

Zajímá někoho, kdo jsou andělé, zmiňovaní ďáblem-Schmidkem? Objeví se tu jen v náznaku, pro děj nejsou důležití - asi by to chtělo bližší vysvětlení.

Schmidke Otovi Vávrovi tvrdil, že v době, kdy se Ota staral o ukončení války mezi hitlerovci a chobotnicemi na Druhé Zemi (zvané Xijtra), objevili se na Zemi další mimozemšťané - ďábly nazývaní andělé. Snad o nich něco napovídá, že se jich ďáblové báli. A měli proč. Vávrova parta by nedokázala nenápadně umístit výstražné atomové bomby přímo do přísně střežených tajných protiatomových krytů tří nejmocnějších mužů světa, aby je donutila chtě nechtě uzavřít mír. Česká vlaječka na vrcholku Liščí hory ve světě Bykyle ale dává tušit, že se tam někdo ze Země objevil dávno před Vávrovou partou. Kdo to ale byl? Neudělal Vávra chybu, že se na Zemi více nesnažil vyhledat partu, která si říkala »Učedníci«?

Schmidke ale nakousl, že to není jednoduché. Útočištěm Učedníků jsou skutečně venušské světy. Venuše je nebezpečná, ani ďáblové na ní nedokázali postavit své konvertory, Vávrovci tím méně. Jedni ani druzí tedy Učedníky objevit nemohli. Proto jsou o nich ve Čtvrté Zemi jen drobné zmínky a náznaky... například - že Učedníci žádné konvertory nepotřebují...

Dvojnásob by byl Ota Vávra překvapený, kdyby zjistil, že vlaječku na Liščí hoře zanechal na svých toulkách po sousedních světech dvanáctiletý kluk se svým psíkem.

Chlapec a psík - osamělí objevitelé cizích světů...?

Ano. Ale to už je úplně jiný Autobus.

Chlapec Olda je hlavní hrdina dětské sci-fi trilogie Andílek - Učedník andělů - Andělský svět, odehrávající se právě v době, kterou popsal Schmidke - vedle Čtvrté říše a zčásti i vedle Čtvrté Země. Najdete tam mluvící psy i další mimozemšťany, dobré i zlé - včetně oživlých mumií. Olda má zkrátka štěstí, že se setkal s úplně jinými kosmickými bytostmi, než Ota Vávra.

Na tyto příběhy potom navazuje temnější sága, nazvaná Jupiterský duch. Ta už není pro děti, duchové jsou paradoxně hodně tvrdé bytosti a jejich domovský svět není Země, i když se objevují i na Zemi. Na rozdíl od hrdinů dětské trilogie Andílek jim nejde ani tak o dobro, jako o spravedlnost.

Spravedlnost, která někdy i tvrdě trestá.

Pokud to tedy zvídavého čtenáře zajímá, může pokračovat dalšími knížkami.

Následuje:

Andílek Andělská trilogie 1

První je kniha Andílek, ve které se můžete setkat s klukem, který zanechal tu záhadnou českou vlaječku na Liščí hoře ve světě Bykyle. Proč? Chtěl snad Otu Vávru varovat? Ale kdež! Jen podlehl furiantskému nutkání, aby ve světě, který sám nazývá »Zahrádka« zanechal něco jako svůj podpis - »Byl jsem tady!« - a zvolil si k tomu českou vlaječku na vrcholku nejvyššího kopce tohoto světa. Pro kluka, kterého andělé naučili létat i bez letadla, je to přece maličkost.

V Andělské trilogii se Ota Vávra neobjeví. Hrdiny těch tří knih jsou děti, které v Praze objeví malou andělku Bísíáju, v nouzi jí pomohou a ona jim za to věnuje dary, umožňující dělat zázraky. Pro anděly je přece běžné chodit po vodě, měnit vodu ve víno (i v limonádu), a křísit mrtvé.

Andělce se podaří vrátit se domů, ale zanechá na Zemi několik geneticky zmutovaných dětí... a také jejich zmutovaného psa, kterému přidala na inteligenci...

Pravdou je, že ten kluk s andělskými dary Otovi pomůže více než kdo jiný. Ale také mu způsobí neřešitelné problémy. Například zázračně vzkřísí jeho mrtvou manželku Belial Ameatu - a Ota Vávra je rázem bez vlastní viny bigamistou, neboť má dvě manželky - obě Belial a obě tefirky. Což o to, u tefirů je mnohoženství dovolené, takže by Ota mohl žít u nich.

Ale to zdaleka není všechno!

Následuje:

Válka ďáblů (Jupiterský duch 3)

Ota se objeví na konci třetí knihy »Válka ďáblů (Jupiterský duch 3)«. Konečně se setká s těmi anděly, kterých se tak obával! Ale protože se děje těchto knih míjejí a vinou vedle sebe, setkají se všichni krátce po zničení ďáblů torzní bombou v pevnosti pod Jeruzalémem. Ukáže se tam, že Otův kamarád generál Schmidke anděly jen trochu předběhl - právě se chystali pozemské ďábly rozprášit pomocí zázraků - neboť i andělé umí používat zázračné zbraně, když je to opravdu nutné.

Tam se Ota Vávra setká nejen s Belial Ameatou, ale i se svým zmizelým a oplakaným synem Jirkou. Yazatap Sibyla Kumana, bývalá královna ze Sáby mu ho vrátí ze světa duchů. Ne nadarmo jsou tyto knihy nejen o tom, jak se stát Jupiterským duchem - ale také zpátky člověkem...

V poslední knize se ukáže, že lidé mohou naopak pomoci i andělům...

Těch knih je totiž celkem devět...

 © 2002 Václav Semerád, Praha

Konec

Zpět Obsah

© 2002 Václav Semerád, Praha

26.12.2017 23:31


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Remca: 21/2 v 01:16 na téma: §Sedm : Děkuji za přání hezkých Vánoc a nového ruku 2016, jak mi naběhl obrázek s perníkovým andělíčkem dneska :-D))

Domů
Statistiky

"Čtvrtá Země" (komentáře)

Téma=§4zem Hlasovalo 13, celkem 63 hvězd, průměr=4.85.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: štyriašedesát = (nejsi robot?)    (170 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

22.02.2018 v 23:03 id: 1292664

Generování pro čtečky: Spouštím zatím v poloprovozu, je to na konci "Download" i s návodem. Ještě budu muset ledacos vyřešit, takže je to bez záruky. U většiny románů to funguje, ale počítejte ještě se změnami. Případné chyby mi, prosím, pošlete na můj mail, ve Fóru by dlouhé popisy jen překážely, beztak se budu snažit opravit je co nejdřív.

Návod umožňuje změnit (ignorovat) globální nastavení jmen a případně přidat filtry k dětské pojistce (filtry zapnuté globálně se měnit nedají).

Zatím není vůbec vyřešené blokování současného stahování, ale protože se generuje do společného adresáře, může být současné zapnutí dvou generování na témž počítači zdrojem veliké zábavy! (obě knížky "prorostou do sebe"). Vyplatí se tedy počkat na dokončení. Holt "poloprovoz". Inu - zkuste si to!


3. Jméno: knihomol

 

 

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

22.02.2018 v 20:02 id: 1292663

Pro Bavros: konvertor formátů lze najít na stahuj jako: Hamster Free Ebook Converter.


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

21.02.2018 v 07:40 id: 1292662

Novinka pro čtečky: poslední dny jsem místo dopisováním "Manuscriptu" strávil programováním, ale výsledek stojí za to. Bude to zajímavé především pro čtenáře vybavené čtečkami. Zatím poloprovozně mi chodí konverze i rozepsaných knížek do formátu EPUB. Jednu dobu jsem tu zkoušel "rozepsané romány pro čtečky", pak jsem to vzdal pro přílišnou náročnost (zejména časovou, takový program Calibre konvertoval do EPUB skoro čtvrt hodiny a to jsem mu musel ještě soubor předpřipravovat... jen si to představte, dopisuji kus kapitoly ve 23.45 a mám to ještě zkonvertovat, čili přetáhl bych hodně přes půlnoc... to prostě nešlo, takže jsem to vzdal...). Jenže nová konverze běží na serveru, trvá pár vteřin, takže to bude pro každého. A to není všechno! Moje konverze navíc převádí jména i verze, tj. respektuje nastavení jmen hrdiny a hrdinky i verze podle "dětské pojistky" (ještě mi zbývá něco došolíchat, ale základ už "pochoduje"), takže si může každý "ušít" knížku podle své volby! Tím si i pro čtečky můžete zvolit jména hrdinů! (Čtečky to neumožňují, ale každý si teď může během pár vteřin vygenerovat vlastní verzi, to snad stojí za to, ne?). A bude to fungovat i pro rozepsané romány (na konci zkrátka bude "pokračování příště", což v definitivní verzi zmizí. Takže dvě mouchy jednou ranou: nastavení jmen a verzí i pro čtečky a převod rozepsaných verzí (stopnutý pro přílišnou náročnost).

Co na to Češi?


jaxx: Gratuluji! (21.02.2018 10:32)


ata: Hurá! Super! Perfektní vylepšení! (21.02.2018 12:22)


jiho: Díky za zajímavou možnost. K formátu EPUB mám ale jeden poznatek: Některé čtečky pod Androidem umí texty celkem slušně nahlas předčítat (Cool Reader, eReader Prestigio). Bohužel zrovna Cool Reader při předčítání občas vynechává části textu, kde je nějaká změna ve formátování (konkrétně vůbec nečte Italic, některé další jí "nechutnají" občas). Občas je dokáže umlčet některé místo v textu, i když se zdánlivě o změnu formátování nejedná (ale zjevně tam nějaké "řídící znaky" jsou). eReader je na tom o něco lépe, ale ne 100%. Takže pokud si chci nechat knihu předčítat, musím používat PDB, i když jsem chtěl postupně přejít na EPUB úplně. (21.02.2018 17:20)


Bavros: Super.

Je k mání webová adresa konverze formátů? Sám bych potřeboval starší knížky ve formátu *.prc (z éry windowsmobile před deseti lety)překonvertovat do novějších. Děkuji. (21.02.2018 20:36)


SW: Cool Reader jsem nedávno smazal. Nehodlám se zdržovat s křápem, který klidně náhodně zdvojí stránku a pak jinou stejně náhodně vynechá. Nejen při předčítání, ale neumí to ani pořádně zobrazit. Používám teď Bluefire Reader, ten má taky těžké mouchy, ale aspoň jaxˇtaxˇ věrně zobrazuje (Ten mě zase rozčiluje tím, že si neumí zapamatovat, kde jsem stál v knihovně, takže vždycky musím hledat od počátku). Je to zkrátka osel, ale aspoň nefalšuje text. Už by mohl někdo vynalézt pořádný zobrazovač EPUB!

Konvertovat mezi různými formáty umí Calibre (mám ho z Portable https://portableapps.com/apps , dosud jsem konvertoval jen na něm. Ovšem konverze mu trvá 5-15 minut. (21.02.2018 23:12)


jiho: Po pravdě Cool Reader se podle mne už nijak zvlášť nevyvíjí, ale pořád je to ideální čtečka na PDB formát. Problémy mu dělá, když se pomocí Calibre zkonvertuje nějaký exotický html (případně textový dokument), ve kterém je spousta různých řídících znaků. Pro bezproblémové "sežrání" PDB čtečkou by se asi musely všechny řídící kódy (tagy) odstranit ještě před konverzí. Pokud jsem si dělal konverze do PDB například z DOC, RTF, ODT a pod., tak jsem vždy konvertoval pouze čistý text pomocí DocReaderu. Potom byl výsledný PDB naprosto bez problémů. Vzhledem k tomu, že většinu knih mám právě v PDB, tak je CoolReader pro mne nejpoužívanější čtečka, už od mé symbianovské éry. (22.02.2018 16:27)


SW: Já jsem všechno kontroloval (a pořád kontroluji) ještě na PC pomocí prohlížeče-eBook ze sady Calibre. Proč? Protože dostat eBook do tabletu je tak trochu horror. Windowsy XP totiž ten tablet neznají a neuznávají, pro ně je to "Neznámé zařízení". Linux Ubuntu ho přitom (na stejné mašině!) dokázal pochopit jako diskovou jednotku s nepatrnými odstíny (např. souborový manažer nedokázal spočítat volné místo). Teď ale u dcery jedu na svém cestovním notebooku, kde linux není a XP jsou sice novější, ale tablet taky neznají. Nedávno jsem si naštěstí pořídil minipočítač osazený Windowsy 7, který ten tablet rozpoznají. Jenže ten minipočítač je mrška mnohem pomalejší než notebook, i zařekl jsem se, že ho budu používat jen jako souborový server, protože zvládá externí disk, který jsem dostal k Vánocům a který XP rovněž zcela ignorují (to zase kvůli velikosti - 4TB). Ale přetahat eBook do tabetu znamená přenést soubor nejprve na "předávací disk", pak se přepnout na minipočítač, přetáhnout si soubor na C:/Pom a teprve odtud to jde nahrát na tablet. Ale chtěl jsem vidět, jak se to dá číst, přetahal jsem co jsem měl v EPUB. No a přitom jsem zjistil, že CoolReader si vymejšlí a vynechává. Soubory EPUB byly v pořádku, prohlížeč z Calibre na PC zobrazuje správně (zřejmě je to poctivý PC-program), pro jistotu jsem se podíval i do odzipovaných zdrojových souborů z EPUB - vše v pořádku. Takže následovalo smazání CoolReaderu a shánění něčeho lepšího... zakotvil jsem u Bluefire. Čtečky pro tablety Android zkrátka pořád nejsou na výši a jestli někdo zastavil vývoj, protože si myslel, že už je to dokonalé, pak to vzdal hodně předčasně! (22.02.2018 20:01)


jaxx: CoolReader na Androidu 5 mi jede bez problémů, žádný stránky to nevynechává ani nezdvojuje. Akorát dvě věci: někdy ignoruje nastavenou barvu písma a tvrdošíjně zobrazuje ž jako t s ocáskem... (22.02.2018 21:14)


5. Jméno: wrah

 

Info: Smutek

 Přidat přílepek!?

15.08.2012 v 21:22 id: 177602

http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?c=A120808_115939_kolem-sveta_tom Tady máte přímo fotku konvertoru země nahoru. Jen to vydávají za mrakodrap.Komentáře

Začátek