Bez COOKIEs je omezený přístup!

Čtvrtá Země


Čtvrtá-Země

 

(Paralelní vesmíry 2)

Science fiction

Václav Semerád

© 2002 Václav Semerád, Praha

Nakladatelství: Autobus


Obsah

Rámájanam(32k) 1

Nálet (32k) 1

Nordenova pevnost(94k)

Operace(30k)

Studená sprcha(39k)

Jirkův nápad(33k)

Čtvrtá Země(38k)

Setkání(56k)

Mene tekel(21k)

Skrýš(24k)

Poslové smrti(50k) 1

Spojenci(36k)

Sonda do duše(42k)

Qualda ar mahú(38k)

Děti zla(60k)

Bariéra(27k)

Nezvaní hosté(67k) 1

Země jménem Firhoi(74k) 1

Belial Ameata(39k) 1

Druhá parta(38k) 2

Magický kruh(27k) 1

Konec 1. části (27k) 1

Seznam knih Komentáře

06.07.2020 17:18

Na hlavní stránku


Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Rána pod pás(91k) 1

O Nové Německo(48k)

Svatokupec(64k)

Lidskost ďáblů(91k)

Blokáda(53k)

Pokusný králík(34k)

Sebeobrana(61k)

Deputace(68k)

Dědictví Pekla(23k)

Spravedlnost(20k)

Nabídka(53k)

Pevnost Myeor(27k)

Predátoři(72k)

Nové lidstvo(142k)

Ďáblové našich praotců(92k)

Výpomoc(71k)

Bratr ďábel(58k)

Ztracenci(64k)

Zúčtování(87k)

Mapa našeho hroznu paralelních vesmírů(13k)(14k) 1

Dovětek (13k)(14k) 1

Následuje:

Andílek

(Andělská trilogie 1)

Knihy skupiny

Paralelní vesmíry


01) Čtvrtá říše

02) Čtvrtá Země

03) Andílek

04) Učedník andělů

05) Andělský svět

06) Duch a ďáblice

07) Svět ďáblic

08) Válka ďáblů

09) Asistenti Erduka

91) Horákovi v akci

Titul: Čtvrtá Země

Autor: Václav Semerád


© 2002 Václav Semerád, Praha

Skupina: Paralelní vesmíry - (2)

Veškeré připomínky jsou vítané

vsemerad@volny.cz

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Čtvrtá-Země

Errata:

Anotace


Na 4.Říši navazuje další kniha s podobným názvem - 4.Země, kde se čtenář opět setká s Otou Vávrou, ale už ne v Novém Německu. Poté, co byli lidé z paralelního světa mimozemšťany vyhozeni, obrátí se ve svých výzkumech na opačnou stranu paralelních vesmírů - a mají úspěch, objeví Třetí Zemi, pak Čtvrtou... jenže netuší, jak nebezpečné objevy to jsou. Najdou na nich jen nestvůrné zlo. A s hrůzou zjišťují, že se již zabydlilo i na Zemi... Co s tím? 4.Země pojednává osvětě zvaném Gehenna - znalci Bible jistě vědí, že se tak nazývalo pravé Peklo s ďábly našich praotců. Když se ale Peklo otevře a z paralelního vesmíru vystoupí praví ďáblové, je pozdě honit bycha. Kdo pak může Zemi zachránit? Snad jen člověk, do kterého vstoupí - ďáblice. Ani úsloví „vstoupil do něho ďábel" není zdaleka tak nemožné, jak se leckomu zdá.

Däniken se krutě mýlil, když své laskavé bohy umístil do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého Pekla. Setkání s Dänikenovými bohy by pro lidi Země bylo přínosem, setkání s ďábly je naopak něco nevítaného... zejména až vyjde najevo, že oni Zemi - vlastně nikdy neopustili...

Podtitul knihy říká: [*Kdo ovládá mimoprostor, může se stát pánem světa.

Pokud mu ovšem jeden svět stačí...*]

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.


SDÍLENÁ LITERATURA


www.romanyzdarma a www.sw.gurroa.cz

Tento pokus o sdílenou literaturu rozesílejte, prosím, dál. Pokud usoudíte, že napsaný text byl pro vás natolik zajímavý a čtivý, že byste byli ochotni ho finančně ohodnotit, pošlete autorovi na číslo konta

*** 1479600028/3030 ***

dobrovolný příspěvek (do dvaceti korun).

Jde o nový směr šíření literatury bez mezičlánků a dalších nákladů, který by se časem mohl stát přijatelný autorům i čtenářům.

Díky.

Poznámky pod čarou


1 Přeložil O.Friš

2 Přeložil O.Vávra

3 vyrovnávač sítě

4 celoroční výroba Temelína je cca 12 terawatthodin

5 Sturmgewehr Stg44 - německá útočná puška, vyvinutá na Zemi, podle které vzniklo později více odvozených modelů (Kalašnikov, Sa58 atd.)

06.07.2020 17:18


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 5/8 v 07:02 na téma: Závodí : Nu, na obavách Vašeho čtenářstva něco je. Vzpomínám si, že jste svou (obtloustlou) hrdinku vybavil specielními hodinkami. Tehdy jsem zapochyboval o tom, že taková věc by byla možná až někdy v hóóódně daleké budoucnosti... a ejhle! ... chytré hodinky jsou tady... Když už tedy ty prorocké schopnosti, NEBO SNAD SCHOPNOST VĚCI PŘIVOLAT (?!?!) máte, nechtěl byste raději psát o něčem milém, vlídném, veselém? Teď si představte, že ty úžasné zbraně, které ve svém díle navrhujete, někdo opravdu sestrojí.... proroctví či předpověď se zase vyplní... ovšem podle staleté zkušenosti bude jako vždy v rukách zlounů... Anebo se s touto zbraní v ruce i slušňák ve zlouna promění...   =*=   05.08 SW : Mně je z těchto příspěvků trochu smutno. Zdá se mi sice, že se svoboda slova v (_!_) obrací, ale říkal jsem si, že se mi to jen zdá. Ale čím dál více příznaků ukazuje, že to není jen zlý sen, ba skoro noční můra, ale dnešní realita. (...a vděčni dnešní realitě líbáme cizí ruce, až jednou zajdem na úbytě z tý smutný revoluce...) Pořád ještě máme svobodu projevu, ale už ne svobodu po projevu. Za znásilnění dostane migrant bezplatné psychiatrické "léčení" (chudinka frustrovaný), zatímco ti, kdo na něho nadávají, jsou v nebezpečí kriminálu natvrdo za "předsudečnou nenávist" v rozmezí nad 5 let - to už je přece totalita jako řemen! Trknete státní orgány, že nic nedělají (viz "Železniční přejezdy") a ani pes neštěkne, lajdáci si vždycky iniciativně najdou výmluvu, proč nic nedělat... viz nápis na tomhle autě...Akorát abych řekl něco optimistického: slušnák se v zlouna nepromění. Když už, tak to už předtím byl zloun, jen se konečně demaskoval... ;

Domů
Statistiky

"Čtvrtá Země" (komentáře)

Téma=Čtvrtá-země Hlasovalo 15, celkem 73 hvězd, průměr=4.87.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: wrah

 

Info: Smutek

15.08.2012 v 21:22 id: 177602

http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?c=A120808_115939_kolem-sveta_tom Tady máte přímo fotku konvertoru země nahoru. Jen to vydávají za mrakodrap.


3. Jméno: CvMartin

 

 

15.08.2012 v 19:59 id: 177600

Když jsem dnes spustil Vaše stránky, jako obrázek na mě vykoukly Babylonská věž a EU parlament ve Strasbourgu. Tak jsem si vzpomněl, že jste psal ve Čtvrté zemi, že ďáblové když stavěli konvertor do Země nahoru (Xijtra), museli ho umístit 60m nad zem.

Že je Evropský parlament baštou homunkulů Tefirů je více-méně známou skutečností. Teď je jen otázkou, jestli zmíněný konvertor se v dané budově opravdu nachází a jestli náááhodou nechystají invazi na již zmíněnou planetu.....


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

18.05.2011 v 09:14 id: 165857

2 jiho: Ono se to dalo čekat. Ta nejsvobodnější země šíří svou úroveň svobody po světě bombami, proč bychom měli být výjimkou? Možná by bylo namístě začít uvažovat o pelenitové síti (viz Přítel), tedy síti nezávislé na oficiálním internetu. Problém asi bude v hardwaru. Wifi je vhodné jen pro malé, lokální minisítě, ale pro větší vzdálenosti nestačí. Naštěstí už dnes existují převaděče pro šíření signálu tam, kam se běžný signál nedostane. Takové sítě by mohly být i mimo kontrolu Velkého Bratra (a zejména Američanů).

Přitom to už začíná být aktuální. V diskuzích na novinky.cz dlouho opruzoval extrémně proamerický Čechoameričan pod nickem Večerek. U nich bylo podle něho všechno nej... žádná hypoteční krize, žádní nezaměstnaní... aby dokázal, že je u nich pořád nejvyšší svoboda slova na světě, napsal, že Obama je debil a slíbil, že druhého dne diskuzi opět navštíví. Nenavštívil - slehla se po něm prérie (pokud to nebylo Guantánamo - ale dobře mu tak, řekl si o to sám).


5. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

17.05.2011 v 08:19 id: 165848

A je to tady: Spojené státy v pondělí oznámily, jak si představují budoucnost internetu. Američané si přejí vznik mezinárodního orgánu, který by internetový prostor hlídal. (http://www.novinky.cz/internet-a-pc/233577-usa-chteji-mezinarodni-organ-na-hlidani-internetu.html?ref=stalo-se)


6. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

29.11.2010 v 18:32 id: 164736

2 SW: Mohl byste se dát na prorokování :

 

Španělka se stala majitelkou Slunce. Teď chce poplatek za energii

27. listopadu 2010 14:00, aktualizováno 14:01

ŠPANĚLSKO - Slunce už není všech, právoplatnou majitelkou této hvězdy se totiž stala Španělka Ángeles Duránová. Nabyté vlastnictví jí potvrdil notář. Duranová je tak prvním majitelem Slunce za zhruba 5 miliard let.

 

"Jsem majitelkou Slunce, hvězdy spektrální třídy G2V, která se nachází uprostřed sluneční soustavy a je vzdálená od Země asi 149 600 000 kilometrů," stojí v notářském zápisu. Informaci přinesl deník ABC.

 

Ángeles Duránová si vzala za vzor Američana, který se prohlásil za majitele Měsíce a několika dalších planet.

 

Nechá si jen deset procent

Španělka využila 'díry' v mezinárodní konvenci. Podle ní totiž nesmí zažádat o vlastnictví planet či vesmírných objektů žádný stát. "To se ale netýká jednotlivců," dodala Duránová.

 

Nová majitelka Slunce chce ze svého nabytého vlastnictví ale také něco vytěžit. Míní si nechat platit od každého uživatele sluneční energie. O zisk se ale rozdělí, 50 procent poskytne do státního rozpočtu, 20 na financování minimálního důchodu, 10 procent věnuje na boj proti chudobě a dalších 10 na vědecký výzkum. Duránová si tak nechá jen zbylých deset procent.

 

Vlastnictví Slunce jí ale také může přinést problémy. Lidé by po ní mohli vyžadovat odškodné například za úpal nebo rakovinu kůže.

Lidovky.cz


7. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

15.10.2010 v 22:43 id: 164419

2 Jarda: Zmíněný seriál nesleduji, těžko posoudit.


8. Jméno: Jarda

 

 

15.10.2010 v 22:16 id: 164418

Jak jste navrhoval v přednášce nevidititelný boj s mimozemšťany děj Vetřelce, tak něco podobnýho jsem viděl v Krajních mezích 6x04 s drobnými výjimkami (Vědomí lidmi vyvražděných mimozemšťanů, co se šíří elekřinou - místo uklouznutí po hnijícím zbytku ranka od statické elektřiny způsobuje vražedné šílenství a dostali se až na Zemi).

Co vy na to?


9. Jméno: VPJVM

 

 

01.08.2008 v 18:56 id: 142859

Nemělo by to spíše být Nueva Alemania? Ve španělštině i portugalštině mají shodu v rodě. Kromě toho by to bylo španělsky, zatímco v Brazílii se mluví portugalsky.


10. Jméno: Astalus

 

 

01.08.2008 v 02:26 id: 142807

Jenom tak cvičně jsem si našel na netu brazilskou mapu a díky měřítku jsem zjistil, že 180km je lidově řečeno vzdálenost to co bych uplivnul a zbytek došel pěšky. V podstatě je to skoro konstantní vzdálenost mezi libovolnými přístavními městy na východě státu. Při četbě mi to nějak neblesklo. Teď se ale nedivím, že brazilci nadskakovali jako popíchnutí čertíci, když se tak blízko objevila nová pevnina - Nuevo AlemaniaKomentáře

Začátek


Přílepky dnes: Závodí včera: