Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Aktuality a diskuze

Domů
Statistiky

"Aktuality a diskuze" (komentáře)

Toto je diskuse o případných aktuálních událostech. Téma=§Aktuality

Knihy, úvahy

  
   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 

Nehodnotím.

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: devjetapadesát = (nejsi robot?)    (271 příspěvků).  

! Včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

02.05.2017 v 16:59 id: 1252847

Lidi, všimli jste si vůbec, že nám (už zase - a nečekaně!) padla vláda?


jaxx: To už měla dávno... Pouze doufám, že Sobotku nevystřídá ještě větší debil... (02.05.2017 20:11)


jirkacbx: Všiml jsem si a jsem zvědav,co z toho ZASE vyleze za vopičárnu.Pro obyčejný lidi nejspíš nic moc (02.05.2017 21:33)


jiho: Zaregistroval jsem. Jen mi při tom blesklo hlavou: "Právě jsem se vrátil z Hradu..." (03.05.2017 07:37)


SW: A zažili jsme kašpárkovskou scénku, kdy Zeman přijal demisi, která nebyla podaná...

Na první pohled to vypadá, jako kdyby to zvrzal Sobotka. Na druhý pohled se dozvíme, že Zeman věděl o tom, že Sobotka jde jen na konzultaci, takže trapas je to Zemanův.

Za třetí - ústava hovoří jasně. Pád premiéra = pád vlády, protože nový premiér musí navrhnout novou vládu (ne že mu někdo vnutí tu starou!) a nová vláda musí získat důvěru. Tady Zeman šlápl vedle. (06.05.2017 10:42)


jaxx: Není to tak úplně jednoduché:

Ústava, Čl. 73

(1) Předseda vlády podává demisi do rukou prezidenta republiky. Ostatní členové vlády podávají demisi do rukou prezidenta republiky prostřednictvím předsedy vlády.

(2) Vláda podá demisi, jestliže Poslanecká sněmovna zamítla její žádost o vyslovení důvěry nebo jestliže jí vyslovila nedůvěru. Vláda podá demisi vždy po ustavující schůzi nově zvolené Poslanecké sněmovny. (06.05.2017 12:52)


jaxx: Z toho plyne, že demisi může 73/1 podat: a) jen premiér, b) členové vlády prostřednictvím premiéra

A podle 73/2 vláda podává demisi jen v definovaných případech.

 

Nikde není psáno, že s premiérem padá celá vláda!Jde jen o ústavní zvyklost, která ale nemá váhu zákona, takže se jí nemusí prezident řídit... (06.05.2017 12:53)


SW: Ale kdepak! Ústava to říká jasně!

Článek 68 ... (2) Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.

(3) Vláda předstoupí do třiceti dnů po svém jmenování před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry.

Tady je výklad jednoznačný! Pokud prezident jmenuje předsedu vlády, ten navrhne ostatní členy vlády (i kdyby staré), ale ta musí požádat o důvěru! Stačí? (06.05.2017 15:52)


jaxx: To je sice hezké, ale pletete hrušky s jabkama. Teď se bavíme o DEMISI. Vláda může a vlastně musí fungovat i bez premiéra. A buď je v pohodě, nebo, v definovaném případě, v demisi. Teprve potom, až se najde nový premiér, se můžeme bavit o článku 68 Ústavy... To hledání nového premiéra se může protáhnout...

A ještě k té demisi: Ústava Čl. 62 - Prezident republiky - a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá (06.05.2017 16:19)


jaxx: Prezident republiky - a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi. Vidíte ty jednotlivé možnosti? Může odvolat jen premiéra, jednotlivé členy vlády a nebo celou vládu! (06.05.2017 16:22)


SW: To by to měl prezident-diktátor-vyděrač snadné! Nechcete poslouchat? Odvolám vás! Ale kdepak! Vládu prezident odvolá jedině když byla povinna podat demisi a nepodala ji (čl. 75). Jinak nemá právo! Kdy musí vláda podat demisi? Čl.73(2): Po volbách, při vyslovení nedůvěry a nezískání důvěry (což může spojit s některým zákonem). Ale když jmenuje premiéra (třeba starý zemře), jmenuje i novou vládu a ta musí vždy žádat o důvěru! Čl.68 určuje přesně postup! (06.05.2017 17:07)


jaxx: Nepíšu nic jiného, s tím souhlasím. Nesouhlasím s tvrzením, že při demisi nebo odvolání premiéra automaticky padne celá jeho vláda. A dokládám to přímo ústavou, čl.73/1 a čl.62. (06.05.2017 17:31)


jaxx: A ještě k té trapárně na Hradě: Ač Zemana přímo nemusím, prezident navrhl Sobotkovi soukromý rozhovor v salónku, otočil se a šel napřed. Sobotka dal před rozhovorem přednost blekotáním před novináři: Babiš, Babiš, bůůůů (06.05.2017 17:35)


SW: Jak to, že s premiérem nepadne celá vláda? My můžeme mít ve funkci dvě vlády? S novým premiérem přijde nová (i staronová!) vláda, stará tedy evidentně musí být v demisi! A nová vláda žádá o důvěru! Sakra, vždyť je to elementární logika! Postup určuje čl.68, ostatní jsou irelevantní! Čl.73/1 určuje pouze to, že ministři nepodávají demisi osobně! Čl. 62 neurčuje kdy, jak, ani proč!

K šaškárně na hradu: trapní byli oba, ale Zeman víc (nezná ústavu!). (06.05.2017 17:51)


jaxx: Nikde nepíšu, že budou dvě vlády. Po demisi premiéra vláda funguje dál, DOKUD není jmenován nový premiér. Pak si teprve NOVÝ premiér vybírá vládu. STARÁ VLÁDA KONČÍ OKAMŽIKEM, KDY NOVÁ VLÁDA DOSTANE DŮVĚRU! NIKDE nejsou paralelně dvě vlády! Stará vláda nemusí být nutně v demisi. (06.05.2017 18:09)


SW: Opět nesouhlasím. Kdyby to šlo tak, že bude vytvořená nová vláda a v okamžiku, kdy dostane důvěru, stará automaticky padá, byly by všechny paragrafy o demisi zbytečné! To je právě to! Jediný legální způsob je demise + vytvoření nové vlády (stará v demisi jen dosluhuje). Výjimkou je čl.75, kdy stará vláda demisi nepodá, ač je povinná - pak ji prezident musí odvolat. (06.05.2017 18:58)


jaxx: Končím. Nějak jsme se do toho zamotali a bazírujeme jen na slovosledu. A ke všemu úplně zbytečně, protože Bohoušek tu demisi nepodal. Takže, mějte se krásně. (07.05.2017 16:08)


VlastimilČech: Hmm, kterýpak mudrc tu ústavu ustanovoval, že jsou vůbec možné takové diskuse o tom "co chtěl básník říci" ? (08.05.2017 08:11)


3. Jméno: VPJVM

 

Info: z PC

 Přidat přílepek!?

20.04.2017 v 16:53 id: 1252794

Ještě výsledky referenda v různých zemích: https://www.welt.de/politik/ausland/article163774902/In-diesen-Laendern-leben-die-groessten-Erdogan-Fans.html

 

U nás se Erdoganova pátá kolona skládá jen ze 73 lidí (přičemž tureckých občanů u nás volilo několik set), zatímco v Rakousku to je asi 500 krát tolik.


4. Jméno: VPJVM

 

Info: z PC

 Přidat přílepek!?

20.04.2017 v 16:35 id: 1252793

Nový obrázek letáku o Sudetech mi připomněl, že v německých novinách Die Welt srovnávali německé Turky se sudetskými Němci: https://www.welt.de/geschichte/article163760246/Sudetendeutsche-lebten-in-Demokratie-und-waehlten-Hitler.html

 

Stojí tam: Skoro dvě třetiny tureckých voličů v Německu hlasovaly pro Erdoganův plán – přestože hrozí, že povede k dalšímu oklešťování demokracie v jejich domovině. To je v mnohém podobné jedněm volbám v roce 1935.


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

14.04.2017 v 14:29 id: 1252767

Trump mě zklamal i nezklamal. Asi jako Miloš Zeman. Toho jsem si také zhodnotil jako tak trochu darebáka, snad menšího než ostatní a když stál proti Šláfenberkovi, volil jsem raději Zemana. Důvody viz http://sw.gurroa.cz/uvah/uvah-03.php - na tom nemám co měnit, Šláfenberk byl a je podstatně větší mizera. Zeman má u mě jen dva body plus: jak utřel Nečase a Marvanovou a že správně vidí migranty jako hrozbu. Ostatní jsou většinou mínusy. A totéž s Trumpem. Je to darebák, mizera a vrah (vojáky bych mu nepočítal, ale jeho rozkaz zabil i několik dětí), jenže v porovnání s Clintonovou je to snad pořád ještě lepší. Ta ježibaba by už měla na krku tisíce dětských mrtvolek, ne jen pár. Pamatujete se, jak Britové oslavovali smrt Margarety Tchatcherové? (viz obrázek) To nic nemění na tom, že i Trump je vrahoun. Doufal jsem, že bude mírnější než BOmbama, ale začal bombardovat příliš brzy po inauguraci, BOmbamovi to přece jen trvalo déle. Trump zatím nic kladného nedokázal, jen to bombardování mu - už tradičně - jde.

Události v Sýrii se dají hodnotit ze dvou úhlů pohledu.

a) Bašár Asad je rafinovaný a krutý ďábel, kterému dělá zřejmě sadistické potěšení vraždit vlastní národ a spoléhá se na to, že ho Putin nenechá padnout. Putin je v tom případě také ďábel a všechno je jednoduché jako v marxistické příručce - Ašad musí jít a s Putinem Spojené státy taky zatočí. A pak mohou slavnostně natáhnout trubky z Kataru do Evropy (v tom jim totiž Asad překáží nejvíc) a my jim budeme zobat z ruky i jejich jedovatý koukol.

b) Spojené státy jsou zvyklé válčit ať to stojí co stojí a když nemají důvod, něco si vylžou - a už bombardují. Když si proberete všechny války za poslední dobu, pak tomu tak bylo zatím pokaždé, proč by měli měnit zvyky, které se zatím tak skvěle osvědčovaly? Stál snad Bush před soudem za neexistující zbraně hromadného ničení v Iráku? Nebo Obama za Libyi? A když si vezmete nedávný výrok jednoho amerického generála, že Rusko má nějak moc novější zbraně, nejvyšší čas vyprázdnit sklady a vyvinout něco lepšího, pak to hodně mrazí. Jak totiž Spojené státy vyprazdňují sklady? Vždycky tím, že někde vyvolají válku a rezavé bomby nahází nešťastným lidem na hlavy. Zřejmě to už zase chystají a jen Morana by jim v tom mohla zabránit. Morany se ovšem nebojí (škoda!) a nikdo jiný je nezastaví. Máme se na co těšit.

Nejvíc mě rmoutí, kolik lidí v Čechách jim tu vylhanou propagandu žere. Za komunistů devět z deseti lidí vědělo, že komunisti jsou darebáci (jeden z deseti byl komunista) a našim médiím kromě komunistů a dětí nikdo nevěřil. Dneska příliš velká část národa nabeton ví, že komunisti byli svině, takže tihle darebáci musí být andělé. Svatá prostato!


jaxx: To ještě nic není. Tohle víte? https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/434835-usa-buduji-v-syrii-velkou-leteckou-zakladnu.html

Myslíte, že mají nějaké stavební povolení nebo souhlas od Sýrie? (14.04.2017 15:47)Komentáře

Začátek