Bez COOKIEs je omezený přístup!

Andělský svět

Andělská trilogie 3

(Paralelní vesmíry 5)

 

Dětská science fiction

Václav Semerád

© 2004 Václav Semerád, Praha

Barbora Brunnerová 2017

Nakladatelství: Nová Forma Týn nad Vltavou


Obsah

Probuzení
František
Medici
Čip
Není domov jako domov
Nečekaný zvrat
Schůzka s ďáblem
Únosci
Vyvrhel
Výměnný obchod
Ďábelský úder
Černí andělé
Přírůstek
Cilka
Protitah
Bráška
Čertovo svědectví

Seznam knih Komentáře

24.02.2018 19:54

Na hlavní stránku Anketa


Kočka Šklíba udělala na Alenku v říši divů velký dojem
- a nejen šklebením. Občas se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... A pak - zmizela...

Posily
Kazatelé
Zajatci
Ultimatum
Andělský svět
Nová taktika
Nálet
Bestie
Zpívající náušnice
Anděl smrti
Výlet do deště
Odborný posudek
Výlet do tmy
Stín katastrofy
Hrozba
Návraty
Zastánce

© 2004 Václav Semerád, Praha

Identifikace:


Titul: Andělský svět

Podtitul: Andělská trilogie 3

Autor: Václav Semerád


Skupina: Paralelní vesmíry 5

Žánr: Dětská science fiction

© 2004 Václav Semerád, Praha

Ilustrace: Barbora Brunnerová 2017

Nakladatelství: Nová Forma Týn nad Vltavou

Pozor!

Tuto dobrodružnou knihu si můžete sami upravit - ZDE. Můžete změnit jméno hlavního hrdiny a hrdinky (třeba na svoje). Nastavení platí i pro jiné knihy.

Nápověda: V pravém horním rohu každé kapitoly je drobná ikonka bílého ducha ( - na bílé stránce jsou vidět jen oči a černě blikající pusa - co chcete od ducha, že?). Kliknutím na něho se zbarví červeně a současně se podbarví všechny řádky, ve kterých došlo k nějaké změně proti minulé verzi. V další verzi se červené podbarvení postupně mění: červené - žluté - lila - zelené - modravé - normální. Je tak zřejmé, jak se kniha měnila. Duch v levém horním okraji slouží podobným způsobem ke zvýraznění přímé řeči. Druhým kliknutím se podbarvení textů i duchů zruší.

Hodinky před jménem kapitoly v obsahu obsahují (po najetí myší!) čas poslední změny kapitoly, aby se dal vysledovat průběh změn. Značka "Práce na silnici" místo nich znamená: v této kapitole se změnil text právě dnes.

Obrázek autobusu v levém horním rohu (přejetím myší se mění) při kliknutí skočí na konec textu (u obsahu tam bude slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

24.02.2018 19:54

Anketa:

 

Vyhodnocení 1.otázky:

(Uzavřena.)

Čtenář chce, aby aspoň některý ďábel byl na Oldu opravdu hodný... Nevím, nevím... Podle mě jsou ďáblové potvory všichni... Očekáváte od nich slušné chování? Nějak mi to nesedí, především logicky. Hodně mi to nesedí! Uvědomte si, odkud přišli. Pud sebezáchovy je přivedl na Zem a nutí je od začátku jednat tvrdě. Vědí, že podle zákonů Pekla zradili své kmeny. Nemohou se vrátit, šli by rovnou na popravu. Kdo v Pekle zůstal, dávno padl. Čest je tedy slabost a vede ke smrti. Ti v Pekle už desetitisíce let válčí mezi sebou a stejně tak dlouho hluboce pohrdají lidmi Země i vlastními zrádci. Ale i na Zemi přežili jen ti nejtvrdší, jen ti, kdo dovedli nejlépe intrikovat a přetvářet se. Biologicky jsou dnes nesmrtelní (viz Čtvrtá Země), žádnému z nich nezáleží na nikom, než na sobě. Rodinou pohrdají, nemají - a ani nepotřebují mít - potomky. Mohou je mít, ale necítí potřebu ani povinnost starat se o ně. Naději na dlouhý život ale mají jen když budou držet spolu, jejich společenství na Zemi jim nahrazuje rodinu. Andělé nejsou stejně zlí, ale vždycky jim bránili dělat zlo, z pohledu ďáblů jsou to tedy nepřátelé. Aby se za těchto okolností některý ďábel choval slušně k úplně cizímu klukovi, zejména když tuší jeho spojenectví s anděly... no, nevím... Srovnejte si je s tefiry na Firhoi. Ti také uprchli z Pekla, vedeni pudem sebezáchovy, také je stmelovalo společné nebezpečí. Museli se tedy také naučit vycházet aspoň mezi sebou. Tím podobnost končí. Ti na Firhoi uprchli do světa, kde byli jen oni. Nepřítomnost jiných bytostí časem jejich pohrdání jinými otupila. Jen tak mohli s vyjednavačem Vávrou jednat jako se sobě rovným. Aby se tak ale chovali ďáblové na Zemi? Logicky to zkrátka nesedí.


Dobře, dobře, přehlasovali jste mě. Hodný ďábel... asi jako suchá voda, že? Ale bude. Konec konců, suchý led taky existuje...

 

Vyhodnocení 2.otázky:

(Uzavřena.)

Mohli by, například přes Máňu a Jarču... Dejme tomu, že o nich zatím nevědí, naštěstí nejsou vševědoucí. To se ale může změnit...


Dobře - vyjednávat o rukojmích se nebude...

 

Vyhodnocení 3.otázky:

(Uzavřena.)

Doteďka Olda všechny lákal na výhody, teď bude muset přiznat i ty horší stránky...


Olda nemusí mít o spolužáky zájem i proto, že se ukazuje, jak je to nebezpečné...

 

Vyhodnocení 4.otázky:

(Uzavřena.)

Útočiště je svět výjimečný tím, že tam vede jediná cesta - ze Země. Sousedních světů je samozřejmě víc, ale ostatní jsou životu nebezpečné. Jakékoliv cestování tedy bude pro Oldu nebezpečné, neboť se musí aspoň na krátkou dobu objevit na Zemi. Ta Země se zkrátka musí vyřešit!


No, on Olda něco vymyslí... Nebo to dopadne jinak?

 

Vyhodnocení 5.otázky:

(Uzavřena.)

Pozor, tato otázka bude dlouhodobější. Hodný ďábel - ta suchá voda - teprve vzniká na základě otázky A). Ještě ho moc neznáte, neukvapujte se s hlasováním... Na druhé straně by mohl o společenství ďáblů ledacos (i dobrovolně!) prozradit (jiná otázka je, zda se mu dá věřit). Varoval jsem vás ale - neukvapujte se! Ještě ho neznáte a už jste se rozhodli?


Dobře, zřejmě se už žádné schůze svých krajanů nezúčastní. Jen aby se na nějakém podobném světě nestal prokletím...

 

Vyhodnocení 6.otázky:

(Uzavřena.)

Tak - teď si asi řeknete, Semerád se zbláznil. Postavit ty dva proti sobě - to je přece nesmysl! Ale není... Je to můj původní záměr od začátku! Asi to někoho překvapí, v této chvíli to ani nevypadá moc pravděpodobně, ale nevíte, co všechno mohou ti čtyři zažít. Napovím jen jedno. Víťovo technické zaměření Oldovi zřejmě nevadí, když mu v tomto bodě ustoupil. Zkuste tedy o tom uvažovat - a máte možnost mě zarazit. Uvidíme!


Dobrá, Víťa tedy Oldu nezklame... ačkoliv... jak se to vezme...

 

Vyhodnocení 7.otázky:

(Uzavřena.)

Obojí je možné! Cilka je teď ale na Zemi sama!


Zajímavé - jak čtenáři původně Cilce nepřáli, tak jí teď fandí.

 

Vyhodnocení 8.otázky:

(Uzavřena.)

Zvířátek by bylo na výběr dost! (Co takhle například malý dinosaur...


Tak - až na závěr!

 

Vyhodnocení 9.otázky:

(Uzavřena.)

Tato otázka vlastně zní: Známe naše ouřady? Pozor - otázka není, zda by měl právo zasahovat do Útočiště (tam nemá pravomoce), ale zda by mohl někomu ztrpčovat život na Zemi.


Dobře, dobře, přehlasovali jste mě.

 

Vyhodnocení 10.otázky:

(Uzavřena.)

Pepík byl doposud všem kromě Víti) hodně vzdálený. Nějak nestojí o kamarádství - ale na druhou stranu, není divu.


No - zahrál si opravdu pěknou roli! A to zřejmě nebude všechno...

 

Vyhodnocení 11.otázky:

(Uzavřena.)

Cilka je teď trochu černý kůň ve hře. Mohla by být protiváhou Marie i Jarči.


Cilka se vrátila do děje (ale Manča byla rychlejší)...

 

Vyhodnocení 12.otázky:

(Uzavřena.)

Sousední světy byly až dosud úslužně pusté. Což nemusí být pravda.


A stalo se - ten problém byl přímo v Útočišti...

 

Vyhodnocení 13.otázky:

(Uzavřena.)

Oboje je podle mě možné - co vy na to?


Nikdo po nich netoužil - teď už se tam asi nevejdou...

 


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od honbri: 10/6 v 22:56 na téma: §Paza : Velmi zajímavé rozvíjení zápletky !!! Už se těším na pokračování :-)

Domů
Statistiky

"Andělský svět Andělská trilogie 3" (komentáře)

Téma=§Ande Hlasovalo 11, celkem 54 hvězd, průměr=4.91.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

 

 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: pjetsetpjet = (nejsi robot?)    (1368 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:


2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

20.04.2018 v 08:49 id: 1294049

Co bych zapíral - potěšilo mě to! (obrázek si kliknutím zvětšete)...


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

13.03.2017 v 16:42 id: 1251335

Malířka poslala finální verzi obálky a mohu poslat knížku do nakladatelství. Bohužel mají právě nějakou přestávku (rekonstrukci či co), takže až na konci března. Objednám ale menší počet výtisků, na někoho se asi nedostane. Uvidíme! Podívejte se aspoň na obálku, jaká bude na knížce.


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

22.02.2017 v 16:47 id: 1251204

Upravil jsem Andělský svět pro vydání na papíře. Nebyla to legrace. Nakladatelství má limit do 500 stránek a když jsem převedl text do formátu A5, bylo ho 621 stran. Redukce o 121 stran nevypadá jako legrace, ale pustil jsem se do toho. Prvních 50 stránek bylo snadných - šlo o dělení slov (automatickému dělení slov nevěřím a mám proč). Když se některé delší slovo nevešlo na řádek, ocitlo se na dalším a za ním zůstaly v textu díry. Odstranit je scvrklo text až na 560 stran. Jenže pak už to bylo horší. Leckde jsem redukoval dialogy, někde jsem vynechával různé nepodstatné narážky, ale znáte to - čím je soubor komprimovanější, tím méně získáte komprimací. Zpočátku to vypadalo jako komprese BMP, ke konci jako komprese JPG (která už skoro nic neušetří). Nakonec došlo i na škrtání méně důležitých detailů, například ze setkání s opičkovitými Chetézy nebo se Sarimachielem. Ale výsledek je, že jsem na 500 stránkách a mohu dát knížku do tisku. Ještě mi chybí dvě věci: obálka (ale už je zadaná) a zájem čtenářů. Což je horší. Učedníka si objednala jen polovina těch, kdo chtěli Andílka, logicky očekávám, že Andělský svět bude mít ještě menší zájem. Nechám tedy ještě snížit počet výtisků, bohužel tím cena ještě stoupne (čím méně kusů, tím vyšší cena). Investice do Andílka se mi vrátila prodejem knih, hned jsem to investoval do Učedníka, jenže z toho se mi vrátila necelá polovina, takže Andělský svět bude už jen pro věrné čtenáře (ty, kdo mají Andílka i Učedníka). Něco přijde i do knihoven, kde se to dá objednat. C'est la vie, splním si sen vydat aspoň Andělskou trilogii a tím končím, je to nad síly důchodce. Nakladatelství naštěstí umožňuje individuální tisky, pokud mu ale svěřím nějakou další knížku, bude to opravdu jen pro mě, známé a knihovny. V nabídce Autobusu se to už neobjeví, nemám na to. Punťa (Brok).


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

24.08.2016 v 19:35 id: 1166271

Některé dnešní moderní termíny dříve neexistovaly. O mně například nikdy nikdo neřekl, že jsem dysgrafik (to je až moderní definice, které víceméně odpovídám). Takže jsem měl prostě permanentně trojku z kreslení (učitelé to zkrátka vzdali) a bylo to. Zaplaťpámbu, že na maturitním vysvědčení kreslení nebylo. Ale v jedné škole (při nemocnici) si například všimli, že špatně mluvím, pozvali mě k logopedce a ta mě velice rychle naučila mluvit správně. Při větším štěstí by se to stalo už na počátku školní docházky a spolužáci by se mi celá dlouhá léta neposmívali (neuměl jsem "ř", což je tak jednoduché, až to bolí, sám jsem to vlastní děti - se znalostí "technologie" (know-how) - naučil již před školkou).

To, že někdo "ráčkuje", je ale dnes známkou lenosti. Tenkrát (krátce po válce) logopedové prostě nebyli, dneska jsou dostupnější a naučit se pořádně mluvit není takový problém (když už to rodiče sami naučit neumí - není každý logoped). A od toho by měly být školy, kde jsou na učení odborníci. Ale to by nesměli vládnout lemplové, kteří by ochotně nacpali do jedné třídy padesát dětí, z toho deset "nepřizpůsobivých".

Pokud vím (a jako učitelské dítě to vím!), dříve školy děti rozřaďovaly do tříd podle schopností - A-B-C (kde byl lempl ředitel, tam děti rozdělil "spravedlivě" podle abecedy - poznal jsem jen jednoho a dodnes tvrdím, že to byl lempl). "Áčko" byli ti nejlepší, které nikdo zaostalý nebrzdil a učitelé je naučili obvykle víc než požadovaly osnovy. "Céčko" byli problémoví, zato jich tam bylo nejméně, aby je učitel nějak zvládl. Je ale jasné, že z "Céček" se jen málo žáků (obvykle nula) dostalo na vysokou školu (prostě na to neměli). S těmi se na konci základní školy projednávalo umístění do různých "učňáků", kde by ještě stačili. Dnešní politikaření s "inkluzí" je fakticky torpédováním této praxe. Miloše Zemana sice nemusím (viz http://sw.gurroa.cz/prezidenti.php ), ale v tomhle má naprostou pravdu.


6. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

24.08.2016 v 17:13 id: 1166220

Tak zrovna ta malá písmenka jsou důvodem, proč rád čtu na počítači. Krásně si umím text zvětšit, až na takové ty slabikářové kozlíky

Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že ty moderní choroby jako je třeba zrovna ta dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie je jenom výmysl pro různé "kecology".

Mimochodem, proč se píše disharmonie a ne dysharmonie?


7. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

24.08.2016 v 10:14 id: 1165916

2 14: Špatné vidění? Důvod k návštěvě očaře, ale ne omluva. Bude se tím omlouvat celý život? Dyslexie se dá také napravovat a čím později, tím hůř. Totéž platí o více vadách, logopedie je dnes na takové úrovni, že ráčkování je jasný příznak lenosti.

Dítě, které se nenaučí číst, chodí do školy víceméně zbytečně. To je důvod, proč se děti - od přírody líné - ke čtení nutí. Dítě musí pochopit, že čtení není nic špatného, naopak. Když rodiče (nebo známí) najdou pro děti něco, co je ke knihám přitáhne (viz zmíněný Harry Potter), tím lépe. Když jsem vnutil dětem na sídlišti Andílka, nadšené nebyly, pak si to jeden kluk vzal s tím, že uvidí... a potom si na to udělaly pořadník, jak se na to těšily. Stačilo, aby ten jeden - první - ostatním sdělil, že je to dobrý. Přečetli to nakonec všichni a řekl bych, že to některé ke knihám i zaháčkovalo. Ale vzít knížku, otevřít ji a začít se vymlouvat na malá písmenka, aniž by to aspoň zkusila číst (a to se v posteli srdečně nudila!), tomu říkám nejapná výmluva a řekl bych, že je to i chyba rodičů. To dítě bude ze školy nosit čtyřky a obviňovat učitelku, že píše na tabuli moc malá písmenka (nebo jinou nejapnost).

Neomlouvejme pořád lenost!


8. Jméno: 14

 

Info: Klidný

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

24.08.2016 v 07:09 id: 1165864

Já nevím, mně přijde, že existují i legitimní důvody, proč někdo nečte -- dyslexie, například. Nebo může špatně vidět -- to by vysvětlovalo tu poznámku o "malých písmenkách". Čili neodsuzoval bych jen kvůli tomu.

 

Ono taky, jak vést děti k četbě? Pokud děti čtou proto, že se jim uměle omezují jiné možnosti, vydrží jim to, nebo se vrhnou na televizi a počítače, jakmile jsou rodiče z dohledu (zakázané ovoce atd.)? Aby děti četly, musí se jim dát něco, co by číst chtěly. Tohle se svého času podařilo Harry Potterovi.

 

Mám dojem, že tohle není problém moderní doby -- děti, které rády četly, byly VŽDYCKY v menšině. Tohle je fórum o knihách, takže samozřejmě přitahuje spíš tyhle lidi, ale neměli bychom jeho složení pokládat za reprezentativní vzorek populace.


9. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

22.08.2016 v 20:07 id: 1165830

2 SW: Knížky v pořádku dorazily. Děkuji moc.


10. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

Téma: §Andi

?Přidat přílepek!?

22.08.2016 v 10:18 id: 1165828

2 SW: Já byl taky v dětství hltač knížek a celkem mi to zůstalo i do důchodu. Bohužel většina dnešních dětí opravdu čte velmi málo a ještě spíš komiksy. O to raději čumí na Simpsonovy a Futuramu.

Záleží to ale na výchově, aby měli rodiče na děti čas a neodkládali je k televizi a k počítači.Komentáře

Začátek