Bez COOKIEs je omezený přístup!

Jak dát kočce tabletku

Zpět Obsah Dále

Harry Potter - Filchova Kočka ve třetím patře

Harry Potter - Filchova Kočka ve třetím patře

Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: „Hodná čičinka!“ Strčte tabletku do kočičí tlamičky.

 • Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.

 • Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.

 • Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)

 • Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte – na tom však nezáleží.

 • Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.

 • Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.

 • Seberte se. »Tak kdo tady poroučí!?« Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: „Tak kdo tady poroučí?!?“ Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a... zatraceně!

 • Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.

 • Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.

 • Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.

 • Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje.

 • Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)

 • Zabalte kočku do osušky. Spěchejte – čas a tabletka na nikoho nečeká.

 • Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky „zaječí hubičky“.

 • Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!

 • Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní).

 • Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

   


   

  Koupání kočky jako bojové umění:

  Kočka na PC

  Kočka na PC

  Někteří lidé říkají, že se kočky nemusejí nikdy koupat. Že se samy olížou do čista. Že mají ve slinách jakýsi speciální enzym, který na kočku působí jako nový Cillit – rozpustí špínu a odstraní ji z kožíšku. Po většinu svého života jsem tomuto folklóru věřil. Stejně jako ostatní lidé, kteří něčemu slepě věří, jsem byl ochoten ignorovat všechna fakta, která svědčila o opaku – pach kočičiny v koutech garáže a špinavé skvrny lpící na koberci u krbu. Přijde však čas, kdy se člověk musí podívat skutečnosti tváří v tvář a přiznat si: „Tahle kočka smrdí jako latrína v cikánském táboře za parného letního odpoledne.“ Nastane-li takový čas u vás doma, mám pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně:

  1. Mějte na paměti, že ačkoli pro kočku mluví rychlost a naprostá neúcta k lidskému životu, vaší výhodou je síla. Znásobte tuto sílu vhodným výběrem bojiště.

  2. Nepokoušejte se ji koupat na otevřeném prostranství, kde vás snadno donutí, abyste ji pronásledoval. To je předem prohraná bitva. Zvolte si naopak velmi malou koupelnu. Měří-li vaše koupelna více než půl metru čtverečního, je nejlepší vlézt do vany i s kočkou a zavřít posouvací přepážku, jako byste se chtěl sprchovat. (Obyčejná igelitová plenta nestačí. Průměrná kočka nadělá i ze tří vrstev pogumovaného plátna cáry rychleji, než politik změní svou stranickou příslušnost.)

  3. Vězte, že kočka má drápy a nebude váhat odstranit vám z těla všechnu kůži. Vaší výhodou zde je chytrost, díky které víte, jak se obléci tak, abyste byl maximálně chráněn. Doporučuji kombinézu z plachtoviny zastrčenou do montérských holínek nad kolena, rukavice z ocelového pletiva, vojenskou helmu, hokejovou masku a neprůstřelnou vestu s dlouhými rukávy. Majitelé středověké výzbroje, nejlépe brnění a drátěných košil, mají nepopiratelnou výhodu. (Proto se doporučuje, jste-li majitelem kočky, přibrat jako hobby historický šerm.)

  4. Připravte si všechno předem. Až vám kočka začne prokutávat díru do neprůstřelné vesty, nebudete mít čas zaskočit si pro osušku. Napusťte předem vodu. Ujistěte se, že láhev s kočičím šamponem se nalézá za přepážkou uvnitř prostoru vany. Vyzkoušejte si, že dosáhnete na osušku, i když ležíte na zádech ve vaně.

  5. Využijte moment překvapení. Pochovejte nenuceně kočku, jako byste ji chtěl odnést k misce s večeří. (Vašeho podivného vzezření si kočka obvykle nevšimne, zpravidla se o módu vůbec nezajímá. Pokud by to přece jenom zaregistrovala, klidně ji vysvětlete, že jste se nechal najmout na laické testování výrobků firmy Adidas, případně že jste na odchodu do bitvy.)

  6. Jakmile jste jednou v koupelně, je pro přežití klíčovou otázkou rychlost. Jediným pohybem zabouchněte koupelnové dveře, vnikněte do vany, zavřete přepážku, ponořte kočku do vany a postříkejte ji sprejem. Tím začalo nejdivočejších 45 sekund ve vašem životě. Poznámka: Kočka nemá držadlo.

  7. Přistupuje skutečnost, že kočičí kožich je teď plný pěny, což problém zásadně zkomplikovalo. Nepředpokládejte, že kočku udržíte na jeden zátah déle než dvě nebo tři vteřiny. Když se vám to na chvilku podaří, nezapomeňte použít další dávku šamponu a splašeně ji drhnout. Po chvilce se vám vyškubne a spadne zpátky do vody, čímž se opláchne. (Národní rekord v koupání kočky jsou tři dávky pěny, neočekávejte proto příliš mnoho.)

  8. Potom je nutno kočku usušit. Začátečníci v koupání koček vždy předpokládají, že tato fáze bude nejobtížnější, protože na tomto místě jsou lidé již unaveni a kočky dospěly k pevnému odhodlání nedat se. Ve skutečnosti je proti tomu, co jste již absolvovali, osušení jednoduché. V tomto stadiu totiž kočka pevně visí na vaší pravé noze. Vytáhnete prostě špunt z vany, sáhnete po ručníku a čekáte. (Výjimečně se ovšem kočka může vyšplhat na vaši helmu. V takovém případě je nejlepší setřást ji a přesvědčit ji, aby zase zaťala drápky v oblasti vaší nohy.) Až voda z vany odteče, sáhnete prostě s osuškou dolů a kočku vysušíte. Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat.

  9. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky. Budete asi předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomit vaši obranu a přivodit vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.

    


   

  Automatická myčka kočky

  Kočka - potápěč

  Kočka - potápěč

  Otevřete víko WC a nalijte dovnitř asi půl šálku speciálního šamponu pro zvířata.

 • Vezměte kočku do náručí a hlaďte ji, zatímco se opatrně pohybujete směrem k WC.

 • V příhodném okamžiku vhoďte kočku do záchodové mísy a okamžitě přiklopte víko. Víko je nutné držet silou, nejlépe když se na ně postavíte.

 • Kočka nyní zahájí automatický čistící program, přičemž bude produkovat velké množství pěny.

 • Vyčkejte zastavení kočky a použijte několikrát splachovadlo, abyste dokonale spláchli uvolněné nečistoty. O kočku se obávat nemusíte, je nespláchnutelná.

 • Zůstaňte stát na víku WC a poproste někoho, aby otevřel domovní dveře. Ujistěte se, aby se mezi WC a domovními dveřmi nenacházela žádná osoba, jinak hrozí nebezpečí úrazu!

 • S dostatečným odstupem a co možná nejrychleji odklopte víko WC.

 • Kožich kočky bude proudem vzduchu na základě její značné rychlosti vyfénován do sucha.

 • Záchod i kočka jsou tímto opět zářivě čisté.

  Dá se tedy tvrdit, že s fištrónem to jde i jinak a poměrně snadno.

   


  Zpět Obsah Dále

  Errata:


  Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Panther: 24/11 v 23:55 na téma: Saxamur : Drobná technická poznámka, US Marines jsou jednotky námořní pěchoty, https://cs.wikipedia.org/wiki/Námořní_pěchota_Spojených_států_amerických, takže se dá očekávat že budou vybaveni vznášedlem, člunem nebo vrtulníkem, zatímco ponorku bude pravděpodobně obsluhovat US Navy https://cs.wikipedia.org/wiki/Námořnictvo_Spojených_států_amerických. Takže "mariňáci" na ponorce budou spíše jen náhodou, než aby ji řídili.Jinak napjatě čekám na pokračování....;

  Domů
  Statistiky

  "Antologie amatérských autorů" (komentáře)

  Téma=Jak-dát-kočce Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

  Nahoru!
  Knihy, úvahy

    

  Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

  2. Jméno: Robo-mailek

   

  Info: hláška sama zmizí

  Téma: Admin

  25.11.2020  id: 1336097

  Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 373 e-mailu 25.11.2020 00:00 :

  Kapitola 18 dodána k "Hodina Býka". 24.11.2020 1316

  Editován Hodina Býka 24.11.2020 1316

  MOBI,EPUB,PDF "Hodina Býka" jsou v Download 24.11.2020 1509

  MOBI,EPUB,PDF "Cor Serpentis" jsou v Download 24.11.2020 1523

  MOBI,EPUB,PDF "Mlhovina v Andromedě" jsou v Download 24.11.2020 1524

  Změněn Saxamur 24.11.2020 1652-2151   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)  Komentáře

  Víc komentářů tu není.

  Začátek


  Přílepky dnes: Saxamur včera: Svět-vedle-2

  21.04.2020 17:40