Bez COOKIEs je omezený přístup!

Skok na slovník Skok na diskusi

J a n a 


Jana

 

(Arminská válka 8)

Fantasy

Mojmír Kříž

© 1977 Mojmír Kříž

Nakladatelství: Autobus


Skok na slovník Skok na diskusi Obsah

V mangrove

Bar Fénix

Nepatří k lidskému rodu

Smutek čarodějů

Její válka

Stavitelé chrámu

Kočka

Cesta na jih

Město na pokraji věčnosti

Hymna klanu pilotů

Kruté hry elfů

Krčma U Žíznivého Trampa

Cesta do hor

Vypravěčka snů

Olympijské hry

Modlitba za farizeje

I holky se chtějí bavit

Seznam knih Komentáře

15.09.2020 15:25

Na hlavní stránku

Šklíba
Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Knihy skupiny

Arminská válka


01) Diana

02) Terezka

03) Valérie

04) Denis

05) Princezny severu

06) Barbara

07) Renka

08) Jana

Titul:  Jana 

Autor: Mojmír Kříž


© 1977 Mojmír Kříž

Skupina: Arminská válka - (8)

Nakladatel: Autobus

Žánr: Fantasy

Téma: Jana

Errata:

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

15.09.2020 15:25


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/1 v 08:30 na téma: Raxdinka : Aby to nebylo tak jednostranné, paní Věrko: "Ať se spolu s těmi ženami, které vyjmenoval s takovou důkladností pan Semerád, ve stejném kotli smaží také směs všech těch mužských násilníků, tlučhubů, samopropagujících se deviantů všeho druhu, mužských lenochů, parasitů, škůdců a jim na roveň postavených! Amen!"Spravedlnost musí být. Ono se mi zdá, že těch mužských zlounů je o dost víc, než ženských. Ovšem u žen to zlounství víc štve a vyniká protože je nečekané a nepředpokládáné. U Žen se očekává vlídnost, něžnost, laskavost, vstřícnost a tak podobně. O to větší zklamání a odpor, když tomu tak není a když je to někdy dokonce naopak.   =*=   25.01 SW : Souhlasím. Nakonec - feministické hnutí je mnohem starší než LGBT (řádily už v předminulém století!). Přitom všechny prasárny za LGBT v poslední době prosadili spíš muži (gayové), lesby se držely v pozadí a jen se nakonec na tom přiživily. Teď začínají "bojovat za svá práva" i pedofilové, to bude taky prasárniček! Nakonec - kdo dělá nejvíc škod na pozadí toho pofidérního hnutí Black Lies Matter (to není překlep!)? Kdo s gustem rozbíjí výlohy a rabuje? Zatím jsem viděl rabovat jedině chlapy. Ale v průvodech je naopak nejvíc vidět ženy. Ženy křičí o nespravedlnostech, muži zatím vesele kradou... Ovšem celé to hnutí stojí za... (dosaďte si, co chcete, já volím psí exkrement). ;

Domů
Statistiky

"Jana" (komentáře)

Téma=Jana

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

26.01.2021  id: 1336261

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 380 e-mailu 26.01.2021 00:00 :

Změněn Raxdinka 25.01.2021 1255   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: Stanislaus

 

Info: už poučený

16.09.2020 v 18:50 id: 1335953

Ďakujem. A zase tak švihať asi nebolo treba, i keď som veľmi rád, že mám čo nové čítať offline v chvíľach voľna v robote(a dielo M. Kříže ma baví). Že pán domáci je ako sa vraví káder, to som zistil už kedysi na jednom ebookfóre(bol som približne o 20 kíl mladší). Tentokrát sa to znovu potvrdilo(nepočítam potvrdenia, musí vám stačiť číslovka moc). A ešte raz ďakujem všetkým zúčastneným.


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

15.09.2020 v 15:30 id: 1335951

Tak - a další maratón mám za sebou. 8 dílů Arminské války! Učesání, kontrola uvozovek, kontrola struktury, doplnění dělení na kapitoly, vyházení nadbytečných mezer, tabulátorů, prázdných řádků, diskontinuit apod. Ale máte aspoň co číst! (jen tím trochu zanedbávám Závodí)...


vgj: Gratuluji a děkuji. Používáte k tomu v OO či Libre office vlnku či JP typo? Spoustu těchto úprav to zjednoduší. (15.09.2020 16:22)


SW: Mám v LibreOffice vlastní makra, která toho udělají moc. Navíc používám hexadecimální editor na věci, které by pomocí maker buď nešly udělat, nebo kostrbatě.

Klasické je např. to, že jsem objevil v textu mixované různé konce řádků. Některé "0a0d", jiné "0a", jiné jen "0d" - LibreOffice tohle neodstraní a v další konverzi to dělalo psí kusy (ale trvalo mi, než jsem přišel na to - proč?!?).

Dále doplňuji do textu "Tiráž" (viz návod k psaní knih http://sw.gurroa.cz/navo/navo-03.php ) - jsou to vlastně příkazy pro konverzní program, jak a co má s knihou podnikat. U Arminské ságy musím doplňovat i jména kapitol (v textu sice jsou, ale žádný program je neodliší od okolního textu, musím je tedy doplňovat o příznaky "Toto je kapitola" (vložit " =*=" před název kapitoly). Vrcholem byl text románu Hany Novákové, která všechno psala dohromady, celou kapitolu do jednoho řádku, tam jsem to musel dělit vyloženě intuitivně (a doplňoval jsem uvozovky do přímé řeči), to byla příšernost! Jenže - ten text si to asi zasloužil, není tak špatný, abych ho prostě vyhodil.

Některé texty jsem ale převzít nemohl. Například romány ve formátu PDF, které neobsahovaly text, ale nascanované obrázky textu a to ještě v kvalitě hanba mluvit. Na to nemám trpělivost. Možná ještě proberu Mojmírovy texty a udělám jim korekturu, ale teď to byl prostě maraton, takhle rychle to zkonvertovat a jakž takž učesat je opravdu fofr. Přiznám se, nečetl jsem to natolik podrobně, abych se mohl zamyslet. Jen jsem přes to letěl očima a hledal nadpisy kapitol. Někde jsem si všiml básní, takže jsem je označil jako básně, ale jak říkám, byl to příšerný fofr. (15.09.2020 17:06)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky včera: Raxdinka