Bez COOKIEs je omezený přístup!

Zpět Obsah

Mayová a Soukup

Vidlák 19.1.2019

Těsně po referendu o brexitu jsem napsal článek, že se mi moc líbí britský humor. Referendem o brexitu britští voliči zničili více politiků než by to dokázala jakákoliv korupční aféra. Na smetiště dějin se odporoučel Cameron, který pánubohu tykal, protože mluvil se sobě rovným, vzápětí odešel i Ralph Wigum britské politiky Boris Johnson. Nigel Farage jako hlavní příznivce brexitu ze sebe udělal debila, když rezignoval jako šéf své partaje. Těch politiků bylo podstatně více, jen o nich běžně neslýcháme, protože je neznáme.

Na konci článku jsem napsal, že teď se bude ve voličských očích ztrapňovat Terezka Májová a vůbec můj tehdejší článek vyzněl tak, že většina těch co přijdou, budou mnohem větší řízci než, ti kteří teď odešli. Zkrátka Britové ještě budou s láskou vzpomínat na šťastné časy malých problémků za Camerona a budou ještě dlouho čekat na nového Churchilla.

Na druhou stranu, co mohla ta Mayová čekat? Vyjednávala, vyjednávala a vyjednala něco, co bylo předem jasné, že v parlamentu neprojde. A navíc - jakpak se asi vyjednávalo s blbkou, která se chytila kauzy Skřípal? Putin byl za každým rohem, div nestartovaly stíhačky ve šturmu na Moskvu a vrabci si přitom cvrlikali na střeše, že s Novičokem něco nesedí. Divadýlko možná zafungovalo na místní londýnskou (i pražskou) kavárnu, ale většina lidí, co s Mayovou vyjednávali na nejvyšší úrovni, vědělo velmi dobře, jak je to doopravdy.

Co chtít od báby, která lhala a lhala a lhala?  

Co chtít od země, která si musí pomáhat Skřípalem? Copak za to Mayová a potažmo britský stát dostal? Před kým se musela nová železná (spíš hliněná) lady sklonit?

Oni si nějak poradí. Existuje totiž celá řada řešení. Sice méně demokratických a případně úplně nedemokratických, ale řešení existují. Ještě je možné z brexitu vycouvat a říct, že hlas lidu je póvl a referendum si nezasloužil. Je možné přijít s další Putinovou hrozbou a určitě jsou k dispozici i řešení s nějakou další válkou v Libyi nebo podobně.

Co bylo na začátku? Vypěstovaný dojem, že Británii v EU už nemůže být hůř. Že Cameron je to nejhorší, co britskou politiku postihlo. Kdepak, může být ještě mnohem hůř. Teď to budou dlouho zjišťovat. Nejdřív musí být Hanibal před branami, než jim dojde, jak blbí vlastně jsou.

Ale abych nemluvil jen o Británii. U nás totiž také nemohlo být hůř a tak bylo zapotřebí bojovat proti Babišovi, hrotit situaci, přivolávat cizí vojska, tedy pardon, bruselské auditory. Bylo třeba stvořit dojem, že s Babišem se hroutí demokracie, že se Zemanem přichází konec světa, že Okamura je reinkarnace Hitlera.

Co je výsledkem? Jaromír Soukup. Miliardář moderátor si všiml, že i Babiš jako premiér musí dělat kompromisy a klanět se před Bruselem a Merkelovou. Dělá reálpolitiku a tak se musí tu a tam umazat. A tak se nějaké jeho bývalé hlasy válí na ulici a stačí je zvednout. Stejně tak Okamura nepřesvědčil, ČSSD má ještě pořád zbytečných šest procent, komunisti také mají ještě dost a zřejmě by se dalo něco ulovit i u ODSky. A navíc je tu reálná možnost, že Babiš bude v Bruseli obviněn a možná i odsouzen. To je 30% hlasů. Tihle voliči budou potřebovat alternativu, protože zpátky ke Kalouskovi nebo Hamáčkovi se nevrátí.

Soukup je v dobré situaci. On nevládne, jen glosuje. Může být radikální, nekompromisní. Než se v reálné politice ušpiní, už může sedět v ojroparlamentu anebo z pohodlné pozice kandidovat na prezidenta. Ano milé děti, Zeman bude končit a jeho voliči jsou také k dispozici. Přitom platí, že vrána vráně oči nevyklove.

Zeman sice o Soukupově nápadu moc velké mínění nemá, ale jinak to vypadá opravdu dobře načasované.

Tak dlouho se bojovalo proti Babišovi, až vznikl další subjekt, který bude připraven Babišovy odpadající hlasy okamžitě absorbovat. Klidně si převezme i guru Máru. A pokud Babiš vydrží, budeme mít v politice Babiše dva. Boj proti jednomu oligarchovi se rozmělní na boj proti dvěma oligarchům, čili bude asi tak poloviční. Jeden politik vlastnící média, to ještě vypadá jak pěst na oko, ale dva politici vlastnící média, to už je vlastně skoro normální. Návrat voličů do široké kalouskovské a knížecí náruče se konat nebude.

Zkrátka Babiš je ještě slabý odvar toho, co přijde po něm. A představte si, co se stane, až Křetínský zjistí, že Soukup se už také umazal a na ulici leží spousta hlasů, jen je posbírat. Nemluvě o tom, že už nebude Kalousek ani ČSSD a v té době už nejspíš nebudou ani Piráti. Proč? Inu celý jejich příští volební úspěch závisí na tom, jak se bude dařit v Praze Hřibovi. A v Praze prolezlé všemi Janoušky a Rittigy se nemůže dařit nikomu. V parlamentní opozici piráti moc velké terno neudělají. Bartoš vedle Feriho... není šance.

Nejde o to, jestli Soukup uspěje. Možná ano, možná ne. Ale když nebude on, přijde někdo jiný. Hlasy leží na zemi. Stále poklonkujeme, stále není vyřešená africká a arabská migrace. Stále máme lidi v exekuci. A hlavně - stále máme kavárnu, která pracuje vší silou, aby se Babišovi a jeho následovníkům dařilo.


 

 

(pokračování příště...)

 

 

Pro online-čtenáře: nehlašte překlepy v poslední kapitole!

Obvykle na ně přijdu sám, poslední kapitolu si čtu víckrát.

Opravy překlepů v minulých kapitolách naopak vítám.

Konec

Zpět Obsah

© Kolektiv

Anotace


Tato témata by mohla být dobrá k zamyšlení, jenže vypadají opravdu jako drby (hoaxy). Nicméně mohou být i tak zajímavá a kdyby se potvrdily... nechci ani domyslet...

Poznámky pod čarou


1 Proto je dnes v Čechách tolik polských farářů? (SW)


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 24/4 v 17:38 na téma: §Paza : Nejvíc obdivuju tu přímou řeč. To je jako by jeden ty lidi, nebo děti úplně slyšel!

Domů
Statistiky

"Drby (neověřitelné)" (komentáře)

Téma=§Mayovaa

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

 

 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: štyriašedesát = (nejsi robot?)    (1 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: §Admin

 Přidat přílepek!?

25.04.2019  id: 1306355

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 329 e-mailu 25.04.2019 00:00 :

Změna v "Pážata" 24.04.2019 0957------2203

Vtip dodán 24.04.2019 1242

Kapitola 08 dodána k "Pážata". 24.04.2019 1519

Změna v "Magická díra" 24.04.2019 1604

Změna v "Imperium 3" 24.04.2019 1913-1929   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


26.01.2019 16:43