Bez COOKIEs je omezený přístup!

Co když jde o něco jiného?

2019 Vidlák

Zpět Obsah Dále

Zeman včera odvolal ministra kultury Staňka. Poděkoval mu za dobrou práci, jistě v soukromí spolu chvíli dštili síru na ČSSD, kamery si užily, Staněk měl poslední hvězdnou chvilku a pak... nic. Žádný Šmarda jako by ani nebyl. Vidlácky bych ale řekl, že se mi dost vyjasňuje.

Jen Babiš měl v sobotu moc pěkný rozhovor v deníku Právo, kde řekl něco v tom smyslu, že ČSSD je na houby, spolupráce za nic nestojí, nejsou schopní mu trochu vyjít vstříc a naznačil, že by se mohl socanů zbavit a udělat menšinovou vládu. Minimálně jeden přeběhlík a bývalý kulturministr by už byl k dispozici. Vsadím se, že takových napříč stranami se najde víc. Něco dodají odpadlíci od Okamury, něco dodá ODSka a kdo ví, jestli se něco nedoštípne i od PaL2. Každopádně Babiš po delší době vypadal v pohodě, zřejmě už mu čísla vyšla a navíc přidal další benefit pro rodiny s dětmi – prý by mohl být státní příspěvek na auto.

Co když odvolání Staňka je už onen kýžený šach-mat? Zkusím to nastínit... Staněk je z ministerstva pryč, ale místo Šmardy se rozpadá koaliční vláda. Hamáček využije svého práva, které mu dali spolu-straníci a dokončí to harakiri. Odejdou do opozice. Ministerstvo kultury je pořád neobsazené. Pak Babiš začne vyjednávat o menšinové vládě a bude to dělat tak strašně dlouho, aby to bylo pro média taktak k neunesení... měsíc, dva, tři. Mezitím je ministerstvo kultury stále neobsazené. Pak Babiš představí menšinovou vládu a ta po dlouhých obstrukcích získá důvěru díky dostatku odpadlíků. To už budeme mít za sebou ty listopadové demonstrace za odstoupení Andyho, který ale už bude odstoupený a jen bude vyjednávat novou vládu, bo Zeman mu dá tu možnost.

Ministerstvo kultury bude pořád neobsazené!

Pak bude prosinec a leden a nová Babišova vláda pomalu vstoupí na scénu. Bude oznámen nový ministr kultury a třeba to bude právě znovu Staněk, který v té době už bude mít za jménem ANO.

Jenže za tu dlouhou dobu bez ministra kultury jaksi nepojedou všechny ty štědré penězovody pro českou kulturu. Divadla nedostanou své dotace na provoz, filmaři nedostanou peníze na své filmy, herci začnou mít nouzi, protože ani Bakala je neuživí všechny, to musel dělat státní cecík. Hrušínský na Jezerce definitivně zkrachuje, nebudou peníze ani na klipy o přemlouvání báby, do voleb pořád daleko. Stejně na tom budou galerie, letní festivaly. všichni budou notně nervózní a pak...

...pěkně zaklepou u ANO ministra kultury a budou prosit o příspěvky. A ministr velkomyslně řekne, že samozřejmě peníze vyplatí, ale to víte, trvalo to, musíme splnit notně dlouhou byrokratickou proceduru, musíte se snažit, umělci, nějak vydržet, než ty penězovody znovu rozjedeme. Klus zjistí, že mu práci dají jen sponzoři od Agrofertu, jako první dostanou čirou náhodou peníze jen ti, co na Babiše nenadávají, případně ho podporují a ti ostatní budou čekat a čekat a čekat. Bude se špatně demonstrovat, když vám na výplatě bude sedět přímo oligarcha...

Kolik z našich novinářů, umělců a jiných pravdoláskařů tohle asi vydrží? Kolik jich bez státního vemínka uživí Soros, Bakala, Schwarzenberg a Lukačevič? Kolik dalších bude muset sehnout hlavu a pěkně pokorně odprosit? S prázdným žaludkem se revoluce dělá špatně...!

Začínám být na letošní podzim zvědavý...

 


------------------------ Poznámky:

  2 PaL = Pravda a Láska

Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 3/8 v 09:29 na téma: Závodí : Mimochodem: ty strategie, kdy se skupina lidí NĚJAK vymezí proti okolí funguje obecně. Nejenom v povídkách jako je třeba Závodí, nebo Kejvalka. "My jsme Závodjané a vy jste ti Ostatní"... Když něco vyvede našinec, tož si to s ním vyřídíme sami, ale Ostatním ho nedáme. "On je sice šilhavý, nábožný, černovlasý, policajt, holič, zloděj, spisovatel, komunista, katolík... nebo co všecko, ale je to NAŠINEC. Je NAŠÍ starostí a péčí, aby se ten člověk choval řádně, slušně a pro NAŠE dobro bezchybně"... Tohle tribální uvažování funguje bezvadně a úspěšně a osvědčeně třeba u Židů, Cikánů, některých menšin a sekt. Jo, vystiženo a použito naprosto výstižně dokonale! Tohle bych chtěl umět!Ještě k tomu fraktálu, co mi nejde z palice: V lese rostou stromy a jiné rostliny, jsou tam i zvířata? Najde liška svá liščata po lovecké výpravě? A co ta řeka? kam má chudera téci... jasně s kopce dolů, ale kde je to "dolů"?Některá vyprávění jsou tak ohromná, pane Semeráde, že si některé scény z Vašich povídek dovedu představit- jako bych tam byl- (příkladů mnoho...)Ovšem ten fraktálovitý les...ten mi dal...   =*=   03.08 SW : Doporučuji vzpomenout si na film "Třetí princ" a ty měnící se skály... a ta liščata? Je takový vtip: Angličan přijede do Indie a vezme si taxíka. Jenže už po pár desítkách metrů zbledne. Taxikář jede bez ohledu na semafory i na červenou, předjíždí zleva-zprava, vyhýbá se na poslední chvíli, kličkuje... ale ó hrůza, tady takhle jezdí všichni! Předpisy nedodržuje nikdo, na semafory kašlou všichni, strašný mumraj... Angličan bledne čím dál víc. Až konečně dojedou do cíle, taxík stojí před hotelem Angličan vystou

Domů
Statistiky

"Drby (neověřitelné)" (komentáře)

Téma=Co-když-jde-o-něco

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!


Komentáře

Žádný komentář tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Závodí

04.08.2019 13:50