Bez COOKIEs je omezený přístup!

Přednášky - Plky moje - Plky cizí - Obrázky - Všehochuť - Soukromé - 3 sloupce, - 2 sloupce, - 1 sloupec

Legenda:

zajímavosti

legrace

ne dětem

Kliknutím se obrázky krátkodobě zvětší.

KomentářeSlovník

Drobnosti

Přednášky

Paralelní vesmíry - nebo jeden zakřivený? 2004

Struktura paralelních vesmírů se může zdát složitá... dokud si neuvědomíme, že může jít o jeden jediný, zato pěkně zakroucený vesmír...


Labyrint světů Jupiterského ducha 2006

Navštivte bludiště paralelních vesmírů! (hra na téma knihy Jupiterský duch)


Vesmíry s jinými fyzikálními zákony 2012

Paralelní vesmíry mohou být i značně odlišné od našeho. V některých je jiná rychlost světla a platí i jiné fyzikální zákony. Tam to naše věda bude mít obzvlášť těžké...


Scifi přednášky ze setkání scifistů 2016

Tyto přednášky znají účastníci různých scifistických sjezdů, nejčastěji v Chotěboři. Většinou (až na výjimky) jsou psané mírně Cimrmannovským stylem. Rozhodl jsem se, pokud to jde, spojit je do jednoho bloku - něco jako knížku. Patří totiž k sobě.


Východní mystika vědecky 2019

Je možné vědecky posoudit Východní Mystiku? Sami mystikové tvrdí, že je vědecky neuchopitelná. A co když se mýlí? Nevěřte, že se Mystika s vědou tak dokonale nesnáší, že je není možné spojit!


Neviditelný boj s mimozemšťany 2019

Nejstrašnější vesmírné obludy nejsou ty největší, ale ty, které nevidíme...


Dänikenovy omyly a jejich jiné vysvětlení 2019

Däniken se mýlil, když své laskavé bohy umisťoval do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého pekla. Jiný pohled na Dänikenovy sbírky důkazů o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.


Čarodějnice vědecky 2019

Je možné, aby zaklínadla opravdu účinkovala? Věda neříká, že ne - jen za jistých podmínek... Říká se - »Na každém šprochu pravdy trochu« aneb »Ani čarování se vědecky zavrhovat nedá«!


Chráněnci mimozemšťanů 2019

Chráněnci mimozemšťanů mezi námi? Aneb - neztrácejte hlavu, když na vás váš domácí mazlíček promluví...


Dvojdyšné bytosti a jejich problémy 2019

Některé dvojdyšné bytosti znáte. Žijí na vodě i na souši, třeba takový bahník africký... o jiných se jen vypráví. Například vodníci...


Psychorezonance++ - úvod 2019

Užívání psychorezonance se dá vystopovat již v dávnověku. Třeba Odysseovy Sirény...


Biblické zázraky vědecky 2019

Biblické zázraky očima vědy. Tuhle přednášku jsem poprvé přednášel v Egyptě za jízdy autobusem přímo v místech, kde se to odehrávalo. Měla tam obrovský úspěch.


Babylonská věž v mimoprostoru 2019

Babylonská věž - aneb jazykové zmatení ve vesmíru. Taky vás štve, že se ve vesmíru mluví pouze anglicky? Jak se tam vlastně můžeme domluvit? Angličtina to zřejmě (či spíš zcela jistě!) nebude!


Allohmota a hmotové zrcadlo (duchové vědecky) 2019

Allohmota - aneb vědecký pohled na duchy. Rozbor vlastností hmoty s imaginárními vazbami - o vzájemné prostupnosti hmoty a allohmoty. Hmotové zrcadlo - zrcadlo, do kterého vstoupíte a tím současně vystoupíte - proti sobě. Že je to nemožné? Ale je - jen s menším fíglem...


Gatewehr - hvězdná brána jako zbraň 2019

I hvězdná brána se dá použít jako zbraň. U hvězdné brány ze StarGate to naštěsní neplatí, ale to zdaleka není jediná možnost.


Orbitální rezonance a jejich vliv na podnebí Země 2019

Poněkud jiný vědecký pohled na globální oteplování, který klimatologové i naše média zamlčují, protože se na něm nedá vydělat!


Vynucené harémy a sex v Jupiterském Duchovi 2019

Vynucené harémy - aneb ve vesmíru nemusí platit ani klišé »On a Ona« - a může to být skutečně způsobené nezbytností - geneticky! Monogamie je tam dokonce považovaná za nemravnou.


Málo známé vlastnosti vody 2019Geometrická teorie teleportů 2019

Teleporty mohou být různého druhu, ale nezvládneme je bez pochopení jejich pravé geometrické podstaty...


Návrhy

Volební systém průběžný 2010

Volební systém, který by jako jediný umožnil rychlé odvolání politiků jejich vlastními voliči, pokud je zklamou nebo zradí. Prakticky Damoklův meč politiků. Bude možné realizovat jedině po další revoluci.

Kapři si přece sami rybník nevypustí!Úvahy a plky moje

Úvahy a plky (moje) 2000-2018Prosaďme logo Non-EU! 2019

Nenechme se vláčet Evropskou Unií kvůli byrokratickým šikanám! Prosaďme logo Non-EU ke globálnímu stanovení výjimek!


Odsun - skvrna národa? 2019

Máme se za odsun Němců stydět, nebo to tak bylo správné? Byl odsun byl skutečně ostudou Čechů a Beneše? Podle vyššího principu mravního není vražda na tyranu zločinem. Takže - ne!


Prezidenti - naše chlouba? 2019

Přehled našich prezidentů - byl větší kolaborant Hácha nebo Husák? A co ti noví? Čistě subjektivní úvaha o našich prezidentech - minulých, současných i budoucích. Opakuji, ta úvaha je čistě moje, je subjektivní a nedělám si nárok na Jedinou Pravdu... Komu se to nelíbí... má možnost připojit vlastní názor...


Americký balíček karet 2019

Balíček karet po americku - pokud znáte stejnojmennou píseň skupiny Rangers-Plavci 1969, tam je to selanka-doják. Reality je však jiná, mnohem drsnější!


Rasismus 2019

Jsme větší rasisté my nebo Kanaďané a Britové? Kdo jsou největší pokrytci? Úvaha o rasismu je také dost tabuizovaným tématem. Moje je nadepsána »Proč odmítám používat slovo Romové«. Pro toto etnikum používám dál název Cikáni a nepovažuji to za schválnost, ale za fair play. Přál bych jim, aby mohli být na toto označení hrdí. Byly přece doby, kdy Němci považovali za nadávku i označení »Čech«!


Tolerance nebo spravedlnost? 2019

Máte raději spravedlnost nebo toleranci? Pozor - to není stejné! Chcete spravedlnost pro všechny - anebo stále tolerovat lumpy? Úvaha je tématem značně choulostivým. Prosím, přečtěte si ji celou, nesuďte zbrkle podle prvního odstavce!


Čeští Heretici 2019

Galileo u Inkvizice... Nevěřte všemu, co vám k věření předkládají! Spousta věcí se dá vysvětlit i jinak! Toto je pojednání o víře Českých Heretiků, církve která vlastně ani není církví.


Byl Oswietim koncem světa? 2019

Opravdu musíme tomu všemu věřit?


Matematický trestní řád 2019

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?


Kurvítka 2019

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost - a přitom zůstalo (už z podstaty!) spojené s kurvami. Nevěříte? Uvědomte si, že právě tohle bývá častým zdrojem vašeho bezmocného vzteku!


Kurvítka české politiky 2019

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost. Myslíte si, že je to v politice lepší? Ale kdež!


Jak jsme fotili Mloky 2019

Obrázky ke knize »Válka s mloky dr.Jaroše« vznikly z mírně upravených fotografií, pořízených převážně v pohraniční pevnosti »Hanička«


Norské děti v Čechách? 2019

OSPOD - ochrana nebo zkáza dětí? Chráníme děti před rodiči sveřepě jako v Norsku? A neubližujeme jim tím podstatně víc?


Krutá pravda o zmetku 2019

Krutá pravda o jednom vypečeném zmetku v našem právním řádu (a kdyby tam byl jen ten jeden!) Tohle může dopadnout i na vás, ani se nenadějete! Myslíte si, že ne? Asi vás budu muset z toho vyvést!


Napadli mě ruští hekři! 2019

Ruští hackeři? Nenechte se vysmát!


Nic neroste do nebe! 2019

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?


#MeeééToóó 2019

Moderní hony na čarodějnice už jsou hodně za hranou slušnosti i spravedlnosti. Jak napsal Mark Twain, spravedlnost kteréhokoliv zákona poznáte, když ho někdo uplatní na vás a vy bezpečně víte, že jste nevinný. Presumpce viny zkrátka patří do středověku!Převzaté úvahy

Autor: Miloš Zbránek

Autor: Kolektiv

Zamysli se! 2006-2018

Texty k zamyšlení (i pro zasmání). Pozor - je třeba se zamyslet, než si je správně zařadíte!


Biblické násilí 2019

Bible je plná násilí a nenávisti. Co s tím?


Luciferův efekt: Proč se z dobrých lidí stávají lidé zlí? 2019

Luciferův efekt - aneb proč se dobří lidé dávají na cestu zla?


Která okupace byla horší? 2019

Která okupace byla horší? Ta, která způsobila smrt stovce lidí, nebo ta, která zahubila tři sta tisíc?


Brexit - marné hledání britské demokracie 2019

Brexit - prověrka z demokracie? Je demokracie vláda většiny nebo těch, kdo víc řvou? (Platí nejen v Anglii!)


Dunning-Krugerův efekt: Proč hlupák zůstává hlupákem? 2019

Dunning - Krugerův efekt aneb proč hlupák zůstane hlupákem?


Forerův efekt: proč jsme ochotni platit podvodníkům? 2019... a ještě tu o Červené Karkulce... 2019Černobyl - po 21,5 letech křížem krážem - a co bude dále? 2019

Černobyl po 22 letech... odkrývá mnohá překvapení... zejména pro protijaderné aktivisty...


Mašínové - hrdinové nebo gauneři? 2019

Máme Mašíny vyznamenat nebo zatratit? Já v tom jasno mám. Ale co vy?


Umírněný kanibalismus 2019

Umírnění kanibalové si jistě zasluhují přijmout do Evropy. Netoužíme snad po obohacení jejich svéráznou kulturou, zvyky a tradicemi?


Rozhovor s Cannibalem Maneaterem 2019Proč lže Česká televize? 2019

Že nám naše, tedy Česká televize, lže až se od Kavčích hor práší, o tom si štěbetají i ty kavky. Ale proč? Ona to má totiž tvrdě nařízeno z Komise Evropské unie!


Jak na eko-teroristy 2019

Vzpomínka na jednu neslavnou blokádu jaderné elektrárny. Aneb jak na ekoteroristy jejich vlastními zbraněmi .


Kosmická energie versus aura 2019

Převzatý článek o záhadných vlastnostech menhirů a jejich energii.


Je nám fajn, ale může být ještě hůř 2019

Není to tu špatný, ale mohlo by být i hůř... Nejhorší zkázou národa jsou učitelé, kteří se zaprodají politikům!


Psychologický profil multikulturalistů 2019

Psychologický profil multikulturalistů aneb podejme žhářům sirky! Na to, že základní myšlenka pochází z roku 1958, je to hodně nadčasové!


Multikulti lékaři 2019

Multikulturní lékaři - chraň nás před nimi Alláh! A ještě víc nás ohrožují naši vlastní udavači!


Nejen Brumbál! Ale i Rumcajs! 2019

Brumbál homosexuál ...aneb jak se J.K.Rowlingová snadno a hladce přizpůsobila pokrytcům v Evropské Unii... V zájmu dnešních orgií politické korektnosti musí být i v pohádkách povinné procento homosexuálů, Romů, Vietnamců (naštěstí máme Rákosníčka!), černochů a jiných menšin, jinak nám hrozí sankce Evropské Unie!


Jak jsme mohli žít bez ekologie? 2019

Vzpomínky na to, jak jsme mohli žít bez ekologie...


Habermannův mlýn 2019

Habermannův mlýn - aneb jak hluboko ještě může klesnout židovský režisér v poklonkování Němcům? Ale ovšem! Pecunia non olet! ((Německé) peníze (mu) nesmrdí!)


Putinův rozhovor s Obamou 2019

Fiktivní rozhovor Obamy s Putinem ohledně Ukrajiny Jen mám nepříjemnou obavu, že to takhle fakt chodí...


Ten umí to a ten zas tohle 2019

Úsměvné srovnání Werichovy písně předělané na dnešek...


Ve slejváku lží 2019Co s teroristy? 2019

Jak na teroristy - recept, který se osvědčil, ale nepoužívá se!


Overtonova okna 2019

Technologie, jak mediálně a zákonodárně prosadit cokoliv - homosexualitu, pedofilii, migranty, kanibalismus...


Prefabrikace veřejného mínění 2019

Jak se vyrábí veřejné mínění nejen v Čechách, ale i ve světě...


Horáček na Hrad? Až pokvetou hrábě! 2019

Chcete vexláka na Hrad? Já ne!


Kotlovaná 2019Dítě jako zboží na objednávku?! 2019

Dnes je všechno možné! Ale nadšení ode mne nečekejte!


Smart časožrouti 2019

Chcete mít úplně pitomé dítě? Kupte mu »chytrý telefon«!


Invaze mimozemšťanů 2019Kolegové živnostníci, zdražujme! 2019O právu na směšnost a jednom zmizelém blogu 2019

Cenzorové řádí všude, blogy nejsou výjimkou.


Slušný člověk nelže 2019Nesprávný občan 2019Jugoslávie 2.0 2019Válka s mloky k zamyšlení 2019Společně proti terorismu aneb islám za to fakt nemůže... 2019Některé věci hlava prostě nebere 2019Quotenfrau (speciál napsaný k em dé žet) 2019

Celkem logicky sepsaná filipika proti používání kvót pro ženy a menšiny. Kvóty zkrátka škodí všude...


Pig eat pig green edition (feat. Co sám nerad, nečiň jinému) 2019Několik doporučení pro uvědomělého (nejen)multikulturního světoobčana 2019Komu vadí národ? 2019Návrat České televize českému národu 2019Muslimové chtějí také žít! 2019

Muslimové chtějí taky žít a být všichni bohatí... kdyby to ovšem v islámu šlo...


Genetika muslimů 2019

Genetická past muslimů - degenerace způsobená příbuzenským křížením... Opravdu si myslíte, že to Evropě pomůže? Nestačí nám vlastní degenerovaní šlechtici?


Několik faktů o Putinovi 2019

Málo známá fakta o Putinovi.


Run (hon) na Zemana 2019Přicházíme v míru 2019Má být vězení mučírna? 2019

Vězení má být kriminál! Ne mučírna, ale rozhodně ne lázeňská péče!


Dopis Víta Pokorného 2019Pamětní deska 2019

Mizení pamětních desek je prvním krokem k přepisování dějin podle zlovůle panstva. Už od dob faraonů a starých Římanů!


Zrada se nesmí vyplácet! 2019Krkonošské pohádky a klasická zmrdologie 2019Vaše násilí, jejich násilí 2019Soud připravil zpěváka Ortela o cenu Karla Kryla 2019Musíme pomáhat? 2019Inkluze 2019

Zločin zvaný Inkluze je největším zločinem na národu a jeho prosazovatele bude nutné potrestat!


Stop plagiátům! 2019Porušení zákona v přímém přenosu 2019

Další dvojí metr v Čechách! Aneb jak Česká Policie lhostejně přihlížela hromadnému porušování zákona.


Dokonalá demokracie neexistuje 2019Češi jsou poraženým národem. 2019Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanej 2019Žluté vesty: Oficiální charta 2019Havlová versus Vyvadil 2019O Babišovu synovi 2019Úvaha k zamyšlení: 2019Švédské prolomení Overtonova okna! 2019Drby

Drby (neověřitelné)Lékaři se vracejí! 2019Neužíváš? Tak naval! 2019

Squotteři podle Marxe znárodňují - a Policie jen přihlíží!


Non gratum anus oryctolagi 2019Evropská komise podojila Google 2019

Evropská komise podojila Google, ale nezdá se, že by to bylo správné!


Dělostřelecká příprava apokalypsy 2019Co si mám myslet? 2019Mafie v rozhlase 2019Čučkaři? Koniáši! 2019Restituce a zdanění 2019Čučkaři a jiný materiál 2019Mayová a Soukup 2019Povzdech 2019Co když jde o něco jiného? 2019Vzdělaný idiot Beneš a nevzdělaný idiot Xindl X 2019Antologie

Antologie amatérských autorů 2016-2018Jatka (povídka, kterou nelze neotisknout) 2019

Tuhle povídku si málokdo odváží jen tak hodit do koše!


Báseň stařenky 2019Dráček 2019

Humor kolem jednoho známého piktogramu...


Polednice 2019Bacha na napomínání dětí! Pamatují si to! 2019

Pozor na děti! Všechno si pamatují a v nejnevhodnější chvíli to použijí!


Život píše román 2019Jak dát kočce tabletku 2019

Povídky o kočkách. Jak dát kočce tabletku, Koupání kočky jako bojové umění, Automatická myčka kočky. Ke sci-fi to sice moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany), ale proč se nezasmát? Máte-li ale kočku, doporučuji nastudovat - může to přispět k vašemu přežití!


Zemanova pohádka o Jezinkách a realita 2019Jazykový koutek 2019

Znáte českou mluvnici? I všech 17 českých pádů? Myšleno ty mluvnické, jaké jiné?Všehochuť

Karty kterým se zasmějete 1969

Karetní hra o dobývání vesmíru. Zkuste si ji zahrát! Tyto karty jsem vymyslel a sesmolil za doby mého pobytu na vojně. Byla nuda a běžné karty byly obehrané kol dokola tisíckrát. Zkusil jsem proto něco jiného... a mělo to úspěch!


Politika a jiné pohádky 2004

Aneb překlady politických »kydů« do srozumitelné češtiny.


Jak vydat knihu? 2007

Povídání o tom, jak vydat knihu, není zrovna veselé. Zato je reálné. Bohužel. Spolehnout se na nakladatele je ale ještě horší. Dvakrát bohužel! Převzaté se svolením autora - Vladimír Preložník, vydavateľstvo Enigma, Nitra.


Déja vu 2009

Aneb - tohle už jsem někde viděl... O podobnosti akce NATO 1999 proti Jugoslávii s teroristickým útokem proti New Yorku 2001 - aneb podobnosti čistě náhodné?


Vzpomínky na 50.léta 2011

(ukázka)


Trolling - aneb pravidla neslušné diskuse 2013

Pravidla neslušné diskuse jsou zde proto, aby se fauly daly poznat, odhalit a vyvarovat se jich (jinak budeme za hulváty).


Aktuality 2013

Aktuality by se neměly příliš míchat do scifi. Ale někdy to člověku nedá...


Všehochuť 2013

Všehochuť - to co nespadá jinam - administrativní věci, všetečnosti, FAQ apod...


Slovník Česko-žurnalistický 2014

Kapesní slovník Česko-žurnalistický - nepostradatelný pro porozumění naší žurnalistické žumpě.


Norská justice a děti 2014

Jak se musíte chovat v Norsku (nebo v Anglii), abyste nepřišli o vlastní děti (otřesná zpověď místního otroka, který si své otroctví ani neuvědomuje) - aneb co nás možná čeká také? Pozor - exekuce dítěte je jen pro silnější povahy! Jak hluboko může justice klesnout při zotročování lidí...? (Ne že by to u nás bylo lepší, naši exekutoři jsou také pěkné svině, ale exekuční zabavení dítěte je asi největší děs...) Ne že by to hrozilo vždycky - stačí občas! A pozor - může to snadno postihnout i turisty! Takže vzít s sebou děti do Norska (Británie) je nezodpovědný hazard! A malá aktualizace - ovšemže se to týká i Čechů! V Norsku už prodali k osvojení i ukradené české děti - a každé jinam! A co na to náš stát? Když vám v Norsku ukradnou děti, máte jen jednu jistotu - náš stát pro vás nehne ani prstem! A pozor - i to už se stalo!


DRM - ochrana autorských práv 2014

DRM má chránit autory. Ale počkejte, až se do toho vloží truhláři! Proč mají mít výhody DRM jen umělci?


Příznaky agrese Ruska do Ukrajiny 2014

Jak poznáte, že Rusko vtrhlo na Ukrajinu? Tady se podává několik neomylných příznaků. Nejspíš by byly všechny najednou...


Krymské pyramidy 2015

Pyramidy na Krymu a jejich světová provázanost.


Yellowstone - hrob lidstva 2015

Obyvatelé Pompejí neměli tušení, co na ně chystá nedaleká hora Vesuv. Lidstvo už - alespoň pár vědců - ví, co na ně chystá Yellowstonský národní park v USA. Ale chováme se jako obyvatelé Pompejí... Ti, co vědí oč jde, už ze Spojených států prchli. I s rodinami a s příbuznými. Jiní si staví podzemní úkryty, celá města... Bláhoví...!


Ochranářka 2015Denní čtenost 2016

Zobrazí návštěvnost některých pozoruhodností.


Prkotiny (co by jinde překáželo)

Prkotiny je všechno, co nemá velký význam.Víceméně soukromé věci

Recenze 2006

Recenze mají upozornit na dobré i špatné - někdy ale upozorňují jen na ubohost recenzentů... Asi by měly být příležitostí dozvědět se něco o knihách - samozřejmě pokud jsou slušně napsané. České recenze jsou ale často takové, že by ode mě pes kůrku nevzal. Takže buď píšu jako idiot a všichni moji čtenáři jsou kreténi - nebo jsou vedle jak ta jedle recenzenti. Podle zásady dávání slova oběma stranám je tu uvádím, i když s nimi nesouhlasím. Koho to zajímá, má možnost sám si je zhodnotit. Ačkoliv si myslím, že vytvořit si vlastní názor může opět jen ten, kdo si aspoň něco přečte... Přinejmenším se tu dozvíte, kdo mě nemá rád...


František Běhounek 2014

Akademik František Běhounek, člověk a spisovatel. Medailonek o vědci, skvělém člověku, a v neposlední řadě i o českém spisovateli scifi.


Teodor Rotrekl - malíř scifi

Malý obrázkový medailonek legendárního malíře sci-fi. Mám k němu velice vřelý vztah, protože ilustroval moje knížky »Kerré«, »Omíor« a »Sorky«. Obálku k poslední jmenované však prodal dříve než jsem ji viděl - škoda. Slíbil, že mi namaluje jinou - bohužel zemřel dříve...


Cenzura

Co si myslím o cenzuře? Chce někdo znát můj názor...?


Kočka (báseň)

Toto sice ke sci-fi moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany, ale tam už je), ale proč se nezamyslet nad tím, jak se my lidé občas ke zvířatům chováme?


Protektorát

aneb o čistě náhodných podobnostech mezi Lisabonskou smlouvou a vyhlášením Protektorátu Hitlerem.


Zvony pekelné (báseň)

Báseň ke sci-fi »Giweruz, zvony pekelné« napsala Ivana Rybáková. S jejím svolením ji zde uvádím, moc se mi líbí.Obrázkové série

Akvárka (byť poněkud nezvyklá) 2014

Řeklo by se- akvárko - a co? Ale mohou být i dost neobvyklá...


Americké bankomaty 2018

Americké bezpečné bankomaty - úplně sice bezpečné nejsou, ale většinu problémů odstraňují.


Autokuriozity. 2017

Někdy nad tím jen kroutíme hlavou, někdy nám to kroutí bránicí...


Bonsaje - japonské umění 2014

Staré japonské umění pěstování miniaturních stromů - bonsají. Japonci jsou tím proslulí. Tohle jsou jen ukázky... (ale pěkné).


Brazilské telefony 2018

Brazilské telefony vynikají nápaditým zpracováním. Proč nejde něco takového u nás?


Bruselu šibe 2015

Brusel vydal novou směrnici o pořádku, za jejíž nedodržení hrozí mastné pokuty. Prostudujte si ilustrační obrázky!


Cesta do kostela 2015

Cesta do kostela může dopadnout různě...


Cesty, cesty, cesty... 2014

Cesty všeho druhu... rovné i klikaté...


Co dokáže make-up? 2014

Co dokáže make-up aneb poznáte některé známé osobnosti, změněné make-upem k nepoznání?


Co jsme pili kdysi? 2015

Pivní etikety za socialismu (povšimněte si cen!)


Čert - přítel člověka 2011

Pes je nejlepší přítel člověka - i když se jmenuje Čert. Aneb medailonek jednoho slavného psího přítele a herce.


Čínská odtahová služba 2014

Čínská odtahová služba - aneb metoda žaves!


Čokoládový vlak (to je sladkostí!) 2014

Čokoládový vlak... zajímalo by mě, kolik tun čokolády na to padlo...


Demokracie v Kijevě 2014

Opozice z Majdanu jednala demokraticky, tvrdí Obama! Kdyby mu jako Pinocchiovi každou lží poporostl nos, měl by ale frňák...!


Děti v Kanadě 2014

Jak se dělají děti v Kanadě? Kanadský fotograf Patrice Laroche a jeho žena Sandra Denis to předvádějí názorně! Jen trochu netradičně...


Dítě+domácí mazlíčci 2014

Děti jdou vděčnými náměty. A domácí zvířata je často ctí jako mláďata a dovolí jim ledacos...


Dobrá varování 2014

Docela správně umístěná varování.


Domácí mazlík 2014

Domácí mazlíčci mohou být různí. Ale takového bych si dost rozmýšlel. Přece jen - kočka je kočka... a jednou z kočičích vlastností je přece faleš...


Doom pro Skrčka 2019

Co myslíte, hodily by se tyhle obrázky do románu Skrček?


Dorty 2014

Dorty všeho druhu... aneb jak si hrají cukráři?


Dříve a dnes 2014

Některé pojmy se časem značně posunuly...


Dýně 2015

Dýně všeho druhu


Ďoubalík 2018

Ďoubalíkovy obrázky jsou vtipné a aktuální. A jsou tady s jeho vědomím a svolením.


Fotka v pravý okamžik! 2014

Stačí v pravý okamžik stisknout spoušť...


Hirošima - Detroit 2016

srovnání Hirošimy a Detroitu 70 let po atomové zkáze...


Hobliny 2015

Co všechno se dá udělat z pouhých hoblin?


Houby 2014

To nám snad dělají na vztek!


Inspirace 2019

Čím se kdo asi inspiroval? Aneb kdo se tady opičí?


Ježčí máma 2015

Kočka přijme i mláďata, která se koťatům moc nepodobají...


Jídlo 2015

Jídlo, které je skoro škoda sníst... Ale i jídlo může vypadat neotřele!


Kočičí logika (kterou nepochopíš) 2015

Kočičí logiku prostě nepochopíš...


Krokodýl 2014

Krokodýl dobře ví, kdo mu tancuje po hřbetě... Podceňovat dravce se zkrátka nevyplácí...


Lenin 2014

Zde leží Lenin... Jestli si myslíte, že nabalzamované tělo nepotřebuje údržbu, tak na to rychle zapomeňte! Lenin v servisu aneb všechno potřebuje údržbu - i mumie.


Letenský Stalin 2014

Svobodná Evropa tenkrát navrhovala udělat hlavu Stalina šroubovací. Po Sametovce jsme sem mohli našroubovat hlavu Havla, pak Klause, pak... Proč vlastně ti pitomci tak krásný pomník zbourali?


Malby na těle 2019Michael Marčák 2018

Marčákovy obrázky byly pohotové a vtipné. Přebíral jsem je s jeho vědomím a svolením. Škoda, že už další nebudou, když jejich autor zemřel...


Mír s tuleni

Povídání o filmu »Mír s tuleni«


Náramkový tablet 2015

Náramkový tablet - Izraelci konečně vyvinuli něco srovnatelného se »Semerádovým komunikátorem« z GSMB! Jen jim to trochu trvalo. Můj komunikátor pochází z roku 1971... takže jsem čekal skoro 44 let!


Nebojte se vězení! 2015

Proč se lidé vlastně tak bojí vězení? Vždyť by tam mnohým bylo lépe než venku!


Nehoda 2014

Menší srážka na letišti... Na vojně jsme říkali: To je hned...!


Nechálov: 2013

Obrázky z Nechálovské školy. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Neuvěřitelná místa na světě 2014

Někdy vidíte fotku a řeknete si, že není možné, aby takové místo na té naší planetě existovalo, že to musí být Photoshop nebo jinak upravená fotka. Není tomu tak.


Nezabiješ! 2017

Pamatuj na přikázání »Nezabiješ!«! I když to je fakt někdy na zabití...


Orlík a Vltava z dronu. 2017

Orlík z dronu. Co dodat?


Pat a Mat v akci 2014

Znáte snad tyhle nešiky? Jenže tyhle obrázky jsou ze života! I když nešikové občas život opravdu ohrožují...


Pavel Kantorek 2014

Pavel Kantorek byl jako kreslíř fenomén - než po r.1968 zmizel do Kanady...


Perličky helpdesku

Zajímavé postřehy. Údajně se všechno stalo!


Perníkový advent - co všechno se dá upéci... 2014

Ukázky, jak si lidé vyhrají s perníkem


Pes+kočka - kamarádi 2014

Mohou být pes s kočkou kamarádi? Ukazuje se, že ano. Ale musí je někdo (člověk) skamarádit.


Pes+liška 2014

Pes a liška bývali vždycky nepřátelé. Tohle je čestná výjimka. Dějí se zkrátka zajímavosti.


Po silvestru 2015

Těžká jsou rána po Silvestru...


Povinná podniková pomůcka 2014

- aneb jak si udržet v zaměstnání úsměv za všech okolností...


Povlečení na postele, které prostě nemá chybu... 2014

Bylo by to docela zajímavé... takový námět pro podnikatele v oboru povlečení, aby nebyla nuda... Některé náměty bych docela bral!


Přelouč: 2013

Obrázky z gymnázia Přelouč. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Ptáci

Nebylo už hysterie kolem ptačí chřipky dost?


Ptačí hra

Interaktivní hra s ptákem


Ruský humor 2014

Ruský humor je maličko odlišný od našeho. Místy se zasmějete, místy až mrazí!


Rybník 2014

Musí být v rybníku jen ryby? Jistě - a nejen ryby...


Se dřevem se dá vyhrát! 2014

I dřevo se dá naskládat umělecky!


Sedmý smysl - obrázky 2015

Obrázky z knihy Sedmý smysl


Seminář o filmu Mír s tuleni

Seminář o filmu »Mír s tuleni«


Schody jsou různé... 2015

Někdy z nich člověk dostane závrať, někdy dokonce nemají žádný smysl - schody pro schody...


Snesitelná grafiti 2014

Je o mně známo, že nemám rád graffitti a považuji je za vandalství. Snad kdyby bylo aspoň trošku umělecké... To ale ty naše české čmáranice nejsou.


Sopka na Islandu 2015

Pár obrázků z výbuchu sopky na Islandu


Temelín a filmaři

Veselé příhody z natáčení filmu »Mír s tuleni« - tentokrát v elektrárně Temelín. Pikantní na tom je skutečnost, že se nic z toho ve filmu nakonec neobjevilo...


To se nevrátí... 2014

Nostalgické retro obrázky - spoustu těchto věcí si pamatuji a mnohé nebyly špatné. Kdybychom to dobré zachovali...


Tomu se říká smůla! 2014Uličky z pohádek... 2015

Některé uličky opravdu jako kdyby patřily do pohádky...


Umělecké nářadí 2014

I nářadí může být předmětem umění!


Umíte ořezat tužku? 2015

Jestli to ale umíte takhle, smekám!


Utahaný jako pes 2018

Utahaný jako pes? Umíte si to vůbec představit?


Váš dům?

Dům z různých úhlů pohledu (zejména očima finančního úřadu)


Vejce... 2014

Tak si hráli v Číně, když u nás stálo jedno vejce 7.- Kč!


Veverčí omalovánky 2018

Kouzelné omalovánky o veverkách - může si je vytisknout každý kdo má tiskárnu a děti mají o zábavu postaráno!

Jak na to?

Přeskočte do http://sw.gurroa.cz/download.php#PDF (»Download«, sekce PDF), stáhněte si Veverčí omalovánky a vytiskněte si je.


Vláčky - aneb jak si hrají Angličané 2014

Jak si hrají Angličané? Ne že bych jim to záviděl (ale závidím!). Nakonec, můžete si něco takového pořídit i u nás. Jen počítejte s tím, že cena takové mašinky je srovnatelná s cenou automobilu...


Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 2015

Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 - pár amatérských, ale krásných fotografií.


Zvířata jako rodiče 2014

Zvířecí rodiče - mláďata jsou hezká i u dravců...
Přednášky - Plky moje - Plky cizí - Obrázky - Všehochuť - Soukromé - 3 sloupce, - 2 sloupce, - 1 sloupec


Čarodějné průkazy vydáváme pouze osobám, které mají v základní stránce nastavené oslovení, nick a pohlaví (pochopte, něco se tam přece napsat musí!)