Bez COOKIEs je omezený přístup!

Přednášky - Plky moje - Plky cizí - Obrázky - Všehochuť - Soukromé - 3 sloupce, - 2 sloupce, - 1 sloupec

Legenda:

zajímavosti

legrace

ne dětem

Kliknutím se obrázky krátkodobě zvětší.

Komentáře Slovník

Drobnosti

Přednášky

Scifi přednášky ze setkání scifistů 2016

Tyto přednášky znají účastníci různých scifistických sjezdů, nejčastěji v Chotěboři. Většinou (až na výjimky) jsou psané mírně Cimrmannovským stylem. Rozhodl jsem se, pokud to jde, spojit je do jednoho bloku - něco jako knížku. Patří totiž k sobě.


Východní mystika vědecky 2020

Je možné vědecky posoudit Východní Mystiku? Sami mystikové tvrdí, že je vědecky neuchopitelná. A co když se mýlí? Nevěřte, že se Mystika s vědou tak dokonale nesnáší, že je není možné spojit!


Neviditelný boj s mimozemšťany 2020

Nejstrašnější vesmírné obludy nejsou ty největší, ale ty, které nevidíme...


Dänikenovy omyly a jejich jiné vysvětlení 2020

Däniken se mýlil, když své laskavé bohy umisťoval do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého pekla. Jiný pohled na Dänikenovy sbírky důkazů o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.


Čarodějnice vědecky 2020

Je možné, aby zaklínadla opravdu účinkovala? Věda neříká, že ne - jen za jistých podmínek... Říká se - »Na každém šprochu pravdy trochu« aneb »Ani čarování se vědecky zavrhovat nedá«!


Chráněnci mimozemšťanů 2020

Chráněnci mimozemšťanů mezi námi? Aneb - neztrácejte hlavu, když na vás váš domácí mazlíček promluví...


Dvojdyšné bytosti a jejich problémy 2020

Některé dvojdyšné bytosti znáte. Žijí na vodě i na souši, třeba takový bahník africký... o jiných se jen vypráví. Například vodníci...


Psychorezonance++ - úvod 2020

Užívání psychorezonance se dá vystopovat již v dávnověku. Třeba Odysseovy Sirény...


Biblické zázraky vědecky 2020

Biblické zázraky očima vědy. Tuhle přednášku jsem poprvé přednášel v Egyptě za jízdy autobusem přímo v místech, kde se to odehrávalo. Měla tam obrovský úspěch.


Babylonská věž v mimoprostoru 2020

Babylonská věž - aneb jazykové zmatení ve vesmíru. Taky vás štve, že se ve vesmíru mluví pouze anglicky? Jak se tam vlastně můžeme domluvit? Angličtina to zřejmě (či spíš zcela jistě!) nebude!


Allohmota a hmotové zrcadlo (duchové vědecky) 2020

Allohmota - aneb vědecký pohled na duchy. Rozbor vlastností hmoty s imaginárními vazbami - o vzájemné prostupnosti hmoty a allohmoty. Hmotové zrcadlo - zrcadlo, do kterého vstoupíte a tím současně vystoupíte - proti sobě. Že je to nemožné? Ale je - jen s menším fíglem...


Gatewehr - hvězdná brána jako zbraň 2020

I hvězdná brána se dá použít jako zbraň. U hvězdné brány ze StarGate to naštěstí neplatí, ale to zdaleka není jediná možnost.


Orbitální rezonance a jejich vliv na podnebí Země 2020

Poněkud jiný vědecký pohled na globální oteplování, který klimatologové i naše média zamlčují, protože se na něm nedá vydělat!


Vynucené harémy a sex v Jupiterském Duchovi 2020

Vynucené harémy - aneb ve vesmíru nemusí platit ani klišé »On a Ona« - a může to být skutečně způsobené nezbytností - geneticky! Monogamie je tam dokonce považovaná za nemravnou.


Málo známé vlastnosti vody 2020Geometrická teorie teleportů 2020

Teleporty mohou být různého druhu, ale nezvládneme je bez pochopení jejich pravé geometrické podstaty...


Paralelní vesmíry - nebo jeden zakřivený? 2004

Struktura paralelních vesmírů se může zdát složitá... dokud si neuvědomíme, že může jít o jeden jediný, zato pěkně zakroucený vesmír...


Labyrint světů Jupiterského ducha 2006

Navštivte bludiště paralelních vesmírů! (hra na téma knihy Jupiterský duch)


Vesmíry s jinými fyzikálními zákony 2012

Paralelní vesmíry mohou být i značně odlišné od našeho. V některých je jiná rychlost světla a platí i jiné fyzikální zákony. Tam to naše věda bude mít obzvlášť těžké...


Návrhy

Volební systém průběžný 2010

Volební systém, který by jako jediný umožnil rychlé odvolání politiků jejich vlastními voliči, pokud je zklamou nebo zradí. Prakticky Damoklův meč politiků. Bude možné realizovat jedině po další revoluci.

Kapři si přece sami rybník nevypustí!Úvahy a plky moje

Úvahy a plky (moje) 2000-2018

Tohle jsou mé vlastní úvahy. Aspoň vidíte, co jsem zač.


Prosaďme logo Non-EU! 2019

Nenechme se vláčet Evropskou Unií kvůli byrokratickým šikanám! Prosaďme logo Non-EU ke globálnímu stanovení výjimek!


Odsun - skvrna národa? 2019

Máme se za odsun Němců stydět, nebo to tak bylo správné? Byl odsun byl skutečně ostudou Čechů a Beneše? Podle vyššího principu mravního není vražda na tyranu zločinem. Takže - ne!


Prezidenti - naše chlouba? 2019

Přehled našich prezidentů - byl větší kolaborant Hácha nebo Husák? A co ti noví? Čistě subjektivní úvaha o našich prezidentech - minulých, současných i budoucích. Opakuji, ta úvaha je čistě moje, je subjektivní a nedělám si nárok na Jedinou Pravdu... Komu se to nelíbí... má možnost připojit vlastní názor...


Americký balíček karet 2019

Balíček karet po americku - pokud znáte stejnojmennou píseň skupiny Rangers-Plavci 1969, tam je to selanka-doják. Reality je však jiná, mnohem drsnější!


Rasismus 2019

Jsme větší rasisté my nebo Kanaďané a Britové? Kdo jsou největší pokrytci? Úvaha o rasismu je také dost tabuizovaným tématem. Moje je nadepsána »Proč odmítám používat slovo Romové«. Pro toto etnikum používám dál název Cikáni a nepovažuji to za schválnost, ale za fair play. Přál bych jim, aby mohli být na toto označení hrdí. Byly přece doby, kdy Němci považovali za nadávku i označení »Čech«!


Tolerance nebo spravedlnost? 2019

Máte raději spravedlnost nebo toleranci? Pozor - to není stejné! Chcete spravedlnost pro všechny - anebo stále tolerovat lumpy? Úvaha je tématem značně choulostivým. Prosím, přečtěte si ji celou, nesuďte zbrkle podle prvního odstavce!


Čeští Heretici 2019

Galileo u Inkvizice... Nevěřte všemu, co vám k věření předkládají! Spousta věcí se dá vysvětlit i jinak! Toto je pojednání o víře Českých Heretiků, církve která vlastně ani není církví.


Byl Oswietim koncem světa? 2019

Opravdu musíme tomu všemu věřit?


Matematický trestní řád 2019

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?


Kurvítka 2019

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost - a přitom zůstalo (už z podstaty!) spojené s kurvami. Nevěříte? Uvědomte si, že právě tohle bývá častým zdrojem vašeho bezmocného vzteku!


Kurvítka české politiky 2019

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost. Myslíte si, že je to v politice lepší? Ale kdež!


Jak jsme fotili Mloky 2019

Obrázky ke knize »Válka s mloky dr.Jaroše« vznikly z mírně upravených fotografií, pořízených převážně v pohraniční pevnosti »Hanička«


Norské děti v Čechách? 2019

OSPOD - ochrana nebo zkáza dětí? Chráníme děti před rodiči sveřepě jako v Norsku? A neubližujeme jim tím podstatně víc?


Krutá pravda o zmetku 2019

Krutá pravda o jednom vypečeném zmetku v našem právním řádu (a kdyby tam byl jen ten jeden!) Tohle může dopadnout i na vás, ani se nenadějete! Myslíte si, že ne? Asi vás budu muset z toho vyvést!


Napadli mě ruští hekři! 2019

Ruští hackeři? Nenechte se vysmát!


Nic neroste do nebe! 2019

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?


#MeeééToóó 2019

Moderní hony na čarodějnice už jsou hodně za hranou slušnosti i spravedlnosti. Jak napsal Mark Twain, spravedlnost kteréhokoliv zákona poznáte, když ho někdo uplatní na vás a vy bezpečně víte, že jste nevinný. Presumpce viny zkrátka patří do středověku!Kolektivní úvahy

Zamysli se! 2006-2018

Texty k zamyšlení (i pro zasmání). Pozor - je třeba se zamyslet, než si je správně zařadíte!


Biblické násilí 2020

Bible je plná násilí a nenávisti. Co s tím?


Luciferův efekt: Proč se z dobrých lidí stávají lidé zlí? 2020

Luciferův efekt - aneb proč se dobří lidé dávají na cestu zla?


Která okupace byla horší? 2020

Která okupace byla horší? Ta, která způsobila smrt stovce lidí, nebo ta, která zahubila tři sta tisíc?


Brexit - marné hledání britské demokracie 2020

Brexit - prověrka z demokracie? Je demokracie vláda většiny nebo těch, kdo víc řvou? (Platí nejen v Anglii!)


Dunning-Krugerův efekt: Proč hlupák zůstává hlupákem? 2020

Dunning - Krugerův efekt aneb proč hlupák zůstane hlupákem?


Forerův efekt: proč jsme ochotni platit podvodníkům? 2020...A ještě tu o Červené Karkulce... 2020Černobyl - po 21,5 letech křížem krážem - a co bude dále? 2020

Černobyl po 22 letech... odkrývá mnohá překvapení... zejména pro protijaderné aktivisty...


Mašínové - hrdinové nebo gauneři? 2020

Máme Mašíny vyznamenat nebo zatratit? Já v tom jasno mám. Ale co vy?


Umírněný kanibalismus 2020

Umírnění kanibalové si jistě zasluhují přijmout do Evropy. Netoužíme snad po obohacení jejich svéráznou kulturou, zvyky a tradicemi?


Rozhovor s Cannibalem Maneaterem 2020Proč lže Česká televize? 2020

Že nám naše, tedy Česká televize, lže až se od Kavčích hor práší, o tom si štěbetají i ty kavky. Ale proč? Ona to má totiž tvrdě nařízeno z Komise Evropské unie!


Jak na eko-teroristy 2020

Vzpomínka na jednu neslavnou blokádu jaderné elektrárny. Aneb jak na ekoteroristy jejich vlastními zbraněmi .


Kosmická energie versus aura 2020

Převzatý článek o záhadných vlastnostech menhirů a jejich energii.


Je nám fajn, ale může být ještě hůř 2020

Není to tu špatný, ale mohlo by být i hůř... Nejhorší zkázou národa jsou učitelé, kteří se zaprodají politikům!


Psychologický profil multikulturalistů 2020

Psychologický profil multikulturalistů aneb podejme žhářům sirky! Na to, že základní myšlenka pochází z roku 1958, je to hodně nadčasové!


Nejen Brumbál! Ale i Rumcajs! 2020

Brumbál homosexuál ...aneb jak se J.K.Rowlingová snadno a hladce přizpůsobila pokrytcům v Evropské Unii... V zájmu dnešních orgií politické korektnosti musí být i v pohádkách povinné procento homosexuálů, Romů, Vietnamců (naštěstí máme Rákosníčka!), černochů a jiných menšin, jinak nám hrozí sankce Evropské Unie!


Jak jsme mohli žít bez ekologie? 2020

Vzpomínky na to, jak jsme mohli žít bez ekologie...


Habermannův mlýn 2020

Habermannův mlýn - aneb jak hluboko ještě může klesnout židovský režisér v poklonkování Němcům? Ale ovšem! Pecunia non olet! ((Německé) peníze (mu) nesmrdí!)


Putinův rozhovor s Obamou 2020

Fiktivní rozhovor Obamy s Putinem ohledně Ukrajiny Jen mám nepříjemnou obavu, že to takhle fakt chodí...


Ten umí to a ten zas tohle 2020

Úsměvné srovnání Werichovy písně předělané na dnešek...


Ve slejváku lží 2020Co s teroristy? 2020

Jak na teroristy - recept, který se osvědčil, ale nepoužívá se!


Prefabrikace veřejného mínění 2020

Jak se vyrábí veřejné mínění nejen v Čechách, ale i ve světě...


Horáček na Hrad? Až pokvetou hrábě! 2020

Chcete vexláka na Hrad? Já ne!


Kotlovaná 2020Dítě jako zboží na objednávku?! 2020

Dnes je všechno možné! Ale nadšení ode mne nečekejte!


Smart časožrouti 2020

Chcete mít úplně pitomé dítě? Kupte mu »chytrý telefon«!


Invaze mimozemšťanů 2020Kolegové živnostníci, zdražujme! 2020O právu na směšnost a jednom zmizelém blogu 2020

Cenzorové řádí všude, blogy nejsou výjimkou.


Slušný člověk nelže 2020Nesprávný občan 2020Jugoslávie 2.0 2020Válka s mloky k zamyšlení 2020Společně proti terorismu aneb islám za to fakt nemůže... 2020Některé věci hlava prostě nebere 2020Quotenfrau (speciál napsaný k em dé žet) 2020

Celkem logicky sepsaná filipika proti používání kvót pro ženy a menšiny. Kvóty zkrátka škodí všude...


Pig eat pig green edition (feat. Co sám nerad, nečiň jinému) 2020Několik doporučení pro uvědomělého (nejen)multikulturního světoobčana 2020Komu vadí národ? 2020Návrat České televize českému národu 2020Muslimové chtějí také žít! 2020

Muslimové chtějí taky žít a být všichni bohatí... kdyby to ovšem v islámu šlo...


Genetika muslimů 2020

Genetická past muslimů - degenerace způsobená příbuzenským křížením... Opravdu si myslíte, že to Evropě pomůže? Nestačí nám vlastní degenerovaní šlechtici?


Několik faktů o Putinovi 2020

Málo známá fakta o Putinovi.


Run (hon) na Zemana 2020Přicházíme v míru 2020Má být vězení mučírna? 2020

Vězení má být kriminál! Ne mučírna, ale rozhodně ne lázeňská péče!


Dopis Víta Pokorného 2020Pamětní deska 2020

Mizení pamětních desek je prvním krokem k přepisování dějin podle zlovůle panstva. Už od dob faraonů a starých Římanů!


Zrada se nesmí vyplácet! 2020Krkonošské pohádky a klasická zmrdologie 2020Vaše násilí, jejich násilí 2020Soud připravil zpěváka Ortela o cenu Karla Kryla 2020Musíme pomáhat? 2020Stop plagiátům! 2020Porušení zákona v přímém přenosu 2020

Další dvojí metr v Čechách! Aneb jak Česká Policie lhostejně přihlížela hromadnému porušování zákona.


Dokonalá demokracie neexistuje 2020Češi jsou poraženým národem. 2020Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanej 2020Žluté vesty: Oficiální charta 2020Havlová versus Vyvadil 2020O Babišovu synovi 2020Úvaha k zamyšlení: 2020Krátce o Tibetu 2020Horrory dneška (o tom už se nemá mlčet) 2019Overtonova okna 2020Švédské prolomení Overtonova okna! 2020Inkluze 2020Multikulti lékaři 2020Co se na nás hrne 2020LGBT oltář Švédského křesťanství 2020Jak se vyhnout koronaviru 2020Drby (neověřitelné)Lékaři se vracejí! 2020Neužíváš? Tak naval! 2020

Squotteři podle Marxe znárodňují - a Policie jen přihlíží!


Non gratum anus oryctolagi 2020Evropská komise podojila Google 2020

Evropská komise podojila Google, ale nezdá se, že by to bylo správné!


Dělostřelecká příprava apokalypsy 2020Co si mám myslet? 2020Mafie v rozhlase 2020Čučkaři? Koniáši! 2020Restituce a zdanění 2020Čučkaři a jiný materiál 2020Mayová a Soukup 2020Povzdech 2020Co když jde o něco jiného? 2020Vzdělaný idiot Beneš a nevzdělaný idiot Xindl X 2020Antologie

Antologie amatérských autorů 2016-2018Jatka (povídka, kterou nelze neotisknout) 2020

Tuhle povídku si málokdo odváží jen tak hodit do koše!


Báseň stařenky 2020Dráček 2020

Humor kolem jednoho známého piktogramu...


Polednice 2020Bacha na napomínání dětí! Pamatují si to! 2020

Pozor na děti! Všechno si pamatují a v nejnevhodnější chvíli to použijí!


Život píše román 2020Jak dát kočce tabletku 2020

Povídky o kočkách. Jak dát kočce tabletku, Koupání kočky jako bojové umění, Automatická myčka kočky. Ke sci-fi to sice moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany), ale proč se nezasmát? Máte-li ale kočku, doporučuji nastudovat - může to přispět k vašemu přežití!


Zemanova pohádka o Jezinkách a realita 2020Jazykový koutek 2020

Znáte českou mluvnici? I všech 17 českých pádů? Myšleno ty mluvnické, jaké jiné?


Don Špagát 2020
Všehochuť

Politika a jiné pohádky 2004

Aneb překlady politických »kydů« do srozumitelné češtiny.


Jak vydat knihu? 2007

Povídání o tom, jak vydat knihu, není zrovna veselé. Zato je reálné. Bohužel. Spolehnout se na nakladatele je ale ještě horší. Dvakrát bohužel! Převzaté se svolením autora - Vladimír Preložník, vydavateľstvo Enigma, Nitra.


Déja vu 2009

Aneb - tohle už jsem někde viděl... O podobnosti akce NATO 1999 proti Jugoslávii s teroristickým útokem proti New Yorku 2001 - aneb podobnosti čistě náhodné?


Vzpomínky na 50.léta 2011

(ukázka)


Trolling - aneb pravidla neslušné diskuse 2013

Pravidla neslušné diskuse jsou zde proto, aby se fauly daly poznat, odhalit a vyvarovat se jich (jinak budeme za hulváty).


Aktuality 2013

Aktuality by se neměly příliš míchat do scifi. Ale někdy to člověku nedá...


Všehochuť 2013

Všehochuť - to co nespadá jinam - administrativní věci, všetečnosti, FAQ apod...


Slovník Česko-žurnalistický 2014

Kapesní slovník Česko-žurnalistický - nepostradatelný pro porozumění naší žurnalistické žumpě.


Norská justice a děti 2014

Jak se musíte chovat v Norsku (nebo v Anglii), abyste nepřišli o vlastní děti (otřesná zpověď místního otroka, který si své otroctví ani neuvědomuje) - aneb co nás možná čeká také? Pozor - exekuce dítěte je jen pro silnější povahy! Jak hluboko může justice klesnout při zotročování lidí...? (Ne že by to u nás bylo lepší, naši exekutoři jsou také pěkné svině, ale exekuční zabavení dítěte je asi největší děs...) Ne že by to hrozilo vždycky - stačí občas! A pozor - může to snadno postihnout i turisty! Takže vzít s sebou děti do Norska (Británie) je nezodpovědný hazard! A malá aktualizace - ovšemže se to týká i Čechů! V Norsku už prodali k osvojení i ukradené české děti - a každé jinam! A co na to náš stát? Když vám v Norsku ukradnou děti, máte jen jednu jistotu - náš stát pro vás nehne ani prstem! A pozor - i to už se stalo!


DRM - ochrana autorských práv 2014

DRM má chránit autory. Ale počkejte, až se do toho vloží truhláři! Proč mají mít výhody DRM jen umělci?


Příznaky agrese Ruska do Ukrajiny 2014

Jak poznáte, že Rusko vtrhlo na Ukrajinu? Tady se podává několik neomylných příznaků. Nejspíš by byly všechny najednou...


Krymské pyramidy 2015

Pyramidy na Krymu a jejich světová provázanost.


Yellowstone - hrob lidstva 2015

Obyvatelé Pompejí neměli tušení, co na ně chystá nedaleká hora Vesuv. Lidstvo už - alespoň pár vědců - ví, co na ně chystá Yellowstonský národní park v USA. Ale chováme se jako obyvatelé Pompejí... Ti, co vědí oč jde, už ze Spojených států prchli. I s rodinami a s příbuznými. Jiní si staví podzemní úkryty, celá města... Bláhoví...!


Ochranářka 2015Pochyby - aneb o čem všem se dá úspěšně pochybovat 2016

O některých úplně nových dogmatech mám opravdu silné pochyby...


Denní čtenost 2016

Zobrazí návštěvnost některých pozoruhodností.


Prkotiny (co by jinde překáželo)

Prkotiny je všechno, co nemá velký význam.Víceméně soukromé věci

Recenze 2006

Recenze mají upozornit na dobré i špatné - někdy ale upozorňují jen na ubohost recenzentů... Asi by měly být příležitostí dozvědět se něco o knihách - samozřejmě pokud jsou slušně napsané. České recenze jsou ale často takové, že by ode mě pes kůrku nevzal. Takže buď píšu jako idiot a všichni moji čtenáři jsou kreténi - nebo jsou vedle jak ta jedle recenzenti. Podle zásady dávání slova oběma stranám je tu uvádím, i když s nimi nesouhlasím. Koho to zajímá, má možnost sám si je zhodnotit. Ačkoliv si myslím, že vytvořit si vlastní názor může opět jen ten, kdo si aspoň něco přečte... Přinejmenším se tu dozvíte, kdo mě nemá rád...


Běhounek František Běhounek 2014

Akademik František Běhounek, člověk a spisovatel. Medailonek o vědci, skvělém člověku, a v neposlední řadě i o českém spisovateli scifi.


Kočka (báseň)

Toto sice ke sci-fi moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany, ale tam už je), ale proč se nezamyslet nad tím, jak se my lidé občas ke zvířatům chováme?


Teodor Rotrekl - malíř scifi

Malý obrázkový medailonek legendárního malíře sci-fi. Mám k němu velice vřelý vztah, protože ilustroval moje knížky »Kerré«, »Omíor« a »Sorky«. Obálku k poslední jmenované však prodal dříve než jsem ji viděl - škoda. Slíbil, že mi namaluje jinou - bohužel zemřel dříve...


Cenzura

Co si myslím o cenzuře? Chce někdo znát můj názor...?


Protektorát

aneb o čistě náhodných podobnostech mezi Lisabonskou smlouvou a vyhlášením Protektorátu Hitlerem.


Pravda o nakladatelství Autobus
Blok: Obrázkové série

Akvárka (byť poněkud nezvyklá) 2014

Řeklo by se - akvárko - a co? Ale mohou být i dost neobvyklá...


Americké bankomaty 2018

Americké bezpečné bankomaty - úplně sice bezpečné nejsou, ale většinu problémů odstraňují.


Autokuriozity. 2017

Někdy nad tím jen kroutíme hlavou, někdy nám to kroutí bránicí...


Bonsaje - japonské umění 2014

Staré japonské umění pěstování miniaturních stromů - bonsají. Japonci jsou tím proslulí. Tohle jsou jen ukázky... (ale pěkné).


Brazilské telefony 2018

Brazilské telefony vynikají nápaditým zpracováním. Proč nejde něco takového u nás?


Bruselu šibe 2015

Brusel vydal novou směrnici o pořádku, za jejíž nedodržení hrozí mastné pokuty. Prostudujte si ilustrační obrázky!


Cesta do kostela 2015

Cesta do kostela může dopadnout různě...


Cesty, cesty, cesty... 2014

Cesty všeho druhu... rovné i klikaté...


Co dokáže make-up? 2014

Co dokáže make-up aneb poznáte některé známé osobnosti, změněné make-upem k nepoznání?


Co jsme pili kdysi? 2015

Pivní etikety za socialismu (povšimněte si cen!)


Čert - přítel člověka 2011

Pes je nejlepší přítel člověka - i když se jmenuje Čert. Aneb medailonek jednoho slavného psího přítele a herce.


Čínská odtahová služba 2014

Čínská odtahová služba - aneb metoda žaves!


Čokoládový vlak (to je sladkostí!) 2014

Čokoládový vlak... zajímalo by mě, kolik tun čokolády na to padlo...


Demokracie v Kijevě 2014

Opozice z Majdanu jednala demokraticky, tvrdí Obama! Kdyby mu jako Pinocchiovi každou lží poporostl nos, měl by ale frňák...!


Děti v Kanadě 2014

Jak se dělají děti v Kanadě? Kanadský fotograf Patrice Laroche a jeho žena Sandra Denis to předvádějí názorně! Jen trochu netradičně...


Dítě+domácí mazlíčci 2014

Děti jdou vděčnými náměty. A domácí zvířata je často ctí jako mláďata a dovolí jim ledacos...


Dobrá varování 2014

Docela správně umístěná varování.


Domácí mazlík 2014

Domácí mazlíčci mohou být různí. Ale takového bych si dost rozmýšlel. Přece jen - kočka je kočka... a jednou z kočičích vlastností je přece faleš...


Doom pro Skrčka 2019

Co myslíte, hodily by se tyhle obrázky do románu Skrček?


Dorty 2014

Dorty všeho druhu... aneb jak si hrají cukráři?


Dříve a dnes 2014

Některé pojmy se časem značně posunuly...


Dýně 2015

Dýně všeho druhu


Ďoubalík 2018

Ďoubalíkovy obrázky jsou vtipné a aktuální. A jsou tady s jeho vědomím a svolením.


Fotka v pravý okamžik! 2014

Stačí v pravý okamžik stisknout spoušť...


Hirošima - Detroit 2016

srovnání Hirošimy a Detroitu 70 let po atomové zkáze...


Hobliny 2015

Co všechno se dá udělat z pouhých hoblin?


Houby 2014

To nám snad dělají na vztek!


Inspirace 2019

Čím se kdo asi inspiroval? Aneb kdo se tady opičí?


Ježčí máma 2015

Kočka přijme i mláďata, která se koťatům moc nepodobají...


Jídlo 2015

Jídlo, které je skoro škoda sníst... Ale i jídlo může vypadat neotřele!


Kočičí logika (kterou nepochopíš) 2015

Kočičí logiku prostě nepochopíš...


Krokodýl 2014

Krokodýl dobře ví, kdo mu tancuje po hřbetě... Podceňovat dravce se zkrátka nevyplácí...


Lenin 2014

Zde leží Lenin... Jestli si myslíte, že nabalzamované tělo nepotřebuje údržbu, tak na to rychle zapomeňte! Lenin v servisu aneb všechno potřebuje údržbu - i mumie.


Letenský Stalin 2014

Svobodná Evropa tenkrát navrhovala udělat hlavu Stalina šroubovací. Po Sametovce jsme sem mohli našroubovat hlavu Havla, pak Klause, pak... Proč vlastně ti pitomci tak krásný pomník zbourali?


Malby na těle 2019Michael Marčák 2018

Marčákovy obrázky byly pohotové a vtipné. Přebíral jsem je s jeho vědomím a svolením. Škoda, že už další nebudou, když jejich autor zemřel...


Mír s tuleni

Povídání o filmu »Mír s tuleni«


Náramkový tablet 2015

Náramkový tablet - Izraelci konečně vyvinuli něco srovnatelného se »Semerádovým komunikátorem« z GSMB! Jen jim to trochu trvalo. Můj komunikátor pochází z roku 1971... takže jsem čekal skoro 44 let!


Naše náklaďáky 2019Nebojte se vězení! 2015

Proč se lidé vlastně tak bojí vězení? Vždyť by tam mnohým bylo lépe než venku!


Nehoda 2014

Menší srážka na letišti... Na vojně jsme říkali: To je hned...!


Nechálov: 2013

Obrázky z Nechálovské školy. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Neuvěřitelná místa na světě 2014

Někdy vidíte fotku a řeknete si, že není možné, aby takové místo na té naší planetě existovalo, že to musí být Photoshop nebo jinak upravená fotka. Není tomu tak.


Nezabiješ! 2017

Pamatuj na přikázání »Nezabiješ!«! I když to je fakt někdy na zabití...


Orlík a Vltava z dronu. 2017

Orlík z dronu. Co dodat?


Pat a Mat v akci 2014

Znáte snad tyhle nešiky? Jenže tyhle obrázky jsou ze života! I když nešikové občas život opravdu ohrožují...


Pavel Kantorek 2014

Pavel Kantorek byl jako kreslíř fenomén - než po r.1968 zmizel do Kanady...


Perličky helpdesku

Zajímavé postřehy. Údajně se všechno stalo!


Perníkový advent - co všechno se dá upéci... 2014

Ukázky, jak si lidé vyhrají s perníkem


Pes+kočka - kamarádi 2014

Mohou být pes s kočkou kamarádi? Ukazuje se, že ano. Ale musí je někdo (člověk) skamarádit.


Pes+liška 2014

Pes a liška bývali vždycky nepřátelé. Tohle je čestná výjimka. Dějí se zkrátka zajímavosti.


Po silvestru 2015

Těžká jsou rána po Silvestru...


Povinná podniková pomůcka 2014

- aneb jak si udržet v zaměstnání úsměv za všech okolností...


Povlečení na postele, které prostě nemá chybu... 2014

Bylo by to docela zajímavé... takový námět pro podnikatele v oboru povlečení, aby nebyla nuda... Některé náměty bych docela bral!


Přelouč: 2013

Obrázky z gymnázia Přelouč. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Ptáci

Nebylo už hysterie kolem ptačí chřipky dost?


Ptačí hra

Interaktivní hra s ptákem


Ruský humor 2014

Ruský humor je maličko odlišný od našeho. Místy se zasmějete, místy až mrazí!


Rybník 2014

Musí být v rybníku jen ryby? Jistě - a nejen ryby...


Se dřevem se dá vyhrát! 2014

I dřevo se dá naskládat umělecky!


Sedmý smysl - obrázky 2015

Obrázky z knihy Sedmý smysl


Seminář o filmu Mír s tuleni

Seminář o filmu »Mír s tuleni«


Schody jsou různé... 2015

Někdy z nich člověk dostane závrať, někdy dokonce nemají žádný smysl - schody pro schody...


Snesitelná grafiti 2014

Je o mně známo, že nemám rád graffitti a považuji je za vandalství. Snad kdyby bylo aspoň trošku umělecké... To ale ty naše české čmáranice nejsou.


Sopka na Islandu 2015

Pár obrázků z výbuchu sopky na Islandu


Temelín a filmaři

Veselé příhody z natáčení filmu »Mír s tuleni« - tentokrát v elektrárně Temelín. Pikantní na tom je skutečnost, že se nic z toho ve filmu nakonec neobjevilo...


To se nevrátí... 2014

Nostalgické retro obrázky - spoustu těchto věcí si pamatuji a mnohé nebyly špatné. Kdybychom to dobré zachovali...


Tomu se říká smůla! 2014Uličky z pohádek... 2015

Některé uličky opravdu jako kdyby patřily do pohádky...


Umělecké nářadí 2014

I nářadí může být předmětem umění!


Umíte ořezat tužku? 2015

Jestli to ale umíte takhle, smekám!


Utahaný jako pes 2018

Utahaný jako pes? Umíte si to vůbec představit?


Váš dům?

Dům z různých úhlů pohledu (zejména očima finančního úřadu)


Vejce... 2014

Tak si hráli v Číně, když u nás stálo jedno vejce 7.- Kč!


Vláčky - aneb jak si hrají Angličané 2014

Jak si hrají Angličané? Ne že bych jim to záviděl (ale závidím!). Nakonec, můžete si něco takového pořídit i u nás. Jen počítejte s tím, že cena takové mašinky je srovnatelná s cenou automobilu...


Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 2015

Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 - pár amatérských, ale krásných fotografií.


Zvířata jako rodiče 2014

Zvířecí rodiče - mláďata jsou hezká i u dravců...
Přednášky - Plky moje - Plky cizí - Obrázky - Všehochuť - Soukromé - 3 sloupce, - 2 sloupce, - 1 sloupec


Čarodějné průkazy vydáváme pouze osobám, které mají v základní stránce nastavené oslovení, nick a pohlaví (pochopte, něco se tam přece napsat musí!)