Bez COOKIEs je omezený přístup!

LGBT oltář Švédského křesťanství

Zpět Obsah Dále

Ráj v podání LGBT: dva homo Adamové, dvě lesbo Evy, místo hada transžena, navíc "správný" rasový mix...

Ráj v podání LGBT: dva homo Adamové, dvě lesbo Evy, místo hada transžena, navíc "správný" rasový mix...

Kostel sv. Pavla ve švédském Malmö odhalil o uplynulé adventní neděli nový oltář, jenž mezi těmi ostatními něčím vyniká. Jako součást oltáře totiž Švédská církev odhalila obraz zvaný »Ráj«, který zobrazuje homosexuální páry zakryté do fíkových listů uprostřed zahrady Eden.

„S radostí a hrdostí u nás přijímáme Ráj. Potřebujeme obrazy, které otevřou kostel širší veřejnosti(...), jsme vděčni za umění, které nám umožňuje vybudovat důvěryhodný kostel, který ukazuje, že všichni jsme, bez ohledu na to, koho milujeme a s kým se identifikujeme, součástí ráje,“ uvedl kostel sv. Pavla ve svém prohlášení...

Jeden z pastorů kostela napsal na svůj Twitter: „V neděli se píše historie. Jediný švédský oltář LGBT(...) obdržel kostel sv. Pavla v Malmö... Jsme tak šťastní a hrdí!“

Na sociálních sítích však vyvolalo odhalení oltáře vlnu nespokojenosti a kritiky s uměleckým dílem Elisabeth Ohlsson Wallinové. Objevují se názory, že dílo nelze v žádném případě spojovat s tradičními křesťanskými hodnotami, má prý jít pouze o politický aktivismus. Podle ostřejších názorů, které uvádí Web Pink News jde o antikřesťanské kacířství a odpovědné osoby by měly být z církve vyloučeny.

Wallinová je známá tím, že svým uměním vyvolává kontrovezi mezi konzervativními křesťany. V roce 2012 znovu vytvořila Poslední večeři Leonarda Da Vinciho, ale s transgender Ježíšem. Když toto dílo vystavovala v Srbsku, musela ho pro jeho rozporuplnost nepřetržitě hlídat ochranka.

Pro Švédskou církev je »progresivita« a liberální přístup k LGBT párům již typický. Od roku 2009 tato největší švédská církev umožňuje stejnopohlavní sňatky. Do roku 2000 byla tato evangelicko-luteránská církev dokonce státní institucí, podle dostupných informací se k ní nyní hlásí 5,9 milionu osob (necelých 70 % obyvatel).

Převzato bez vědomí autora z veřejného zdroje v rámci zpravodajské licence podle §34 zákona 216/2006 Sb., o právu autorském.

Poznámka: Komu není rady, tomu není pomoci...

 


Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jirkacbx: 24/10 v 22:45 na téma: Závodí : Jsem zvědav ,co tam zbytek lidí sežralo a ohlodalo.Docela drsný pokračování,ale úplně v souladu s románem :-)   =*=   25.10 SW : ...puška na stěně vystřelila... :-) (na to jsem se těšil...) ;

Domů
Statistiky

"Horrory dneška (o tom už se nemá mlčet)" (komentáře)

Téma=Lgbt-oltář

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!


Komentáře

Žádný komentář tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Závodí

23.03.2020 17:18