Bez COOKIEs je omezený přístup!

Jak se vyhnout koronaviru

Zpět Obsah

Sedm rad jak se vyhnout Coronaviru

Rady pochází z Číny, z manuálu rozdávaného v čínských městech. Upraveny jsou pouze příklady potravin a jsou převedeny na evropské pojetí reálií, není to doslovný přepis. Tyto informace především starším lidem mohou zachránit život, protože bezohlednost lidí je opravdu dechberoucí. Tyto informace prosím sdílejte a neberte je na lehkou váhu.

 

Nekupujte nebalené pečivo!

Až do odvolání karantén a virové hrozby, přestaňte kupovat nebalené pečivo. Ve chvíli, kdy spoluobčané nerespektují hygienické předpisy, je naprostým šílenstvím kupovat rohlíky, housky, koláče, koblihy a další pečivo, které je volně položené a vystavené na prodejních platech a zákazníci si je mohou volně a sami nabírat. Namísto nebaleného pečiva kupujte balený chléb, balené koláče, v případě balených baget v papírovém sáčku odlomte doma horní část, která čouhá ze sáčku, protože tyto vršky lidé omatlávají a zkouší tvrdost a měkkost bagety pomačkáním.

 

Kupujte jen ovoce, které se loupe!

Bezpečné jsou banány, pomeranče, mandarinky, po okrájení slupky i jablka. Pokud kupujete hroznové víno, kupujte jen vaničkové, které je zatavené do fólie. Vyhněte se hroznovému vínu v sáčcích. Omytí vína podle zkušeností z Číny nefunguje, Coronavirus se drží na površích a voda proti viru nefunguje. Proto Čína důrazně své obyvatele upozorňuje, aby lidé nakupovali jen ovoce, které se loupe před konzumací. Pozor, oloupané slupky mohou být nosiči viru, takže slupky např. z banánu uzavřete do igelitového sáčku a teprve poté vyhoďte do koše.

 

Ven z domu vycházejte jen s rukavicemi na rukách

Všechno, čeho se venku mimo svůj byt dotknete, může být infikováno nezodpovědným člověkem, který se vrátil z Itálie a je nakažený. Infikované může být madlo nákupního vozíku, poprskané povrchy zboží, které kupujete. Infikovány mohou být veškeré kliky od veřejných dveří, budov, obchodů, úřadů atd. Infikované mohou být držadla nákupních košíčků do ruky, pokud místo vozíků preferujete košíky. Infekce může být na platebních terminálech, kde při platbě kartou ťukáte na klávesnici svůj PIN. To samé platí o terminálech bankomatů, pokud vybíráte hotovost. Ve všech těchto případech vás ochrání rukavice, buď kožené, nebo plastové, případně jednorázové z mikrotenu.

 

Investice do respirátoru

Pokuste se sehnat respirátor, a to alespoň třídy FFP2 s textilií z nanovláken, která je poměrně účinná na zadržení mikrobiologických organismů. Účinnost není a nebude 100% u těchto respirátorů, protože 100% účinnost nabízí pouze celoobličejové štíty s filtrem FFP3 a FFP4. Tyto celoobličejové masky mají ale omezenou dobu použití a obtížně se v nich dýchá, protože nadechovaný vzduch je filtrovaný přes polopropustnou soustavu několika membrán, která mají vnitřní odpor a vyžadují silnější nádech, podobně jako u plynové masky. Pro veřejnost tudíž není FFP3 a 4 maska příliš použitelná pro denní nošení.

 

Využijte online nákupy

Pokud je to možné, nechte si nákup donést domů na donášku. Je to ideální řešení a domluvte se, aby vám služba zazvonila na dveře, ale nákup ať nechají přede dveřmi. Jakmile služba odjede, nadechněte se, zadržte dech, otevřete dveře, vezměte tašky s nákupem, zavřete dveře a vydechněte. Tento postup zajistí, že do svých plic nenasajete vzduch, který před dvěma minutami do prostoru ze svých plic vydýchal poslíček, který vám nákup přinesl. Ve vzduchu totiž jeho výdechy, částice. kapénky a viry zůstanou viset ještě 30 minut, až hodinu, než klesnou k zemi. Před otevřením dveří se ujistěte, že v bytě nemáte otevřená žádná okna. Pokud byste otevřeli dveře a měli byste třeba okno v obýváku otevřené, průvan vám nasaje do bytu vzduch z chodby před bytem, nebo před barákem. Za nákup plaťte kartou, vyhněte se platbě v hotovosti, tím se vyhnete i kontaktu s poslíčkem a s hotovými penězi, které vám bude rozměňovat a vracet nazpět.

 

Vyhýbejte se MHD za každou cenu, hlavně metru

Uvnitř vozů hromadné dopravy je potenciálně infikováno úplně všechno. Madla sedadel, tyče pro přidržování cestujících, kteří jedou na stojáka, sedačky a kompletně celý vydýchaný vzduch ve vozidle. Jedna taková cesta v tramvaji, v autobusu nebo ve vozu metra je totéž, jako 20 nákupů v supermarketu za sebou. V supermarketech je alespoň mohutná vzduchotechnika, která cykluje vzduch, ale ve vozech MHD je vzduch zatuchlý, bez proudění, bez odsávání. Pokud byste museli do vozu MHD, tak jedině v celoobličejové masce s respirátorem FFP3 nebo 4.

 

Pozor na děti!

Sahají venku na všechno a potom přijdou domů.

Děti po příchodu domů se musí okamžitě poslat do koupelny a umýt si ruce. Děti na rukách přinesou domů viry z venku, z klik od dveří, z autobusu, z tramvaje, z metra atd. Děti nebudou dodržovat předpisy o ochraně proti nákaze, nebudou nosit rukavice, ani roušky, takže zatažení nákazy do bytu nebo do domu přes dítě je opravdu vysokým rizikem. Coronavirus je dosud stále neprozkoumaný virus z rodiny virů SARS, který patří ve specifikaci WHO k nejnebezpečnějším virům na světě a spadá do stejné klasifikace a třídy nakažlivosti jako Ebola, Marburg, MERS, Lassa, Nipah, Hendra a další prudce nakažlivé viry. Podcenit Coronavirus znamená vystavit riziku sebe i své blízké.

 

Coronavirus není chřipka, je to dosud virus neurčeného původu s podivnými znaky chování, vyvolávající podle všeho retrocyklární (opakovatelné) nákazy, a proto je třeba přijmout všechna opatření k tomu, aby lidé ochránili své rodiny a blízké. Ve chvíli, kdy roušky nejsou, respirátory nejsou, a lidé nadále a vesele prskají do hromady rohlíků a housek v supermarketech, je potřeba přijmout vlastní opatření a zařídit se tak, jak to jde.


...pokračování příště...


Pro online-čtenáře: objevíte-li v textu chybu (nebo překlep), vyvolejte kliknutím na ikonku modul ERRATA (na konci kapitoly), chybnou větu tam zkopírujte (pokud tam již není uvedená jiným čtenářem). Před a za chybu dejte hvězdičku - * - zvýrazníte ji tím. Případné poznámky uveďte (v závorce!) na konci řádku.

Díky za pomoc!

Konec

Zpět Obsah

© 2019 Kolektiv

Označení střídání obsahu

Identifikace:


Titul: Horrory dneška

Podtitul: (o tom už se nemá mlčet)

Autor: Kolektiv


© 2019 Kolektiv

Skupina: Kolektivní úvahy 2

Nakladatel: Autobus

Žánr: Literatura faktu

Téma: Horrory-dneška

Poznámky pod čarou


1 Poznámka: V době psaní tohoto článku ještě nemohlo být známo, že v roce 2019 začnou ve Švédsku s veřejnou propagací kanibalismu (!) a posunou Overtonovo okno o stupeň dál od »nemyslitelného«. Hanba Švédům!

2 Pokud vám to připomíná horror „Sofiina volba", není to náhoda.

3 Viz herec Donutil a pohádka „Snědulka", které nejvíc vadilo, že byla bílá!

4 Člověk je majetkem jiných - to je přímo definice otroctví!

Další díly skupiny


01) Zamysli se!

03) Drby (neověřitelné)

Připomínky


Nápověda: V pravém horním rohu každé kapitoly je drobná ikonka bílého ducha ( - na bílé stránce jsou vidět jen oči a černě blikající pusa - co chcete od ducha, že?). Kliknutím na něho se zbarví červeně a současně se podbarví všechny řádky, ve kterých došlo k nějaké změně proti minulé verzi. V další verzi se červené podbarvení postupně mění na: červené - žluté - lila - zelené - modravé - normální. Je tak zřejmé, jak se kniha měnila. Duch v levém horním okraji slouží podobným způsobem ke zvýraznění přímé řeči. Druhým kliknutím se podbarvení textů i duchů zruší.

Hodinky před jménem kapitoly v obsahu obsahují (po najetí myší!) čas poslední změny kapitoly, aby se dal vysledovat průběh změn. Značka místo nich znamená: v této kapitole se změnil text právě dnes.

Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jirkacbx: 24/10 v 22:45 na téma: Závodí : Jsem zvědav ,co tam zbytek lidí sežralo a ohlodalo.Docela drsný pokračování,ale úplně v souladu s románem :-)   =*=   25.10 SW : ...puška na stěně vystřelila... :-) (na to jsem se těšil...) ;

Domů
Statistiky

"Horrory dneška (o tom už se nemá mlčet)" (komentáře)

Téma=Jak-se-vyhnout

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

25.10.2020  id: 1336022

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 370 e-mailu 25.10.2020 00:01 :

Změněn Závodí 24.10.2020 1100---2144

Změněn Noel 24.10.2020 1511-2019

Kapitola 49 dodána k "Závodí". 24.10.2020 2144   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

23.03.2020 v 17:25 id: 1330512

Přidal jsem nepříliš dlouhý článeček z Číny, mírně upravený na naše poměry:

Jak se vyhnout koronaviru?

K některým bodům mám své drobné výhrady, nicméně toto "Sedmero rad" považuji za tak důležité, že je uvádím bez komentářů - tak jak mi přišlo. Pozor - čínské zkušenosti mohou mít cenu zdraví! (A to je nad zlato!) Předpokládám, že si to přečtete všichni až na ignoranty, že se nad tím zamyslíte a kdoví, možná to někomu pomůže vyváznout ze současné pohromy "se zdravou kůží"...Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Závodí

23.03.2020 17:18