Bez COOKIEs je omezený přístup!

Imperium 2

Svět

(Imperium 2)

 

Science fiction

Jerry Worker

© 2017-2018 Jerry Worker, Plzeň


Obsah

Prolog(8k) 1
Imperium Evropa(23k) 1
Tahanice o zlato(23k) 1
Piráti(49k) 1
Deutschland, Tag Null(26k) 2
Evropa imperiální(22k)
Úder z nebe(31k)
Krádež(22k) 1

Seznam knih Komentáře

22.02.2020 16:10 Errata!

Na hlavní stránku Anketa


Kočka Šklíba udělala na Alenku v říši divů velký dojem
- a nejen šklebením. Občas se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... A pak - zmizela...

Soumrak Ameriky(45k)
Texaská republika(33k)
Rozpad...(31k) 1
Arabská zkáza(23k)
... a spojování(31k) 1
Návštěva z kosmu(33k) 2
Zvýšený provoz(17k) 2
Hvězdná křižovatka(21k)
Střípky z budování Imperia II(21k)(25k) 1


© 2017-2018 Jerry Worker, Plzeň

Slovník

atomový_parní = Do pracovní části atomového reaktoru se vstřikuje voda, ta se mění na páru, pak na plasmu a je tryskou vystřelována do prostoru.

furveil = obyvatel planety Furvea, ležící ve dvojslunečné soustavě rudého trpaslíka a žlutého slunce třídy K 

germicidní lampa = speciální lampa, která vyzařuje ultrafialové záření ve spektru C (UVC)

halal=Nesmírně brutální způsob zabití jatečného zvířete. Zvířeti se zaživa, bez omráčení, podřeže krk, aby vykrvácelo. Vykrvácení musí být tak pomalé, aby zvíře zaslechlo celou muslimskou modlitbu.

The Hunt for Red October = Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná

kafír=člověk, který nevyznává víru v Alláha, a je jedno, jestli je to křesťan, budhista nebo ateista.

MHD generátor = technické zařízení umožňující přímou přeměnu energie ionizovaného plynu, ohřátého na vysokou teplotu, na elektrickou energii. Volné elektrony jsou zachytávány na elektrodách. MHD generátor má účinnost 60 až 65 % oproti tepelným elektrárnám s parními turbínami s účinností 35 až 36 %.

neoprén = nepropustný oblek pro potápěče v horších podmínkách. Většinou jen gumová slupka. Pro práci v chladných podmínkách se používá tzv teplý neoprén, kdy je neoprén oblečen na teplém prádle.

rezonanční zářič = Určitě znáte všelijaké figurky, které po vystavení světlu ve tmě svítí. Tomu jevu se říká luminiscence. Rezonanční zářič dokázal vybudit a detekovat více materiálů, které normálně luminiscenční nejsou, například hliník či zlato.

rusutur = zapadákov, díra, pr*del světa/galaxie...

sonar = obdoba radaru, ale pracující se zvukovými vlnami.

Označení střídání obsahu

Identifikace:


Titul: Imperium 2

Podtitul: Svět

Autor: Jerry Worker


© 2017-2018 Jerry Worker, Plzeň

Skupina: Imperium 2

Žánr: Science fiction

Anotace


Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu:

„Od Cherbourg po Vladivostok, od Nordkappu po Catanii!"

Poznámky pod čarou


1Brusel je výjimka, která se skloňuje podle slova prd.. ehm, vy víte

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

Další díly skupiny


01) Imperium 1 - Evropa

03) Imperium 3 - Vesmír

Errata:

22.02.2020 16:10

 


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 16/1 v 10:33 na téma: Politika : Osmnáctiletá Helena Duke udala vlastní matku, že byla u Kapitolu. Považuje to za správné, i když matku kvůli tomu na hodinu vyhodili z práce. Dceruška udavačka (lesbička, stoupenkyně BLM) teď na sociálních sítích brečí, že díky tomu nemá peníze na školné a žebrá soucitné duše o příspěvek, aby mohla studovat práva. To tedy bude další právnická krysa s vymytým mozečkem!Takže i na druhé straně Atlantiku jsou krysy podobné Pavlíku Morozovovi, který udával své rodiče v Rusku! Jenže Pavlík byl malej blbej retarda, Helena je fracek, už by měla mít rozum!Zajímavé je, jak rychle se to proti ní otočilo? Ale i matce se vlastně vrátilo, že dceru špatně vychovala. @pKarma je zkrátka prevít! ;-);

Domů
Statistiky

"Imperium 2 Svět" (komentáře)

Téma=Imperium-2 Hlasovalo 7, celkem 35 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

Téma: Imperium

31.12.2019 v 19:55 id: 1327746

Tak, Imperium je minulostí. Samozřejmě, je možné, že vzniknou ještě nějaké dodatky, jaky byly v I1 a I2, ale hlavní část je u konce. Teď nastane hledání chyb, nelogičností a podobně. Uvítám proto jakoukoliv pomoc, třeba i kritikou. Jinak, všem vše nejlepší do roku 2020, psavcům ať to dobře píše a čtenářům, at si čtení užívají.


3. Jméno: X-Chaos

 

Info: Velice věrný čtenář

Téma: Imperium

04.12.2019 v 19:51 id: 1327018

Krásný den, jen takový nesmělý dotaz. Co román na pokračování, bude ??


jaxx: Určitě. Těšte se na ankety, také budou! (05.12.2019 06:23)


4. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Imperium

04.12.2019 v 08:54 id: 1326936

A víte co, pane Jiho? to zpracovávání tématu různým způsobem je právě to, co na SF obdivuju. Dobrá SF není o koukátorech a kšandátorech... dobrá SF je o nás. O nás kteří žijeme teď a kteří žijeme tady. Prostě obracíme se naruby a zkoumáme a předpokládáme, co by se stalo S NÁMI, kdyby... Kdyby se ochladilo, kdyby se oteplilo, kdyby nás přibylo, ubylo, kdyby se objevil koukátor a kšandátor... Ale co by to udělalo s námi, ne s tím koukátorem... Co by se muselo stát, aby... jak by se zachoval Lojza a jak Franta a jak Macwalimba kdyby.... O tom je dobrá SF, myslím si... No teď si vůbec nejsem jist, jestli jsem napsal to, co chci říct... nějak mim to nejde, pardon


5. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Imperium

03.12.2019 v 14:22 id: 1326812

Pane Jaxxi, pokud chystáte novou knížku, dovoluji si navrhnouti pár věcí k úvaze.

Představte si osadu, vesnici, město, okres, který má možnost prostě na čas zmizet do paralelního světa. Konec konců, pověsti o takových místech či osobách existují. Osada si žije svým (poněkud rurálním?) životem s tím, že občas dochází ku (samovolnému? řízenému?) spojení s naším světem. Dochází pak k interakcím, které mohou být zajímavé... pokrok a vývoj, mravy i jazyk v jednom světě má sice v dávné minulosti stejný počátek, ale postupem času se odchyluje...

Snad by se dalo uvažovat i o jakési paralelní výměně osob. Jedna malá skupinka v Mimosvětě, druhá skupinka Mimosvětáků u nás...

Postoje lidí, kteří nemají zkušenost s historií alternativního světa mohou být zajímavá, co myslíte? Snad by se taková povídka obešla bez neomezených schopností a možností hrdinů, snad by se obešla i bez nadměrného množství "koukátorů" a "kšandátorů"...které umožní pustit se do všeobecné nápravy světa bez pochybení a chyb naprosto bezchybných Timurů a Mirků Dušínů... Ohromně se mi líbilo třeba selhání posádky v knize "Zoidé"... docela pravděpodobné...


PateON: VlastimilČech: téměř popisujete popisujete tuto romanci: https://www.csfd.cz/film/6750-brigadoon/ (03.12.2019 14:50)


jaxx: Děkuji, ale námětů, i zčásti rozepsaných mám docela dost. Toto by mohlo být téma pro pana Semeráda, ten je v tomto lepší. Je to málo scifi, spíše sociální fantasy... (spoiler) (03.12.2019 15:56)


VlastimilČech: No jo... a tak jsem se snažil

Ale těším se co napíšete, pane Jaxxi. No, ten nápad jsem ovšem z operety nepřevzal, opravdu. Ale když se nad tím zamyslíte, pak spousta SF opakuje jen několik dosti podobných námětů. Nemyslíte?

A nenechejte nás dlouho čekat, prosím. (03.12.2019 17:23)


jiho: Tak jsem si nad vašim nápadem vzpomněl na Součkovy Blázny z Hepteridy (a tak trochu související Welsovy Lidé jako bozi). Ono je ve SciFi docela těžké přijít s něčím opravdu jedinečným. "Strom" případně "les" paralelních vesmírů (Stasheff Čaroděj odpoutaný), paralelní země (Simak Prstenec kolem slunce), paralelní reality pohádek (Simak Pryč z jejich mysli) a tak dál. O StarTreku ani nemluvě. (03.12.2019 20:01)


6. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

Téma: Imperium

30.11.2019 v 17:40 id: 1326806

Sága Imperia se pomalu blíží ke svému konci. Něco už je naznačeno, něco bude ještě překvapení... Očekávám houf připomínek k posledním kapitolám. Co na to VlastimilČech, SW a ostatní čtenáři? Ještě se můžete vyjádřit, co byste v románu ještě chtěli mít...


knihomol: Předpokládám, že konec ságy bude odpovídat podtitulku "Vesmír". Poslení kapitoly maj prostě šťávu. (30.11.2019 18:59)


jaxx: knihomol: ano, bude. Jinak to s těma USA nešlo, než že se moci dostane někdo rozumný... Scifi i v reálu. (30.11.2019 19:42)


7. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Imperium

27.11.2019 v 08:24 id: 1326794

Dobrý! Vzpomenete si někdo na toho Černocha, co propašoval bombu do letadla ve spodním prádle? Vlivem tělesné vhkosti ten plastický materiál navlhnul a místo aby bouchnul, tak jen shořel a černému filutovi silně popálil, (nebo odpálil?) jeho šulina i s pytlíkem... už si nepamatuju. Nebo ten bambula co nesl výbušninu do eroplánu ve dvojitých podrážkách... to jsem žádostiv, jak to bude pokračovat...nenechejte mně tuze dlouho čekat prosím... A tvrdě na ně!

V USA jsem chvíli žil a můžu odpověďně prohlásit: " I jako bezvěrec děkuji moudrému Pánbíčkovi, že tvory téhle rasy výrazně barvou označil!" A ovšem právě proto ta boží výstražná barva je to, co mi na nich vůbec nevadí.

A protože mi nevadí jejich barva tak logicky nejsem rasistou, že?


SW: Poznatek z Jižní Afriky: Otázka: Jak je možné, že se lidé stanou rasisty? Odpověď: Stačí týden pobytu v černé čtvrti... (V Čechách totéž platí o Chánově...). Nevím - já jsem půl roku bydlel na koleji na jednom pokoji s černochem (pak si on našel krajana a šel bydlet k němu) a barva mi nějak nevadila. Asi to bylo tím, že to byl inteligentní student, kterému šlo hlavně o vystudování, takže se choval úplně normálně jako my. Na koleji s námi žili i stejně "civilizovaní" Vietnamci, Malajci, v dobrém vzpomínám na indiána Orlanda Zeladu (mluvil perfektně česky, protože jeho nářečí - kečuánština - obsahuje i "ř", což jiným dělá potíže), později jsem se seznámil s dvojitým doktorem Sunílem Kumárem z Indie (patří ke třetímu národu na světě, který zná "ř"), ale to všechno byli normální lidi, v jejich případě barva kůže nikomu nevadila. Čili - není to o barvě kůže, ale o nátuře. Bohužel, ta už může vadit. V tom případě se ale dívám stejně na zarytého Germána "ýbrmenše", který na Čecháčky kouká jako na "otrockou chamraď z východu", jako na Amerikána, který se od germánského "ýbrmenše" liší jedině nářečím, nebo jako na černochy a Araby, kteří na nás koukají jako na "nevěřící chamraď", kterou jim Alláh určil k zotročení (ale stejně se dívám na rodilé Čechy, kteří tuto náboženskou kokotinu převzali). Zkrátka nemám rád lidi, kteří se považují za "vyvolené", ať penězi, rasou, náboženstvím, nebo čímkoliv jiným (třeba i bonmotem "Okrást gádžu není hřích, ale chytrost"). Svoloč jako svoloč, jedni jako druzí - a jsem tvrdě proti jejich pouštění do Čech. Howgh! (27.11.2019 09:29)


VlastimilČech: Jó Indové...

Obyvatelstvo nemá většinou přístup k pitné vodě, občas hladomor, příbuzenská plemenitba s výsledkem narození všelijakých zrůd, čuránky tečou po ulicích, nespálené poloopečené mrtvoly plavou po řece, do toho fakíři, kteří se samomrzačí, žebráci na každém kroku, kolabující veřejná doprava, kastovní systém.... ale KOSMICKÝ PROGRAM a ATOMOVÉ BOMBY... vskutku mítumilovný, ušlechtilý, čistotný a rozumný národ. Když jsem byl chlapcem, tak Indie a Čína byly zhruba na stejné úrovni civilisační i hospodářské... Ale kdybyste si museli vybrat jen ze dvou možností: byli byste dneska raději průměrnými obyvateli Šanghaje, nebo Bombaje? (27.11.2019 18:40)


SW: Jó, Indové! http://sw.gurroa.cz/pps.php?z=94 (ale pozor, náhodným návštěvníkům a dětem se to nezobrazí! ...je to dost drsné...) (03.12.2019 15:09)


8. Jméno: Q-1906030

 

 

Téma: Imperium

26.11.2019 v 20:26 id: 1326790

Mám takový dotaz. Děj knih Impérium 1-3 se odehrává před nebo po studně světů?


jaxx: Mimo. Je to jiný příběh... (26.11.2019 21:48)


9. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

Téma: Imperium

26.11.2019 v 19:02 id: 1326789

Pro pana Čecha: Spokojen? Je to dostatečně sofistikované a přiměřeně brutální? Toto vymýšlet bylo zatím nejhorší, dokonce jsem si k tomu musel otevřít patnáctiletou Ballantine... Pokud máte nějakou připomínku či vylepšení, se, s ním. Toto platí pro všechny, nejen pro VČ.


10. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Imperium

25.11.2019 v 06:50 id: 1326785

A víte, pane Knihomole, co bych si přál, aby bylo už konečně vynalezeno? Chtěl bych, aby byl nalezen způsob, kdy lidi na sebe navzájem budou vlídní, přátelští... aby se na sebe upřímně usmívali a vůbec tak nějak. Jeden je druhého jako na cizího... a přitom to není velice často ani třeba.


jaxx: Ono by stačilo vymyslet, aby se jakýkoliv útok na jiného obrátil proti útočícímu. Ti násilničtí by se vymlátili sami... (25.11.2019 14:28)


knihomol: Ale na to pozor pane jaxxi. Každou dobrou myšlenku nakonec uchopili do své moci darebáci, zkroutili ji jak paragraf a poté to vždy blbě dopadlo. (25.11.2019 18:52)


SW: A nemusí jít ani o darebáky... Připomenu povídku "Ptáčata", kde se umělá inteligence měla pokusit bránit zlu. A bránila dobře - každého útočníka satelity "ptáčata" hned sejmuly. Jenže pak "ptáčata" začala likvidovat řezníky (páchají přece násilí na živých tvorech), pak i každého, kdo plácl komára či mouchu, nakonec začala vraždit traktoristy (té žoužele, co při orbě zahyne!) a lidstvo stálo na pokraji vyhynutí hladem. Tak honem naprogramovali ještě vyšší "ptáčata", aby zlikvidovala ta "stará ptáčata". Naprogramovali je dobře, "stará ptáčata" nenašla proti novým obranu a "nová ptáčata" je brzy vyhubila. Jenže pak si ta "nová ptáčata" všimla, že dole pod nimi je ještě spousta jiných tvorů, které bude třeba zabíjet... Jó, taková chybinka v programu... (viz "Léčitelka")...

Ale dejme tomu, že se to povede (viz Lem: Návrat z hvězd - "betrizace"). A lidstvo ztratilo jakoukoliv chuť riskovat, zrušilo další rozvoj i vesmírné programy... (26.11.2019 09:23)Komentáře

Začátek