Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Impérium-2

Svět

Impérium-2 Svět

 

Science fiction

© 2017 Jerry Worker


Obsah

Prolog
Imperium Evropa
Tahanice o zlato
Piráti
Deutschland, Tag Null

Seznam knih Komentáře

15.12.2017 20:19

Na hlavní stránku

Evropa imperiální
Úder z nebe
Krádež
Soumrak Ameriky
Texaská republika
Rozpad...

© 2017 Jerry Worker

Slovník


furveil = obyvatel planety Furvea, ležící ve dvojslunečné soustavě rudého trpaslíka a žlutého slunce třídy K 

The Hunt for Red October = Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná.

MHD generátor = technické zařízení umožňující přímou přeměnu energie ionizovaného plynu, ohřátého na vysokou teplotu, na elektrickou energii. Volné elektrony jsou zachytávány na elektrodách. MHD generátor má účinnost 60 až 65 % oproti tepelným elektrárnám s parními turbínami s účinností 35 až 36 %.

neoprén = nepropustný oblek pro potápěče v horších podmínkách. Většinou jen gumová slupka. Pro práci v chladných podmínkách se používá tzv teplý neoprén, kdy je neoprén oblečen na teplém prádle.

rezonanční zářič = Určitě znáte všelijaké figurky, které po vystavení světlu ve tmě svítí. Tomu jevu se říká luminiscence. Rezonanční zářič dokázal vybudit a detekovat více materiálů, které normálně luminiscenční nejsou, například hliník či zlato.

rusutur = zapadákov, díra, pr*del světa/galaxie...

sonar = obdoba radaru, ale pracující se zvukovými vlnami.

Identifikace:


Jméno-knihy: Imperium 2

Autor: Jerry Worker


Podtitul: část druhá - Svět

Jméno-skupiny: Imperium

© 2017 - 1018, Jerry Worker, Plzeň

Žánr: Science fiction


Kapitol: 11, sekcí: 23, odstavců: 540

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu: „Od Cherbourg po Vladivostok, od Nordkappu po Catanii!“

Obrázek autobusu v levém horním rohu (přejetím myší se mění) při kliknutí skočí na konec textu (u obsahu tam bude slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

15.12.2017 20:19

Imperium - seznam knih

Impérium-1 Evropa

Impérium-2 Svět

Impérium-3 Okruh světů


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jaxx: 15/12 na téma: §Svet : Svět vedle jsem ukončil po 15. kapitole, nějak se mi nedostává nápadů, jak pokračovat. Pokračování mám uložené, časem se k němu snad vrátím. Prosím SW o opravu v tabulkách, aby se v nabídce neukazovala jako poslední 19. kapitola, ale 15. Takže zbývá Imperium2, nyní tam vybublává na povrch Romská republika řečená Thagaripen, což je romsky Království. Budu na chudáčky brutální... A pomalu krystalizuje další román, doufám, že nynější román Mentzlových...

Domů
Statistiky

"Impérium-2 Svět" (komentáře)

Téma=§Imp2 Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: stopjetatřicet = (nejsi robot?)    (31 příspěvků).  

! Včera 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky včera: §Putin-fakta

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

03.12.2017 v 12:58 id: 1290286

Zajímavé! U mě se v románu "Přítel" také odtrhával Texas... (Že by to bylo nejpravděpodobnější...? )


jaxx: Ve Studni světů se Texas také odtrhával... A odtrhl. O Texasu je již dlouho známo, že má separatistické a zaječí úmysly, asi proto... (spoiler) (03.12.2017 14:09)


3. Jméno: Bavros

 

Info: Erzgebirgeman

 Přidat přílepek!?

02.12.2017 v 19:54 id: 1290281

http://sw.gurroa.cz/icon/aplaus.gif (=)


SW: (Ikonky (obrázky) se vkládají rozkliknutím ikony na formuláři vpravo dole ) (02.12.2017 20:14)


jirkacbx: Ne vždy se povede ikonky či běhací gify na "první dobrou" vložit do odpovědi.

Někdy je to vcelku boj,zvlášt po nějaký aktualizaci cca před půl rokem. (02.12.2017 20:46)


SW: Jo, byl to boj, dokud se vybíralo i vkládalo na celou plochu obrázku. Pak byl problém strefit správný obrázek, neboť stále poskakovaly. Tak jsem to zredukoval, takže myš na obrázku nic nedělá a vybírá i vkládá jen na kód pod obrázkem. Teď se dá zajet po obrázcích z boku, zvětšit nebo vložit jen vybraný obrázek a zase odjet přes plochy obrázků do strany. Zejména obrázky obklopené jinými se teď dají vybrat. Mea culpa v tom, že jsem neupravil návody (teď už to popisují dobře). (02.12.2017 22:34)


4. Jméno: Q-norbert

 

Info: dědek

 Přidat přílepek!?

25.11.2017 v 22:26 id: 1288423

V tak dobré epopeji nemá místo jazykový nepodařenec "nejvíce složitý". ( ne "více složitý", ano "složitější", ne "více složitější", ne "nejvíce složitý", ano "nejsložitější") Tomu se říká stupňování. Nedejte se mýlit některými polovzdělanými novináři, nebo mluvkami. Těším se na další pokračování.


5. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

21.11.2017 v 19:01 id: 1288411

Tedy námořníkem nejsem, ale viděl jsem, že veliké lodi se neřídí kormidelním kolem, ale joystickem, nebo klábosnicí...Je to škoda... ta kormidelní kola byla tak romantická Pro prudké obraty pak prý mají veliké lodi ve svých trupech příčné "kanály" opatřené turbínami, které loď obrátí i namístě- bez pohybu vpřed či vzad... ale jak říkám nejsem námořníkem, a už vůbec ne ve světě, ve kterém se Váš výborný příběh odehrává....


jaxx: Na lodi se to tradičně nazývá kormidlo, ať je to klasické kormidelní kolo, řidítka či joystick. A ano, velké lodě mají vpředu v kýlu kanály s lodními šrouby pro snadné otáčení, díky nimž se otočí na fleku, když stojí. Když loď pluje, musíte započítat setrvačnost. Letadlová loď také nemůže zahnout moc prudce, pak by odstředivý náklon byl příliš velký a letadla z paluby by sklouzla do moře, a v hangárech se rozmlátila o stěny. Asi tak. (22.11.2017 14:12)


MiHo: Nemluvě o tom, jak by asi po změně letité tradice zněl příkaz kapitána: "Joystick ostře vlevo!" (22.11.2017 21:58)Komentáře

Začátek


Přílepky včera: §Putin-fakta