Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Impérium-2

Svět

Impérium-2 Svět

 

Science fiction

© 2017 Jerry Worker


Obsah

Prolog
Imperium Evropa
Tahanice o zlato
Piráti

Seznam knih Komentáře

21.11.2017 18:36

Na hlavní stránku

Deutschland, Tag Null
Evropa imperiální
Úder z nebe
Krádež
Soumrak Ameriky

© 2017 Jerry Worker

Slovník


furveil = obyvatel planety Furvea, ležící ve dvojslunečné soustavě rudého trpaslíka a žlutého slunce třídy K 

The Hunt for Red October = Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná.

MHD generátor = technické zařízení umožňující přímou přeměnu energie ionizovaného plynu, ohřátého na vysokou teplotu, na elektrickou energii. Volné elektrony jsou zachytávány na elektrodách. MHD generátor má účinnost 60 až 65 % oproti tepelným elektrárnám s parními turbínami s účinností 35 až 36 %.

neoprén = nepropustný oblek pro potápěče v horších podmínkách. Většinou jen gumová slupka. Pro práci v chladných podmínkách se používá tzv teplý neoprén, kdy je neoprén oblečen na teplém prádle.

rezonanční zářič = Určitě znáte všelijaké figurky, které po vystavení světlu ve tmě svítí. Tomu jevu se říká luminiscence. Rezonanční zářič dokázal vybudit a detekovat více materiálů, které normálně luminiscenční nejsou, například hliník či zlato.

rusutur = zapadákov, díra, pr*del světa/galaxie...

sonar = obdoba radaru, ale pracující se zvukovými vlnami.

Identifikace:


Jméno-knihy: Imperium 2

Autor: Jerry Worker


Podtitul: část druhá - Svět

Jméno-skupiny: Imperium

© 2017 - 1018, Jerry Worker, Plzeň

Žánr: Science fiction


Kapitol: 9, sekcí: 17, odstavců: 404

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu: „Od Cherbourg po Vladivostok, od Nordkappu po Catanii!“

Obrázek autobusu v levém horním rohu (přejetím myší se mění) při kliknutí skočí na konec textu (u obsahu tam bude slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

21.11.2017 18:36

Imperium - seznam knih

Impérium-1 Evropa

Impérium-2 Svět

Impérium-3 Okruh světů


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 21/11 v 21:59 na téma: §Behounek : Pořad k 90.výročí letu vzducholodi Italia k severnímu pólu se bude konat 26.května 2018 v Národním technickém muzeu v Praze asi od 9:00 ráno. Bude tam jistě místo i pro povídání o Běhounkovi.Pražáci, přijdete? Já ano!

Domů
Statistiky

"Impérium-2 Svět" (komentáře)

Téma=§Imp2 Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: dvastadvádvacet = (nejsi robot?)    (28 příspěvků).  

! Včera 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky včera: §Manu §Imp2

Komentář 1288374 neexistuje.

2. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

21.11.2017 v 19:01 id: 1288411

Tedy námořníkem nejsem, ale viděl jsem, že veliké lodi se neřídí kormidelním kolem, ale joystickem, nebo klábosnicí...Je to škoda... ta kormidelní kola byla tak romantická Pro prudké obraty pak prý mají veliké lodi ve svých trupech příčné "kanály" opatřené turbínami, které loď obrátí i namístě- bez pohybu vpřed či vzad... ale jak říkám nejsem námořníkem, a už vůbec ne ve světě, ve kterém se Váš výborný příběh odehrává....


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

21.11.2017 v 08:44 id: 1288410

Pane Wolkere,

víte, v USA nejsou jenom parasitující osoby jako jsou Banksteři, Politici, Ukřičení, zlodějští a násilní Černoši z povolání, Homosexuálové, Podivní takyumělci, Narkomani, Vyčuraní advokáti, Bezdomovci z vlastního rozhodnutí, Kazatelé obskurních takycírkví, Lehkoživkové všeho druhu, prostitutky a prostituti, Hérečkové a modelky a další a další jim podobní a na roveň postavení...

V USA žije taky velá spousta lidiček, kteří musí dost tvrdě makat. Dělníci ve fabrikách, horníci, cestáři, no a hlavně farmáři a jejich zaměstnanci... a vůbec mraky a mraky lidiček, kteří se nadřou tak jako lidi jinde na světě... Konec konců, jsou lidi, kteří mají kořeny v Evropě. Pracovali tam, a pracují i  na polích v Texasu a Nebrasce, dolech v Pensylvánii, na rybářských lodích na Aljašce a v pralesích Virginie a Oregonu... Nadřou se až až...Celý život šetří na studia svých dětí, platí si pojištění pro případ nemoci, v neděli chodí do kostela, mají funkce ve školní radě, ve výboru pro opravu ulice Parkdrive, pozvou sousedy na oslavu narozenin, ochotně mu pomůžou nouzi. Usmějí se na Vás, když Vás potkají, pozdraví, milují své děto a své rodiče.

Pane Wolkere, nedrťte tak šmahem VŠECHNY ty pracovité lidičky. My, obyčejní Evropani, Slovani, Čechové, Moraváci si s nimi dobře rozumíme. Možná je takových lidí v USA zatím většina.

Vezměte to tak. Je jich ohromné množství, vyskytuje se tam spousta typů lidí. A některé typy jsou velice sympatické. Třeba jsou trošku jiní než my, ale co byste měl proti naprosto poctivému Amišovi? Proti vynalézavému, ohromně veselému a přitom ráznému Redneckovi? Proti česky mluvícímu Texasanovi?

Prosím, nebuďte urputný. Jestli ve svém díle třeskutě zametete s těmi úplně shora jmenovanými, tož Vám zatleskám. Ale ty obyčejné udřené chudáky nechte žít. Jim se totiž bez těch parasitů bude žít z jejich vlastní práce velice dobře a vesele.Uleví se jim tak, že se budou upřímně a hodně divit, kde se ten blahobyt vzal....


jaxx: Pane Čechu, já tu Ameriku (zatím) nebombarduju, takže se obyčejní lidičkové nemusí moc bát. Zatím jsem Američanům ničil převážně techniku, že se k tomu připletlo pár tupých zelených mozků je jiná věc - viz Imperium I, rozstřílení obou kolon u Rozvadova... Pokud někam nechám spadnout meteorit, tak to bude na Pentagon nebo Norad a ne na Manhattan nebo Nashwille. Asi tak. (21.11.2017 11:58)


4. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

 Přidat přílepek!?

14.11.2017 v 19:44 id: 1288369

Pěkný pokračování


5. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

 Přidat přílepek!?

02.11.2017 v 16:35 id: 1288335

Sakra! Prorokem na poloviční úvazek! http://www.svobodnymonitor.cz/politika/v-bavorsku-zacinaji-vazne-uvazovat-o-odtrzeni-od-nemecka/Komentáře

Začátek


Přílepky včera: §Manu §Imp2