Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Seznam-knih  Statistika  Download  Drobnosti  Sci-fi-přednášky  Antologie-amatérských-autorů  Denní-čtenost  Reality-z-kosmu  Volební-systém  Trestní-řád  Labyrint  Povlečení  Kočka  Mír-s-tuleni  Čert  Ptačí-hra  Temelín  Make-up  Pavel-Kantorek  Karty-kterým-se-zasmějete  Nehoda  Teodor-Rotrekl  František-Běhounek  Všehochuť  Bruno-Gröning  Minianketa  E-shop 
Fórum:(Remca: 21/2-1:16)    Imperium 2-22.02 1836-14.kap.  Kejvalka-19.02 2337-39.kap.  Naučte mě zabít draka-19.02 0939-dokončen-37.kap.  Měsíční vejce-17.02 1730-07.kap.  Manuscript-17.02 1359-43.kap.  Reality z kosmu-14.02 0935-37.kap.  Měsíční tvář-13.02 1714-18.kap.  Antologie amatérských autorů-27.01 1822-14.kap.

"Limit-pps=38" chrání dětská pojistka!
Máš to marný!

Hlavička Semerádovy stránky - myš ji změní na původní 16-barevnou VGA, kliknutím zmizí
 

Přístup do Limit-pps=38

blokuje dětská pojistka!

V době od 22:hod do 6:00 dětská pojistka neplatí!

 

Motto: Svět, ve kterém žijeme...

Předčasný optimismus

2976

Vtipy tohoto dne...

****
**

Nový fórek:

Chybná SMS

Nepudem na colu?


Ty voe, jak muzes v tak jednoduchym slove jako PIVO udelat hned 4 chyby?

 

**

984


***

(Kliknutím myší si obrázky zvětšíte a opět zmenšíte.)

(English)

Román na pokračování:   Imperium 2-22.02 1836-14.kap.  Kejvalka-19.02 2337-39.kap.  Naučte mě zabít draka-19.02 0939-dokončen-37.kap.  Měsíční vejce-17.02 1730-07.kap.  Manuscript-17.02 1359-43.kap.  Reality z kosmu-14.02 0935-37.kap.  Měsíční tvář-13.02 1714-18.kap.  Antologie amatérských autorů-27.01 1822-14.kap.

Změna v "Kejvalka" 18.02.2018 1708

Změna v "Naučte mě zabít draka" 19.02.2018 0939

Kapitola 39 dodána k "Kejvalka". 19.02.2018 2337

Změna v "Kejvalka" 19.02.2018 2337

Kapitola 14 dodána k "Imperium 2". 22.02.2018 1836

Změna v "Imperium 2" 22.02.2018 1836

Myš tuto červenou knihu zavře Vítejte u Semeráda, návštěvníku Myš tuto modrou knihu zavře

... Zobrazit dní, od výskytů, umístit na ... Nastavení barvy pozadí:

Dnes je 23.02.2018, jste tady dnes zřejmě nový a dnes se tu mihlo celých 151 lidí (dnes už 1714 přístupů).

Tento měsíc tu bylo 3717 návštěvníků, přečetli 372 knih (dnes 14), 1220 úvah (dnes 45), 52 drobností (dnes 3), 685 prezentací (dnes 52).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Remca: 21/2 v 01:16 na téma: §Sedm : Děkuji za přání hezkých Vánoc a nového ruku 2016, jak mi naběhl obrázek s perníkovým andělíčkem dneska :-D))

Upozornění: K přechodu na další témata použijte horní MENU (dá se i měnit)


Knihy - science fiction, fantasy i pohádky

Hlavním obsahem této stránky nejsou vtipy, obrázky ani blogy, ale knížky. Většina je mých vlastních - mám zkrátka takové hobby, že píši sci-fi. Proč? Protože sci-fi, dnes běžně vydávané jinde, nejsou takové, co mám rád. A protože ty, co mám rád, momentálně nikdo nepíše (moji oblíbení autoři jsou bohužel již mrtví), pokouším se to prázdné místo trochu zaplnit. Případné čtenáře proto raději předem varuji. Knihy na této stránce jsou poněkud jiné než současně vydávané knihy. Co to znamená - jiné? Někteří říkají, že jsou trochu těžší na čtení - opravdu? Vždyť píšu i pro děti, které to zvládají a líbí se jim to... Setkal jsem se s názory: Semerád je exot, případně jemněji: Semerád se dá těžko zařadit. Čím to asi je?

Nakladatel Čierny to formuloval pragmaticky: Semerád má spousty nápadů, ale neumí psát komerčně. Potřeboval by k sobě nějakého blbečka bez nápadů, který ale umí psát komerčně, aby ty nápady přepsal.

V první chvíli mě tohle hodnocení naštvalo. Jenže když jsem se nad ním zamyslel, uznal jsem, že má vlastně pravdu. Dobré nápady? To byla přece pochvala. Ale že neumím psát komerčně? Cákryš - cožpak vůbec chci psát tak, jako ta banda blbečků bez nápadů, kteří umí psát komerčně? Když nad tím přemýšlím - vždyť mě většina těch správně komerčně napsaných slátanin ani neláká ke čtení! Dneska je knižní trh přeplácaný nesmysly, u kterých člověk těžko rozezná jednoho autora od druhého, protože všichni píší na jedno brdo - komerčně - ale bez nápadů. Knihu s nápadem aby člověk hledal s lucernou v ruce, na jednu kvalitní připadá dvacet příšerností. Není spíše přínosem, psát ne-komerčně? Nejsou nakonec pochvalou i názory: Semerád je exot, případně Semerád je jiný...?

Nechám to raději na čtenářích. Některým se asi líbí komerční krváky, psané na jedno brdo, jiným jemnější knihy. To je věc vkusu. Kdo je tu poprvé, bude to mít těžší. Asi si to bude muset vyzkoušet. Pak uvidí sám.

Čtenáři mohou svou spokojenost či nespokojenost vyjádřit. U každé knihy (a také u většiny úvah, přednášek a ostatních plků) se nachází vlastní Fórum (zastřešované jedním společným, viz horní MENU). Tam se dá napsat ledacos. Nepatří sem ale nadávky a urážky ostatních (hulváti budou brzy odstřiženi).

Navíc je u každého Fóra (kromě toho obecného...) možnost vyjádřit své hodnocení známým "hvězdičkovým" systémem. Každý může "přidělit" jako výraz své spokojenosti jednu až pět , naopak svou naprostou nespokojenost vyjádřit jednou , která se od kladných naopak odečítá! V záhlaví a v seznamu pak najde drobnou statistiku - kolik lidí hlasovalo, kolik hvězdiček které téma dostalo a jaký je z toho průměr. Pochopitelně může každý hlasovat pro každé téma jen jednou a jeho hodnocení se mu tam zobrazuje (může je dokonce, až na trvalou černou , později změnit).

A protože jsem se setkal s knížkami, které se mi líbí a bohužel také nejsou vydávány, přidal jsem je po dohodě s autory na tuto stránku. Nejsou proto všechny moje, nejsou ani všechny sci-fi, ale proč ne, když stojí za přečtení.

Nebo máte jiný názor? Slovní hodnocení jedné je: "Nestojí za čtení." Očekávám, že se k takovému tématu už vracet nebudete...

Ke knihám se dostanete tudy: Seznam knih.

(Na seznam knih se dostanete i z horní menu-lišty.)

(v seznamu "Seznam_knih" se dozvíte, které knihy jste ještě nečetli - nepřečtené jsou označeny blikátky.)

Download - pokud chcete, můžete si některé romány stáhnout vcelku ve formátech, vhodnějších pro čtečky. Jsou zde nejběžnější formáty: PDF (pro Adobe Acrobat), PDB (Palmy), MOBI (Kindle), EPUB (ostatní čtečky). Předtím to bylo prostřednictvím serveru www.blueboard.cz - jenže ten počítadlo stažení přestal podporovat (proto jsem musel začít počítat opět od nuly).


Dětská pojistka blokuje vše, co je drastické + sexistické + vulgární + politické + nekřesťanské + protimuslimské + protižidovské + diskriminační (od obrázků po romány).

Je to na důrazný příkaz Miniserstva Lásky (pardon - vnitra!) naší drahé (až předražené) České republiky.

(Dá se to změnit po 22.hodině, kdy přece děti zcela jistě spí!)


 

Dětská pojistka


Na tyto stránky dost často chodí i děti. Proč ne, některé sci-fi-romány jsou přece určené pro ně. Kromě nich tu jsou ale romány, vtipy i obrázky, které pro děti určené nejsou. A některé tyto položky prý (podle vyjádření zvlášť úzkostlivých policajtů) "urážejí" různé skupiny obyvatel (třeba muslimy nebo feministky). A muslimové by mě mohli přijít zastřelit - jako ve Francii redaktory toho toho oplzlého týdeníku "Charlie"! Jistým řešením by bylo těm "závadným" věcem se úzkoprse vyhýbat (ačkoliv tak nechutné oplzlosti jako u "Charlie" tady rozhodně nenajdete), ale na druhou stranu - od toho jsou přece filtry!


Filtry najdete zde nahoře pod pravým "plamenem" hned vedle oslovení. Podstránka "Nastavení" vám umožní přizpůsobit si naráz všechny zdejší podstránky - je tu jen pár možností (některé poměrně šikovné).


Kde je ale dětská pojistka?

Je to kombinace dvou nastavení:

1) povinně nastavený nick (libovolný, kromě "host" a "anonym"),

2) oslovení musí být nastaveno na "pán" nebo "paní"! Kdo tam má "mladík" nebo "slečna" (nebo to zamlčí(!)), je zřejmě dítě. Kdo tam zvolí "Trhni si...", je nezdvořák a zasluhuje si nejtvrdší omezení. Ovšem - kdo přijde v době mezi 22hod-06hod, je podle zákona dospělý - a basta!

A teď pozor - ve dne až po tomto nastavení! se objeví pár dalších, pro děti samozřejmě zaškrtnutých (=aktivních!) filtrů.

Nový návštěvník má pochopitelně (co kdyby to bylo dítě) zaškrtnuté všechny filtry. Nezobrazuje se mu nejen značná část vtipů (textových i obrázkových), ale i některé úvahy, v nabídce mu chybí pár románů (=nejsou pro děti!) a i ty, co se mu zobrazují, jsou výhradně tzv. "učesané" verze (na rozdíl od možnosti volby "rozcuchaných").

A protože jste tady právě v "nechráněné době", jste zcela jistě dospělý/á. Máte tedy možnost měnit nastavení.

(Tento návod se objevuje pouze mezi 22:00-06:00 - to přece děti podle zákona zcela jistě spí!)

 

Je noc, proto se dá měnit dětská pojistka:    

Povolit vše
Neměnit

Neobvyklé experimenty

Záměna jmen hrdinů

Dalším neobvyklým experimentem je možnost měnit si jméno hlavního hrdiny (a/nebo hrdinky) na jiné než je v originálním textu. Můžete si zvolit, zda chcete změnit jméno hlavního hrdiny nebo hlavní hrdinky (na vlastní jméno nebo jiné), nebo i oboje. U všech románů to nejde - kde jsou z logiky děje mimozemská jména, tam je těžko nahradíte českými, ale jde to v mnoha případech.

Stačí kliknout SEM a můžete se toho zúčastnit i Vy!


Volba verze románů

Posledním neobvyklým experimentem je možnost zvolit si verzi románu. Zdejší romány můžete číst ve verzi určené pro děti (tzv. "učesané"), ale můžete si zvolit i verzi "rozcuchanou". Tam, kde jde skutečně o dvě úplně odlišné verze, se v obsahu knihy objeví možnost rozhodování, kterou verzi chcete (radiobutton + odesílací tlačítko). Verze se ale mohou lišit i podle nastavení "dětské pojistky", kdy děti (a náhodní návštěvníci) dostávají "učesanou verzi", zatímco ti, kdo si v dětské pojistce zrušili blokování "pro děti nevhodných" pasáží, dostanou román v té "rozcuchanější" podobě. Útlocitnějším čtenářům proto doporučuji ponechat si zablokované alespoň "drastické" úseky.

Tato možnost u všech románů není a "rozcuchanou" verzi dostanou jen ti, kdo si ji nastaví ZDE. "Dětská pojistka" je normálně (default) nastavená tak, aby vyloučila všechno drastické, sexistické, vulgární apod. (hledisek je víc). Omlouvám se, ale tahle stránka je i pro děti a základní nastavení je právě pro ně... Když čtete román s tímto nastavením (zejména když si ho necháte stáhnout nějakým robotem!), dostanete zásadně verzi pro děti!


Bludiště z románu "Jupiterský duch"

Nabídka: navštivte svět paralelních vesmírů z románu Jupiterský duch - klikací bludiště. Uvidíte, že to Učedníci ani Pepek (Jupiterský duch) neměli snadné! Bludištěm můžete nejen procházet, ale když narazíte na svět dosud nenavštívený, můžete mu dát i jméno!


Maze from novel "Jovian Ghost"

Suggestion: Visit the world of parallel universes from the novel "Jovian Ghost"! This multidimensional maze will show you that for neither my heroes nor the Angels was the exploration of parallel universes easy! You can not only go through, but if you discover new, not yet visited world, you have right give him new name and write yourself onto list of discoverers! Try it - it is like a game!

The war with the Newts - english example of novel "Válka s mloky dr.Jaroše".


Přátelé:

Pořádná poradna

 

Čtení zdarma

 

Koště Šochové

 

Krakatit

 

Altar

 

Vanili

 

Trávníček

 

Enigma

 

Mensa

 

Moje

 

Dnešní obrázek:

(tady budou jen kameňáky střídající se o půlnoci)

Přátelé:
víc jich nemám.
Málo, co?

Akademie sociálního umění Tabor (k nahlédnutí vytvoří nové okno)


Volební úvaha

Napadlo vás také někdy přemýšlet o "PRAVDÁCH", kterými nás krmí naši politici? Což si takhle jednu z nich vyvrátit? Klikněte si zde, možná to bude zajímavé zamyšlení i pro vás.Teď několik vážnějších témat

Průběžný volební systém

Pro román Přítel jsem vymyslel speciální volební systém, zvaný Průběžný volební systém. Jenže je vymyšlený tak dobře, že by se dal použít nejen ve scifi, ale i v reálu. Proč? Prakticky by zlikvidoval současné megapodvody na voličích (přeběhlík by se stal pohádkovou bytostí).

Poslanec, který se po volbách začne chovat jako prase, by již koncem toho týdne doposlancoval. Zatím všechny pokusy zavést odvolatelnost poslanců jsou nerealizovatelné chiméry - tento systém je jediný reálný! Co se navíc vyřeší? Zruší se volební kampaně - kdy politici roztáčejí svůj slibotoč, na který okamžitě po zvolení zapomenou. V mém systému mohou voliči ohodnotit práci poslance ihned - jakmile udělá nějaký podraz, skončí. Podívejte se sem, pořádně si prostudujte návod - a můžete si ihned vyzkoušet, jak to funguje.


Progresivní trestní řád

Návrh Progresivního trestního řádu je jistě laickým pokusem, ale když už profesionální zákonodárci nic opravdu funkčního nevymysleli, nestál by aspoň za zamyšlení? Matematicky založený trestní řád o třídu převyšuje známé lidovecké "Třikrát a dost", na němž je vidět bezradnost zákonodárců. Zkuste si to aspoň přečíst!


Svobodný vysílač Plzeň

 

Vzhledem k mým sympatiím ke Svobodnému vysílači (kliknutím tam přejdete) zde uvádím (přebírám)

kalendář s jeho nejbližší programem.


Otevřete si Diskusní Fórum! Otevřete si Diskusní Fórum!

Diskusní fórum AUTOBUS

Pokud vás, návštěvníku, zajímá diskuse ohledně "vědeckých aspektů" sci-fi knížek, můžete se do ní zapojit (tento odkaz Vám otevře nové okno). Varování ! Nutnou podmínkou je vstoupit slušně (hulváti budou rychle odstřiženi).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Remca: 21/2 v 01:16 na téma: §Sedm : Děkuji za přání hezkých Vánoc a nového ruku 2016, jak mi naběhl obrázek s perníkovým andělíčkem dneska :-D))

Celkem je tam 18205 příspěvků

Nakonec pár drobností

Článek o filmu "Mír s tuleni" (převzato z www.mirstuleni.cz) (klikněte si též nahoře v menu "Drobnosti").

STATISTIKA - koho zajímá (značně jednoduchá) statistika Semerádovy stránky, může si kliknout sem, ale neznepokojujte se, když se chvíli nic neděje, vyhodnocení současného stavu databáze chvíli trvá.


Báseň o kočce - aneb jak se k nim chováme...


Toto je můj nejvěrnější čtenář. Pochybuje snad někdo o jeho věrnosti?
Ta kniha je sice odborná publikace o tvorbě webu, ale náš Argo je opravdu všestranný čtenář - je mu srdečně jedno, jakou knihu právě čte! (Kniha před ním pojednává o HTML fintách.)

My best and most loyal reader. Anybody disbelieve? Dog's loyality is proverbial!


ZDE se můžete podívat na moje starší fotky.
lebkaTohle tlačítko Vám umožní poslat mi mail, ale prosím, ne kvůli zbytečnostem.

Pro běžnou diskusi je podstatně lepší Diskusní Fórum Autobus. (viz výše)


Knihy - by mohly zajímat příznivce science fiction nejvíce. Semerádi se věnují psaní a vydávání science fiction, skoro-fantasy a pohádek. Najdete tu přehled všech knih vydaných nakladatelstvím Autobus, obvykle s menší či rozsáhlejší charakteristikou, ukázkami - a některé knihy si tu můžete přečíst celé.


Fraktály - dokazují, že i v čisté matematice můžete najít nečekanou krásu. Václav Semerád (junior) se fraktály zajímá už delší dobu, má pozoruhodnou sbírku obrazů a navíc má engine, umožňující pohybovat se skrz 3D fraktály - u toho můžete vydržet celé hodiny a pokud úmyslně nestojíte na místě, pokaždé vidíte něco nového, co nikdo jiný ještě nespatřil ani nespatří. U fraktálů totiž narazíte na nekonečno v jeho úchvatné podobě.


Hnutí proti byrokracii EU Prosaďme logo Non-EU! Zamyslete se nad tím, zda máme poslouchat i šikanování z EU, nebo se tomu postavíme? Co si o tom myslíte, návštěvníku?To mám být já! Tento obrázek jsem dostal mailem - že se mi prý velice podobá. No, cosi na tom možná bude... Až na pár detailů!
A): pero mám v ruce jen když se musím ouředně podepsat. Škrábu jako kocour a nestydím se za to.
B): od zavedení osmibitových "gumáků" nepoužívám psací stroj, klofu jen do komputerových kláves.
C): Jako se zpívá v té písni: Ach, kde jsou ty časy, Véno, když jsi míval vlasy... (ačkoliv - když jsem psal na stroji, ještě by se snad nějaké našly...)


Vlajka Star Trek Vlajka světaVlajky celého světa? Kdo nějakou potřebujete? A co vlajky z vesmíru? Chybí jen olympijská vlajka - ale tu je beztak zakázáno používat, takže ji vlastně ani nepotřebujete...


Zajímají vás sci-fi přednášky návštěvníku? Zde jsou přednášky ze setkání scifistů (Avalcon v Chotěboři, Pragocon aj.) Pozor - nepohoršujte se - některé jsou psané frivolním Cimrmanovským tónem.


PF 2011(klikněte si na pravou svíčku) PF 2008

PF 2008:
(klikněte si (2x!) na levou svíčku)


Pravda o nakladatelství AUTOBUS

Koho zajímá krutá pravda o nakladatelství AUTOBUS?

První knížka (Kerré) mi vyšla v nakladatelství "Nová inspirace". Vyšla dokonce s dotiskem (věc dnes nevídaná!). Jenže potom pan nakladatel prohlásil, že nechce vydávat jen scifi, chce mít "širší záběr" a proto jako další vydal knihu z oboru "literatury faktu", na které - lidově řečeno - prodělal kalhoty. "Nová inspirace" tak definitivně skončila a k další plánované (a již připravované) knížce ("Omíor - válka světů") se už nedostala.

Obrátil jsem se na nakladatelství "Winston Smith". Vypadalo jako solidní a navíc zaměřené na science fiction - ideální partner! Jednali jsme o vydání "Zoidée", jenže dříve než jsme se dostali aspoň k předběžné dohodě, nakladatelství "Winston Smith" naprosto nečekaně zbankrotovalo.

Jednal jsem pak o vydání s dalším nakladatelstvím, (jmenovalo se GUILD, jenže časem úplně zmizelo i z internetu). Mělo zájem o vydání knížky "Čtvrtá říše", bohužel se krátce před realizací také finančně položilo.

Jako kdybych byl nějaký fantóm! Takhle se položila již tři nakladatelství - krátce poté, co se rozhodli vydat moji knížku, ale dřív, než to stihli dohodnout! V Guildu už měli dokonce pro "Čtvrtou říši" vytvořenou i obálku (viz obrázek, bohužel se v těch zmatcích ztratila, takže jsme ji nemohli ani odkoupit). Příčinou bankrotů bylo vždy něco jiného, ale ta časová shoda... Už mě to dokonce napadlo, nespěchal jsem a včas (přísahám!) jsem nakladatele Guildu varoval, aby se pro jistotu podíval na svou vlastní hospodářskou situaci, než si se mnou něco začne. Nevěřil mi, vypadal velice sebevědomě, jenže najednou - ejhle - bankrot! Sám tomu nemohl uvěřit! Ale i nakladatelství Guild zmizelo beze stopy...

Výjimkou bylo dlouho nakladatelství Autobus, které vydalo moje knížky čtyři. Jenže: Autobus, to jsme byli dva lidé, dělali jsme to jako hobby k normálnímu zaměstnání, nestihali jsme proto vydávat více knih než zhruba jednu ročně. Zavedením tzv. minimální daně se naše hobby změnilo v luxusní sponzoring našeho nenažraného státu, což se nedá z běžného platu utáhnout. Měli jsme se odvolat k Ústavnímu soudu pro dvojí zdanění? Angličané takovým snahám říkají "labor in vain" neboli "marná práce". Vždyť náš Ústavní soud je jen sbor šašků! Dokázali na něčí objednávku vymyslet i koniny, jako "neústavnost předčasných voleb", zdůvodněná ještě větší kravinou, že "poslanci mají přece ústavní nárok na plnou délku volebního období"... chcete snad od nich něco jako "spravedlnost"? Ale kdeže!

A protože jsme měli opravdu jen běžné platy, Autobus skončil. Budiž mu země lehká. Domnívali jsme se, že je to díky vládě ČSSD a zejména pitomcům, kteří tento podraz vymysleli... Škromach je Servít! (A Servít je vůl!!!) Dočkali jsme se změny vlády, ale pod ODS to bylo ještě horší. Ceny stouply, nekřesťanské nájmy (ať mi nikdo neříká, že "běžný nájem" v "králíkárně" smí být vyšší než součet důchodů dvou manželů!) nás donutily vystěhovat se a řešit bydlení hypotékou, takže na knížky prostě nezbylo. Provozovat nakladatelství je dnes zřejmě nad síly dvou lidí. Pořád doufám, že ještě nějakou knihu vydáme, ale kdy to bude, to opravdu nevíme.

Navíc jsme zjistili, že se proti nakladatelství Autobus otevřeně postavili ti, kdo mohou vydávání knih ovlivnit úplně stejně jako cenzurou. Cenzoři se dnes přesunuli z úřadu HSTD neblahé paměti (Hlavní Správa Tiskového Dozoru) do distribučních společností, odkud cenzurují podstatně efektivněji. Stačí jim vydat příslušné pokyny. Narazila na to už kniha Válka s mloky dr. Jaroše, kterou nám jedna distribuční společnost vrátila jako "zcela neprodejnou", ačkoliv všechny výtisky vrátili v originálním obalu z tiskárny - takže se ani neobtěžovali s jejím vybalením, natož aby je čtenářům na nějakém pultíku vystavili (o výloze ani nemluvě). Na Severní Moravě tak knihy "Autobus" nikdy ani očkem nespatřili. Nestěžujte si na nás, není to naše vina. Podle všech známek je to úmyslná sabotáž voldemortů . (Podrobněji je to i zde ).

Proto si už tyto knížky v papírové podobě nekoupíte !

Ale upřímně, není to zas tak velká škoda, tady si to stáhněte a přečtěte si co chcete bez shánění a zadarmo - beztoho zdejší knihy za víc nestojí, že?

Doufám, že se nenávist cenzorů nedotkne "spřátelených" autorů. Bylo by kruté, kdyby uvedení jejich knih na mé stránce mělo škodit i jim. Ale zdá se, že těm smůlu nenosím. Aspoň tak.


 

Na dotaz, proč nejsou vydané knížky nikde k sehnání, mám jednoduchou odpověď. Knihkupectví (či spíše knihkomisionářství - žádné totiž knihy nekupuje, jen je komisionálně prodávají) dnes knížky nerady skladují. Po půl roce tedy knihu seženete málokde. Pro ty, kdo knihy rádi nakupují až po zlevnění, máme nepříjemnou zprávu - nakladatelství Autobus knihy do "zlevněných knih" zásadně nedává. Navrácené výtisky prodáváme pomocí pošty - jde to pomaleji, ale zase lépe než za cenu starého papíru. To si ty knížky přece jen nezaslouží! Můžete na ně při troše štěstí narazit i v antikvariátech, ačkoliv tam za ně většinou zaplatíte víc než původní cenu - a navíc potřebujete trochu štěstí, málokdo se jich zbavuje.


 

Knížky "Andělská trilogie"Knížky "Andílek", "Učedník andělů" a "Andělský svět" v kamenných obchodech nekoupíte, zájemci si je mohou jedině objednat. Nabízel jsem je tady podle hesla "do vyprodání zásob".

Můžete si je ještě objednat v e-shopu nakladatelství www.kniznieshop.cz - je to tam ale dražší (ceny tam jsou bez poštovného - viz (Andílek v e-shopu)). Možná i jinde, nakladatelství má právo nabízet je i přes jiné obchody. U mě to bylo "jenom" nejlevnější... (za režijní cenu, pro mě bez zisku).

Vzhledem k mému bydlišti (bydlím "na Vystrkově" v osadě Havranů zvané Nová Ves nad Popelkou) bylo skoro vyloučeno, aby si knížku zájemci kupovali přímo u mě. To mohli jen sousedé a ti si je už ode mne koupili (v hospodě).

Proč ne v prodejnách? Je mi líto, ale knihkupcům malonáklad nestojí za námahu a já zase nestojím o to, abych po dlouhé době dostal všechny knihy zpátky jako "zcela neprodejné", přičemž by byly otlučené, ale nevybalené. (Tak dopadly knihy poslané na severní Moravu, kde je čtenáři ani okem nespatřili). Případně abych přivedl zájemce, spolužáka kterého jsem léta neviděl (žije v Kalifornii), do prodejny Krakatitu, tam mě ve dveřích vítají slovy: "Máme vašich knih ještě moc, další nechceme!", načež nastane úžasný trapas, když si Čechoameričan chce nějakou na památku koupit, ale v celém Krakatitu nemají ani jednu, všechny jsou vyprodané (ale další nechtějí...!). Od té doby už neříkám: "V Krakatitu mají od scifi všechno!" Nemají! Horší je, že nemají ani zájem! Takové obchodníky aby pohledal! (Nedivil bych se, kdyby zkrachovali.) Proto tam tyto knihy prostě neseženete.

Napadlo mě dokonce, že mám doma ještě zbytky předchozích knížek. A že by je mohl někdo stejnou cestou koupit. Postup byl poměrně jednoduchý. Zájemce si knížku objednal, dostal kód, který použil jako variabilní symbol (abych věděl, kdo platil), poslal spočtenou sumu na můj účet (1479600028/3030). Objednané knihy jsem zabalil a poslal poštou. Byla to ale spíš nabídka dobré vůle. Probral jsem internetové bazary. "Kerré" se dá sehnat hned v několika (náklad byl 10.000 kusů, takže jich je hodně), i ostatní knížky po chvilce shánění touto cestou seženete, ovšem - málokdy levněji, většinou dráž než byla původní cena. Přidal jsem je tedy do nabídky. Nedali jsme na trh všechny, například u "Zoidée" jsme si je schovali - plán (značně optimistický) jsme měli, že je dáme na trh až s dalšími knížkami GSMB (připravená byla už i "Gurroa") - bohužel nám to překazila naše "drahá až předražená" Asociální demokracie, když Škromach vymyslel "minimální daň" větší než "minimální mzdu" a s úsměvem idiota pindal, "kdo nedokáže vydělat ani na minimální daň, ať raději nepodniká!".

Mentzlovi mi navíc nadvakrát svěřili do prodeje pár kusů knížek "Piráti na Marsu", ale ty už jsme rozprodali.

Objednávky jsem nakonec ukončil.

Možnost objednat si knihy přímo u mě skončila. Ti, kdo měli zájem, už knihy mají, další už nebudou. Nezlobte se, ale - už to prostě nezvládám. Trochu mě hřeje, že ti, kdo nabídky využili, jsou snad spokojení. Tímto tedy skončilo i nakladatelství Autobus. Věnujte mu tichou vzpomínku...

DatumDenní čtenost (posledních 3 dní, od 3 výskytů výš)

Dnes:61x Imperium 222x Manuscript6x Měsíční vejce
 5x Měsíční tvář5x Kejvalka3x Má být vězení mučírna?

22.02.201855x Imperium 219x Manuscript9x Měsíční vejce
 4x Měsíční tvář4x Kejvalka 
21.02.201823x Manuscript16x Měsíční vejce10x Kejvalka
 10x Imperium 26x Měsíční tvář3x Prezidenti
 3x Reality z kosmu3x Zemanova o Jezinkách 
20.02.201829x Kejvalka23x Manuscript13x Měsíční vejce
 9x Imperium 25x Denní čtenost5x Měsíční tvář
 4x Paralelní vesmíry3x Muslimové chtějí také žít!3x Zemanova o Jezinkách

Rekord 132 drží 11.12.2017 Manuscript (Alchymistův odkaz)(ma)
Druhé místo 117 drží 27.06.2016 Léčitelka(le), třetí místo 115 drží 29.03.2017 Boxduroy svět pod skálou(bo)

(Bez medaile 112 18.04.2017 Liangé(lg), 99 14.01.2016 Studna světů(st), 99 06.12.2017 Imperium 2 část druhá - Svět(i2), 98 21.09.2016 Záhrobí(zb), 97 15.12.2015 Brochikea(br), 94 20.06.2017 Impérium-1 Evropa(i1), )

Malá anketa

(vyvolaná pochybami, že sem chodí i mládež - již je uzavřená.)

Předpokládám, že odpověděl jen ten, komu to nevadí. Anketa byla anonymní, čistě jen pro představu o zdejších čtenářích.

(Očividně je tu převaha dospělých, ale pár mladších se také našlo...)


A něco na závěr:

Nebaví mě pořád dokola vysvětlovat barevnost této stránky. Jistě by se našlo lepší výtvarné řešení s pastelovými barvami (a lepším výtvarníkem). Pořád dokola na to odpovídám, že výtvarník nejsem, nemám žádného známého, ochotného se tomu věnovat, stránku si proto obhospodařuji sám a na její barevnost nedám dopustit. Tak aby bylo jasno, kritikové - podívejte se na datum v hlavičce (obrázek, co kliknutím zmizí). 1994 - kdo si to ještě pamatujete, měl byste vědět, že tenkrát byla hitem čtyřbarevná CGA obrazovka, obrazovka EGA snesla pouze 16 barev a VGA karta byla příšerně drahá. Celé to bylo tedy navrženo na tak ubohém hardwaru, že mobily jsou dneska tisíckrát barevnější! Obrázky GIF měly maximálně 256 barev, ale na EGA se zobrazovaly jen v 16 barvách! Řeklo by se otřes, ne? Ano, ale na tomhle jsem tu stránku udělal a jediné, co se od té doby zlepšilo, byly obrazovky, které ty původní obrázky zobrazují mnohem lépe, než tenkrát. Ano, tahle stránka je veterán. Rozhodně si více cením její starobylosti, než abych se jako pošuk honil za posledními hity. FORMA je vedlejší, OBSAH je jistě víc.

Jen pro informaci (každý si toho nevšimne): Když umístíte myš nad logo této stránky (nahoře), a počet návštěv končí devítkou, dozvíte se, jak vypadalo v době 16 barev. Otřes, co?

Václav Semerád


Poslední přístupy:    

Jak na teroristy?

Učedník andělů Andělská trilogie 2

Společně proti terorismu aneb islám za to fakt nemůže...

Zrušeno!

Dary Smutné víly (divadelní hra 1958)

Impérium-1 Evropa

Pes+liška

Imperium 2 část druhá - Svět

Aktuality

20180223 exp=20180323