Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Seznam-knih  Statistika  Download  Drobnosti  Sci-fi-přednášky  Antologie-amatérských-autorů  Úvahy-a-plky  Zamysli-se!  Denní-čtenost  Reality-z-kosmu  Volební-systém-průběžný  Matematický-trestní-řád  Labyrint  Povlečení  Kočka  Mír-s-tuleni  Čert  Ptačí-hra  Temelín  Make-up  Pavel-Kantorek  Karty-kterým-se-zasmějete  Nehoda  Teodor-Rotrekl  František-Běhounek  Všehochuť  Bruno-Gröning  Minianketa  E-shop  Nastavení 
Fórum:(MiHo: 18/9-16:28)    Beridaz-20.09 1128-34.kap.  Kejvalka-18.09 1521-editován-45.kap.  Měsíční vejce-14.09 1938-14.kap.  Poustevník-07.09 1441-editován-47.kap.  Úvahy a plky-06.09 2112-editován-16.kap.  Drby-04.09 1044-editován-06.kap.  Woodoo-03.09 1831-editován-26.kap.  Veverčí příhody-30.08 1413-editován-36.kap.  Zamysli se!-29.08 0913-editován-62.kap.  Fext-22.08 1038-editován-26.kap.

"Limit-pps=43" chrání dětská pojistka!
Máš to marný!

Hlavička Semerádovy stránky - myš ji změní na původní 16-barevnou VGA, kliknutím zmizí
 

Přístup do Limit-pps=43

blokuje dětská pojistka!

V době od 22:hod do 6:00 dětská pojistka neplatí!

     

Motto: Svět, ve kterém žijeme...

2863

Vtipy tohoto dne...

****
**

Konstatování ženy... 80 let

....mám to štěstí, že jsem téměř na konci života !!!! Bude hodně náročné pro tuto novou generaci se o sebe postarat ??!!

Rodiče poskytující servis tu věčně nebudou .. Děti se dnes nemají nutit k jídlu, spánku, učení, pohybu, domácím pracím, ba ani k respektování autorit. Děti dnes jednoduše mohou vše - dospělí nic. Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli jejich rodiče… Děti dnes nemusí nic, doslova. Třeba my jsme v mládí museli poslouchat – rodiče, prarodiče, učitele, trenéry ... To je asi první věc, kterou dnešní rodiče na svých dětech nevyžadují, aby neměly doživotní mindrák. Jo, já poslouchat musela a mimochodem žádný mindrák z toho nemám. Rodiče měli autoritu a dokud jsem bydlela do dospělosti doma, platila pravidla mých rodičů.

Nevychovaných dětiček, co se neumí chovat ani doma, ani kdekoliv na veřejnosti, v hotelu, v restauraci, v dopravních prostředcích atd. vídám stále více. Neposlechnou za žádnou cenu, ani za cenu sebezničení a tomuhle někdo říká „zdravé“ dětské sebevědomí?

Děti dnes nemusí ani jíst v pravidelných časech normální jídlo. Vídám maminky, které se lžičkou v ruce pobíhají kolem stolu či kdekoliv jinde a snaží se dostat do svých dětí oběd. Dítě oběd odmítá, načež vyškemrá po chvíli sušenku, čokoládu, zmrzlinu, brambůrky nebo nějaký jiný mlsek. Pamatuji se jak u nás platilo snídaně - oběd - večeře, nikdo nás do jídla nenutil, ale všichni věděli, že v mezičase nic nebude. Najez se jídla, sladkosti jsou za odměnu nebo si dej ovoce. U televize už nic k „zobání“ nebylo (nebyla vlastně ani ta televize) a po večeři se už nic nekřupalo.

Světe div se, obezita nebyla takovým strašákem jako je dnes a to se u nikoho doma žádné speciality, cizokrajná, odlehčená, bezlepková (i pro ty, kteří takovou dietu nepotřebují), veganská nebo light jídla nepřipravovala…

Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící. Z práce honem vyzvednout autem děti, honem je odvézt do kroužku, připravit jim tohle a tamto, dovézt domů, uvařit jídlo, uklidit, vysát, vyprat, vyžehlit, dát do skříně… Slýchám, jak se některým ratolestem protiví i to, že musí dát nádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk. My jsme je doma myli. S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu "děti - osobnosti" neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?! A posekat trávu nebo snad vyplít záhon? Pomoct u babičky nebo dojít pěšky pro nákup????

Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který je doma může potkat je nefunkční anténa k TV, výpadek internetového signálu nebo ztráta mobilu…

No, jsem zvědavá, kdo jim takový servis bude poskytovat až tu rodiče nebudou a jak se o sebe postarají.

Nutit děti do učení nebo je vyhnat někam do lesa za pohybem, na rodinnou procházku, v horším případě na stadion či plavečák? Nebo je snad nutit jít večer spát ... nemyslitelné! Já vám nevím, ale je to opravdu správná cesta - nechtít po dětech nic?

Nemusí nic znát protože vše najdou na internetu. Vždyť některé dnešní děti neumí ani pořádně psát, leckteré nedokáží ani číst a bez kalkulačky si nespočítají ani nákup… Bez navigace v tabletu nebo mobilu si neumí najít cestu nebo vyhledat odjezd vlaku v jízdním řádu. Bez internetu se vlastně neumí ani bavit, protože internet a sociální sítě jsou pro ně jedinou zábavou, všechno ostatní je nuda… A takoví jedinci, kteří se vlastně neumí o sebe vůbec postarat, nic nevědí, nemají jakékoli sociální návyky a žijí znuděné životy, jsou prý ta lepší příští generace?!

 

Jedinou cestou k  normálu je NÁVRAT k výchově, prováděnou našimi PŘEDKY.

 

Prvním důsledným krokem musí být - pořádně SEŘEZAT PRDEL!!! Především nemyslícím politikům, výchovným poskokům, sociálním pracovníkům a psychologům, co tu současnou nevýchovu k  nám odkudsi zavlekli !!!!

 

**

962


***

(Kliknutím myší si obrázky zvětšíte a opět zmenšíte.)

(English)

Román na pokračování:   Beridaz-20.09 1128-34.kap.  Kejvalka-18.09 1521-editován-45.kap.  Měsíční vejce-14.09 1938-14.kap.  Poustevník-07.09 1441-editován-47.kap.  Úvahy a plky-06.09 2112-editován-16.kap.  Drby-04.09 1044-editován-06.kap.  Woodoo-03.09 1831-editován-26.kap.  Veverčí příhody-30.08 1413-editován-36.kap.  Zamysli se!-29.08 0913-editován-62.kap.  Fext-22.08 1038-editován-26.kap.

Obrázek dodán 16.09.2018 1722-1722

Obrázek dodán 17.09.2018 1436

Změna v "Kejvalka" 18.09.2018 1521

Změna v "Beridaz" 18.09.2018 1735-2302

Ukončen "Schizofrenik" (měsíc beze změn). 20.09.2018 1128

Změna v "Beridaz" 20.09.2018 1128

Myš tuto červenou knihu zavře Vítejte u Semeráda, milý návštěvníku Myš tuto modrou knihu zavře

... Zobrazit dní, od výskytů, umístit na ... Nastavení barvy pozadí:

Dnes je 20.09.2018, jste tady dnes zřejmě nový a dnes se tu mihlo celých 101 lidí (dnes jen 298 přístupů).

Tento měsíc tu bylo 2622 návštěvníků, přečetli 270 knih (dnes 7), 674 úvah (dnes 6), 8 drobností (dnes 0), 51 prezentací (dnes 2).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od MiHo: 18/9 v 16:28 na téma: §Beri : Uff! Jsem se malinko vyděsil, ale zdá se, že: "Takže kniha "Migranti" je definitivně rozprášená." znamená jenom to, že děj Beridazu uhnul do nekompatibilna.A podle barvy následující věta není mezi posledními úpravami, takže hlásím error: »Znám se s předsedou vašeho družstva !$$$$$!R17 odedávna,« usmál se na dálku Vladislav. »Potkali jsme se včera v obchodě a pak jsme si sedli v parku na lavičku, tam snad nejsou kamery. !$$$$$!R01...

Upozornění: K přechodu na další témata použijte horní MENU (dá se i měnit)


Knihy - science fiction, fantasy i pohádky

Hlavním obsahem této stránky nejsou vtipy, obrázky ani blogy, ale knížky. Většina je mých vlastních - mám zkrátka takové hobby, že píši sci-fi. Proč? Protože sci-fi, dnes běžně vydávané jinde, nejsou takové, co mám rád. A protože ty, co mám rád, momentálně nikdo nepíše (moji oblíbení autoři jsou bohužel již mrtví), pokouším se to prázdné místo trochu zaplnit. Případné čtenáře proto raději předem varuji. Knihy na této stránce jsou poněkud jiné než současně vydávané knihy. Co to znamená - jiné? Někteří říkají, že jsou trochu těžší na čtení - opravdu? Vždyť píšu i pro děti, které to zvládají a líbí se jim to... Setkal jsem se s názory: Semerád je exot, případně jemněji: Semerád se dá těžko zařadit. Čím to asi je?

Nakladatel Čierny to formuloval pragmaticky: Semerád má spousty nápadů, ale neumí psát komerčně. Potřeboval by k sobě nějakého blbečka bez nápadů, který ale umí psát komerčně, aby ty nápady přepsal.

V první chvíli mě tohle hodnocení naštvalo. Jenže když jsem se nad ním zamyslel, uznal jsem, že má vlastně pravdu. Dobré nápady? To byla přece pochvala. Ale že neumím psát komerčně? Cákryš - cožpak vůbec chci psát tak, jako ta banda blbečků bez nápadů, kteří umí psát komerčně? Když nad tím přemýšlím - vždyť mě většina těch správně komerčně napsaných slátanin ani neláká ke čtení! Dneska je knižní trh přeplácaný nesmysly, u kterých člověk těžko rozezná jednoho autora od druhého, protože všichni píší na jedno brdo - komerčně - ale bez nápadů. Knihu s nápadem aby člověk hledal s lucernou v ruce, na jednu kvalitní připadá dvacet příšerností. Není spíše přínosem, psát ne-komerčně? Nejsou nakonec pochvalou i názory: Semerád je exot, případně Semerád je jiný...?

Nechám to raději na čtenářích. Některým se asi líbí komerční krváky, psané na jedno brdo, jiným jemnější knihy. To je věc vkusu. Kdo je tu poprvé, bude to mít těžší. Asi si to bude muset vyzkoušet. Pak uvidí sám.

Čtenáři mohou svou spokojenost či nespokojenost vyjádřit. U každé knihy (a také u většiny úvah, přednášek a ostatních plků) se nachází vlastní Fórum (zastřešované jedním společným, viz horní MENU). Tam se dá napsat ledacos. Nepatří sem ale nadávky a urážky ostatních (hulváti budou brzy odstřiženi).

Navíc je u každého Fóra (kromě toho obecného...) možnost vyjádřit své hodnocení známým "hvězdičkovým" systémem. Každý může "přidělit" jako výraz své spokojenosti jednu až pět , naopak svou naprostou nespokojenost vyjádřit jednou , která se od kladných naopak odečítá! V záhlaví a v seznamu pak najde drobnou statistiku - kolik lidí hlasovalo, kolik hvězdiček které téma dostalo a jaký je z toho průměr. Pochopitelně může každý hlasovat pro každé téma jen jednou a jeho hodnocení se mu tam zobrazuje (může je dokonce, až na trvalou černou , později změnit).

A protože jsem se setkal s knížkami, které se mi líbí a bohužel také nejsou vydávány, přidal jsem je po dohodě s autory na tuto stránku. Nejsou proto všechny moje, nejsou ani všechny sci-fi, ale proč ne, když stojí za přečtení.

Nebo máte jiný názor? Slovní hodnocení jedné je: "Nestojí za čtení." Očekávám, že se k takovému tématu už vracet nebudete...

Ke knihám se dostanete tudy: Seznam knih.

(Na seznam knih se dostanete i z horní menu-lišty.)

(v seznamu "Seznam_knih" se dozvíte, které knihy jste ještě nečetli - nepřečtené jsou označeny blikátky.)

Download - pokud chcete, můžete si některé romány stáhnout vcelku ve formátech, vhodnějších pro čtečky. Jsou zde nejběžnější formáty: PDF (pro Adobe Acrobat), PDB (Palmy), MOBI (Kindle), EPUB (ostatní čtečky). Předtím to bylo prostřednictvím serveru www.blueboard.cz - jenže ten počítadlo stažení přestal podporovat (proto jsem musel začít počítat opět od nuly).


Dětská pojistka blokuje vše, co je drastické + sexistické + vulgární + politické + nekřesťanské + protimuslimské + protižidovské + diskriminační (od obrázků po romány).

Je to na důrazný příkaz Miniserstva Lásky (pardon - vnitra!) naší drahé (až předražené) České republiky.

(Dá se to změnit po 22.hodině, kdy přece děti zcela jistě spí!)


 

Neobvyklé experimenty

Rozepsané verze pro čtečky

Na žádost některých čtenářů jsem zavedl další možnost - zkonvertovat si (i rozepsaný!) román do formátů pro čtečky EPUB. Někomu nevyhovuje čtení přes počítač a radši by si všechno četl ve čtečce. Má to ovšem i své nevýhody, ale kdo chce kam, pomozme mu tam.... Dokonce si můžete romány ještě před konverzí upravit, je tam i možnost zvolit si jméno hlavního hrdiny, případně hlavní hrdinky (viz dále). Rozepsaný román poznáte podle toho, že v názvu výsledného souboru bude "(ukázka)". Ať se kočky pudrujou! U jiných formátů to bohužel nejde. Přiznám se bez mučení, neumím to udělat automaticky. A dělat to ručně? Na to nemám čas. Sorry!


Záměna jmen hrdinů

Dalším neobvyklým experimentem je možnost měnit si jméno hlavního hrdiny (a/nebo hrdinky) na jiné než je v originálním textu. Můžete si zvolit, zda chcete změnit jméno hlavního hrdiny nebo hlavní hrdinky (na vlastní jméno nebo jiné), nebo i oboje. U všech románů to nejde - kde jsou z logiky děje mimozemská jména, tam je těžko nahradíte českými, ale jde to v mnoha případech.

Stačí kliknout SEM a můžete se toho zúčastnit i Vy!


Volba verze románů

Posledním neobvyklým experimentem je možnost zvolit si verzi románu. Zdejší romány můžete číst ve verzi určené pro děti (tzv. "učesané"), ale můžete si zvolit i verzi "rozcuchanou". Tam, kde to jde, se v seznamu u knihy objeví ikonka . Verze se budou lišit podle nastavení "dětské pojistky", kdy děti (a náhodní návštěvníci) dostávají vždy "učesanou verzi", zatímco ti, kdo si v dětské pojistce zrušili blokování "pro děti nevhodných" pasáží, dostanou román v té "rozcuchanější" podobě. Útlocitnějším čtenářům proto doporučuji ponechat si zablokované alespoň "drastické" úseky.

Tato možnost u všech románů není a "rozcuchanou" verzi dostanou jen ti, kdo si ji nastaví ZDE. "Dětská pojistka" je normálně (default) nastavená tak, aby vyloučila všechno drastické, sexistické, vulgární apod. (hledisek je víc). Omlouvám se, ale tahle stránka je i pro děti a základní nastavení je právě pro ně... Když čtete román s tímto nastavením (zejména když si ho necháte stáhnout nějakým robotem!), dostanete zásadně verzi pro děti! U stahování knih vcelku pro čtečky ve formátu EPUB je navíc přídavná možnost "učesat si" staženou verzi ještě víc, například když chcete tyto knížky vygenerovat pro děti a sami máte nastavenou "dětskou pojistku" pro dospělé. (Poznámka: návod na zrušení "dětské pojistky" se objevuje po 22.hodině, kdy děti musí podle zákona spát!)


Bludiště z románu "Jupiterský duch"

Nabídka: navštivte svět paralelních vesmírů z románu Jupiterský duch - klikací bludiště. Uvidíte, že to Učedníci ani Pepek (Jupiterský duch) neměli snadné! Bludištěm můžete dnes jen procházet, ale zpočátku bylo možné narazit na svět dosud nenavštívený a objevitel mu mohl dát i jméno!


Maze from novel "Jovian Ghost"

Suggestion: Visit the world of parallel universes from the novel "Jovian Ghost"! This multidimensional maze will show you that for neither my heroes nor the Angels was the exploration of parallel universes easy! Try it - it is like a game!

The war with the Newts - english example of novel "Válka s mloky dr.Jaroše".


Přátelé:

Pořádná poradna

 

Čtení zdarma

 

Koště Šochové

 

Krakatit

 

Altar

 

Trávníček

 

Enigma

 

Mensa

 

Moje

 

Dnešní obrázek:

(tady budou jen kameňáky střídající se o půlnoci)

Ruský humor, ze kterého mrazí...

Přátelé:
víc jich nemám.
Málo, co?

Akademie sociálního umění Tabor (k nahlédnutí vytvoří nové okno)


Volební úvaha

Napadlo vás také někdy přemýšlet o "PRAVDÁCH", kterými nás krmí naši politici? Což si takhle jednu z nich vyvrátit? Klikněte si zde, možná to bude zajímavé zamyšlení i pro vás.Teď několik vážnějších témat

Průběžný volební systém

Pro román Přítel jsem vymyslel speciální volební systém, zvaný Průběžný volební systém. Jenže je vymyšlený tak dobře, že by se dal použít nejen ve scifi, ale i v reálu. Proč? Prakticky by zlikvidoval současné megapodvody na voličích (přeběhlík by se stal pohádkovou bytostí).

Poslanec, který se po volbách začne chovat jako prase, by již koncem toho týdne doposlancoval. Zatím všechny pokusy zavést odvolatelnost poslanců jsou nerealizovatelné chiméry - tento systém je jediný reálný! Co se navíc vyřeší? Zruší se volební kampaně - kdy politici roztáčejí svůj slibotoč, na který okamžitě po zvolení zapomenou. V mém systému mohou voliči ohodnotit práci poslance ihned - jakmile udělá nějaký podraz, skončí. Podívejte se sem, pořádně si prostudujte návod - a můžete si ihned vyzkoušet, jak to funguje.


Progresivní trestní řád

Návrh Progresivního trestního řádu je jistě laickým pokusem, ale když už profesionální zákonodárci nic opravdu funkčního nevymysleli, nestál by aspoň za zamyšlení? Matematicky založený trestní řád o třídu převyšuje známé lidovecké "Třikrát a dost", na němž je vidět bezradnost zákonodárců. Zkuste si to aspoň přečíst!


Svobodný vysílač Plzeň

 

Vzhledem k mým sympatiím ke Svobodnému vysílači (kliknutím tam přejdete) zde uvádím (přebírám)

kalendář s jeho nejbližší programem.


Otevřete si Diskusní Fórum! Otevřete si Diskusní Fórum!

Diskusní fórum AUTOBUS

Pokud vás, milý návštěvníku, zajímá diskuse ohledně "vědeckých aspektů" sci-fi knížek, můžete se do ní zapojit (tento odkaz Vám otevře nové okno). Varování ! Nutnou podmínkou je vstoupit slušně (hulváti budou rychle odstřiženi).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od MiHo: 18/9 v 16:28 na téma: §Beri : Uff! Jsem se malinko vyděsil, ale zdá se, že: "Takže kniha "Migranti" je definitivně rozprášená." znamená jenom to, že děj Beridazu uhnul do nekompatibilna.A podle barvy následující věta není mezi posledními úpravami, takže hlásím error: »Znám se s předsedou vašeho družstva !$$$$$!R17 odedávna,« usmál se na dálku Vladislav. »Potkali jsme se včera v obchodě a pak jsme si sedli v parku na lavičku, tam snad nejsou kamery. !$$$$$!R01...

Celkem je tam 18393 příspěvků

Nakonec pár drobností

Článek o filmu "Mír s tuleni" (převzato z www.mirstuleni.cz) (klikněte si též nahoře v menu "Drobnosti").

STATISTIKA - koho zajímá (značně jednoduchá) statistika Semerádovy stránky, může si kliknout sem, ale neznepokojujte se, když se chvíli nic neděje, vyhodnocení současného stavu databáze chvíli trvá.


Báseň o kočce - aneb jak se k nim chováme...


Toto je můj nejvěrnější čtenář. Pochybuje snad někdo o jeho věrnosti?
Ta kniha je sice odborná publikace o tvorbě webu, ale náš Argo je opravdu všestranný čtenář - je mu srdečně jedno, jakou knihu právě čte! (Kniha před ním pojednává o HTML fintách.)

My best and most loyal reader. Anybody disbelieve? Dog's loyality is proverbial!


ZDE se můžete podívat na moje starší fotky.
lebkaTohle tlačítko Vám umožní poslat mi mail, ale prosím, ne kvůli zbytečnostem.

Pro běžnou diskusi je podstatně lepší Diskusní Fórum Autobus. (viz výše)


Knihy - by mohly zajímat příznivce science fiction nejvíce. Semerádi se věnují psaní a vydávání science fiction, skoro-fantasy a pohádek. Najdete tu přehled všech knih vydaných nakladatelstvím Autobus, obvykle s menší či rozsáhlejší charakteristikou, ukázkami - a některé knihy si tu můžete přečíst celé.


Fraktály - dokazují, že i v čisté matematice můžete najít nečekanou krásu. Václav Semerád (junior) se fraktály zajímá už delší dobu, má pozoruhodnou sbírku obrazů a navíc má engine, umožňující pohybovat se skrz 3D fraktály - u toho můžete vydržet celé hodiny a pokud úmyslně nestojíte na místě, pokaždé vidíte něco nového, co nikdo jiný ještě nespatřil ani nespatří. U fraktálů totiž narazíte na nekonečno v jeho úchvatné podobě.


Hnutí proti byrokracii EU Prosaďme logo Non-EU! Zamyslete se nad tím, zda máme poslouchat i šikanování z EU, nebo se tomu postavíme? Co si o tom myslíte, milý návštěvníku?To mám být já! Tento obrázek jsem dostal mailem - že se mi prý velice podobá. No, cosi na tom možná bude... Až na pár detailů!
A): pero mám v ruce jen když se musím ouředně podepsat. Škrábu jako kocour a nestydím se za to.
B): od zavedení osmibitových "gumáků" nepoužívám psací stroj, klofu jen do komputerových kláves.
C): Jako se zpívá v té písni: Ach, kde jsou ty časy, Véno, když jsi míval vlasy... (ačkoliv - když jsem psal na stroji, ještě by se snad nějaké našly...)


Vlajka Star Trek Vlajka světaVlajky celého světa? Kdo nějakou potřebujete? A co vlajky z vesmíru? Chybí jen olympijská vlajka - ale tu je beztak zakázáno používat, takže ji vlastně ani nepotřebujete...


Zajímají vás sci-fi přednášky milý návštěvníku? Zde jsou přednášky ze setkání scifistů (Avalcon v Chotěboři, Pragocon aj.) Pozor - nepohoršujte se - některé jsou psané frivolním Cimrmanovským tónem.


PF 2011(klikněte si na pravou svíčku) PF 2008

PF 2008:
(klikněte si (2x!) na levou svíčku)


Pravda o nakladatelství AUTOBUS

Koho zajímá krutá pravda o nakladatelství AUTOBUS?

První knížka (Kerré) mi vyšla v nakladatelství "Nová inspirace". Vyšla dokonce s dotiskem (věc dnes nevídaná!). Jenže potom pan nakladatel prohlásil, že nechce vydávat jen scifi, chce mít "širší záběr" a proto jako další vydal knihu z oboru "literatury faktu", na které - lidově řečeno - prodělal kalhoty. "Nová inspirace" tak definitivně skončila a k další plánované (a již připravované) knížce ("Omíor - válka světů") se už nedostala.

Obrátil jsem se na nakladatelství "Winston Smith". Vypadalo jako solidní a navíc zaměřené na science fiction - ideální partner! Jednali jsme o vydání "Zoidée", jenže dříve než jsme se dostali aspoň k předběžné dohodě, nakladatelství "Winston Smith" naprosto nečekaně zbankrotovalo.

Jednal jsem pak o vydání s dalším nakladatelstvím, (jmenovalo se GUILD, jenže časem úplně zmizelo i z internetu). Mělo zájem o vydání knížky "Čtvrtá říše", bohužel se krátce před realizací také finančně položilo.

Jako kdybych byl nějaký fantóm! Takhle se položila již tři nakladatelství - krátce poté, co se rozhodli vydat moji knížku, ale dřív, než to stihli dohodnout! V Guildu už měli dokonce pro "Čtvrtou říši" vytvořenou i obálku (viz obrázek, bohužel se v těch zmatcích ztratila, takže jsme ji nemohli ani odkoupit). Příčinou bankrotů bylo vždy něco jiného, ale ta časová shoda... Už mě to dokonce napadlo, nespěchal jsem a včas (přísahám!) jsem nakladatele Guildu varoval, aby se pro jistotu podíval na svou vlastní hospodářskou situaci, než si se mnou něco začne. Nevěřil mi, vypadal velice sebevědomě, jenže najednou - ejhle - bankrot! Sám tomu nemohl uvěřit! Ale i nakladatelství Guild zmizelo beze stopy...

Výjimkou bylo dlouho nakladatelství Autobus, které vydalo moje knížky čtyři. Jenže: Autobus, to jsme byli dva lidé, dělali jsme to jako hobby k normálnímu zaměstnání, nestihali jsme proto vydávat více knih než zhruba jednu ročně. Zavedením tzv. minimální daně se naše hobby změnilo v luxusní sponzoring našeho nenažraného státu, což se nedá z běžného platu utáhnout. Měli jsme se odvolat k Ústavnímu soudu pro dvojí zdanění? Angličané takovým snahám říkají "labor in vain" neboli "marná práce". Vždyť náš Ústavní soud je jen sbor šašků! Dokázali na něčí objednávku vymyslet i koniny, jako "neústavnost předčasných voleb", zdůvodněná ještě větší kravinou, že "poslanci mají přece ústavní nárok na plnou délku volebního období"... chcete snad od nich něco jako "spravedlnost"? Ale kdeže!

A protože jsme měli opravdu jen běžné platy, Autobus skončil. Budiž mu země lehká. Domnívali jsme se, že je to díky vládě ČSSD a zejména pitomcům, kteří tento podraz vymysleli... Škromach je Servít! (A Servít je vůl!!!) Dočkali jsme se změny vlády, ale pod ODS to bylo ještě horší. Ceny stouply, nekřesťanské nájmy (ať mi nikdo neříká, že "běžný nájem" v "králíkárně" smí být vyšší než součet důchodů dvou manželů!) nás donutily vystěhovat se a řešit bydlení hypotékou, takže na knížky prostě nezbylo. Provozovat nakladatelství je dnes zřejmě nad síly dvou lidí. Pořád doufám, že ještě nějakou knihu vydáme, ale kdy to bude, to opravdu nevíme.

Navíc jsme zjistili, že se proti nakladatelství Autobus otevřeně postavili ti, kdo mohou vydávání knih ovlivnit úplně stejně jako cenzurou. Cenzoři se dnes přesunuli z úřadu HSTD neblahé paměti (Hlavní Správa Tiskového Dozoru) do distribučních společností, odkud cenzurují podstatně efektivněji. Stačí jim vydat příslušné pokyny. Narazila na to už kniha Válka s mloky dr. Jaroše, kterou nám jedna distribuční společnost vrátila jako "zcela neprodejnou", ačkoliv všechny výtisky vrátili v originálním obalu z tiskárny - takže se ani neobtěžovali s jejím vybalením, natož aby je čtenářům na nějakém pultíku vystavili (o výloze ani nemluvě). Na Severní Moravě tak knihy "Autobus" nikdy ani očkem nespatřili. Nestěžujte si na nás, není to naše vina. Podle všech známek je to úmyslná sabotáž voldemortů . (Podrobněji je to i zde ).

Proto už tyto knížky v papírové podobě v obchodech nehledejte !

Ale upřímně, není to zas tak velká škoda, tady si to stáhněte a přečtěte si co chcete bez shánění a zadarmo - beztoho zdejší knihy za víc nestojí, že?

Doufám, že se nenávist cenzorů nedotkne "spřátelených" autorů. Bylo by kruté, kdyby uvedení jejich knih na mé stránce mělo škodit i jim. Ale zdá se, že těm smůlu nenosím. Aspoň tak.


 

Na dotaz, proč nejsou vydané knížky nikde k sehnání, mám jednoduchou odpověď. Knihkupectví (či spíše knihkomisionářství - žádné totiž knihy nekupuje, jen je komisionálně prodávají) dnes knížky nerady skladují. Po půl roce tedy knihu seženete málokde. Pro ty, kdo knihy rádi nakupují až po zlevnění, máme nepříjemnou zprávu - nakladatelství Autobus knihy do "zlevněných knih" zásadně nedává. Navrácené výtisky prodáváme pomocí pošty - jde to pomaleji, ale zase lépe než za cenu starého papíru. To si ty knížky přece jen nezaslouží! Můžete na ně při troše štěstí narazit i v antikvariátech, ačkoliv tam za ně většinou zaplatíte víc než původní cenu - a navíc potřebujete trochu štěstí, málokdo se jich zbavuje.


 

Knížky "Andělská trilogie"Knížky "Andílek", "Učedník andělů" a "Andělský svět" v kamenných obchodech nekoupíte, zájemci si je mohou jedině objednat. Nabízel jsem je tady podle hesla "do vyprodání zásob".

Můžete si je ještě objednat v e-shopu nakladatelství www.kniznieshop.cz - je to tam ale dražší (ceny tam jsou bez poštovného - viz (Andílek v e-shopu)). Možná i jinde, nakladatelství má právo nabízet je i přes jiné obchody. U mě to bylo "jenom" nejlevnější... (za režijní cenu, pro mě bez zisku).

Vzhledem k mému bydlišti (na vsi) bylo skoro vyloučeno, aby si knížku zájemci kupovali přímo u mě. To mohli jen sousedé a ti si je už ode mne koupili (v hospodě).

Proč ne v prodejnách? Je mi líto, ale knihkupcům malonáklad nestojí za námahu a já zase nestojím o to, abych po dlouhé době dostal všechny knihy zpátky jako "zcela neprodejné", přičemž by byly otlučené, ale nevybalené. (Tak dopadly knihy poslané na severní Moravu, kde je čtenáři ani okem nespatřili). Případně abych přivedl zájemce, spolužáka kterého jsem léta neviděl (žije v Kalifornii), do prodejny Krakatitu, tam mě ve dveřích vítají slovy: "Máme vašich knih ještě moc, další nechceme!", načež nastane úžasný trapas, když si Čechoameričan chce nějakou na památku koupit, ale v celém Krakatitu nemají ani jednu, všechny jsou vyprodané (ale další nechtějí...!). Od té doby už neříkám: "V Krakatitu mají od scifi všechno!" Nemají! Horší je, že nemají ani zájem! Takové obchodníky aby pohledal! (Nedivil bych se, kdyby zkrachovali.) Proto tam tyto knihy prostě neseženete.

Napadlo mě dokonce, že mám doma ještě zbytky předchozích knížek. A že by je mohl někdo stejnou cestou koupit. Postup byl poměrně jednoduchý. Zájemce si knížku objednal, dostal kód, který použil jako variabilní symbol (abych věděl, kdo platil), poslal spočtenou sumu na můj účet (1479600028/3030). Objednané knihy jsem zabalil a poslal poštou. Byla to ale spíš nabídka dobré vůle.

Prohlížel jsem si internetové bazary. "Kerré" se dá sehnat hned v několika (náklad byl 10.000 kusů, takže jich je hodně), i ostatní knížky po chvilce shánění touto cestou seženete, ovšem - málokdy levněji, většinou dráž než byla původní cena. Přidal jsem je tedy do nabídky. Nedali jsme na trh všechny, například u "Zoidée" jsme si je schovali - plán (značně optimistický) jsme měli, že je dáme na trh až s dalšími knížkami GSMB (připravená byla už i "Gurroa") - bohužel nám to překazila naše "drahá až předražená" Asociální demokracie, když Škromach vymyslel "minimální daň" větší než "minimální mzdu" a s úsměvem idiota pindal, "kdo nedokáže vydělat ani na minimální daň, ať raději nepodniká!".

Mentzlovi mi navíc nadvakrát svěřili do prodeje pár kusů knížek "Piráti na Marsu", ale ty už jsme rozprodali.

Objednávky jsem nakonec ukončil.

Možnost objednat si knihy přímo u mě skončila. Kdo měli zájem, knihy už mají, další už nebudou. Nezlobte se, ale - už to prostě nezvládám. Trochu mě hřeje, že ti, kdo nabídky využili, jsou snad spokojení. Tímto tedy skončilo i nakladatelství Autobus. Věnujte mu tichou vzpomínku...

Malá anketa

(vyvolaná pochybami, zda sem chodí i mládež - již je uzavřená.)

Předpokládám, že odpověděl jen ten, komu to nevadí. Anketa byla anonymní, čistě jen pro představu o zdejších čtenářích.

(Očividně je tu převaha dospělých, ale pár mladších se také našlo...)


A něco na závěr:

Nebaví mě pořád dokola vysvětlovat barevnost této stránky. Jistě by se našlo lepší výtvarné řešení s pastelovými barvami (a lepším výtvarníkem). Pořád dokola na to odpovídám, že výtvarník nejsem, nemám žádného známého, ochotného se tomu věnovat, stránku si proto obhospodařuji sám a na její barevnost nedám dopustit. Tak aby bylo jasno, kritikové - podívejte se na datum v hlavičce (obrázek, co kliknutím zmizí). 1994 - kdo si to ještě pamatujete, měl byste vědět, že tenkrát byla hitem čtyřbarevná CGA obrazovka, obrazovka EGA snesla pouze 16 barev a VGA karta byla příšerně drahá. Celé to bylo tedy navrženo na tak ubohém hardwaru, že mobily jsou dneska tisíckrát barevnější! Obrázky GIF měly maximálně 256 barev, ale na EGA se zobrazovaly jen v 16 barvách! Řeklo by se otřes, ne? Ano, ale na tomhle jsem tu stránku udělal a jediné, co se od té doby zlepšilo, byly obrazovky, které ty původní obrázky zobrazují mnohem lépe, než tenkrát. Ano, tahle stránka je veterán. Rozhodně si více cením její starobylosti, než abych se jako pošuk honil za posledními hity. FORMA je vedlejší, OBSAH je jistě víc.

Jen pro informaci (každý si toho nevšimne): Když umístíte myš nad logo této stránky (nahoře), a počet návštěv končí devítkou, dozvíte se, jak vypadalo v době 16 barev. Otřes, co?

Václav Semerád


O půlnoci rozešlu e-maily:

Ukončen "Schizofrenik" (měsíc beze změn). 20.09.2018 1128

Změna v "Beridaz" 20.09.2018 1128

Robotek Emailek.

Poslední přístupy:    

Uličky z pohádek...

Odstup, Satane! (převrat v Pekle)

Ligaid (Hlavní konstruktér)

Psychorezonance++ (úvod)

Mašínové - hrdinové nebo gauneři?

Měsíční vejce Legenda o Stříbrné paní

Rybník

Michael Marčák

Beridaz

20180920 exp=20181020