Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.


Fórum:(PateON: 20/2)  
Hlavička Semerádovy stránky - myš ji změní na původní 16-barevnou VGA, kliknutím zmizí
 

Motto: Svět, ve kterém žijeme...

Nový obrázek:

3098

Vtipy tohoto dne...

****
**

Nový fórek:

Dějiny českého poválečného násilí vůči Němcům:

1945 - vyhnaní Němci přichází do Západního Německa a Rakouska, kde mohou svobodně mluvit. Přesto nevědí o žádných excesech Čechů, o masakrech, pochodech smrti atd.

1955 - pořád o tom nic nevědí...

1965 - totéž...

80. léta - většina pamětníků je po smrti a teprve teď mohou být zahájeny programy na změnu dějepisu. Najednou se vynořují svědci, kteří si přesně v tuto chvíli vzpomněli na bestiální masakry, kopání do těhotných žen a další děsivé násilí. Ti svědci si často navzájem protiřečí, ale to nikdo neřeší.

To samozřejmě může fungovat jen v prostředí, kde je zakázáno diskutovat. Jinak by byla legenda o údajném českém násilí rozbita během 10 minut.

Takže jednoduchá pomůcka. Až zase uslyšíte o nějakých děsivých českých zvěrstvech vůči Němcům, chtějte k tomu vidět literaturu vydanou před rokem 1970. Pokud neexistuje, je celá ta věc výmysl.

(Podepisuji!)


Když vidím všechny ty pokusy nahradit zfalšovat dějiny druhé světové války a vytvořit údajnou českou vinu, začínám přemýšlet, že příští rok uspořádám slavnost výročí popravy K.H. Franka. Trvám na tom, že naši předkové tehdy jednali zcela správně. Je to něco, k čemu se můžeme hrdě hlásit.

 

**

992


***

(Kliknutím myší si obrázky zvětšíte a opět zmenšíte.)

(English)

Román na pokračování:

Změna v "Magická díra" 16.02.2019 2115

Ukončen "Imperium 3" (měsíc beze změn). 20.02.2019 2037

Změna v "Magická díra" 20.02.2019 2037-2039

Obrázek dodán 21.02.2019 1013--1020

Změna v "Magická díra" 21.02.2019 2013

Změna v "Test přežití" 21.02.2019 2031

Myš tuto červenou knihu zavře Vítejte u Semeráda, návštěvníku Myš tuto modrou knihu zavře

... Zobrazit dní, od výskytů, umístit na ... Nastavení barvy pozadí:

Dnes je 22.02.2019, jste tady dnes zřejmě nový a dnes se tu mihlo celých 94 lidí (dnes už 630 přístupů).

Tento měsíc tu bylo 3405 návštěvníků, přečetli 366 knih (dnes 2), 184 úvah (dnes 5), 2 drobností (dnes 0), 24 prezentací (dnes 1).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od PateON: 20/2 na téma: §Rusa : SW: http://sw.gurroa.cz/rusa/rusa-23.phpPak 0se výroba zastavila.

Upozornění: K přechodu na další témata použijte horní MENU (dá se i měnit)


Knihy - science fiction, fantasy i pohádky

Hlavním obsahem této stránky nejsou vtipy, obrázky ani blogy, ale knížky. Většina je mých vlastních - mám zkrátka takové hobby, že píši sci-fi. Proč? Protože sci-fi, dnes běžně vydávané jinde, nejsou takové, co mám rád. A protože ty, co mám rád, momentálně nikdo nepíše (moji oblíbení autoři jsou bohužel již mrtví), pokouším se to prázdné místo trochu zaplnit. Případné čtenáře proto raději předem varuji. Knihy na této stránce jsou poněkud jiné než současně vydávané knihy. Co to znamená - jiné? Někteří říkají, že jsou trochu těžší na čtení - opravdu? Vždyť píšu i pro děti, které to zvládají a líbí se jim to... Setkal jsem se s názory: Semerád je exot, případně jemněji: Semerád se dá těžko zařadit. Čím to asi je?

Nakladatel Čierny to formuloval pragmaticky: Semerád má spousty nápadů, ale neumí psát komerčně. Potřeboval by k sobě nějakého blbečka bez nápadů, který ale umí psát komerčně, aby ty nápady přepsal.

V první chvíli mě tohle hodnocení naštvalo. Jenže když jsem se nad ním zamyslel, uznal jsem, že má vlastně pravdu. Dobré nápady? To byla přece pochvala. Ale že neumím psát komerčně? Cákryš - cožpak vůbec chci psát tak, jako ta banda blbečků bez nápadů, kteří umí psát komerčně? Když nad tím přemýšlím - vždyť mě většina těch správně komerčně napsaných slátanin ani neláká ke čtení! Dneska je knižní trh přeplácaný nesmysly, u kterých člověk těžko rozezná jednoho autora od druhého, protože všichni píší na jedno brdo - komerčně - ale bez nápadů. Knihu s nápadem aby člověk hledal s lucernou v ruce, na jednu kvalitní připadá dvacet příšerností. Není spíše přínosem, psát ne-komerčně? Nejsou nakonec pochvalou i názory: Semerád je exot, případně Semerád je jiný...?

Nechám to raději na čtenářích. Některým se asi líbí komerční krváky, psané na jedno brdo, jiným jemnější knihy. To je věc vkusu. Kdo je tu poprvé, bude to mít těžší. Asi si to bude muset vyzkoušet. Pak uvidí sám.

Čtenáři mohou svou spokojenost či nespokojenost vyjádřit. U každé knihy (a také u většiny úvah, přednášek a ostatních plků) se nachází vlastní Fórum (zastřešované jedním společným, viz horní MENU). Tam se dá napsat ledacos. Nepatří sem ale nadávky a urážky ostatních (hulváti budou brzy odstřiženi).

Navíc je u každého Fóra (kromě toho obecného...) možnost vyjádřit své hodnocení známým "hvězdičkovým" systémem. Každý může "přidělit" jako výraz své spokojenosti jednu až pět , naopak svou naprostou nespokojenost vyjádřit jednou , která se od kladných naopak odečítá! V záhlaví a v seznamu pak najde drobnou statistiku - kolik lidí hlasovalo, kolik hvězdiček které téma dostalo a jaký je z toho průměr. Pochopitelně může každý hlasovat pro každé téma jen jednou a jeho hodnocení se mu tam zobrazuje (může je dokonce, až na trvalou černou , později změnit).

A protože jsem se setkal s knížkami, které se mi líbí a bohužel také nejsou vydávány, přidal jsem je po dohodě s autory na tuto stránku. Nejsou proto všechny moje, nejsou ani všechny sci-fi, ale proč ne, když stojí za přečtení.

Nebo máte jiný názor? Slovní hodnocení jedné je: "Nestojí za čtení." Očekávám, že se k takovému tématu už vracet nebudete...

Ke knihám se dostanete tudy: Seznam knih.

(Na seznam knih se dostanete i z horní menu-lišty.)

(v seznamu "Seznam_knih" se dozvíte, které knihy jste ještě nečetli - nepřečtené jsou označeny blikátky.)

Download - pokud chcete, můžete si některé romány stáhnout vcelku ve formátech, vhodnějších pro čtečky. Jsou zde nejběžnější formáty: PDF (pro Adobe Acrobat), PDB (Palmy), MOBI (Kindle), EPUB (ostatní čtečky). Předtím to bylo prostřednictvím serveru www.blueboard.cz - jenže ten počítadlo stažení přestal podporovat (proto jsem musel začít počítat opět od nuly).


Dětská pojistka blokuje vše, co je drastické + sexistické + vulgární + politické + protimuslimské + nekřesťanské + protižidovské + diskriminační + třídní! (od obrázků po romány).

Je to na důrazný příkaz Miniserstva Lásky (pardon - vnitra!) naší drahé (až předražené) České republiky.

(Dá se to změnit po 22.hodině, kdy přece děti zcela jistě spí!)


 

Neobvyklé experimenty

Rozepsané verze pro čtečky

Na žádost některých čtenářů jsem zavedl další možnost - zkonvertovat si (i rozepsaný!) román do formátů pro čtečky EPUB. Někomu nevyhovuje čtení přes počítač a radši by si všechno četl ve čtečce. Má to ovšem i své nevýhody, ale kdo chce kam, pomozme mu tam.... Dokonce si můžete romány ještě před konverzí upravit, je tam i možnost zvolit si jméno hlavního hrdiny, případně hlavní hrdinky (viz dále). Rozepsaný román poznáte podle toho, že v názvu výsledného souboru bude "(ukázka)". Ať se kočky pudrujou! U jiných formátů to bohužel nejde. Přiznám se bez mučení, neumím to udělat automaticky. A dělat to ručně? Na to nemám čas. Sorry!


Záměna jmen hrdinů

Dalším neobvyklým experimentem je možnost měnit si jméno hlavního hrdiny (a/nebo hrdinky) na jiné než je v originálním textu. Můžete si zvolit, zda chcete změnit jméno hlavního hrdiny nebo hlavní hrdinky (na vlastní jméno nebo jiné), nebo i oboje. U všech románů to nejde - kde jsou z logiky děje mimozemská jména, tam je těžko nahradíte českými, ale jde to v mnoha případech.

Stačí kliknout SEM a můžete se toho zúčastnit i Vy!


Volba verze románů

Posledním neobvyklým experimentem je možnost zvolit si verzi románu. Zdejší romány můžete číst ve verzi určené pro děti (tzv. "učesané"), ale můžete si zvolit i verzi "rozcuchanou". Tam, kde to jde, se v seznamu u knihy objeví ikonka . Verze se budou lišit podle nastavení "dětské pojistky", kdy děti (a náhodní návštěvníci) dostávají vždy "učesanou verzi", zatímco ti, kdo si v dětské pojistce zrušili blokování "pro děti nevhodných" pasáží, dostanou román v té "rozcuchanější" podobě. Útlocitnějším čtenářům proto doporučuji ponechat si zablokované alespoň "drastické" úseky.

Tato možnost u všech románů není a "rozcuchanou" verzi dostanou jen ti, kdo si ji nastaví ZDE. "Dětská pojistka" je normálně (default) nastavená tak, aby vyloučila všechno drastické, sexistické, vulgární apod. (hledisek je víc). Omlouvám se, ale tahle stránka je i pro děti a základní nastavení je právě pro ně... Když čtete román s tímto nastavením (zejména když si ho necháte stáhnout nějakým robotem!), dostanete zásadně verzi pro děti! U stahování knih vcelku pro čtečky ve formátu EPUB je navíc přídavná možnost "učesat si" staženou verzi ještě víc, například když chcete tyto knížky vygenerovat pro děti a sami máte nastavenou "dětskou pojistku" pro dospělé. (Poznámka: návod na zrušení "dětské pojistky" se objevuje po 22.hodině, kdy děti musí podle zákona spát!)


Bludiště z románu "Jupiterský duch"

Nabídka: navštivte svět paralelních vesmírů z románu Jupiterský duch - klikací bludiště. Uvidíte, že to Učedníci ani Pepek (Jupiterský duch) neměli snadné! Bludištěm můžete dnes jen procházet, ale zpočátku bylo možné narazit na svět dosud nenavštívený a objevitel mu mohl dát i jméno!


Maze from novel "Jovian Ghost"

Suggestion: Visit the world of parallel universes from the novel "Jovian Ghost"! This multidimensional maze will show you that for neither my heroes nor the Angels was the exploration of parallel universes easy! Try it - it is like a game!

The war with the Newts - english example of novel "Válka s mloky dr.Jaroše".


Přátelé:


Pořádná poradna


Čtení zdarma


Koště Šochové


Krakatit


Altar


Dnešní obrázek:

(tady budou jen kameňáky střídající se o půlnoci)

Pomůcka pro přerozdělování migrantů

Nemohl by už někdo tato jasná, nezpochybnitelná, spravedlivá a historicky doložená pravidla vysvětlit Merklici, Makronovi a Mayové?

Trávníček


Enigma


Mensa


Moje


Víc jich nemám.
Málo, co?


Akademie sociálního umění Tabor (k nahlédnutí vytvoří nové okno)


Volební úvaha

Napadlo vás také někdy přemýšlet o "PRAVDÁCH", kterými nás krmí naši politici? Což si takhle jednu z nich vyvrátit? Klikněte si zde, možná to bude zajímavé zamyšlení i pro vás.Teď několik vážnějších témat

Průběžný volební systém

Pro román Přítel jsem vymyslel speciální volební systém, zvaný Průběžný volební systém. Jenže je vymyšlený tak dobře, že by se dal použít nejen ve scifi, ale i v reálu. Proč? Prakticky by zlikvidoval současné megapodvody na voličích (přeběhlík by se stal pohádkovou bytostí).

Poslanec, který se po volbách začne chovat jako prase, by již koncem toho týdne doposlancoval. Zatím všechny pokusy zavést odvolatelnost poslanců jsou nerealizovatelné chiméry - tento systém je jediný reálný! Co se navíc vyřeší? Zruší se volební kampaně - kdy politici roztáčejí svůj slibotoč, na který okamžitě po zvolení zapomenou. V mém systému mohou voliči ohodnotit práci poslance ihned - jakmile udělá nějaký podraz, skončí. Podívejte se sem, pořádně si prostudujte návod - a můžete si ihned vyzkoušet, jak to funguje.


Progresivní trestní řád

Návrh Progresivního trestního řádu je jistě laickým pokusem, ale když už profesionální zákonodárci nic opravdu funkčního nevymysleli, nestál by aspoň za zamyšlení? Matematicky založený trestní řád o třídu převyšuje známé lidovecké "Třikrát a dost", na němž je vidět bezradnost zákonodárců. Zkuste si to aspoň přečíst!


Svobodný vysílač Plzeň

 

Vzhledem k mým sympatiím ke Svobodnému vysílači (kliknutím tam přejdete) zde uvádím (přebírám)

kalendář s jeho nejbližší programem.


Otevřete si Diskusní Fórum! Otevřete si Diskusní Fórum!

Diskusní fórum AUTOBUS

Pokud vás, návštěvníku, zajímá diskuse ohledně "vědeckých aspektů" sci-fi knížek, můžete se do ní zapojit (tento odkaz Vám otevře nové okno). Varování ! Nutnou podmínkou je vstoupit slušně (hulváti budou rychle odstřiženi).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od PateON: 20/2 na téma: §Rusa : SW: http://sw.gurroa.cz/rusa/rusa-23.phpPak 0se výroba zastavila.

Celkem je tam 18521 příspěvků

Nakonec pár drobností

Článek o filmu "Mír s tuleni" (převzato z www.mirstuleni.cz) (klikněte si též nahoře v menu "Drobnosti").

STATISTIKA - koho zajímá (značně jednoduchá) statistika Semerádovy stránky, může si kliknout sem, ale neznepokojujte se, když se chvíli nic neděje, vyhodnocení současného stavu databáze chvíli trvá.


Báseň o kočce - aneb jak se k nim chováme...


Toto je můj nejvěrnější čtenář. Pochybuje snad někdo o jeho věrnosti?
Ta kniha je sice odborná publikace o tvorbě webu, ale náš Argo je opravdu všestranný čtenář - je mu srdečně jedno, jakou knihu právě čte! (Kniha před ním pojednává o HTML fintách.)

My best and most loyal reader. Anybody disbelieve? Dog's loyality is proverbial!


ZDE se můžete podívat na moje starší fotky.
lebkaTohle tlačítko Vám umožní poslat mi mail, ale prosím, ne kvůli zbytečnostem.

Pro běžnou diskusi je podstatně lepší Diskusní Fórum Autobus. (viz výše)


Knihy - by mohly zajímat příznivce science fiction nejvíce. Semerádi se věnují psaní a vydávání science fiction, skoro-fantasy a pohádek. Najdete tu přehled všech knih vydaných nakladatelstvím Autobus, obvykle s menší či rozsáhlejší charakteristikou, ukázkami - a některé knihy si tu můžete přečíst celé.


Fraktály - dokazují, že i v čisté matematice můžete najít nečekanou krásu. Václav Semerád (junior) se fraktály zajímá už delší dobu, má pozoruhodnou sbírku obrazů a navíc má engine, umožňující pohybovat se skrz 3D fraktály - u toho můžete vydržet celé hodiny a pokud úmyslně nestojíte na místě, pokaždé vidíte něco nového, co nikdo jiný ještě nespatřil ani nespatří. U fraktálů totiž narazíte na nekonečno v jeho úchvatné podobě.


Hnutí proti byrokracii EU Prosaďme logo Non-EU! Zamyslete se nad tím, zda máme poslouchat i šikanování z EU, nebo se tomu postavíme? Co si o tom myslíte, návštěvníku?To mám být já! Tento obrázek jsem dostal mailem - že se mi prý velice podobá. No, cosi na tom možná bude... Až na pár detailů!
A): pero mám v ruce jen když se musím ouředně podepsat. Škrábu jako kocour a nestydím se za to.
B): od zavedení osmibitových "gumáků" nepoužívám psací stroj, klofu jen do komputerových kláves.
C): Jako se zpívá v té písni: Ach, kde jsou ty časy, Véno, když jsi míval vlasy... (ačkoliv - když jsem psal na stroji, ještě by se snad nějaké našly...)


Vlajka Star Trek Vlajka světaVlajky celého světa? Kdo nějakou potřebujete? A co vlajky z vesmíru? Chybí jen olympijská vlajka - ale tu je beztak zakázáno používat, takže ji vlastně ani nepotřebujete...


Zajímají vás sci-fi přednášky návštěvníku? Zde jsou přednášky ze setkání scifistů (Avalcon v Chotěboři, Pragocon aj.) Pozor - nepohoršujte se - některé jsou psané frivolním Cimrmanovským tónem.


PF 2011(klikněte si na pravou svíčku) PF 2008

PF 2008:
(klikněte si (2x!) na levou svíčku)


Pravda o nakladatelství AUTOBUS

Koho zajímá krutá pravda o nakladatelství AUTOBUS?

První knížka (Kerré) mi vyšla v nakladatelství "Nová inspirace". Vyšla dokonce s dotiskem (věc dnes nevídaná!). Jenže potom pan nakladatel prohlásil, že nechce vydávat jen scifi, chce mít "širší záběr" a proto jako další vydal knihu z oboru "literatury faktu", na které - lidově řečeno - prodělal kalhoty. "Nová inspirace" tak definitivně skončila a k další plánované (a již připravované) knížce ("Omíor - válka světů") se už nedostala.

Obrátil jsem se na nakladatelství "Winston Smith". Vypadalo jako solidní a navíc zaměřené na science fiction - ideální partner! Jednali jsme o vydání "Zoidée", jenže dříve než jsme se dostali aspoň k předběžné dohodě, nakladatelství "Winston Smith" naprosto nečekaně zbankrotovalo.

Jednal jsem pak o vydání s dalším nakladatelstvím, (jmenovalo se GUILD, jenže časem úplně zmizelo i z internetu). Mělo zájem o vydání knížky "Čtvrtá říše", bohužel se krátce před realizací také finančně položilo.

Jako kdybych byl nějaký fantóm! Takhle se položila již tři nakladatelství - krátce poté, co se rozhodli vydat moji knížku, ale dřív, než to stihli dohodnout! V Guildu už měli dokonce pro "Čtvrtou říši" vytvořenou i obálku (viz obrázek, bohužel se v těch zmatcích ztratila, takže jsme ji nemohli ani odkoupit). Příčinou bankrotů bylo vždy něco jiného, ale ta časová shoda... Už mě to dokonce napadlo, nespěchal jsem a včas (přísahám!) jsem nakladatele Guildu varoval, aby se pro jistotu podíval na svou vlastní hospodářskou situaci, než si se mnou něco začne. Nevěřil mi, vypadal velice sebevědomě, jenže najednou - ejhle - bankrot! Sám tomu nemohl uvěřit! Ale i nakladatelství Guild zmizelo beze stopy...

Výjimkou bylo dlouho nakladatelství Autobus, které vydalo moje knížky čtyři. Jenže: Autobus, to jsme byli dva lidé, dělali jsme to jako hobby k normálnímu zaměstnání, nestihali jsme proto vydávat více knih než zhruba jednu ročně. Zavedením tzv. minimální daně se naše hobby změnilo v luxusní sponzoring našeho nenažraného státu, což se nedá z běžného platu utáhnout. Měli jsme se odvolat k Ústavnímu soudu pro dvojí zdanění? Angličané takovým snahám říkají "labor in vain" neboli "marná práce". Vždyť náš Ústavní soud je jen sbor šašků! Dokázali na něčí objednávku vymyslet i koniny, jako "neústavnost předčasných voleb", zdůvodněná ještě větší kravinou, že "poslanci mají přece ústavní nárok na plnou délku volebního období"... chcete snad od nich něco jako "spravedlnost"? Ale kdeže!

A protože jsme měli opravdu jen běžné platy, Autobus skončil. Budiž mu země lehká. Domnívali jsme se, že je to díky vládě ČSSD a zejména pitomcům, kteří tento podraz vymysleli... Škromach je Servít! (A Servít je vůl!!!) Dočkali jsme se změny vlády, ale pod ODS to bylo ještě horší. Ceny stouply, nekřesťanské nájmy (ať mi nikdo neříká, že "běžný nájem" v "králíkárně" smí být vyšší než součet důchodů dvou manželů!) nás donutily vystěhovat se a řešit bydlení hypotékou, takže na knížky prostě nezbylo. Provozovat nakladatelství je dnes zřejmě nad síly dvou lidí. Pořád doufám, že ještě nějakou knihu vydáme, ale kdy to bude, to opravdu nevíme.

Navíc jsme zjistili, že se proti nakladatelství Autobus otevřeně postavili ti, kdo mohou vydávání knih ovlivnit úplně stejně jako cenzurou. Cenzoři se dnes přesunuli z úřadu HSTD neblahé paměti (Hlavní Správa Tiskového Dozoru) do distribučních společností, odkud cenzurují podstatně efektivněji. Stačí jim vydat příslušné pokyny. Narazila na to už kniha Válka s mloky dr. Jaroše, kterou nám jedna distribuční společnost vrátila jako "zcela neprodejnou", ačkoliv všechny výtisky vrátili v originálním obalu z tiskárny - takže se ani neobtěžovali s jejím vybalením, natož aby je čtenářům na nějakém pultíku vystavili (o výloze ani nemluvě). Na Severní Moravě tak knihy "Autobus" nikdy ani očkem nespatřili. Nestěžujte si na nás, není to naše vina. Podle všech známek je to úmyslná sabotáž voldemortů (Viz román Přítel). (Podrobněji je to i zde ).

Proto už tyto knížky v papírové podobě v obchodech nehledejte !

Ale upřímně, není to zas tak velká škoda, tady si to stáhněte a přečtěte si co chcete bez shánění a zadarmo - beztoho zdejší knihy za víc nestojí, že?

Doufám, že se nenávist cenzorů nedotkne "spřátelených" autorů. Bylo by kruté, kdyby uvedení jejich knih na mé stránce mělo škodit i jim. Ale zdá se, že těm smůlu nenosím. Aspoň tak.


 

Na dotaz, proč nejsou vydané knížky nikde k sehnání, mám jednoduchou odpověď. Knihkupectví (či spíše knihkomisionářství - žádné totiž knihy nekupuje, jen je komisionálně prodávají) dnes knížky nerady skladují. Po půl roce tedy knihu seženete málokde. Pro ty, kdo knihy rádi nakupují až po zlevnění, máme nepříjemnou zprávu - nakladatelství Autobus knihy do "zlevněných knih" zásadně nedává. Navrácené výtisky prodáváme pomocí pošty - jde to pomaleji, ale zase lépe než za cenu starého papíru. To si ty knížky přece jen nezaslouží! Můžete na ně při troše štěstí narazit i v antikvariátech, ačkoliv tam za ně většinou zaplatíte víc než původní cenu - a navíc potřebujete trochu štěstí, málokdo se jich zbavuje.


 

Knížky "Andělská trilogie"


Učedník andělů

Andílek

Knížky "Andílek", "Učedník andělů" a "Andělský svět" v kamenných obchodech nekoupíte, zájemci si je mohou jedině objednat. Nabízel jsem je tady podle hesla "do vyprodání zásob".

Můžete si je ještě objednat v e-shopu nakladatelství www.kniznieshop.cz - je to tam ale dražší (ceny tam jsou bez poštovného). (Kliknete-li pod obrázkem na název knihy, otevře se vám přímo nabídka.) Možná budou k sehnání i jinde, nakladatelství má právo nabízet je i přes jiné obchody. U mě to bylo "jenom" nejlevnější... (za režijní cenu, pro mě bez zisku).

Vzhledem k mému bydlišti (na vsi) bylo skoro vyloučeno, aby si knížku zájemci kupovali přímo u mě. To mohli jen sousedé a ti si je už ode mne koupili (v hospodě).

Proč ne v prodejnách? Je mi líto, ale knihkupcům malonáklad nestojí za námahu a já zase nestojím o to, abych po dlouhé době dostal všechny knihy zpátky jako "zcela neprodejné", přičemž by byly otlučené, ale nevybalené. (Tak dopadly knihy poslané na severní Moravu, kde je čtenáři ani okem nespatřili). Případně abych přivedl zájemce, spolužáka kterého jsem léta neviděl (žije v Kalifornii), do prodejny Krakatitu, tam mě ve dveřích vítají slovy: "Máme vašich knih ještě moc, další nechceme!", načež nastane úžasný trapas, když si Čechoameričan chce nějakou na památku koupit, ale v celém Krakatitu nemají ani jednu, všechny jsou vyprodané (ale další nechtějí...!). Od té doby už neříkám: "V Krakatitu mají od scifi všechno!" Nemají! Horší je, že nemají ani zájem! Takové obchodníky aby pohledal! (Nedivil bych se, kdyby zkrachovali.) Proto tam tyto knihy prostě neseženete.

Andělský svět

Poustevník

Napadlo mě dokonce, že mám doma ještě zbytky předchozích knížek. A že by je mohl někdo stejnou cestou koupit. Postup byl poměrně jednoduchý. Zájemce si knížku objednal, dostal kód, který použil jako variabilní symbol (abych věděl, kdo platil), poslal spočtenou sumu na můj účet (1479600028/3030). Objednané knihy jsem zabalil a poslal poštou. Byla to ale spíš nabídka dobré vůle.

Prohlížel jsem si internetové bazary. "Kerré" se dá sehnat hned v několika (náklad byl 10.000 kusů, takže jich je hodně), i ostatní knížky po chvilce shánění touto cestou seženete, ovšem - málokdy levněji, většinou dráž než byla původní cena. Přidal jsem je tedy do nabídky. Nedali jsme na trh všechny, například u "Zoidée" jsme si je schovali - plán (značně optimistický) jsme měli, že je dáme na trh až s dalšími knížkami GSMB (připravená byla už i "Gurroa") - bohužel nám to překazila naše "drahá až předražená" Asociální demokracie, když Škromach vymyslel "minimální daň" větší než "minimální mzdu" a s úsměvem idiota pindal, "kdo nedokáže vydělat ani na minimální daň, ať raději nepodniká!".

Mentzlovi mi navíc nadvakrát svěřili do prodeje pár kusů knížek "Piráti na Marsu", ale ty už jsme rozprodali.

Objednávky jsem nakonec ukončil.

Možnost objednat si knihy přímo u mě skončila. Kdo měli zájem, knihy už mají, další už nebudou. Nezlobte se, ale - už to prostě nezvládám. Trochu mě hřeje, že ti, kdo nabídky využili, jsou snad spokojení. Tímto tedy skončilo i nakladatelství Autobus. Věnujte mu tichou vzpomínku...