Bez COOKIEs je omezený přístup!

KomentářeSlovník

Jak rozpoznat skutečnou invazi Ruska do Ukrajiny?

 „“

Jak poznáte pravou invazi Ruska do Ukrajiny?

Známý ruský bloger Dmitrij Orlov uvádí deset příznaků, podle nichž prý s jistotou určíme, že ruská armáda skutečně zahájila intervenci na Ukrajinu. Pro někoho může být text černou můrou, pro jiného je to cynická ukázka černého humoru. V každém případě opírá o nebezpečně reálné základy.

 

Kdyby Rusko ve čtvrtek ráno zahájilo invazi na Ukrajinu, vypadala by situace nejpozději v sobotu odpoledne následovně:

1) Ukrajinské dělostřelectvo by takřka okamžitě umlklo a přestalo by ostřelovat obytné čtvrti Doněcku a Luhansku. Rusové by si jejich pozice přesně určili ještě před zahájením operace, takže by je již ve čtvrtek odpoledne ze všeho nejdřív zničili pomocí náletů, dělostřelecké palby a raketovou palbou ze země. Místní obyvatelé mohou začít slavit, jejich noční můra končí.

2) Válečné akce u Doněcku a Luhansku by se dramaticky změnily. Zatímco dosud spočívaly na malých skupinkách příslušníků domobrany, Rusové operují ve větších praporech o 400 mužích a s desítkami obrněných vozidel, následovaných konvoji doprovodných vozidel (s pohonnými hmotami, komunikačním zařízením, polními kuchyněmi, polními nemocnicemi a pod.). Vozidla neustále proudí sem a tam, jsou volně viditelná jak leteckým průzkumem, tak i na satelitních fotografiích, nemluvě o nepřetržitém rádiovém spojení v ruštině, které by mohl odposlouchávat každý, kdo by chtěl. Operace by se prostě nedala skrýt.

3) Ukrajinská armáda taje jako sněhulák v červenci. Vojáci i důstojníci shazují uniformy, zahazují zbraně a ze všech sil se snaží zamíchat mezi místní obyvatelstvo. Žádný vojenský odborník od seržanta výš nesází na to, že by ukrajinská armáda měla proti ruské nějaké naděje. Jediným historickým ukrajinským vojenským vítězstvím byla bitva u Konotopu v roce 1659, jenže to byla Ukrajina spojencem mocného Krymského chanátu, a jak jste si jistě všimli, Krym v současnosti není na ukrajinské straně.

4) Všude jsou zřizovány ruské blokposty (checkpointy). Místní obyvatelé mohou projít bez problémů, ale každý, kdo má něco společného s vládou, ať kyjevskou, regionální nebo zahraniční, bude zatčen a vyslýchán. Tento filtrační systém má demobilizovaným ukrajinským vojákům pomoci vrátit se k rodinám, zatímco dobrovolníci a důstojníci patří do zajateckých táborů, kde vyčkají rozhodnutí soudu, zda nespáchali válečné zločiny.

5) Většina ukrajinských pohraničních přechodů je v této chvíli plně pod ruskou kontrolou. Některé byly posíleny o protiletecké a dělostřelecké baterie a tankové prapory, aby odradily síly NATO od pokusu o invazi. Civilisté a humanitární zboží procházet smí, podnikatelé až po vyplnění příslušných formulářů (v ruštině).

6) Rusko by již v pátek vyhlásilo nad celou Ukrajinou bezletovou zónu, zrušilo by i všechny civilní lety. Na kyjevském letišti Borispol by uvízly houfy pracovníků amerického ministerstva zahraničí, CIA, agentů Mosadu a lidí ze západních neziskových organizací. Někteří by přes satelitní telefony nervózně obvolávali každého, na koho si vzpomenou. Západní politici by jistě požadovali okamžitou evakuaci, ale ruské úřady by je odkazovaly na trpělivost, dokud nebude určen jejich podíl na válečných zločinech. Několik výstřelů provází sebevraždy labilnějších jedinců.

7) Obvyklé ukrajinské „mluvící hlavy“ jako prezident Porošenko, premiér Jaceňuk a další by už od pátku nebyly západním médiím k dispozici. Nikdo pořádně neví, kde jsou, objevují se už fámy, že uprchli ze země. Davy lidí, útočící na jejich opuštěné rezidence, s úžasem zjišťují, že zde není téměř žádný rozdíl od rezidencí Janukoviče - všude jsou i toalety z pravého zlata. K nalezení nejsou ani ukrajinští oligarchové, s výjimkou Ihora Kolomojského, který uprchl do Izraele již po obklíčení jeho soukromé armády domobranci v Maruiupolu.

8) Z Ruska se začíná vracet část z 800 tisíc ukrajinských uprchlíků. Žili ve stanových městech, většina z nich v nedalekém rostovském regionu, ale s blížící se zimou chtějí domů, když už dělostřelecká palba skončila. S nimi jedou stavební oddíly, náklaďáky s cementem a kamiony s potrubím a kabely, aby započala rekonstrukce domů a infrastruktury, zničených palbou.

9) Ve světě, zvláště v Evropě a v USA, se vyrojily spousty intenzivních diplomatických a vojenských aktivit. Vojenské síly jsou uváděny do nejvyšší pohotovosti, diplomaté létají sem a tam a svolávají mimořádné konference. Prezident Obama pořádá tiskovou konferenci, na níž oznámil: „Zatím nemáme v otázce Ukrajiny žádnou strategii.“ Jeho vojenští poradci mu taktně sdělili, že obvyklá strategie „rozbombardovat co se dá a uvidíme, co se stane“, nebude v tomto případě vhodná, Obama však jinou nemá.

10) Kyjev padl. Na Majdanu jsou ruské tanky a ruská pěchota likviduje poslední zbytky ukrajinské Národní gardy. V Kijevě platí zákaz vycházení. Operace v Kyjevě připomíná obdobnou operaci na likvidaci Saddáma Husseina v Bagdádu "Šok a hrůza": pár mohutných úderů a menší pozemní začištění.

 

Se znalostí těchto bodů se můžete sami rozhodnout, zda Rusko minulý čtvrtek opravdu zahájilo invazi proti Ukrajině, nebo ne.

 

Překlad z ClubOrlov

Autora jsem požádal o svolení k uvedení tohoto textu - neprotestoval.


 

Doplním o jeden ukrajinský vtip, týkající se možného partyzánského odboje zavilých Majdanistů. Víte, co jsou tři Ukrajinci? Partyzánský oddíl vedený udavačem...

15.3.2014

Domů
Statistiky

"Jak rozpoznat skutečnou invazi Ruska do Ukrajiny?" (komentáře)

Téma=§Ukrajina

Nahoru!
Knihy, úvahy

  
   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

 

   

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: dvášedesát = (nejsi robot?)    (16 příspěvků).  

! Včera: 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky včera: §Paza


2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: §Admin

 Přidat přílepek!?

24.07.2019  id: 1316039

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 285 e-mailu 24.07.2019 00:02 :

Ukončen "Sogot - Tsuki no kokoro" (měsíc beze změn). 23.07.2019 1355

Ukončen "Kronika Segorru" (měsíc beze změn). 23.07.2019 1355

Změna v "Pážata" 23.07.2019 1355-2310   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: Senex

 

 

 Přidat přílepek!?

23.07.2018 v 00:11 id: 1294390

Mailem mi došla informace o budování vojenské námořní základny USA v Černém moři v Očakove na ukrajinském pobřeží.: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/infosperber-zapadní-media-mlci-o-stavbe-namorni-základny-v-ocakovu/ . Je to zajímavé, ale nedokáži ověřit pravdivost. Dědek.


4. Jméno: Dyx

 

Info: kde sou ty CHIBINYYYYYYYYY ???

 Přidat přílepek!?

03.03.2015 v 13:22 id: 226375

kde sou ty CHIBINYYYYYYYYY ??? uz by bylo na case

 

http://zvedavec.org/komentare/2015/03/6364-obama-nas-privedl-blize-k-jaderne-valce-s-ruskem.htm


5. Jméno: Dyx

 

Info: a je to tady - podporujme ZIDY

 Přidat přílepek!?

01.03.2015 v 17:30 id: 226267

no a je to tu, pojdme podporovat ZIDY:

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zide-odsuzuji-podporu-neonacismu-na-ukrajine-a-v-pobalti/

 

zidum se prece nesmi odporovat a kdo by s nimi nesouhlasil je antisemita !

Toto by prece meli otisknout vsechny mainstreamy i "zidovsky zamerene media".. at se nekdo opovazi to odmitnout

Kdo ma nejake zidovske predky a byl dosud z jakehokoliv duvodu "spis pasivni" tak toto muze prezentovat jako svuj nazor verejne snad bez obav


6. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

15.11.2014 v 17:52 id: 215076

Ke snímku: Sami Rusové předpokládají, že jde o podvod. Je tam podle expertů příliš mnoho chyb než aby se dal uznat jako důkaz (podotýkám, měli verzi o podstatně větším rozlišení než tento). Teď pátrají, odkud se k nim dostal tj. kdo to vyrobil. Rusové se totiž domnívají, že jde o úmyslně udělaný fake, aby se při jeho "odhalení" souběžně diskreditovala sama verze se stíhačkou. K tomu už u nás dochází (viz iDnes). Takže - škrtněme si tento snímek jako podvod a počkejme si na lepší důkazy.

Rusové tvrdí: ať je to fake nebo ne, jako důkaz je nepoužitelný. Důležité jsou následující důkazy:

1) Nikdo neviděl žádné kouřové stopy raket země-vzduch, které by byly v daném počasí prostě nepřehlédnutelné. Nebyly žádné stopy ani z Ukrajiny, z DNR, LNR ani z Ruska. Raketa země-vzduch se tím prostě škrtá. Fake - nefake.

2) Podle úlomku kabiny pilotů byl boeing sestřelený. Ani o tom není pochyb.

3) Byl sestřelen ještě nad územím Ukrajiny (ačkoliv trosky dopadly až na území kontrolované domobranou). Nad územím Ukrajiny mohl být sestřelen (pokud škrtneme raketu země-vzduch) jedině letadlem Ukrajiny.

Takže - můžeme rovněž škrtnout i pokus o diskreditaci.


7. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

15.11.2014 v 01:12 id: 214898

Snímek z ruského satelitu, dokazující sestřelení boeingu MH17 ukrajinskou stíhačkou - to se jistě někomu líbit nebude!

Nebylo už příliš mnoho trojčení s nepodloženými sankcemi? A kdo bude potrestán?

Tohle už není o dvojím metru, ale o mezinárodním zločinu formátu fingovaného přepadení Gliwic!

A naši vlezdozadečkové se pořád utvrzují v nutnosti "zpřísnit sankce"!


8. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

13.11.2014 v 22:36 id: 214584

2 Loki: Měření stejným metrem není součástí politiky! Co případ, to jiný metr, ale tak, aby platilo (kdysi jsme to znali jinak, ale dnes je to aktualizované:

1) USA mají vždy pravdu a je jim nutno vyhovět!

2) Nemají-li náhodou pravdu, platí bod č.1.


9. Jméno: Loki_cz

 

Info: tajné

 Přidat přílepek!?

13.11.2014 v 20:41 id: 214553

SW: Proto jsem podotknul ze by to bylo na velmi dlouhou debatu a radeji jsem pouzil priklad kosova ;)

 

Kdyz chtej merit, tak stejnym metrem.. Uznali referendum Kosova, meli by stejne tak uznat jake koliv obdobne referendum ;)

 

Kdyz uz jsme tu u toho dvojiho metru, tak referendum na Krymu je udajne zmanipulovane nebot se zucastnilo 83% volicu a pro odtrzeni bylo 96%.. No a hlavne pry bylo v rozporu s ukrajinskou ustavou..

 

No nasel jsem si vysledky Kosovskeho referenda jenze to zcela zrejme nikdo nezmanipuloval.. a jsem si jisty ze bylo zcela v souladu se Srbskou ustavou.. ;)

Ucast: 87%

Pro samostatnost: 99,98%

 

Secteno podtrzeno.. USA budou bojovat za damokracii na ukrajine az do posledniho ukrajince.. no a idealne pro ne kdyby si stejne jako za 1. a 2. svetove valky Evropa nakoupila hooooodne vydobytku americkeho zbrojniho prumyslu a konecne se rozhoupala k nejake te mensi valce v Evrope..

 

To se nam z toho krasneho globalne politickeho rybnicku ale line smradu co?


10. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

13.11.2014 v 19:39 id: 214542

Loki, VPJVM: Historické exkurzy mohou být velice ošidné. Například Krymští Tataři - historicky loupili až na Moravě, přiznat jim ale všechno co kdysi ovládali je prostě nesmysl. Před nimi byli na Krymu i Řekové (Taurida), Bulhaři, atd. - Stalin všechny vystěhoval, zůstali jen Rusové, teď se tam vrací Tataři, ale dělají tam opět jen brajgl.

Argumentovat Hlučínskem je také úplně mimo. Tvrdit, že jsme malou část "získali" po WW1 je úsměvné - od Jana Lucemburského bylo přece Slezsko součástí Českého království a prohrála je až Marie Terezie v Pruských válkách, byli tam nějakou dobu Češi, Němci i Poláci, nejvíc s tím zamíchala WW2 a masívní odsuny, dnes je Slezsko Polské...

Kosovo bylo od osvobození Jugoslávie zpod Turků čistě Srbské. Albánci tam ale imigrovali z Albánie, kde byla bída a tyranie. Imigranti nakonec původní obyvatele (Srby) vyhnali.

Tak dopadnou všichni, kdo poskytnou útočiště imigrantům!

Pro dobrotu na žebrotu!Komentáře

Začátek


Přílepky včera: §Paza