Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Jak rozpoznat skutečnou invazi Ruska do Ukrajiny?

 „“

Jak poznáte pravou invazi Ruska do Ukrajiny?

Známý ruský bloger Dmitrij Orlov uvádí deset příznaků, podle nichž prý s jistotou určíme, že ruská armáda skutečně zahájila intervenci na Ukrajinu. Pro někoho může být text černou můrou, pro jiného je to cynická ukázka černého humoru. V každém případě opírá o nebezpečně reálné základy.

 

Kdyby Rusko ve čtvrtek ráno zahájilo invazi na Ukrajinu, vypadala by situace nejpozději v sobotu odpoledne následovně:

1) Ukrajinské dělostřelectvo by takřka okamžitě umlklo a přestalo by ostřelovat obytné čtvrti Doněcku a Luhansku. Rusové by si jejich pozice přesně určili ještě před zahájením operace, takže by je již ve čtvrtek odpoledne ze všeho nejdřív zničili pomocí náletů, dělostřelecké palby a raketovou palbou ze země. Místní obyvatelé mohou začít slavit, jejich noční můra končí.

2) Válečné akce u Doněcku a Luhansku by se dramaticky změnily. Zatímco dosud spočívaly na malých skupinkách příslušníků domobrany, Rusové operují ve větších praporech o 400 mužích a s desítkami obrněných vozidel, následovaných konvoji doprovodných vozidel (s pohonnými hmotami, komunikačním zařízením, polními kuchyněmi, polními nemocnicemi a pod.). Vozidla neustále proudí sem a tam, jsou volně viditelná jak leteckým průzkumem, tak i na satelitních fotografiích, nemluvě o nepřetržitém rádiovém spojení v ruštině, které by mohl odposlouchávat každý, kdo by chtěl. Operace by se prostě nedala skrýt.

3) Ukrajinská armáda taje jako sněhulák v červenci. Vojáci i důstojníci shazují uniformy, zahazují zbraně a ze všech sil se snaží zamíchat mezi místní obyvatelstvo. Žádný vojenský odborník od seržanta výš nesází na to, že by ukrajinská armáda měla proti ruské nějaké naděje. Jediným historickým ukrajinským vojenským vítězstvím byla bitva u Konotopu v roce 1659, jenže to byla Ukrajina spojencem mocného Krymského chanátu, a jak jste si jistě všimli, Krym v současnosti není na ukrajinské straně.

4) Všude jsou zřizovány ruské blokposty (checkpointy). Místní obyvatelé mohou projít bez problémů, ale každý, kdo má něco společného s vládou, ať kyjevskou, regionální nebo zahraniční, bude zatčen a vyslýchán. Tento filtrační systém má demobilizovaným ukrajinským vojákům pomoci vrátit se k rodinám, zatímco dobrovolníci a důstojníci patří do zajateckých táborů, kde vyčkají rozhodnutí soudu, zda nespáchali válečné zločiny.

5) Většina ukrajinských pohraničních přechodů je v této chvíli plně pod ruskou kontrolou. Některé byly posíleny o protiletecké a dělostřelecké baterie a tankové prapory, aby odradily síly NATO od pokusu o invazi. Civilisté a humanitární zboží procházet smí, podnikatelé až po vyplnění příslušných formulářů (v ruštině).

6) Rusko by již v pátek vyhlásilo nad celou Ukrajinou bezletovou zónu, zrušilo by i všechny civilní lety. Na kyjevském letišti Borispol by uvízly houfy pracovníků amerického ministerstva zahraničí, CIA, agentů Mosadu a lidí ze západních neziskových organizací. Někteří by přes satelitní telefony nervózně obvolávali každého, na koho si vzpomenou. Západní politici by jistě požadovali okamžitou evakuaci, ale ruské úřady by je odkazovaly na trpělivost, dokud nebude určen jejich podíl na válečných zločinech. Několik výstřelů provází sebevraždy labilnějších jedinců.

7) Obvyklé ukrajinské „mluvící hlavy“ jako prezident Porošenko, premiér Jaceňuk a další by už od pátku nebyly západním médiím k dispozici. Nikdo pořádně neví, kde jsou, objevují se už fámy, že uprchli ze země. Davy lidí, útočící na jejich opuštěné rezidence, s úžasem zjišťují, že zde není téměř žádný rozdíl od rezidencí Janukoviče - všude jsou i toalety z pravého zlata. K nalezení nejsou ani ukrajinští oligarchové, s výjimkou Ihora Kolomojského, který uprchl do Izraele již po obklíčení jeho soukromé armády domobranci v Maruiupolu.

8) Z Ruska se začíná vracet část z 800 tisíc ukrajinských uprchlíků. Žili ve stanových městech, většina z nich v nedalekém rostovském regionu, ale s blížící se zimou chtějí domů, když už dělostřelecká palba skončila. S nimi jedou stavební oddíly, náklaďáky s cementem a kamiony s potrubím a kabely, aby započala rekonstrukce domů a infrastruktury, zničených palbou.

9) Ve světě, zvláště v Evropě a v USA, se vyrojily spousty intenzivních diplomatických a vojenských aktivit. Vojenské síly jsou uváděny do nejvyšší pohotovosti, diplomaté létají sem a tam a svolávají mimořádné konference. Prezident Obama pořádá tiskovou konferenci, na níž oznámil: „Zatím nemáme v otázce Ukrajiny žádnou strategii.“ Jeho vojenští poradci mu taktně sdělili, že obvyklá strategie „rozbombardovat co se dá a uvidíme, co se stane“, nebude v tomto případě vhodná, Obama však jinou nemá.

10) Kyjev padl. Na Majdanu jsou ruské tanky a ruská pěchota likviduje poslední zbytky ukrajinské Národní gardy. V Kijevě platí zákaz vycházení. Operace v Kyjevě připomíná obdobnou operaci na likvidaci Saddáma Husseina v Bagdádu "Šok a hrůza": pár mohutných úderů a menší pozemní začištění.

 

Se znalostí těchto bodů se můžete sami rozhodnout, zda Rusko minulý čtvrtek opravdu zahájilo invazi proti Ukrajině, nebo ne.

 

Překlad z ClubOrlov

Autora jsem požádal o svolení k uvedení tohoto textu - neprotestoval.


 

Doplním o jeden ukrajinský vtip, týkající se možného partyzánského odboje zavilých Majdanistů. Víte, co jsou tři Ukrajinci? Partyzánský oddíl vedený udavačem...

15.3.2014

Domů
Statistiky

"Jak rozpoznat skutečnou invazi Ruska do Ukrajiny?" (komentáře)

Téma=§Ukrajina

Nahoru!
Knihy, úvahy

  
   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: sedumasedumdesát = (nejsi robot?)    (15 příspěvků).  

! Dnes 1, včera 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky dnes: §Fext včera: §Migr

Komentář 1287421 neexistuje.

2. Jméno: Senex

 

 

 Přidat přílepek!?

23.07.2018 v 00:11 id: 1294390

Mailem mi došla informace o budování vojenské námořní základny USA v Černém moři v Očakove na ukrajinském pobřeží.: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/infosperber-zapadní-media-mlci-o-stavbe-namorni-základny-v-ocakovu/ . Je to zajímavé, ale nedokáži ověřit pravdivost. Dědek.


3. Jméno: Dyx

 

Info: kde sou ty CHIBINYYYYYYYYY ???

 Přidat přílepek!?

03.03.2015 v 13:22 id: 226375

kde sou ty CHIBINYYYYYYYYY ??? uz by bylo na case

 

http://zvedavec.org/komentare/2015/03/6364-obama-nas-privedl-blize-k-jaderne-valce-s-ruskem.htm


4. Jméno: Dyx

 

Info: a je to tady - podporujme ZIDY

 Přidat přílepek!?

01.03.2015 v 17:30 id: 226267

no a je to tu, pojdme podporovat ZIDY:

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zide-odsuzuji-podporu-neonacismu-na-ukrajine-a-v-pobalti/

 

zidum se prece nesmi odporovat a kdo by s nimi nesouhlasil je antisemita !

Toto by prece meli otisknout vsechny mainstreamy i "zidovsky zamerene media".. at se nekdo opovazi to odmitnout

Kdo ma nejake zidovske predky a byl dosud z jakehokoliv duvodu "spis pasivni" tak toto muze prezentovat jako svuj nazor verejne snad bez obav


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

15.11.2014 v 17:52 id: 215076

Ke snímku: Sami Rusové předpokládají, že jde o podvod. Je tam podle expertů příliš mnoho chyb než aby se dal uznat jako důkaz (podotýkám, měli verzi o podstatně větším rozlišení než tento). Teď pátrají, odkud se k nim dostal tj. kdo to vyrobil. Rusové se totiž domnívají, že jde o úmyslně udělaný fake, aby se při jeho "odhalení" souběžně diskreditovala sama verze se stíhačkou. K tomu už u nás dochází (viz iDnes). Takže - škrtněme si tento snímek jako podvod a počkejme si na lepší důkazy.

Rusové tvrdí: ať je to fake nebo ne, jako důkaz je nepoužitelný. Důležité jsou následující důkazy:

1) Nikdo neviděl žádné kouřové stopy raket země-vzduch, které by byly v daném počasí prostě nepřehlédnutelné. Nebyly žádné stopy ani z Ukrajiny, z DNR, LNR ani z Ruska. Raketa země-vzduch se tím prostě škrtá. Fake - nefake.

2) Podle úlomku kabiny pilotů byl boeing sestřelený. Ani o tom není pochyb.

3) Byl sestřelen ještě nad územím Ukrajiny (ačkoliv trosky dopadly až na území kontrolované domobranou). Nad územím Ukrajiny mohl být sestřelen (pokud škrtneme raketu země-vzduch) jedině letadlem Ukrajiny.

Takže - můžeme rovněž škrtnout i pokus o diskreditaci.Komentáře

Začátek


Přílepky dnes: §Fext včera: §Migr