Bez COOKIEs je omezený přístup!

Horákovi v akci

(Fanfikce k sérii Jupiterský duch)


Horákovi-v-akci

 

(Paralelní vesmíry 91)

Science fiction

Vladimír Vachek

© 2020 Vladimír Vachek

Nakladatelství: Autobus


Obsah

Kamarádky(17k)

Pátrání(21k)

Závod s časem(22k)

Grilovačka(14k)

Kde je ten poslední?(14k)

Divoké sny(16k)

Andělský svět(14k)

Cilka(16k)

Návštěva v Praze(19k)

Návrat trosečníků(14k)

Rekreační středisko(19k)

Invaze na Bykyle(21k)

Bomby(17k)

Křeč(16k)

Doma je doma(15k)

Kolaudace(13k)

Losování(12k)

Naomi(18k)

Past(23k)

Konečně se dočkaly(13k)

Seznam knih Komentáře

20.07.2020 10:30

Na hlavní stránku


Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Odveta(19k)

První rekreanti(18k)

Vězení pro Hyriome(14k)

Hedvábné starosti(16k)

Zúčtování(14k)

Neprojdou(21k)

Svět Fedibajů(26k)

Studentky(19k)

Konvertory(26k)

Známosti(19k)

Státní převrat u sůviček(17k)

Dračí exodus(16k)

Ošetřovatelky(14k)

Kujeme pikle(16k)

Blamáž(28k)

Povedlo se!(14k)

Ďábelská otázka(15k)

Stará láska nerezaví(28k)

Konečně trochu klidu(13k)(14k)

Knihy skupiny

Paralelní vesmíry


01) Čtvrtá říše

02) Čtvrtá Země

03) Andílek

04) Učedník andělů

05) Andělský svět

06) Duch a ďáblice

07) Svět ďáblic

08) Válka ďáblů

09) Asistenti Erduka

91) Horákovi v akci

Titul:  Horákovi v akci 

Podtitul: (Fanfikce k sérii Jupiterský duch)

Autor: Vladimír Vachek


© 2020 Vladimír Vachek

Skupina: Paralelní vesmíry - (91)

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Horákovi-v-akci

Errata:

Připomínky


Tuto dobrodružnou knihu si můžete sami upravit - ZDE.

Můžete změnit jméno hlavního hrdiny i hrdinky (třeba na svoje). (Nastavení platí i pro jiné knihy.)

Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

20.07.2020 10:30


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/1 v 08:30 na téma: Raxdinka : Aby to nebylo tak jednostranné, paní Věrko: "Ať se spolu s těmi ženami, které vyjmenoval s takovou důkladností pan Semerád, ve stejném kotli smaží také směs všech těch mužských násilníků, tlučhubů, samopropagujících se deviantů všeho druhu, mužských lenochů, parasitů, škůdců a jim na roveň postavených! Amen!"Spravedlnost musí být. Ono se mi zdá, že těch mužských zlounů je o dost víc, než ženských. Ovšem u žen to zlounství víc štve a vyniká protože je nečekané a nepředpokládáné. U Žen se očekává vlídnost, něžnost, laskavost, vstřícnost a tak podobně. O to větší zklamání a odpor, když tomu tak není a když je to někdy dokonce naopak.   =*=   25.01 SW : Souhlasím. Nakonec - feministické hnutí je mnohem starší než LGBT (řádily už v předminulém století!). Přitom všechny prasárny za LGBT v poslední době prosadili spíš muži (gayové), lesby se držely v pozadí a jen se nakonec na tom přiživily. Teď začínají "bojovat za svá práva" i pedofilové, to bude taky prasárniček! Nakonec - kdo dělá nejvíc škod na pozadí toho pofidérního hnutí Black Lies Matter (to není překlep!)? Kdo s gustem rozbíjí výlohy a rabuje? Zatím jsem viděl rabovat jedině chlapy. Ale v průvodech je naopak nejvíc vidět ženy. Ženy křičí o nespravedlnostech, muži zatím vesele kradou... Ovšem celé to hnutí stojí za... (dosaďte si, co chcete, já volím psí exkrement). ;

Domů
Statistiky

"Horákovi v akci (Fanfikce k sérii Jupiterský duch)" (komentáře)

Téma=Horákovi-v-akci Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

26.01.2021  id: 1336261

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 380 e-mailu 26.01.2021 00:00 :

Změněn Raxdinka 25.01.2021 1255   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: Q-20070615

 

 

06.07.2020 v 17:20 id: 1335760

Odpověď pro Thelvyn126:

ad 1: Jarča prověřuje s Xapho kandidáty na rekreaci v novém RS na Andělském světě. Jirka Rovný odešel s rodiči a Macounovými do Andělského světa, kde byli po výbuchu odloučeni 5 let od světa, až je náhodou kontaktoval Olda. Pak se rozhodli vrátit zpět na Zem.

ad 2: Nevím, jestli slýrib má přesné umístění v těle. Andělka ho Oldovi ukazovala "nad plícemi", ale Čert mu sdělil, že má dvoje nová játra. Protože od přítele dostal jen Xeri a slýrib, tak byl asi tam. Navíc novější, než měli andělé.

Olda ho měl na zadní straně hrudníku. Bohužel jsem si zapamatoval ta Čertova játra. Lidé mají asi slýrib jinde, ale zase nevím, jak by ho ďábel vyndaval z hrudníku jen tenkým nožem. Takže mi to odpusťte.

ad 3: Ano, asi je to ještě nikdo nenaučil, není to hračka pro děti. Uznávám, že jsem se v tomhle odchýlil od originálu. Asi by to šlo spravit, ale už to na mě nechtějte.

ad 4: Psal jsem panu Semerádovi, že Horákovi navazují na Jupiterský duch 3. To odloučení na (odhaduji) cca 2 roky pro záchranu Emurechó by asi na Oáze dost rozvrátilo morálku. Už to, že to ďáblice vydržely po 3 roky, kdy byl Pepek na Jupiterském světě, byl skoro zázrak.Část té doby ale byla kryta nadějí, že z Andělského světa přijdou další muži ochotní si vzít ďáblice. Kromě toho - vojenská akce Hyriome by se tak dlouho nedala odkládat.

 

Takže vidíte, že potenciálních vad na kráse by tam bylo víc. Když to po sobě čtu, ještě sem - tam nacházím i pravopisnou či logickou chybu. Nikdy jsem nepředpokládal, že můj text bude někdo pokládat za knihu. Jsou to jen moje představy, které mě napadly v souvislosti s mnoha problémy, které ještě na obyvatele Oázy číhaly. Jestli to někoho zaujalo, tak mám radost.


Q-1904072: To nic - od takových věcí jsou redaktoři ve vydavatelství, aby podobné chyby a drobné nedokonalosti vychytali a nechali autorovi odstranit. Pokud jde dílko ven bez redakce a bez vydavatele, pouze takovým způsobem jako zde, nelze se chybkám divit - a ani tomu, že na ně někdo poukáže. Pak jsou dvě možnosti - buď se autor zasekne a prohlásí, že je to jeho "básnická licence" a nikdo s ním nehne, anebo se uvolí opravu udělat - pak si ale musí pohlídat, aby mu někdo nepodstrčil víc oprav a úprav, než by bylo zdrávo a jeho práci tím nezměnil na něco úplně jiného ... (06.07.2020 17:54)


SW: Tohle je právě to kouzlo "fanfikcí" (na Západě jsou mnohem běžnější než tady). "Vypůjčit si" vymyšlený svět a něco tam doplnit, čím se autor jaxi nezdržoval. Je spousta fanfikcí na Harry Pottera, na StarWars, Star Trek, StarGate, Dunu, ale i na Barbara Conana a Hvězdnou pěchotu. A čte se to a fanoušci to hodnotí - nakolik se to odchyluje od předlohy, jestli je to čtivé, atd. Pravda, někteří autorové to nedovolují (takový Svěrák by se hned soudil). Jiné to potěší, protože vidí zvyšující se zájem i o "prvotní" dílo.

BTW je to přesně proti duchu "Ochrany autorských práv", kdy by tohle všechno mělo být stíháno jako "plagiáty", leč autorům to nejenže nevadí, ale mnohdy to sami podporují. (06.07.2020 17:56)


Thelvyn126: ad 1 já to psal proto, že se Jarčino jméno ve všech kapitolách změnilo na Jirka.

např. Objednali si u robocentra večeři na bufetový pult. Po jídle se tefirky uklidnily, spořádaně nastoupily do airbusů a odletěly. Máňa a Jirka ale zůstaly a významně zkoušely tvrdost matrací, každá v jednom pokojíčku. „Tak kluci, jako zastara – jedna ku jedné. Teda pardon. Jeden k jedné.“ (06.07.2020 21:50)


SW: SRY, to je můj překlep. Asi to budu muset ještě zkontrolovat. (06.07.2020 22:51)


4. Jméno: Thelvyn126

 

 

05.07.2020 v 06:32 id: 1335757

Zdravím mám pár připomínek.

1- někam nám zmizela Jarča nebo se spíše změnila na Jirka

2- tefirové se asi spletli u jater je Idarchon ne slírib

3- kovová a iontová nevodivost jsou základní vlastnosti Idarchonu jen vás je musí někdo naučit používat

4- Yazatap v posledním díle Asistenti Erduka otěhotněla s Pepkem takže posladní je jen Mariuk


5. Jméno: Q-1904072

 

 

02.07.2020 v 17:15 id: 1335745

Chyba by to nebyla, kdyby v obou případech nebylo zmiňováno, že dotyčná Hayyoth je/byla blízkou kamarádkou Horákovic multirodiny a hlavně BÝVALOU BAŽIŇAČKOU. To už opravdu skřípe ... Tolik bažiňaček se stejným jménem asi ani mezi tefirkami nebylo ...


SW: Dobře, to se dá snadno opravit. (03.07.2020 08:31)


SW: Vyjádření autora (přišlo mailem):

Podle mne bažiňačka Hayyoth nebyla ta pilotka první třídy, kterou vytáhli z Pegsda, která pak sestřelila neviditelný vimaan a potkala svoji starou lásku. Tuhle konzistenci bych rád zachoval.

Nevšiml jsem si, že by bažiňačka Hayyoth, která zahynula v Jeruzalémě, byla velkou přítelkyní Horáků. Byla kamarádkou Erniel, s níž se potkala v bažinách. Těžko to byla starší pilotka první tříidy, bažiňačky byly většinou mladé holky.

Takže bych to nechal být. Jestli se někdo nesmíří s tím, že dvě ženské mají stejné křestní jméno, může si číst jiný text, kde se shoda jmen nevyskytuje. Prosím, neměňte to.

Je mi jen divné, že tak pozorný čtenář si všiml shody jmen až v předposlední kapitole, když Hayyoth sestřelila neviditelný vimaan sůviček již dávno před tím.

Srdečně zdraví V. Vachek (03.07.2020 12:14)


6. Jméno: Q-1904072

 

 

01.07.2020 v 22:37 id: 1335742

Obávám se, že autor téhle fan-fiction pan Vachek udělal jednu poměrně vážnou chybu - neudělal si předem dostatečně pečlivou rešerši a synopsi uvažovaného dílka. Jinak by totiž v kapitole "Stará láska nerezaví" nemohl jako starou lásku tefira Barnabáše, kvůli které on sám po létech strávených na Sibérii uvažoval o suicidu, uvést bývalou průzkumnici a potom bojovnici/pilotku jménem HAYYOTH, blízkou přítelkyni multirodiny Horákovy - protože tak se jmenovala tefirka, sežehnutá v Semerádově tetralogii "Jupiterský duch" výbuchem torzní bomby, odpálené v místě tefirského kongresu pod Jeruzalémem policejním generálem z Neue Berlina Schmidkem/tefirským maršálem Arielem - kapitola "Kongres". Byla ve dvojici s další tefirkou Erniel a měla zajišťovat dohledání zbývajících tefirů po tom, co by na ně byl podniknutý hromadný útok s cílem všecky tefiry unést skrz otevřenou bránu do Sibérie. Byla proto ukrytá v allohmotě, jenže Schmidkeho/Arielova torzní bomba odpálená v její bezprostřední blízkosti účinkovala i na ni. Doporučuji text přepracovat nebo doplnit. Divím, se, že tenhle detail unikl i panu Semerádovi ...


SW: Nemusí to být hned chyba! Hayyoth je 28.nejčastější jméno tefirek... (např. Belial je 6.nejčastější a do života Oty Vávry zasáhly hned 3 Belial po sobě: Naarská, Ameata a Sarcha) (02.07.2020 07:50)


7. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

28.06.2020 v 19:33 id: 1335734

Moc pěkně napsaný Není to tolik roztahaný,pardon pane Semerád a dobře se to čte


SW: I donutilo mě to usednout na to a změnit jména na nastavitelná... Kdo to znáte se změněnými jmény, máte možnost... (29.06.2020 17:15)


8. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

16.06.2020 v 09:22 id: 1335700

Pane Vacheku, jste výborný. Kdyby se ukázalo, že tohle pokračování napsal sám pan Semerád a Vy (promiňte) jste jenom pseudonymem samotného Semeráda, uvěřil bych tomu. Máte Velice podobný, ne-li stejný styl psaní. Gratuluju!


SW: To se ale neukáže, protože pan Vachek je skutečně jiná osoba. (16.06.2020 11:05)


9. Jméno: knihomol

 

 

14.06.2020 v 15:01 id: 1335696

Horákové - dobré a čtivé. Ale v porovnání s p Semerádem asi moc hot a crazy. ("To pro teenagery, kteří by tyto výrazy v češtině nepochopili")


10. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

12.06.2020 v 07:47 id: 1335688

Dostal jsem zajímavý mail od pana Vachka. Znáte ho z knihy "Magické zrcadlo" - fanfikce k Pacovské "Sedmého smyslu". Poslal mi fanfikci k Jupiterskému duchovi "Horákovi v akci". Není to parodie, ale fanfikce (dodržuje "kánon"). Dám ji sem, jen rozvažuji, zda ji mám dát "tak jak je", anebo ji mám ještě upravit (jsou v tom napevno jména hrdinů). "Magické zrcadlo" jsem ve shodě se "Sedmým smyslem" upravil pro možnost náhrady jmen hrdinů (k té úpravě mi dala Pacovská svolení). Přiznám se, potěšilo mě to.


SW: Poznámka: Zatím jsem to sám nečetl, jen jsem opravoval automaticky zjištěné uvozovkové chyby. Korekturu tomu zatím dávat nebudu. ( SPOILER) Ale všiml jsem si, že budou potěšeni ti, komu se zdál v celé sérii (počínaje Čtvrtou Zemí) problém sůviček Hyriome jen trochu nakousnutý. ( /SPOILER) (12.06.2020 12:09)Komentáře

Začátek


Přílepky včera: Raxdinka