Bez COOKIEs je omezený přístup!

Skok na slovník Skok na diskusi

Kawairika


Kawairika

 

(Kronix 10)

Science fiction

Al.Hexth

© 2020 Al.Hexth

Nakladatelství: Autobus


Skok na slovník Skok na diskusi Obsah

Vstup na scénu

Nezastavitelní

Porada

Velryba na lovu

Vytoužený objev

Číslo jedna

Rozkol

Dolů

Budovatelé

L.E.S.

První reakce

Otisky

Dvě cesty

Před bouřkou

Mračna

Po invazi

Pohlcení

Jako stvoly v bouři

Světlo ze tmy

Návštěvy

Tělo

Kawairika

Druhý prototyp

Násilí

Kleště

Špatná varianta

Tíha rozhodnutí

Naiahh

Doslov jednou větou

Seznam knih Komentáře

20.10.2020 18:09

Na hlavní stránku

Šklíba
Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Knihy skupiny

Kronix


02) Kronika Segorru

04) Sogot - Tsuki no kokoro

05) Bommu

07) Vende

08) Drancine

09) Xarťan

10) Kawairika

12) Swarp

Titul:  Kawairika 

Autor: Al.Hexth


© 2020 Al.Hexth

Skupina: Kronix - (10)

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Kawairika

Errata:

Anotace


Ocitáme se opět ma palubě korábu Bommu, který se vrací k již zmíněné planetě Bokwer, a dozvídáme se o děsném dramatu, které se tam odehrálo.

O něco později Bommu prchá před postupující zkázou do vzdáleného vesmíru.

Nakonec nachází planetu Kawairiku, aniž tuší, komu ve skutečnosti patří.

Tam se posádka snaží vybudovat kolonii pro přežití.

Když už to vypadá, že by se mohli usídlit natrvalo, zjistí že "konec vesmíru" postupuje mnohonásobně rychleji, takže se znovu ocitají v ohrožení.

Naštěstí se na poslední chvíli objevuje reálný mág Dejane a ujistí je, že zkáza bude včas zastavena.

Nemrtvá Luka je vrácena do života a Bay se zanedlouho poté setká s člověkem co ji miluje.

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

20.10.2020 18:09


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/1 v 08:30 na téma: Raxdinka : Aby to nebylo tak jednostranné, paní Věrko: "Ať se spolu s těmi ženami, které vyjmenoval s takovou důkladností pan Semerád, ve stejném kotli smaží také směs všech těch mužských násilníků, tlučhubů, samopropagujících se deviantů všeho druhu, mužských lenochů, parasitů, škůdců a jim na roveň postavených! Amen!"Spravedlnost musí být. Ono se mi zdá, že těch mužských zlounů je o dost víc, než ženských. Ovšem u žen to zlounství víc štve a vyniká protože je nečekané a nepředpokládáné. U Žen se očekává vlídnost, něžnost, laskavost, vstřícnost a tak podobně. O to větší zklamání a odpor, když tomu tak není a když je to někdy dokonce naopak.   =*=   25.01 SW : Souhlasím. Nakonec - feministické hnutí je mnohem starší než LGBT (řádily už v předminulém století!). Přitom všechny prasárny za LGBT v poslední době prosadili spíš muži (gayové), lesby se držely v pozadí a jen se nakonec na tom přiživily. Teď začínají "bojovat za svá práva" i pedofilové, to bude taky prasárniček! Nakonec - kdo dělá nejvíc škod na pozadí toho pofidérního hnutí Black Lies Matter (to není překlep!)? Kdo s gustem rozbíjí výlohy a rabuje? Zatím jsem viděl rabovat jedině chlapy. Ale v průvodech je naopak nejvíc vidět ženy. Ženy křičí o nespravedlnostech, muži zatím vesele kradou... Ovšem celé to hnutí stojí za... (dosaďte si, co chcete, já volím psí exkrement). ;

Domů
Statistiky

"Kawairika" (komentáře)

Téma=Kawairika

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Q-1904072

 

 

18.10.2020 v 12:36 id: 1336009

Jen se pozastavuju nad tím, že jednotlivé tituly nejsou zveřejněné v časové souvislosti naznačené "edičním plánem" - ano, první natočená epizoda Hvězdných válek "Star Wars" je ve skutečnosti až čtvrtá ve své řadě a poslední vydaný (v pořadí sedmý) titul ságy "Nadace" je fakticky prequel k celé řadě ("A zrodí se Nadace" - vyšlo 1993, rok po autorově smrti), ale tady to vysloveně vyletuje z kolejí ...


SW: Asi to bude tím, že mi to autor nedodává přímo, ale sbírám to (byť s jeho svolením!) kde se dá. Něco z http://www.ctenizdarma.cz (u Pacovské), něco ke mně připutovalo i odjinud, celou ságu ani nemám (natož v pořadí!) a teprve díky poslední knize, ve které je "Ediční plán" (v příšerné kvalitě, zkuste to číst!) aspoň vím, jak to má následovat (což opravím, až to půjde),.. Připouštím, že jsem ten "ediční plán" viděl teprve včera... Budu na to reagovat, jistě. Ale nehoňte mě. Totéž mám s Mojmírem Křížem - pořád ještě nevím, v jakém pořadí mají jednotlivé série následovat (aspoň že v těch sériích je pořadí známé) a zdaleka nemám všechno, takže v tom jsou díry. Zatím jsem stopnul úpravy knih, které vyloženě nenavazují (mám například knihu "Zeta 10" - co s ní? Když ji upravím, bude chybět předešlý děj a zase mě zabijete...) (18.10.2020 12:53)


Q-1904072: Aha, tak to se omlouvám, protože já předpokládal aktivní spoluúčast autorů = že to posílají sami nanejvejš přes prostředníka, než že se po jejich výtvorech musí vyhlašovat pátrání přes Interpol. Je to jasný, dál v tom rejpat nebudu - a přeju hodně štěstí v čmuchání po příslušných dílech a jejich pořadí. (18.10.2020 18:23)


SW: Začal jsem tím, že jsem všem knihám přidělil číslo podle tamtoho nečitelného seznamu. Uvidíme, jaké díry v tom pořadí zůstanou... Stačí se podívat do seznamu u obsahu těchto knih... Přidávat budu vždy když je seženu. (18.10.2020 18:48)


SW: Podařilo se mi získat obrázky s lepším rozlišením, takže jsem je vyměnil včetně "edičního plánu", který se teď dá rozkliknout na celou obrazovku a je čitelný. Z čitelnějšího edičního plánu teď kopíruji anotace k jednotlivým knížkám (bohužel je musím klofat) Víc jich ale zatím nemám... (19.10.2020 11:14)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Raxdinka