Bez COOKIEs je omezený přístup!

Skok na slovník Skok na diskusi

Midwichské kukačky


Midwichské-kukačky

 

Science fiction

John Wyndham

© 2020 John Wyndham

Nakladatelství: Autobus


Skok na slovník Skok na diskusi Obsah

Část první

Do Midwiche vstup zakázán

V Midwichi je klid

Midwich odpočívá

Operace Midwich

Midwich znovu ožívá

Midwich se zklidňuje

Už to začíná

Hlavy dohromady

Nikomu ani slovo

Midwich se smiřuje se situací

Výborně, Midwichi!

Čas sklizně

Dostředivá síla Midwiche

Problémy na obzoru

Problémy do budoucna

Část druhá

Teď je nám devět

Midwich protestuje

Výslech dítěte

Slepá ulička

Ultimátum

Zellaby Makedonský

Seznam knih Komentáře

18.12.2020 09:23

Na hlavní stránku

Šklíba
Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Titul:  Midwichské kukačky 

Autor: John Wyndham


© 2020 John Wyndham

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Midwichské-kukačky

Errata:

Anotace


Jen několik málo obyvatel docela obyčejné anglické vesnice Midwich unikne osudu rodin, které zůstaly doma v onen osudný den, kdy je zasáhla neznámá nevysvětlitelná síla. Z bezvědomí se po onom „Mimodni" probouzí vesnice zdánlivě nezměněna až na ženy, které po čase zjišťují, že jsou těhotné. Odkud se vzaly ty zvláštní, podivuhodně si sobě podobné děti s urputným pohledem ve zlatých očích, které projevují čím dál nebezpečnější vlastnosti a rozsévají kolem sebe zkázu? Jak to, že si tak navzájem rozumějí a předávají si zprávy o světě kolem? Nejsou to snad nakonec poslové z jiné planety, vyslaní sem aby zničili lidstvo? Pro mnohé lidi z Midwiche stále však ještě zůstávají dětmi a nešťastná vesnice stojí před těžkým dilematem, jak se k nim zachovat. Midwichské kukačky jsou po Dni trifidů nejznámějším dílem mistra světové science fiction a v Anglii byli fascinujícím způsobem zachyceny ve filmu Vesnice zatracených.

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.

Poznámky pod čarou


1 Jsi-li v Římě, žij jako Říman

18.12.2020 09:23


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jirkacbx: 1/5 v 21:05 na téma: Tablet : Nevim jak koho,ale TAHLE situace,kdy musí SW řešit nevhodný kraviny kolem hostingu a podobně,má jistě nervy v zadelia nenapíše ani řádku k Zoromoru či jinýmu čtení,tak to mně FAKT nebaví.Poskytovatel prostoru má poskytovat prostor,aby mohl spisovatel psát a zveřejnovat svoje dílo.A poskytovatel "nemá" si hrát se slovíčky,podbízet se politickým kravinám a zhovadilostem, jen proto,aby byl "politicky korektní".   =*=   02.05 Q-1904072 : Průser je, pokud je poskytovatel prostoru předposranej přizdisráč, kterej "preventivně" aplikuje AUTOCENZURU a tím jen potvrzuje myšlenku, že nejhorší votroci jsou takový, kterým jejich pán může klidně dát do ruky zbraně a voni půjdou za něj bojovat, namísto toho, aby se pokusili osvobodit - protože takový půjdou klidně zvotročovat další, jen aby se zavděčili svýmu pánovi ... Mmchodem, když už jsme u toho, tak anglofonní označení otroka SLAVE a otroctví SLAVERY pochází z doby, kdy v dnešním Španělsku žijící MUSLIMOVÉ = BERBEŘI prodávali jako otroky SLOVANY, který si tehdá říkali SLÁVOVÉ. To jen na okraj, kdyby měl někdo námitky ve smyslu, že my Češi jsme nikdy votroky neměli - ne, NÁS JAKO VOTROKY PRODÁVALI. Doslova BÍLÝ VOTROKY - ti byli vždycky nejcennější... ;

Domů

"Midwichské kukačky" (komentáře)

Téma=Midwichské-kukačky

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!


Komentáře

Žádný komentář tu není.

Začátek