Bez COOKIEs je omezený přístup!

Skok na slovník Skok na diskusi

Midwichské kukačky


Midwichské-kukačky

 

Science fiction

John Wyndham

© 2020 John Wyndham

Nakladatelství: Autobus


Skok na slovník Skok na diskusi Obsah

Část první

Do Midwiche vstup zakázán

V Midwichi je klid

Midwich odpočívá

Operace Midwich

Midwich znovu ožívá

Midwich se zklidňuje

Už to začíná

Hlavy dohromady

Nikomu ani slovo

Midwich se smiřuje se situací

Výborně, Midwichi!

Čas sklizně

Dostředivá síla Midwiche

Problémy na obzoru

Problémy do budoucna

Část druhá

Teď je nám devět

Midwich protestuje

Výslech dítěte

Slepá ulička

Ultimátum

Zellaby Makedonský

Seznam knih Komentáře

21.10.2020 17:13

Na hlavní stránku

Šklíba
Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů jen
šklebila. Pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... a i ten zmizel...

Titul:  Midwichské kukačky 

Autor: John Wyndham


© 2020 John Wyndham

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Midwichské-kukačky

Errata:

Anotace


Jen několik málo obyvatel docela obyčejné anglické vesnice Midwich unikne osudu rodin, které zůstaly doma v onen osudný den, kdy je zasáhla neznámá nevysvětlitelná síla. Z bezvědomí se po onom „Mimodni" probouzí vesnice zdánlivě nezměněna až na ženy, které po čase zjišťují, že jsou těhotné. Odkud se vzaly ty zvláštní, podivuhodně si sobě podobné děti s urputným pohledem ve zlatých očích, které projevují čím dál nebezpečnější vlastnosti a rozsévají kolem sebe zkázu? Jak to, že si tak navzájem rozumějí a předávají si zprávy o světě kolem? Nejsou to snad nakonec poslové z jiné planety, vyslaní sem aby zničili lidstvo? Pro mnohé lidi z Midwiche stále však ještě zůstávají dětmi a nešťastná vesnice stojí před těžkým dilematem, jak se k nim zachovat. Midwichské kukačky jsou po Dni trifidů nejznámějším dílem mistra světové science fiction a v Anglii byli fascinujícím způsobem zachyceny ve filmu Vesnice zatracených.

Může si jakýkoliv stát, třeba sebetolerantnější, dovolit poskytnout útočiště menšině, jejíž síla stále roste a nad kterou nemá žádnou možnost kontroly? Odpověď, která je nasnadě, je taky záporná.

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.


SDÍLENÁ LITERATURA


www.romanyzdarma a www.sw.gurroa.cz

Tento pokus o sdílenou literaturu rozesílejte, prosím, dál. Pokud usoudíte, že napsaný text byl pro vás natolik zajímavý a čtivý, že byste byli ochotni ho finančně ohodnotit, pošlete autorovi na číslo konta

*** 1479600028/3030 ***

dobrovolný příspěvek (do dvaceti korun).

Jde o nový směr šíření literatury bez mezičlánků a dalších nákladů, který by se časem mohl stát přijatelný autorům i čtenářům.

Díky.

Poznámky pod čarou


1 Jsi-li v Římě, žij jako Říman

21.10.2020 17:13


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Mirajz: 28/11 v 14:22 na téma: Ivory : Při stahování v EPUB Hrdinové z Ivory Je anononcována učesaná i rozcuchaná verze, ale pojmenování v obou případech je egan-doris-ivory-2-hrdinove-z-ivory-r.epub.;

Domů
Statistiky

"Midwichské kukačky" (komentáře)

Téma=Midwichské-kukačky

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

21.10.2020 v 17:24 id: 1336016

Může si jakýkoliv sebetolerantnější stát dovolit poskytnout útočiště menšině, jejíž síla stále roste a nad kterou nemá žádnou možnost kontroly? Odpověď, která je nasnadě, je záporná.

(Úžasný citát!)


knihomol: Kulhánka mám komplet v písemné podobě, od Žambocha ne vše ale četl jsem a další nové autory jsem taky četl, i když............já nevrlý stařec, zmlsaný tím co mám doma jsem některé odložil jako bláboly a i spoustu z dovozu a přeložených. (23.10.2020 15:43)


SW: "Midwichské kukačky" mají vlastně velice podobný, ne-li stejný základ jako "Brouk v mraveništi" od Strugackých... Nebo se pletu? (03.11.2020 21:54)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Saxamur včera: