Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah

Dozvuky

Američané se v Egyptě ocitli v nepříjemné situaci. Po podivném zmizení letadlové lodi a její flotily zůstalo v Egyptě jen pár desítek amerických vojáků. Většina z nich uvízla na velitelství armády v Káhiře, jen osm vojáků ve dvou džípech doprovázelo americké vědce v autobusu jedoucí převzít takový krásný výzkumný úkol. Domorodci již zbudou dostatečně zpacifikováni leteckým výpadem, proto je pohled na dvojici obrněných transportérů za hradbou pytlů s pískem nepříjemně překvapil. Pak se za nimi zatmělo. Ve výhledu bránila černá helikoptéra a provokativně roztáčela hlavně rotačního kanónu.

Rozkaz k zastavení nikdo dávat nemusel, řidič autobusu šlápl na brzdy, jen co viděl trčící hlavně. Velitel kolony sice na chvilku ztuhl, jak mu hlavou prolétaly možné scénáře, pak celý schlípl. Otevřel dveře, na silnici hodil útočnou pušku M16, pistoli Beretta 92 a nakonec vylezl sám, ruce přitom držel tak, aby bylo vidět, že jsou prázdné. Zpoza jednoho transportéru vykoukl voják a gestem ho pobídl, ať jde dál. Za transportéry postávalo několik vojáků, pak se mezi nimi protlačil plukovník Omar a docela vlídně se Američana zeptal, co pohledává v tomto zapomenutém kraji, čímž ho dokonale zmátl. Omar však pokračoval:

„A neříkejte, že jste zabloudili, GPS tady pořádně nefunguje, ale ruský GLONASS ano. Víte, že máte docela štěstí, že jste narazili na rozumné lidi, jste totiž poslední živí američtí vojáci široko daleko!“

To už bylo na Američana moc. Chvilku mával rukama a jak chtěl říct hodně věcí naráz, zakoktal se a zmlkl.

Plukovník pokračoval:

„Muslimské bratrstvo je postaveno mimo zákon, platí stanné právo a kdo je přistižen se zbraní v ruce je okamžitě zatčen nebo, pokud se brání, zastřelen. Zatčen byl jen velitel výsadku v Káhiře a teď vy.“

Američan se konečně probral:

„A co flotila? Neříkejte, že to strpí!“

Omar na něj smutně pohlédl:

„Jaká flotila? Podle očitých svědků byla flotila z pod moře zeleně osvícena, pak se zablesklo a moře bylo prázdné... Stalo se to přibližně v době, kdy jste na nás letecky útočili.“

Pod Američanem se podlomily kolena a ztěžka dosedl na asfalt. Chvilku kroutil hlavou a pak se docela normálně zeptal:

„Co se to tady vlastně děje? My jsme sem byli posláni prozkoumat nějaké UFO nebo něco podobného...“

Plukovník natáhl ruku a pomohl mu vstát:

„To necháme na později, zeď půjdeme uklidnit vaše hochy a ty vědce. Pak vás ubytujeme a můžeme pokračovat v rozhovoru.“


Vědci obou zemí se dohodli hned, porovnávali vybavení, kterého bylo přes půl autobusu a litovali flotilu, tedy zejména výzkumnou oceánografickou loď s několika vzácnými přístroji, které by se hodily. Vojáci odevzdali zbraně a vojenské vybavení a po podepsání smlouvy, že nebudou škodit a vzdalovat se z místa byli propuštěni. Za pár hodin již sami shodili maskáče s vybavením a pouze v tričkách a krátkých kalhotách se uvelebili na terase karavanseráje. Jejich velitel, který se představil jako seržant Mark Stone, se zdržoval poblíž Omara s Ahmedem a čekal na záminku k hovoru. Nakonec to dopadlo tak, že dostal pásku na paži s nápisem Externí pracovník a přístup do veřejných prostor základny. Také mu ukázali film z automatické kamery, který zachycoval podrobnosti Amerického leteckého útoku. Dlouho debatovali nad rozostřeným záběrem F16, trčící nehybně ve vzduchu v okamžiku, kdy jí prolétají dvě střely jako by byla duch. A možná asi byla...

Vědci měli zatím hromadu práce, tak kolegy z USA letmo přivítali a přikázali pomáhat, kde bude zapotřebí. Nyní už funkční robot natahoval rameno s kamerou nad otvor a dovnitř, aby pečlivě zaznamenal těch pár centimetrů skály, na které stál. Slabší povahy při pohledu na velkou obrazovku kamery zelenaly a statečně přemáhaly nevolnost, akorát operátor robota vypadal, že ho to baví. O kus dál se již tyčila vrtná soustava, které měla získat vzorky hornin z větší hloubky. Vrtat budou navíc šikmo, aby se dostali přibližně do spodní třetiny díry. Také jako jediná pracovala i v noci pouze s nejnutnějším světlem na motorovou část a trubkami. Tak se stalo, že měli vědci budíček ve čtyři ráno, jelikož se vrtná souprava o něco zarazila a odmítla se dále provrtávat do hloubi. Rozruch vzbudil i Omara, který měl jak správný velitel lehké spaní, a ten se šel podívat, co se děje. Od vědců se dozvěděl, že podle výpočtů by se měli každou chvíli vynořit v díře, ale něco tomu brání. Spustili do díry radarový dálkoměr, který jim měl ukázat, kolik materiálu zbývá k rozhraní skála / vzduch, ale ten je nějaký pokažený, protože pokaždé naměří 24 kilometrů, což je blbost. Spustili do trubky kameru s výkonným reflektorem, ale tím jen oslepili dva vědce, kteří příliš zaujatě sledovali obrazovku. Jediné, co z toho vzniklo, je hlášení operátora robota, který sledoval přibližné místo, kde by se měl vrták vynořit že v okamžiku zapnutí světel na kameře se rozsvítil kus stěny díry. Od té doby experimentují s různými barvami světla. Omar poděkoval za informace a šel se dospat. Zdálo se mu o bublině zeleného silového pole, jak ji ze všech stran zaplavují vlny lávy.

Ráno při snídani si postěžoval na blbé sny. Jak Ahmed, tak i seržant Stone zírali na Omara, na sebe, na Omara a pak z nich vypadlo, že se jim zdál naprosto stejný sen.

 

 

(pokračování příště...)

 

 

Pro online-čtenáře: nehlašte překlepy v poslední kapitole!

Obvykle na ně přijdu sám, poslední kapitolu si čtu víckrát.

Opravy překlepů v minulých kapitolách naopak vítám.

Konec

Zpět Obsah

© 2017 Jerry Worker, Jerry Worker

17.01.2018 20:54


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 17/1 v 08:04 na téma: §Mesi : Řekl bych, že skafandr, který má držet nějaké stabilní vnitřní prostředí musí být nějak napájen... mesi/mumie-z-palerma tedy například vyhříván, nebo v případě, že je vystaven sálavému teplu chlazen. Nechci se hádat, ale řekl bych, že podmínky uvnitř skafandru mrtvolky nebudou tuze výhodné pro nějaký druh mumifikace...Například v Bojnici je kapli uložena rakev a sarkofág feudála Pálfiho...nepere na slunce, vlastně je víceméně...

Domů
Statistiky

"Měsíční vejce Legenda o Stříbrné paní" (komentáře)

Téma=§Moon Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: kolik-nohou-má-kůň = (nejsi robot?)    (6 příspěvků).  

! Včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky včera: §Aktuality

2. Jméno: honbri

 

Info: Hltač Semeráda

 Přidat přílepek!?

14.01.2018 v 20:37 id: 1290879

Mám nevalné znalosti o letecké vojenské technice, ale nezdá se mi, že by v hukotu letící helikoptéry bylo slyšet, jak začaly rotovat hlavně... ?


jaxx: Nejvíc hluku dělají turbíny, rotor jen sviští. Pokud jsou turbíny schované za trupem, řezavý zvuk roztočených hlavní vynikne... Zkuste si najít ten zvuk, třeba na ytb... (14.01.2018 22:09)


jaxx: Tak jsem to trochu upravil... Vytí nebude... (16.01.2018 21:19)


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

12.01.2018 v 21:50 id: 1290867

Človeče! Držte se! Taky mne trápí vysoký tlak, taky používám léky po hrstech... no, jsem na tom líp, protože moje manželka je na tom asi podle všeho lépe, než Vaše!... Držím palce, držím pěsti, přeju štěstí! promýšlím další pokračování Kejvalky... snad se Vám zalíbí a polepší trošku Vaši náladu... Pane SPISOVATELI, UZDRAVTE SE NÁM, PROSÍM!


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

12.01.2018 v 10:39 id: 1290865

Včera nebylo žádné pokračování. Manuscriptu. Byl jsem za kardiologem (celodenní výlet pro mě a pro syna, protože mě vezl do Semil - syn si přitom zařizoval nějaké povinnosti ohledně včel, neboť je včelař). Minulý týden mě totiž potkala nehoda, zkolaboval jsem na schodech v supermarketu Billa, ani jsem si nestihl vzít nitroglycerin. Prostě tma a šlus! Inu, jak se říká, čísla hovoří! Na vojně bylo těmi čísly "za kolik?", teď je to prostě věk. 72, čísla hovoří! A u mě také 181/100 (krevní tlak), taky impozantní čísla! (Normální je do 140/70). Takže jsem měl svému kardiologovi o čem vyprávět. Natočil se mnou EKG, změřil mi tlak (185/101) a přidal mi pár prášků proti vysokému tlaku. Nějaký pitomec označil vysoký tlak za něco, za co si může pacient sám, léky jsou proto s kulišáckým doplatkem. (Za oční kapky jsem tento týden platil 660.-Kč). Ach jo!

Čtenářům do toho asi nic není, ale zajímavé to může být pro "hostující autory". Nedávno jsem předělal logiku konverzního programu, aby umožňoval přidávat další knihy aniž by se mě museli doprošovat, abych jim danou knihu vložil do tabulek (bez tabulek nejde vkládat, měnit ani zobrazovat). Ale nového autora pořád musím do tabulek vkládat sám (dát privilegia trollům, udělali by z webu kůlničku na dříví). Takže kdo máte ještě chuť využít zdejší web jako pokusné pole pro vlastní tvorbu a váháte s tím, neprošvihněte příležitost! Teď ještě mohu pomáhat i s "učesáváním", ale "až to se mnou sekne", příležitost se vypaří... C"est la vie! Ti, kdo tady už píší, mohou psát dál. Nějakou dobu už se na to připravuji.

Mějte se tedy všichni lépe než já! SW


jaxx: Nojo, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Já mám opačnej extrém, tlak 110/68, se mnou sekne, když se prudce narovnám z předklonu. Nejhorší je to v letních parnech, to se motám jako ožralej. Ještě, že existuje kafe. A levně jsem získal stroječek na překapávanou kávu, takže mi blahý pocit neznepříjemní poslední hlt lógru... (12.01.2018 14:48)


Annna: Ani nevíte, jak bych Vám přála, aby ten doktor měl bardžanský agisar a uměl opravdu léčit. To se asi v našem životě nepovede, ale aspoň můžeme snít a doufat, že jednou bude lidstvo obdařeno věděním - a ne tím, co nás obklopuje. (12.01.2018 17:35)


Jindra: Držím všechno, co se držet dá, ať se držíte. 72 není zase tolik ;) To "nám" snad vydržíte ještě aspoň 20 roků. Taky držím všechno, co se dá, ať je to s vámi i vaší paní lepší. (12.01.2018 22:08)


5. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

 Přidat přílepek!?

11.01.2018 v 15:12 id: 1290863

Pěkně napínavý čteníKomentáře

Začátek


Přílepky včera: §Aktuality