Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah

Testování

Událost se zmizením tří lidí se okamžitě rozkřikla po táboře. Někdo jen trpně vyčkával věcí příštích, ti bojovnější chtěli začít rozebírat pyramidu a několik dokonce chtělo proti pyramidě použít sílu. Poslední dvě skupiny zkrotil Omar s poukazem na to, jak hravě si pyramida poradila s těžkým letadlem a s celou flotilou. Mohlo by se lehce stát, že zatahají za nějakou liánu a na druhé straně bude vzteklý lev... Obrazně řečeno.

Vadim s mladším vědcem a Omarem seděli v karavanseráji a probírali situaci, hlavně tedy to, co ohlásit vedení, když se ozvalo melodické zacinkání. Vadim začal z kapsy dolovat přístrojek podobný prvním mobilům. Pohlédl na něj a  vytřeštil oči. Z malého displeje na něj blikalo azbukou napsané jméno Míša. Zmáčkl tlačítko a přiložil přístroj k uchu. Z přístroje se ozvalo brebentění, na které odpovídal Vadim zpočátku zmateně, ale posléze se jeho hlasový projev zklidnil. Chvilku naslouchal, pak rusky odpověděl. Na ostatní se obrátil anglicky s prosbou o větší kus papíru a něco na psaní. Dostal sešit a propisku, usedl ke stolu a prohlásil do přístroje, že je připraven. Delší dobu psal, kontroloval napsané, pak se rozloučil a zavěsil. Pak si teprve všiml kruhu zvědavých obličejů, tak řekl, že bude vysvětlovat.

„Výzkumná stanice na tom ostrově v Tichém oceánu slouží k výzkumu pokročilých komunikačních technologií. Je na tom ostrově proto, že je to dostatečně daleko od výzkumáku v Rusku, který dělá protipól. V poslední době se podařil jeden zásadní objev, z něhož vychází možnost praktického využití. Nevím přesně podobnosti, ale má to co do činění s elektronovými páry, případě v tomto případě to není elektron, ale kvark. Tenhle přístroj je jeden z prvních funkčních prototypů, člověk se s ním dovolá kamkoliv, kde je stejné zařízení. No, a mě se ozval Míša, že se nemůže spojit ani s výzkumákem, ani se stanicí. Stanici přitom vidí, jsou totiž všichni v té druhé pyramidě na ostrově. A není tam jen s Markem a Ahmedem, ale je jich tam celkem deset, pět mužů a pět žen z různých koutů světa. Tady...“

Vadim pozdvihl popsaný papír.

„... je seznam jmen a míst, kde došlo ke zmizení. Máme se spojit s oficiálními místy a vyřídit pozdravy. Já oznámím svou část na Komarova. Omare, postaráš se o zbytek?“

Omar si povzdechl:

„No, co mi zbývá... Já se s tím nějak poperu.“

A popral. Spojaři několik hodin žhavili mašiny, používali k tomu vojenské šifry, a výsledky se začaly objevovat. Kdesi ve střední Evropě při průzkumu nevšedního hradu zmizeli hned čtyři členové expedice. To byl jen začátek. V průběhu doby zmizely v Itálii u Neapole dvě ženy, matka s dcerou, přímo před zraky manžela a otce. Ten strávil chvíli ve vyšetřovací vazbě, vše nasvědčovalo tomu, že je sám zabil. Pomohl mu záznam z dronu, potvrzující jeho verzi. Jeden případ pocházel z Austrálie, tam však pravděpodobně došlo k nějakému problému. V zeleném plameni zmizela jedna chatička hotelového komplexu i se svou obyvatelkou, tchyní manažera komplexu. Těsně před dotazem z ambasády se však chatička vrátila i s tchyní, která však byla v těžkém šoku a stále blábolila cosi o zelených ruských mužíčcích. Místo ní však zmizela i s příslušným světelným doprovodem jedna z servírek. Poslední zmizení pozoroval Omar na vlastní oči.


Ruský vědec Michail Lomov, přáteli zvaný Míša, se pomalu probouzel. Ne, že by chtěl, ale tiché, ale pronikavé bručení mu nedalo spát. V polospánku šmátral po budíku, ten se však na nočním stolku nenacházel, noční stolek také ne. Pak se probral a vzpomněl si, kde vlastně je i jak se sem ve světelném záblesku dostal. Včera... Bylo to včera? Vůbec nemá ponětí o čase, přišel o oblečení i všechny ostatní věci. Je to vlastně legrace. Člověk si povídá se dvěma kolegy, najednou je zalitý zeleným světlem, které pozvolna zesiluje. Ještě stačí zamávat Vadimovi z doprovodu, pak je najednou v nějaké místnosti ze zeleného skla. A není tam sám. Jeho dva kolegové jsou tam také, navíc je už v místnosti několik mužů i žen. Světlo je tlumeně zelené, všichni vypadají jako žáby. V rozrušení promluvil rusky, to ale neměl dělat. S pronikavým vřískotem se na něj žene postarší plnoštíhlá dáma. Vykřikuje cosi o ruském spiknutí a o zelených mužíčcích. Generál Ahmed ji zkušeně odchytí a pokouší se ji uklidnit, žena však bojuje jako lev, v tomto případě jako lvice. Pak ji nějaká síla od Ahmeda odtrhává, tlačí doprostřed volného místa. Zelený záblesk a místo ječící hysterky tady stojí servírka, která kulí oči, kde se to ocitla.

Všichni umí anglicky, dorozumívají se proto tímto jazykem. Navzájem vykládají, jak se tady ocitli, odkud jsou a podobně. Míša se zvědavě rozhlíží, pak přistupuje k zelené skleněné stěně. Jeho výkřik upoutá pozornost všech. Míša ukazuje přes stěnu a vysvětluje, že ví, kde jsou. Ostrov, dokonce je vidět kus stanice! Míša horečně doluje z kapsy prototyp dálkového komunikátoru, zkouší se dovolat do stanice. Ta se nehlásí, tak zkouší výzkumák. Také ticho, ale u Vadima to vyzvání. Hurá, Vadim je na příjmu. Vykládá mu, kde se ocitnul a jakou má tady společnost. Pak začne signál slábnout, tak se honem rozloučí. Nakonec komunikátor ztichne docela, nereaguje už na nic... Pak se začnou dít věci. Prostředek místnosti se zahalí do nazelenalé mlhy. Ta se rozplyne a je vidět nízký kulatý stůl. Na stole jsou ošatky s ovocem, banány, pomeranče, kivi a podobně. Ve skleněných džbánech čistá voda s ledem. Okolo stolu deset už od pohledu pohodlných napůl křesel, napůl lehátek. Všichni po tom vzrušení pociťují hlad a žízeň, tak si každý sedne a vybírá si ovoce podle chuti. Jen ta voda... Je vidět, že hostitelé jsou nesmírně opatrní, voda je hnusná, protože je destilovaná. Jedna z českých dívek vymačkává do vody citron a pomeranče, ochutnává a prohlašuje, že se to už dá jakž takž pít. Sytí a spokojení si na lehátkách dělají pohodlí a pomalu usínají.

Teď sedí Míša na čemsi hranatém a měkkém, připomínajícím kvádr polotuhé houby, a rozhlíží se kolem sebe. Místnůstka tvaru lichoběžníku, v kratší straně dveře, na protější by mělo být okno. Místo něj je tam jakýsi šedivý obdélník, připomínající plochou obrazovku. Podél jedné stěny houbovité lůžko a kukaň obsahující záchod a sprchu dohromady, podél druhé stěny pár skříněk, deska stolu a u ní krychlovitý předmět z hmoty podobné lůžku. Míša nejprve použije záchod, a teprve tam mu dochází, že je nahý. Nic si z toho nedělá, je sám, tak co... V jedné skříňce nachází kombinézu z hmoty podobné upravenému papíru. Oblékne si ji a je připraven zkoumat další prostory.

 

 

(pokračování příště...)

 

 

Pro online-čtenáře: nehlašte překlepy v poslední kapitole!

Obvykle na ně přijdu sám, poslední kapitolu si čtu víckrát.

Opravy překlepů v minulých kapitolách naopak vítám.

Konec

Zpět Obsah

© 2017 Jerry Worker, Jerry Worker

17.02.2018 17:29


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 19/2 v 09:46 na téma: §Sedm : Paní Pacovská mě požádala, abych zrušil na těchto stránkách "Sedmý smysl 10", protože se chystá jeho vydání v Albatrosu. Paní Pacovské to přeji všema deseti, takže ponechávám jen ukázku. Celá knížka se sem vrátí nejdřív po roce od jejího papírového vydání (neboli po "době hájení", jak je u slušných pirátů zvykem). Doufám, že to všichni pochopíte a jako já, zajásáte nad možností koupit si knížku na papíře.

Domů
Statistiky

"Měsíční vejce Legenda o Stříbrné paní" (komentáře)

Téma=§Moon Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: kolik-nohou-má-kůň = (nejsi robot?)    (5 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: honbri

 

Info: Hltač Semeráda

 Přidat přílepek!?

14.01.2018 v 20:37 id: 1290879

Mám nevalné znalosti o letecké vojenské technice, ale nezdá se mi, že by v hukotu letící helikoptéry bylo slyšet, jak začaly rotovat hlavně... ?


jaxx: Nejvíc hluku dělají turbíny, rotor jen sviští. Pokud jsou turbíny schované za trupem, řezavý zvuk roztočených hlavní vynikne... Zkuste si najít ten zvuk, třeba na ytb... (14.01.2018 22:09)


jaxx: Tak jsem to trochu upravil... Vytí nebude... (16.01.2018 21:19)


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

12.01.2018 v 21:50 id: 1290867

Človeče! Držte se! Taky mne trápí vysoký tlak, taky používám léky po hrstech... no, jsem na tom líp, protože moje manželka je na tom asi podle všeho lépe, než Vaše!... Držím palce, držím pěsti, přeju štěstí! promýšlím další pokračování Kejvalky... snad se Vám zalíbí a polepší trošku Vaši náladu... Pane SPISOVATELI, UZDRAVTE SE NÁM, PROSÍM!


4. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

 Přidat přílepek!?

11.01.2018 v 15:12 id: 1290863

Pěkně napínavý čtení


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

09.01.2018 v 23:10 id: 1290845

Za šedesát vteřin uletí družice 480 km. Opravdu je ta oblast tak rozsáhlá?


jaxx: Zatím jsem plácnul odhad, upřesním to zítra... (10.01.2018 00:08)


jaxx: Už to vypadá líp: Pokud se družice dostane do oblasti padesátí kilometrů nad středem jevu, naprosto přestává reagovat. I krystalové hodiny na družici stojí, po opuštění oblasti jsou opožděné. (10.01.2018 10:50)Komentáře

Začátek