Bez COOKIEs je omezený přístup!

KomentářeSlovník

Modlitba k Madoně Gorlovky

(spálené Ukrajinským granátem i s dřevěným chrámem)

Copyright © 2014 Roman Nosikov

(Promiňte, ale vynechávám obrázky - opravdu nejsou pro děti!)

Modlitba, Lidojed, Vlastenka, Úvaha.


Co si přeji dnes?

Přesně si pamatuji, co jsem si přál včera. Včera jsem chtěl mír. Mír je přece dobrý. Mír - to je slunce, léto, děti. Mír - to je práce, kterou mám rád. Mír - to jsou i procházky s rodinou.

Ale to bylo do bombardování Gorlovky. Přesněji do chvíle, kdy jsem spatřil mrtvou mladou matku, i ve smrti objímající své malé mrtvé batolátko.

Kristýna (24 let) a Kira (necelý rok)

Dnes, po tom všem, mám už jen jedno přání - chci vidět černé, zuhelnatělé mrtvoly ukrajinských vojáků, "Národní gardy" a "Pravého sektoru". Chci, aby granát Porošenkovi utrhl nohy. Chci vidět mozek Iriny Farionové, chci vidět střeva Turčinova, chci, aby zdechl Jacenjuk! Chci vidět hlavu Klička, utrženou střepinou. A Avakova pověšeného na šibenici - co může být krásnějšího?

Chci vidět rozvaliny jejich přepychových rezidencí.

Chci vidět, jak dav trhá na kusy mrtvolu Kolomojského.

Už nemám žádné krásné sny.

Sebrala mi je vaše bídácká, ohavná "Jednotná Ukrajina". Evropsky certifikovaná, západně standardizovaná, s vašimi vousy, čibuky a výšivkami.

Už nic nechci od "ukrajinských patriotů". Dřív jsem chtěl, aby dostali rozum. Pak jsem chtěl, aby se aspoň zalekli.

Teď už od vás nechci nic jiného, než - vaši smrt!

...Nevím, co se se mnou právě dnes stalo...

Mrtvoly byly přece už dřív.

V Mariupolu, v Oděse, i v Lugansku.

To licoměrné lhaní, že "...si za to mohou sami..." s podlou radostí... to už také bylo. Bylo i licoměrné zvedání praporů "našich" a "Svědomí národa". To všechno už tu bylo.

Ale proč jsem to ještě mohl více nebo méně chladnokrevně posuzovat, hovořit o politice, o cílech a úkolech Ruska, o jakémsi procesu vyjednávání...

Teď už nemohu.

Nepřemýšlím. Nemluvím. Pořád vidím tu mrtvou mladou ženu a její mrtvé batole.

Vážení jednotně ukrajinští patrioti! Vážení jednotně ukrajinští politici!

Velice vás prosím!

Nemusíte se bát. Nemusíte myslet. Nemusíte se hrozit nad dílem vašich rukou.

Nechci od vás nic.

Jen vás prosím, chcípněte už! Prosím vás!

Modlím se za vás.

Abyste zdechli tou nejstrašnější a nejbolestivější smrtí! Prožijte před ní pekelná muka, třeste se v agonii. Ať při umírání pustíte pod sebe moč a obsah konečníku! Zalkněte se vlastní krví, močí a výkaly!

Nic víc od vás nechci.

Prostě - chcípněte už, vy stvůry!

Copyright © Roman Nosikov 28.7.2014

Translation © Semerád 9.8.2014

Zděšení © Semerád 9.8.2014

 
Proboha! A tohle chcete usmiřovat?
 

Připojím něco z internetu:

Je možné se smát a nechutně žertovat nad zabitým malinkým dítětem, kterému ještě nebyl ani rok? Je možné vtipkovat nad jeho zabitou mámou, které ještě nebylo ani 24 let? Zcela nedávno ukrajinské trestné oddíly ostřelovaly Gorlovku. Mezi těmi, kteří zahynuli, byla mladá dívka, vedle které leželo její malé dítě. Myslím, že si všichni pamatujete ty fotografie. Dokud vojska ukrajinských "patriotů" nezačala ostřelovat Gorlovku, Kristýna a Kira byly naživu a šťastné. Měly budoucnost. Doufaly, že spolu prožijí ještě mnoho let. Potom však kyjevská trestná vojska zahájila dělostřeleckou a minometnou palbu na pokojné město.

Jaká si myslíte, že byla reakce ukrajinských patriotů? A obzvláště pak "uvědomělých Ukrajinek"? Běžely snad na Majdan a plakaly tam? Padly na kolena a křičely, co jsme to jenom způsobily? Zalitovaly snad alespoň jednou, že Kristýna a Kira zahynuly? Ne. Nechutně žertovaly o mrtvolách Kristýny a Kiry.

 

Larisa Grigorjenko: „Proč se ta husa procházela s dítětem po dětském hřišti, když bombardovali (a je známo kdo, existuje mnoho videosvědectví, že DLRovci střílejí po domech) Pokud jim ti teroristé nedovolili odjet z města, měla dřepět doma v protileteckém krytu a nemotat se po mateřské školce (!) s dítětem.“

 

Z konverzace Taťány Lomakinové: „Měla bys žrát míň sádla a nesedět na Facebooku! (reakce jejího oponenta na předchozí urážky)

Její odpověď blokuje dětská pojistka - je opravdu mládeži nepřístupná.

Uvědomělé patriotky Larisa Grigorjenko a Taťána Lomakina jsou ukázkou, kam až může dojít pohrdání lidmi, kterému se říká fašismus. Jejich projevem je cynizmus, zvířecí uvědomělá krutost. Nelidskost. O těchto dvou uvědomělých ukrajinských patriotkách by měli normální lidé vědět co nejvíc. Taťána se jistě ráda proslaví. Ať se všichni normální lidé na Ukrajině i v Rusku o nich dozvědí všechno.

 

Odpověď hackerů KyberBerkut:

Uvědomělí jednotní Ukrajinci! Pamatujte na to, že každé vaše podlé jednání, každá vaše urážka, každý váš zločin, každá vražda, kterých se dopustíte, zaznamenáme a nezapomeneme. Víme o vás všechno. Kde bydlíte. Jaký máte mobilní telefon. Jaké máte v bankách účty. Známe vaše děti, příbuzné. Víme všechno. Dříve nebo později za všechno také zaplatíte!

 


Modlitba, Lidojed, Vlastenka, Úvaha.

Konec lidojeda

 

Nebyl jediný, kdo se dal zlákat vlnou vlastenectví. Nebyl jediný, kdo miloval svou zem, svou vlajku. A když oligarchové (proti kterým Majdan původně byl) převzali v Kijevě moc, povolali jeho a další takové "Na pomoc vlasti".

 

 

Šel rád, šel dokonce dobrovolně. A byl pyšný na to, že "brání vlast" - i když ho poslali daleko od jeho domova. Nevadilo mu to - byl na to pyšný. Nevadilo mu ani, že hajluje - levou rukou. Řekl bych, že neměl tušení, co to znamená a takových detailů si ani nevšímal. Hajlovali druzí, proč ne on?

 

 

Mladý, zapálený vlastenec. Docela fešák. Mohli bychom mu snad i fandit. Kdyby si nevyvěsil na svou facebookovou stránku obrázek, jak okusuje - upečenou lidskou ruku... (promiňte, ale ten obrázek je příliš drastický!)

 

Věřím, že to jen naznačoval, že ve skutečnosti lidské maso nejedl. Nicméně projevil obzvláštní neúctu a necitelnost k těm, koho zabíjel. Zdá se, že to pro něho ani nebyli lidé. Prostě - normální fašista.

Pak se však štěstěna otočila...

 

 

Lidožrouta zajali domobranci - jako tisíce dalších. To už jistě pochopil, že válka není jen úžasné a skvělé dobrodružství, ale že může tvrdě dopadnout i na něho...

Zdalipak se bude jednou za sebe stydět?

Měl by!

Ale je docela dobře možné - a dokonce pravděpodobné, že se po výměně zajatců jen otřepe - a znovu nastoupí jako dobrovolník. A zase půjde nadšeně a odhodlaně zabíjet.

To by mu ale nebylo pomoci...

Kdo ví...

 


Modlitba, Lidojed, Vlastenka, Úvaha.

Příběh Ukrajinky - vlastenky

Rozita Kramskaja - velká vlastenka Ukrajiny - žila v Doněcku, dlouho ostřelovaném městě. Na obrázku ukazuje na mramorové desce památníku jméno svého příbuzného, hrdiny Vlastenecké války. Fandila ale Jednotné Ukrajině. Nadšeně na facebooku komentovala, když kdosi v nenáviděné Moskvě natřel hvězdu na vrcholku mrakodrapu barvami vlajky Ukrajiny, neopomněla na internetu pochválit každý postup Nazi-gardy. Neměla soucit, když kolem ní někoho tu a tam zabil nebo zmrzačil granát. Naopak - sousedům to ze srdce přála. Jen houšť! Na internetu se projevovala extrémně vlastenecky - až vulgárně. Museli byste umět rusky, abyste si ty sprosťárny vychutnali... (její internetovou diskusi blokuje dětská pojistka).

 

Pořád spílala všem, kdo s ní nesouhlasili: Počkejte, až nás naše Nacionální Garda osvobodí! Už se na to těším, jak vás budou hanobit, ponižovat a střílet!

Jenže její toužebně očekávaná Nazi-garda nepřicházela, naopak - stateční dělostřelci museli od Doněcka ustoupit. Nejprve ale splnili svou "vlasteneckou povinnost" a vypálili aspoň posledních pár nemířených granátů do obytných čtvrtí.

I obyčejná kulka se dá při troše štěstí přežít, ale střepina dělostřeleckého granátu udělá příliš velkou paseku. Rozitu granát roztrhl v půli. Vlastenku tak zabili ti, na které tak toužebně čekala.

Poslední vzkazy na facebooku už nejsou od Rozity, ale od její matky:

 

 

"Jsem máma Rozity Kramské. Prosím vás, napište mi někdo, jak a kde mohu najít video o smrti Rozity, mé princezny. Proč jste dělili její vlast Ukrajinu? Nechtěla utíkat, byla vlastenkou a stála při Ukrajinské armádě! Na telefonu měla místo vyzvánění hymnu Ukrajiny, znala ji nazpaměť. A oni mi moji radost zabili. Vrahové!"

Kdo jsou ale vrahové? Ti, kdo odmítli podřídit se fašistům z Kijeva, nebo ti, kdo je za to začali ostřelovat děly a bombardovat?

 


Modlitba, Lidojed, Vlastenka, Úvaha.

Úvaha:

Také se vám zdá cynismus některých Ukrajinců (a zejména Ukrajinek!) odporný? Nechme na hlavě, takových cyniků máme dost i mezi námi Čechy!

Nedávno ve videu tvrdila mluvčí protiválečné organizace Ukrajiny (přiznejme jí čest i odvahu!):

"Není pravda, že všichni Ukrajinci podporují chuntu a její válku. Přinejmenším 75% Ukrajinců je proti válce, pro zastavení bojů a okamžité vyjednávání o míru! Jen se většina bojí projevit!"

Nepřímo tím ovšem přiznala, že 25% Ukrajinců fašistickou chuntu i válku "aktivně a uvědoměle" podporuje! a celá čtvrtina národa jásá nad mrtvými dětmi! Není to trochu moc? A - je to vůbec možné?

Nelidskost a zvířeckost nejsou ničím novým. Vzpomeňme si na "gladiátorské hry" ve starém Římě. Chodili se tam jako na zábavu dívat prakticky všichni, nejen lůza. Římanky tam vodily i své děti, aby také viděly krev! Jak často se nad cirkem nesl vítězný řev diváků: "HABET!"

Znáte scifi knihu a film "Hunger games"? Autor (autoři) tak nějak předpokládají, že v budoucnosti nastanou stejně bestiální poměry jako ve starém Římě! Že se lidé budou dívat na vraždění "podlidí" jako na velice zábavné "hry"! Kniha i film jsou sice napsané z pohledu těch "podlidí", kterým tam jde o krk, ale - princip her se tam ani moc neodsuzuje. Diváci zřejmě mají na takovou zábavu "nezadatelné lidské právo"!

Hrdinům, byť z "podlidí", má zřejmě divák(čtenář) fandit, aby měli štěstí a zůstali naživu - a úspěšně povraždili všechny své protivníky, byť jsou také z "podlidí". Opravdu pěkně bestiální dílo! Hned vedle fašistické "Hvězdné pěchoty", kde mají občanská práva pouze vojáci. Nejsi voják - nejsi občan. Vlastně ani člověk... Hnus, co?

Není ale celá čtvrtina národa fašistů trochu moc?

Není ! V době útoku Izraele na Gazu podporovalo válku více než 80% obyvatel Izraele! To už ani není menšina, to je drtivá většina!

 

 

Radnice Tel-Avivu dala na žádost obyvatel instalovat na pláži obří obrazovku, aby mohli rekreanti v přímém přenosu sledovat vraždění v Gaze. Film "Hunger games" tedy není jen fašistická science fiction, ale bohužel, v Izraeli je to už dnes fašistická realita. Už dnes! Kam se s krutostí hrabou Ukrajinky!

Když izraelský komentátor (či spisovatel či co) vypustil pokusný balónek s otázkou, zda je "k zajištění vlastní bezpečnosti" oprávněná i totální genocida nepřátel, sklidil (zatím!) obrovský odpor světové veřejnosti, takže se urychleně "omlouval, že to tak zle nemyslel". Ale kdepak! Myslel! Nebýt toho odporu, přestalo by se o tom v Izraeli uvažovat - jako dosud - skrytě, ale docela otevřeně!

 
S podporou 80% obyvatel!
 

 

Kam se ten svět řítí?

 

Zvykli jsme si už na inteligenční quocient - IQ. Měří se jím ale jen část inteligence, taková ta vypočítavá. Člověk s vysokým IQ může být úspěšným vědcem, ale i politikem, právníkem či vojákem. Jenže součástí člověka je i emoční quocient - EQ. Vyjadřuje schopnost vcítit se do citů ostatních lidí a přizpůsobovat se jim ne tak, aby je dokázal využívat, ale aby ostatním pomáhal. Člověk s vysokým EQ bude dobrým partnerem, manželem, milencem, ale i vůdcem nebo poradcem, kterému nejde jen o vlastní prospěch.

Oba tyto quocienty jsou na sobě zcela nezávislé.

Lidé s vysokým EQ jsou obecně lidstvu prospěšnější, i kdyby jejich IQ nijak velké nebylo. Vysoké EQ měla určitě Matka Tereza, měli by je mít především lékaři. Že tomu tak vždycky není, je tragedie dneška. Lékařům by mělo jít o pomoc druhým, že? Bohužel je mezi nimi velké procento lidí, kterým jde především o peníze. A když se cítí "podhodnoceni", vykašlou se na pacienty, "Děkují a odcházejí" - za lepším korytem. Není jich nějak moc?

Vysoké IQ spolu s nízkým EQ totiž plodí nebezpečné, necitelné zrůdy. Klasickým příkladem byl fašista MUDr Mengele. Vysoké IQ mu umožnilo vystudovat medicínu, ale ačkoliv posláním lékařů je lidem pomáhat, jeho nulové EQ mu dovolovalo konat na lidech zrůdně nelidské pokusy, vedoucí k jejich smrti. Lékař - vrah, to je právě důsledek nízkého EQ!

Akce "Děkujeme, odcházíme" byla totéž, jen v menším.

V každém národě je přítomno jisté procento takových lidí. Jde ale o to, kteří převládají.

 
Čtvrtina necitelných bestií je tragédie. 80% - čistá katastrofa.
 


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 21/2 v 07:38 na téma: Vějíře-froilů : Navrhuji bývalému císaři navršek ještě důkladně a veřejně naplácat.;

Domů
Statistiky

"Modlitba k Madoně Gorlovky" (komentáře)

Téma=Nevíra

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Admin

20.02.2020 v 20:07 id: 1329692

Příští týden asi nebudu mít přístup k počítači, ale až se vrátím z cest, budu mít absťák jako hrom! Větší než Vy! Doufám aspoň, že sem něco přispějí i jiní...


jaxx: Mám v hlavě plno,ale nějak se mi nedaří dostat to do počítače… Snad už tento víkend. (21.02.2020 05:29)


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

03.01.2015 v 09:33 id: 218430

Ohledně Ukrajiny je to opravdu nezřetelné. Jen bych řekl, že to není přírodní mlha. Spíš kolem naše média vytvářejí kouřovou clonu, aby nebyla vidět pravda. Kdo chce vědět víc a projít tou kouřovou clonou, musí - bohužel - umět rusky a prohlížet si nejméně osm až dvanáct různých serverů, ruských i ukrajinských. Propaganda je na všech, ale dá se z toho vyzobat mozaika, která je blíž pravdě než co nám ukazují naši presstituti.

Mezi námi, naše média přebírají všechno včetně kachen i otevřených lží z ukrajinských zdrojů - a ty jsou lživé až běda. Spousta věcí už očití svědci vyvrátili, ale ukrajinské (ani naše) presstituty ještě nedonutili uznat, že lhali, natož uveřejnit omluvu a nápravu. Jen je mi z toho smutno - když takhle nestydatě lžou o Ukrajině, jak asi lžou o celém světě?

Netušil jsem, že svoboda médií znamená svobodně lhát, až se práší!


4. Jméno: telefonbudka

 

 

02.01.2015 v 02:57 id: 218426

Ohladne Ukrajiny mám v tom trochu zmätok hlavne tie posledné udalosti po Majdane.Tam už je to také hmlisté tí klamú tí klamú že ini klamú nevyznám sa v tom.Nemám rád p.Vladimíra Mečiara a ani p.Václava Klausa ale dodnes som im vdačný že me sa rozdelili Češi a Slováci v mieri.


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

06.09.2014 v 15:56 id: 206775

Modlitba k Madoně Gorlovky je rozšířená o příběh Ukrajinské vlastenky. Taky pěkná drasťárna! (18+!)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky dnes: