Vzhůru ke světlým zítřkům!
s ptákem odésákem!

Obětujete-li chvilku svého vzácného času na tuto hru, nebudete litovat!

Oč jde? Tak trochu o čas, tak trochu o postřeh. Účelem je kliknutím na semafor - ale pozor, musíte to stihnout jen když svítí zeleně (jiné barvy to spolehlivě zkazí!) umožnit ptáku odésáku správný start do světlých zítřků. Připravte se tedy, jde o postřeh - a pozor! během zelené barvy! klikněte na semafor!
Tady musíte chvilku počkat, než se pták posadí na startovací místo na hřeben střechy. Mějte chvilku strpení, ale nespouštějte oči z ptáka a mějte myš připravenou v pohotovosti na semaforu! Jde o postřeh! Nesmíte propást tu správnou (samozřejmě zelenou, vámi jistě oblíbenou) startovací barvu...
Vyhodnocení hry:

Leckomu asi neřeknu nic nového, ale pro některé to novinka bude.

Ano, šlo o test inteligence.

Pochopit, že vás pták odésák ke světlým zítřkům nedovede, nebylo v tomto testu tak těžké, jako ve skutečnosti, kde tomu mnozí věří dodnes. Vyhodnoťte si to sami podle času, který jste strávili čekáním na světlé zítřky pod vedením ptáka odésáka (vyhodnocení nezvládne jen úplný debil, ale ti obvykle neumí ani číst):


Přes minutu: Vy že číst umíte? Nebo vás navedl nějaký škodolibý, ale jinak svéprávný darebák? Co vůbec děláte u toho počítače? Položte tu myš a nesahejte na nic! Ale nakonec, můj počítač to není, klikejte si tedy dál na semafor, tím nic nezkazíte. Určitě se vám to bude líbit, ke štěstí vám to jistě postačí.


30 vteřin až 1 minuta: A saprlot, vám by měl člověk nejprve vysvětlit, co je to minuta... Nevadí, nelamte si tím hlavu. Za odměnu si můžete kliknout na semafor, zelená barva je jistě vaše oblíbená, i kdyby to byl jiný odstín, třeba khaki, kochejte se tedy ještě dlouho ladným letem ptáka odésáka.


10 až 30 vteřin: Nejspíš máte volební právo, ale moc se tím nechlubte, jste jen do počtu. Máte zato výhodu v jednoduchosti myšlení a jistě musíte být úžasně šťastní. Nakonec, pták odésák ani nemusí být vaší modlou, zelená (i ta khaki) vám může být milejší.


3 až 10 vteřin: je vidět, že příliš často čumíte do televizní bedýnky a na vlastní úsudek se nespoléháte. Budiž vám útěchou, že máte v tomto státě drtivou většinu, takže prakticky o všem rozhodujete, především (ale také jedině) ve volbách. Otázkami, kam vaše rozhodnutí povedou, se už jistě netrápíte, když další rozhodování tak nadšeně přenecháváte jiným, všeho schopnějším, že?


2 až 3 vteřiny: Jen tak na něco neskočíte a je vám už dávno jasné, že vás pták odésák nikam nezavede (a když, tak vůbec ne ke světlým zítřkům, leda... vy-víte-kam...).


pod 1 vteřinu: Přečíst to tak rychle snad jde, ale reagovat ne. Reakční době se marně neříká vteřina děsu. Normální člověk pod tu vteřinu nereaguje, ani když spatří, že se na něho řítí splašený kamion. Pokud jste tedy tento test zvládl pod vteřinu, pak jste buď a) Terminátor třídy XL, b) mimozemšťan, c) klikací robot, d) pitomec, který kliká na všechno, aniž by to vůbec četl (taky je vás dost). e) nebo prostě lhář, který nedokáže přiznat pravdu ani sám sobě (jako právě teď). Z odhalení si ale nic nedělejte, tady se to nikdo nedozví.

(Návrat na počátek)