Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Putování paralelními vesmíry

VÍTEJTE na stránce paralelních vesmírů, určené pro stálé návštěvníky Semerádovy sci-fi stránky.

Dnes - 18.10.2017 - už nemůžete objevovat, jen měnit.

Můžete si ještě myší zvolit barvu :                     a také byste měl změnit jméno

     

Jméno je povinné jen napůl. Můžete zůstat anonymním návštěvníkem, ale anonym je zde pouhým duchem. I tak můžete navštěvovat vesmírné světy (kde se dá už teď krásně bloudit), ale neznámé světy jsou duchům nedostupné a nemohou se ani zapsat mezi objevitele. Teprve jméno (třeba smyšlené) vám otevře cesty a získáte možnost objevovat další světy. (Při příští návštěvě se v tomto okénku objeví předchozí vámi zadané jméno, nemusíte je měnit.)


Pozor! Roboti sem občas sypou hromady smetí. Jméno delší než 25 znaků je proto považováno za pádný důvod k okamžitému vyřazení.Okénko, vyzývající k zápisu Jména objeveného světa se objeví jen když vstoupíte do míst, kam se ještě nikdo před vámi nedostal (nebo se odtud předchozí objevitel nevrátil!). Jako objevitel můžete dát světu jméno (opět jen do 25 znaků). Snažte se ale chovat rozumně a nedávat jména příliš krkolomná. Nevyslovitelná jména jako Strčprstskrzkrk budou administrativně zrušena a dána k dispozici jiným. Během jednoho (kalendářního!) dne máte nejvýše 5 pokusů, pak se všechny neobjevené cesty uzavřou. Pozor, k odečtení jedničky od počtu pokusů dojde již vstupem do neznámého světa, tedy i tehdy, když k vlastnímu zápisu vašeho jména do listiny objevitelů nedojde, zato uznání prvenství a definitivního zápisu dosáhnete až úspěšným návratem na Zem! Když tedy objevíte některý nový svět, raději se včas vraťte, ať vás někdo nepředeběhne. Objevitelem není ten, kdo na neznámý svět jako první dorazil, ale ten, kdo o tom první podá zprávu (Vikingové si objev Ameriky nechali pro sebe, proto je jejím oficiálním objevitelem Kolumbus a nikdo už neví, jak se Amerika ve vikingštině nazývala).

Neúspěch může mít příčin více. Nestihnete se do půlnoci vrátit na Zem (o půlnoci všechny nezapsané objevy propadnou, ale obnoví se počet denních pokusů), někdo vás předběhne, případně odejdete bez vyplnění okénka a tím se této cti sami vzdáte. Přemlouvat vás nikdo nebude, ale další možnosti se ten den nedávají! Úspěšným návratem na Zem o nevyužité pokusy nepřijdete a po zápisu jmen můžete pokračovat v další objevitelské výpravě.

Zápis na listinu objevitelů proběhne až při vašem návratu na Zem. Pokud se nevrátíte, objevy propadnou. Možností je víc. Některé světy jsou příjemné, jiné se podobají peklu, někde můžete své cestování nedobrovolně ukončit (při větší smůle i v kotli domorodých lidožroutů). Jako duch můžete bloudit dál, ale objevy vám propadají. Na Zemi (a také tady) se dá vyvolat Listina objevitelů.

Máte-li již některé uznané objevy, jistě se zde najdete.

Upozornění:K dočasné úschově dat se využívají cookies ve vašem prohlížeči. Kdo si tuto vlastnost na svém počítači zakázal, bude bohužel trvale považován za anonymního ducha. Rozhodl se ale sám. Cookies jsou obecně považovány za bezpečné.

Tak hodně štěstí!

V.Semerád


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-KRSS-IUV: 16/10 na téma: §Imp2 : Oprava se nepovedla, reaktor vybuchl a drasticky poškodil celo ISS.Předpokládám, že mělo být ....celou....Vím, že je to poslední kapitola a tu máme co se překlepů a nedoklepů týče ignorovat :-).

Domů
Statistiky

"Labyrint světů Jupiterského ducha" (komentáře)

Téma=

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: kolik-nohou-má-kůň = (nejsi robot?)    (18068 příspěvků).  

! Včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

1. Jméno: Vetřelec

 

 

 Přidat přílepek!?

18.10.2017 v 15:01 id: 000000

*** Zrušeno ***


2. Jméno: ata

 

 

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

17.10.2017  id: 1287448

Nějak se (asi při úpravách kódu stránky) pomíchaly informace na stránce Download:

- vypadl autor Martin Semerád (u epub a mobi), u pdf a pdb sice je, ale ebooku chybí název

- u autorů Matouš, Mentzlovi a Worker některé názvy ebooků obsahují části názvů ebooků jiných autorů


jaxx: Ale jsou to zajímavé názvy: Worker Jerry - 5-Imperium Čarodějovy pohádky 1 Evropa R (29.09.2017) 8-Imperium Čarodějovy pohádky 1 Evropa (29.09.2017) 26-Test Japetu (29.07.2017) (17.10.2017 12:57)


SW: Tak to dopadne, když něco rozvrtám a v té chvíli se ozve z dětského pokoje "A co pohádka?" (Pohádka má vždycky přednost zprava (vlastně i zleva)...) (17.10.2017 15:13)


SW: Ale Martinovy Čarodějné pohádky tam v EPUB a MOBI opravdu nebyly. Musel jsem to napravit... (17.10.2017 18:10) (Příspěvek pozítří zmizí!)


3. Jméno: Q-KRSS-IUV

 

 

Téma: §Imp2

?Přidat přílepek!?

16.10.2017  id: 1287446

Oprava se nepovedla, reaktor vybuchl a drasticky poškodil celo ISS.

Předpokládám, že mělo být ....celou....

Vím, že je to poslední kapitola a tu máme co se překlepů a nedoklepů týče ignorovat . (Příspěvek zítra zmizí!)


4. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: §Imp2

?Přidat přílepek!?

16.10.2017  id: 1287445

Aby se mohlA kuřata střídat...

Takový čechismus! To musel být překlep, že ano. To by Moravák neudělal...


jaxx: Nojo, neděle večer, já už padal na hubu, pomalu jsem neviděl na písmenka... ' Samozřejmě opravím! (16.10.2017 16:54) (Příspěvek o půlnoci zmizí!)


5. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

Téma: §Manu

?Přidat přílepek!?

14.10.2017 v 17:23 id: 1287441

2 SW: Zmije růžkatá, nebo řetízková? V poslední kapitole jsou obě. Osobně bych doporučil spíš tu řetízkovou, podle všeho je jedna z nejjedovatějších. Případně zmiji paví. Zmije růžkatá je jen o něco jedovatější, než naše obecná.


SW: Díky za postřeh, já si je pletu (Alzheimer). Ale sjednotím to. Jenže z textu vyplývá, že musí být domovem v Evropě i v Egyptě, což zmije řetízková ani paví nejsou (řetízková jen v Indii). Ale i zmije růžkatá má pověst zabijáka, i když ne tak rychlého (zato to víc odpovídá popisu Přemyslovy nehody). I na obrázku je růžkatá (z Wiki, ale to by se dalo vyměnit...) (14.10.2017 18:00)


SW: Tak jsem to snad našel (ale toho času!). Smůla je, že to není ani v české, ani v anglické Wiki, až na ruské. Takže - zmije paví a řetízkovou škrtám, jsou to asijské druhy, navíc živorodé. Odpovídala by i zmije písečná, ale ještě víc Pseudocerastes persicus a Pseudocerastes urarachnoides (objevena 1968), Cerastes cerastes a Cerastes vipera (všechno Gaďjuki rogatyje). Śkrtám i živorodý druh Cerastes cerastes, ale nejspíš nechám hrdinu v blahé nevědomosti. Všechny zmíněné typy jsou zmijovité (s kresbou na hřbetě), rohaté a dost jedovaté, aby zabily člověka a pochybuji, že je někdo pozná, když ani nemají česká jména. (14.10.2017 21:24)Komentáře

Začátek