Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Putování paralelními vesmíry

VÍTEJTE na stránce paralelních vesmírů, určené pro stálé návštěvníky Semerádovy sci-fi stránky.

Dnes - 26.04.2018 - už nemůžete objevovat, jen měnit.

Můžete si ještě myší zvolit barvu :                     a také byste měl změnit jméno

     

Jméno je povinné jen napůl. Můžete zůstat anonymním návštěvníkem, ale anonym je zde pouhým duchem. I tak můžete navštěvovat vesmírné světy (kde se dá už teď krásně bloudit), ale neznámé světy jsou duchům nedostupné a nemohou se ani zapsat mezi objevitele. Teprve jméno (třeba smyšlené) vám otevře cesty a získáte možnost objevovat další světy. (Při příští návštěvě se v tomto okénku objeví předchozí vámi zadané jméno, nemusíte je měnit.)


Pozor! Roboti sem občas sypou hromady smetí. Jméno delší než 25 znaků je proto považováno za pádný důvod k okamžitému vyřazení.Okénko, vyzývající k zápisu Jména objeveného světa se objeví jen když vstoupíte do míst, kam se ještě nikdo před vámi nedostal (nebo se odtud předchozí objevitel nevrátil!). Jako objevitel můžete dát světu jméno (opět jen do 25 znaků). Snažte se ale chovat rozumně a nedávat jména příliš krkolomná. Nevyslovitelná jména jako Strčprstskrzkrk budou administrativně zrušena a dána k dispozici jiným. Během jednoho (kalendářního!) dne máte nejvýše 5 pokusů, pak se všechny neobjevené cesty uzavřou. Pozor, k odečtení jedničky od počtu pokusů dojde již vstupem do neznámého světa, tedy i tehdy, když k vlastnímu zápisu vašeho jména do listiny objevitelů nedojde, zato uznání prvenství a definitivního zápisu dosáhnete až úspěšným návratem na Zem! Když tedy objevíte některý nový svět, raději se včas vraťte, ať vás někdo nepředeběhne. Objevitelem není ten, kdo na neznámý svět jako první dorazil, ale ten, kdo o tom první podá zprávu (Vikingové si objev Ameriky nechali pro sebe, proto je jejím oficiálním objevitelem Kolumbus a nikdo už neví, jak se Amerika ve vikingštině nazývala).

Neúspěch může mít příčin více. Nestihnete se do půlnoci vrátit na Zem (o půlnoci všechny nezapsané objevy propadnou, ale obnoví se počet denních pokusů), někdo vás předběhne, případně odejdete bez vyplnění okénka a tím se této cti sami vzdáte. Přemlouvat vás nikdo nebude, ale další možnosti se ten den nedávají! Úspěšným návratem na Zem o nevyužité pokusy nepřijdete a po zápisu jmen můžete pokračovat v další objevitelské výpravě.

Zápis na listinu objevitelů proběhne až při vašem návratu na Zem. Pokud se nevrátíte, objevy propadnou. Možností je víc. Některé světy jsou příjemné, jiné se podobají peklu, někde můžete své cestování nedobrovolně ukončit (při větší smůle i v kotli domorodých lidožroutů). Jako duch můžete bloudit dál, ale objevy vám propadají. Na Zemi (a také tady) se dá vyvolat Listina objevitelů.

Máte-li již některé uznané objevy, jistě se zde najdete.

Upozornění:K dočasné úschově dat se využívají cookies ve vašem prohlížeči. Kdo si tuto vlastnost na svém počítači zakázal, bude bohužel trvale považován za anonymního ducha. Rozhodl se ale sám. Cookies jsou obecně považovány za bezpečné.

Tak hodně štěstí!

V.Semerád


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jenicek_sut: 25/4 v 23:54 na téma: §Beri : Je to fórum takže: (Vážený pane) Semeráde: Jsem knihomol, přečetl jsem knih obrovské množství a SciFi mám moc rád.Vůbec jsem o Vašich knihách nevěděl, až se mi elektronicky jedna do rukou dostala. Moc se mi líbila. Pokračuji dál a úspěšně "konzumuji" Vaše další knihy. Píši sem, údaje jsem zadal... mail tam je.Každopádně: mám příbuzenstvo v Přelouči a rád bych Vám koupil flašku.A ty ostatní věci na Vašich stránkách?...

Domů
Statistiky

"Labyrint světů Jupiterského ducha" (komentáře)

Téma=

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: vosum = (nejsi robot?)    (18276 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

1. Jméno: Vetřelec

 

 

 Přidat přílepek!?

26.04.2018 v 09:57 id: 000000

*** Zrušeno ***


2. Jméno: jenicek_sut

 

 

Téma: §Beri

?Přidat přílepek!?

25.04.2018 v 23:54 id: 1294072

Je to fórum takže:

(Vážený pane) Semeráde:

Jsem knihomol, přečetl jsem knih obrovské množství a SciFi mám moc rád.

Vůbec jsem o Vašich knihách nevěděl, až se mi elektronicky jedna do rukou dostala. Moc se mi líbila. Pokračuji dál a úspěšně "konzumuji" Vaše další knihy. Píši sem, údaje jsem zadal... mail tam je.

Každopádně: mám příbuzenstvo v Přelouči a rád bych Vám koupil flašku.

A ty ostatní věci na Vašich stránkách? ... Názorový srůst? Ve všem jistě ne, ale je to k tomu blízko.

 

Moc děkuji

 

JV


3. Jméno: Mirajz

 

 

Téma: §Beri

?Přidat přílepek!?

25.04.2018 v 17:27 id: 1294070

Tak jsem zvědav na vyřešení ankety. Pro rádoby "slavný návrat" momentálně hlasuje 20 lidí (podle počtů jistého ministerstva dokonce jich je 40!!!!), což sice vypadá, že jich je jako hodně, ale není to ani polovina těch kteří hlasovali pro nepříjemnosti v různé škále těch nepříjemností. Od drobných až po závažné v nabídce možností (to je ten druhý pól). A anžto já jsem málo informovaný optimista, tak si myslím, že (decentně vyjádřeno) "co se může pokálet to se zaručeně pokálí a to co se nemůže pokálet, tak to se stejně pokálí." A dle další zkrácené moudrosti našich babiček, "nekřič hop a raději se podívej do čeho jsi spadl." Tudíž určitě očekávám při návratu dost průs pardon nepříjemností.


4. Jméno: Jerry.Gunman

 

 

Téma: §Boxd

?Přidat přílepek!?

24.04.2018 v 10:50 id: 1294068

Vážený pane Semeráde,

 

Jste jedním z mých VELMI oblíbených autorů a při Vašem věku a erudici mi kritika nepřísluší, přesto si dovolím jednu ryze soukromou poznámku.

 

Národ Izraelský prakticky po celou dobu své historie procházel útlakem, útiskem a podmínkami krajně nepříznivými. Židé po dobu nějakých 1.600 - 1.800 let měli zakázáno vykonávat většinu "obyčejných" povolání. Prakticky jediné, čemu se věnovat "směli", bylo peněžnictví. Ostatní profese jim byly povolovány a opět zakazovány, podle toho, jak se zrovna panovník, u nehož žili, aktuálně rozhodl a vyspal. Je tedy jen logické, že pokud se něčemu věnujete 80-90 generací, dosáhnete v tom značného mistrovství.

 

Po obnovení Izraele jej tehdejší ČSR podporovala slovem i skutkem, tréningem vojáků i dodávkami zbraní v době, kdy se okolní státy rozhodly nově vzniký Izrael "zaříznout hned v kolíbce" a zahnat Židy do moře. Samozřejmě jenom ty, které se nepodaří pozabíjet či povraždit už před tím. Díky i našim zbraním a i našim instruktorům se Izrael zrodil a stal se jedním z mála civilizovaných území blízkého východu

Několikrát jsem tam byl - a je to nejvýchodnější výspa "západní" civilizace, stát, kde nebýt muslimských fanatiků, je radost žít. Trpím značným respektem vůči Izraelcům. Z pouště udělali zahradu - když už ne rajskou, tak alespoň velmi dobře pěstěnou, vyjdou i s málem a povětšinou si musejí vystačit zcela sami.

 

Nenasazuje, prosím, tak intenzivně na Izraelce či Izraelity - není to hodno jich, ba ani Vás


SW: 2 JerryGunman: Obávám se, že jste nic nepochopil. Nevadí mi Izraelci jako takoví (pár jich mám i v příbuzenstvu, nebo si to aspoň myslím, nešťourám se v tom). Vadí mi fanatici a extrémně mi vadí ti, kdo mě považují za podčlověka. Za fanatiky si dosaďte kohokoliv. Německé nadlidi, pro které jsem untermensch, sovětské fanatiky (pro které jsem byl třídní nepřítel hodný gulagu), americké fanatiky, pro které jsem nějakej domorodej kavkazan, muslimy, pro které jsem nevěřící pes, Cikány, pro které jsem gádžo, hodný okradení, Vyvolené Izraelce, pro které jsem budoucí (a nejspíš i současný) otrok. Kdo se na mě kouká takhle, je pro mě fanatik a nepřítel, to se na mě nezlobte! Kdo ve mně vidí člověka, ten mi nevadí, ať je to Cikán, Izraelec, Germán anebo třeba mincmistr. Nejvíc mě štve, kdo na základě své virtuální nadřazenosti vyžaduje pro sebe výhody (podle mě neoprávněné!). Muslimští migranti jsou z toho pohledu přímo exemplární případ. (Souhlasí se mnou i muslim JUDr Helmi Saleh, měli jsme nádherné diskuse.). Mezi námi, mezi Izraelci je fanatiků přímo nadkritické množství a mnohdy jdou i proti vlastním, jako když si během války lehali před tanky, aby nemohly vyjet, protože byl šábes (že to stálo hodně mrtvých? Nezájem, je přece šábes!) Nemusíme ani tak daleko do historie, nedávno se Židé postavili proti České Pojišťovně, protože se při vykopávkách našly nějaké kosti z dávno zapomenutého hřbitova. Dovezli fofrem do Prahy pár fanatiků, kteří tam započali trvalou pobožnost a nikdo s nimi nehnul, i Pojišťovna musela ustoupit (stálo ji to 100 milionů Kč!). Přitom standardní postup ve všech zemích civilizovaného světa je: zdokumentovat, uložit do muzea a bagrovat. Nadlidé museli ale dostat výjimku!

Prosím tedy, nezastávejte se už žádných fanatiků! Předem hlásím, že rýpat do fanatiků nepřestanu! (24.04.2018 12:25)


Jerry.Gunman: Za těchto okolností s Vámi souhlasím :)

Jak se tak říkává, on správnej Žid je většinou chytrej Žid. Ale když už se stane, že je Žid blbej, tak to je potom blbej na kvadrát...

Nakonec, proč chodit daleko, když aktivity pana Söröse (snad jeho jméno píšu správně, mägyärské klávesnice nemaje) krásně ukazují TU DRUHOU alternativu, že :) (24.04.2018 15:53)


SW: Söröse nepovažujme za blbého Žida. On je to velice chytrý a (všeho) schopný Žid (jinak by těžko nakradl takový majetek). Jenže je to echt všeho schopný darebák a to, co dělá, je IMHO větší lumpárna než bývala podpora Hitlera. (24.04.2018 17:57)


Jerry.Gunman: Na takové darebáky se geniálně hodí přirovnání mého bývalého "druha ve zbrani": "ten má tak rovnou páteř, že kdyby sežral hřebik, tak vysörö vejvrtku" (24.04.2018 20:09)


5. Jméno: Jerry.Gunman

 

 

Téma: §Beri

?Přidat přílepek!?

24.04.2018 v 09:49 id: 1294067

2 Vlastimil Čech

Pod označením "padli vplen" jsem mínil, že vesničané byli příchozí vlnou hexapodů částečně zraněni, částečně sežráni - a jejich majetky utrpěly vlivem (nakonec úspěšné) obrany škody nikoli zcela zanedbatelné. Přece jen, pokud by se z čertovy díry vyřítila smečka zvíci několika desítek krajně cizozenských potvor vzrůstu Heleny Růžičkové (avšak nikoli její dobromyslnosti), vesničané se uchýlí k obraně ohněm. Jak bylo dříve naznačeno, střelné zbraně nezabírají a zdivočené skupině zvířat pár chlapů s mačetami nebude dostatečnou obranou. Používám-li jako obranný nástroj oheň, může se stát cokoli. Stačí, když jediný hexapodí vlk, dříve, nežli uhoří, vběhne do místní restaurace a lihoviny, tamo uložené, se již postarají o zbytek.

Hasičský vůz, stojící ve zbrojnici, také mívá plnou nádrž... Možností je mnoho.

 

A v malé vesničce zvíci (odhaduji-li správně) maximálně 300-400 obyvatel, se násilná smrt 5-6 lidí (spojená se zraněním dalších +- 15) ututlat nedá, o vyhořelé hospodě / hasičské zbrojnici / čemkoli jiném ani nemluvě.

Bylo rovněžř jasně řečeno, že vesničané mají jenom pár kousků modrého mechu - takže pro několik z nich MUSÍ přijet rychá zárchranka... Přece jen, i normální pes dokáže člověka celkem šeredně potrhat - a tady se bavíme o smečce (dejme tomu) 10 hexovlků, která je rozdrážděna pachem krve a bojuje o život.

 

Za těchto okolností vidím příchod nějakých vyšetřovatelů jako věc prakticky jistou. A máme tady výslechy, DŮKLADNÉ prohlídky domů... a kdo hledá, najde.

Proč je tady mezi lidmi TOLIK mačet a zbraní? Co na to zákon o zbraních a střelivu? Což takhle je šmahem obvinit z nedovoleného ozbrojování a přípravy terorostických akcí? To je přece MNOHEM uvěřitelnější, než veřejně přiznat, že ve skále za vesnicí je průchod do JINAM. Ze snahy EU je navíc zřetelná snaha zpacifikovat "vzpurné" středoevropany - a tady by vláda mohla krásně ukázat, že "i u nás máme teroristy a jsou to Češi" ... Pokdu se bavíem o teroristech nebo "teroristech", do hry vstupuje armáda - a nikoli nezbytně pouze naše, vždyť Nemecko je hned za rohem.

 

Armádní profesionálové (hodni toho jména) jsou vzdělaní a chytří lidé - a asi by neměli velký problém vysvětlit "Beriáncům" že africké národy sužuje klimatická katastrofa a je třeba jim pomoci... Při troše dobré vůle ( a ta, jak známo, se najde vždy) se dá COKOLI zaobalit do vzletných frází a podat jako akt meziplanetární solidarity... Počet obyvatel Afriky explozivně narůstá (z 95 milionlů v roce 1900 na dnešní 1,27 miliardy, tzn 12 násobek za 120 let...) , nebozí Afričané budou mít stále větší tendenci připrchnout do Evropy - a čertova díra by skutečně umožnila paní Merkel, aby (1) ICH šaffen dás a (2) si došla pro Nobelovu cenu míru za řešení imigrační krize - byť tím, že problém hodí na hrb někomu jinému, což je ostatně jejím standardním postupem

 

Ono je to vlastně velmi logické... :)


SW: Logické? Já to vidím jinak! Tak jak jsou jeskyně popsané, v podstatě vylučují, aby se tam dostala smečka 10 vlků. Jeden (občas) ano. Postihne to spíš více papašíků, které vlci ženou v houfech. Těch se tam dostane víc. Dva vlci najednou? Nanejvýš 3x za 10.000 let!

Armádní profesionálové a baba Merkel? Od nich by se to dalo čekat... ...kdyby měli klíče od vesmírných bran. Jenže je nemají! A co by udělali Beridánci, kdyby jim tam napochodoval pluk amerických mariňáků? Chodili by se na ně dívat k průhledné zdi, jako Římané v cirku na křesťany, požírané lvy? No, možná by je sežrat nenechali. Ale kdyby je zachraňovali, tak po menších skupinkách, odzbrojené... mašinkvéry složte před vraty na hromadu, ruce nad hlavu a poklusem! (24.04.2018 13:14)


VlastimilČech: O né, pane Jerry.Gunmane, tak jsem to nemyslel. Upoutalo mne to slovo PLEN.

Plenit znamená: rabovat, loupit, pustošit přírodní zdroje... etc. Plen znamená zajetí, či válečná kořist.

Prostě si jenom myslím, že to slůvko je něco jiného něž: být pokousán, poraněn, dojít k tělesné a materielní újmě...

Nu význam slova chápeme oba asi trochu rozdílně. Ale buďte, prosím ujištěn, pane Jerry.Gunmane, že jsem nemyslel ničeho zlého, prostě jenom nedorozumění... (24.04.2018 16:24)Komentáře

Začátek