Bez COOKIEs je omezený přístup!

Komentáře Slovník

Politika

Antonín Hubený

Radek John a VV slibují věrnost koalici

(titulek převzat z Aktuálně.cz)


Politika:

 

     

V úterý v odpoledních hodinách vystoupil pan Radek John s prohlášením poslaneckého klubu strany Věci veřejné:


     

Korupční aféra na státním fondu životního prostředí postavila Věci veřejné do nebývale těžké role. Jsme si plně vědomi nezbytnosti reforem pro Českou republiku a jedinečnosti mandátu 118 hlasů této koalice pro jejich naplnění. Na druhé straně nemůžeme po veřejnosti žádat pochopení pro nutné škrty v atmosféře podezření, že veřejné peníze jsou rozkrádány či je s nimi nehospodárně nakládáno.

Překlad do češtiny:

Věci veřejné si uvědomují nutnost reforem, ale nemohou žádat veřejnost, aby podporovala zlodějiny. Pokud ale budou muset rozhodnout, jestli jsou důležitější zlodějiny nebo reforma, říkají, že reforma má přednost. I kdyby nějaká ta miliarda skončila v pokladnách politických stran nebo přímo politiků.

     

Je třeba obnovit důvěru v právní stát a policii České republiky. I na téhle kauze se ukázalo, že dochází k úniku informací z vyšetřovacích spisů. Tato skutečnost v podstatě znemožňuje efektivní vyšetření korupce. Za toto je odpovědný policejní prezident, proto žádáme a trváme na jeho odchodu.

Překlad do češtiny:

Prezident policie zavinil úniky informací z vyšetřovacích spisů. Proto musí odejít z funkce. Kauza Martinů sice začala před kauzou Drobil, ale je třeba nějak zdůvodnit, že jedinými výsledky bude vyhození Michálka a Martinů.

     

Plnou důvěru voličů i koaličních partnerů v tuto vládu lze znovu naplnit pouze urychlením přijetí protikorupčních opatření, které ministerstvo vnitra již připravilo a předložilo do vlády. Na dnešním jednání K9 na pražském hradě se prezident Václav Klaus laskavě nabídl, že bude garantem dohod mezi koaličními partnery, které v tuto chvíli naprosto důvěřujeme a která popisuje konkrétní kroky, které budou v boji proti korupci učiněny ještě letos a které budou v boji proti korupci učiněny v lednu.

Překlad do češtiny:

Když už jsme ztratili důvěru veřejnosti, napravíme to přijetím opatření. Takhle se ta důvěra jistě znovu dostaví. Zvláště, když se prezident laskavě nabídl, že bude patronem těchto kroků vlády. Veřejnost pochopí, že napřed musí být Opatření a teprve pak odstranění korupce. Obráceně to být nemůže a ve světle dnešních událostí ani nesmí!

     

Nechceme být destruktivní už kvůli ekonomické situaci této země a podpořit návrh opozice na vyslovení nedůvěry této vládě a destabilizovat Českou republiku. Dnes naši poslanci budou tedy hlasovat proti návrhu na vyslovení nedůvěry vládě.

Překlad do češtiny:

Kvůli ekonomické situaci nechceme destabilizovat stát, ale protože usilovně bráníme odhalení korupce, nebudeme příliš úspěšní. Spravedlnost a pravda nejsou všecko. Funkce ve vládě, na ministerstvech a ve správních radách jsou důležitější.

     

Věci veřejné ovšem spojují důvěru vládě nikoliv s kauzou Drobil, ale s naplněním protikorupčních opatření, ke kterým jsme se zavázali v programovém prohlášení. Naše důvěra je tedy limitovaná a bude odvozená od naplňování konkrétních opatření v protikorupčním boji v dalších dnech a v nejbližších týdnech.

Překlad do češtiny:

Není důležitá kauza Drobil, ale přijetí Opatření. Zapomeňte na Drobila, jakmile přijmeme protikorupční Opatření, ukážeme světu, jak s korupcí zatočíme. Dnes na to ještě není správný čas, protože jsme Opatření nepřijali.

     

Věříme že vážnost situace stvrzuje i pevné slovo prezidenta republiky. Proto pro tuto chvíli dosažený kompromis respektujeme. Děkujeme.

Překlad do češtiny:

Důvěřujte nám, pan prezident nám také důvěřuje.

K tomu pevné a zachmuřené pohledy houfu účinkujících, koktající a nevýrazný předčítač napsaného textu. Když si vzpomenu na okolnosti aféry Čunek, jako bych se vrátil o několik let zpět. Stejně jako tehdy byl odstraněn hlavní aktér kauzy (jistě čestný, naznačil premiér tehdy i dnes). Pan ministr Čunek se chvíli vzdálil a poté se vrátil, což by se mělo opakovat v případě pana Drobila (chtějí prezident i premiér). Odnesla to jeho strana, kterou možná navěky pohřbil. Někteří lidé z tehdejší vlády jako by ztratili paměť.

Hlavní postavy v kauze Drobil se také tváří, že se nic nestalo, ale právě důvěra, o které hovoří Radek John, se nenapravuje přijetím Opatření k boji proti korupci. Důvěra se získává nebo ztrácí splněním slíbených pravidel. V tomto případě se mohla důvěra lehce získat tvrdým tlakem vedení Věcí veřejných na odchod všech, kdo se na pokusu o rozkradení stovek milionů podíleli přímo nebo nepřímo. A minimálně nepřímo (???) se na věci podíleli i pánové John a Nečas. Oba mohli udělat účinné kroky dlouho před aférou. Neudělali je. Jak potom může někdo věřit v účinnost nějakých Opatření?

Vláda dnes dělá vše pro odsunutí kauzy Drobil do ztracena. Země se zase posunula o kousek směrem k Balkánu. Radka Johna je mi po dnešku docela líto. Před několika lety dobrý a vážený spisovatel, později podnikatel s poněkud nabouranou pověstí, dnes špatný politik a špatný herec, na němž je vidět nejistota, snad je mu to vše i trochu nepříjemné. Ale pokračuje dál se svou stranou. Stejnou cestou, jakou před ním kráčela Strana zelených a KDÚ-ČSL.

 

 

Aneb jak to řekl poslanec Jandák, kdysi Johnův přítel:

Johne, tímto jsi pohřbil Věci Veřejné!

(což se samozřejmě stalo...)

 

A další překlady do češtiny:

Zpráva: Oživení je zatím křehké (v zemích Západu, které bývají s příznačnou arogancí někdy považovány za "celý svět")...

Překlad do češtiny:

Oživení je postaveno statisticky na tom, že po hlubokém propadu kamsi do sklepa se vylezlo o dva schůdky nahoru, v reálu zůstáváme hluboko pod úrovní před krizí.

 

Reklama: Nyní u nás za hypotéku na poplatcích zaplatíte až o 100.000 Kč méně!

Překlad do češtiny:

Dosud jsme vás bezostyšně odírali o 100.000 Kč dráž. Když už většina utekla ke konkurenci, vám za vaši blbost (pardon - věrnost!) něco slevíme. Vynahradíme si to na něčem jiném (například zvýšíme poplatek za placení naší bance).

 

Reklama: Tento výrobek nebyl testován na zvířatech.

Překlad do češtiny:

Výrobek testujeme až na vás a na vašich dětech.

 

Reklama: S naším práškem je bílá ještě bělejší!

Překlad do češtiny:

Donedávna naše prášky špinily. Teď konečně o něco méně.

 

Reklama: Nová receptura! Náš výrobek je teď ještě krémovější (fajnovější, pružnější...)!

Překlad do češtiny:

Podařilo se nám další část surovín nahradit náhražkou. Je sice řidší (atd.), ale zato dražší.

 

V.I.P Zprávy:

Překlad do češtiny:

Drby.

 

PR (pí ár - public relations)

Překlad do češtiny:

Špinavá propaganda

 

 

Doplňky z roku 2013:

(převzato z OuterMedia).

 

Četli jsme: Šest členů ODS doporučilo, aby se Klaus zase stal čestným předsedou ODS a přispěl tak k ideové pozici ODS.

Myslíme si: Copak tu ideovou pozici nevystihl už tím, že udělil amnestii podvodníkům?

 

Četli jsme: Schwarzenberg o TOP 09 – Jsme jediná strana, která jednotně postavila prezidentu samoděržavnému.

Myslíme si: Zato se za něj celkem výrazně postavili občané proti případnému prezidentu sudeťácky ospalému.

 

Četli jsme: Schwarzenberg podotkl, že nemá nic proti tomu, že MPO si vybudovalo vlastní síť lidí v zahraničí, protože na tom začal pracovat už s ministrem Kocourkem.

Myslíme si: No jo, to byla Kocourkova metoda, odklonil své lidi do zahraničí. A ministr zahraničí se zdvořile uklonil a přestal se o ekonomické zájmy Česka v zahraničí starat.

 

Četli jsme: Sobotka řekl, že po volbách bude hledat spojence na levici, ale společná vláda s KSČM nepřichází v úvahu.

Myslíme si: Na té levici ale asi moc spojenců kromě komunistů nebude. Možná se s odřenými zády do parlamentu dostane jedna levicová strana, ale ta Sobotku evidentně nemusí.

 

Četli jsme: Překvapením předvolebních průzkumů je hnutí ANO.

Myslíme si: Možná, že si občané řekli – koho chleba jíš, toho hlasovací lístek do urny házej. Ale aby nezapomněli na jiné úsloví – nejen chlebem živ je člověk.

 

Četli jsme: ČSSD slibuje, že po vítězných volbách zajistí důchodcům minimální důchod místo dávek v hmotné nouzi. Takoví důchodci ale nesmí mít žádný majetek, ani televizor.

Myslíme si: To je požadavek, nesvědčící o znalosti života chudých důchodců. Ti totiž mají dávno odpojenou elektřinu, protože na její čezké ceny nemají.

 

Četli jsme: U výslechu byl šéf Vojenského zpravodajství. Prý se vyjádřil k tomu, co o věci ví, a vzhledem k tomu, že o věci nic neví, mluvil jen o funkci a úkolech Vojenského zpravodajství.

Myslíme si: Správný člověk na svém místě. Kdysi šel vtip, jak v NATO vytloukali ze špionů Německa, USA a Česka jejich služební tajemství. Němec i Američan po několika hodinách bití vše řekli. Jen z Čecha nic nedostali. Když mu přišli sdělit, že ve zkoušce obstál, našli ho jak tluče hlavou o zeď a vykřikuje: „Blbče, vzpomeň si, nebo tě utlučou.“

 

Četli jsme: Na to, proč v Praze vyškrtli z čela kandidátky SPOZ Šloufa, odpověděl pan kancléř Mynář, že šlo technický nedostatek. Chyběl podpis a přece nemohli přiznat, že kvůli podpisu nemají Lídra. Tak tam napsali Šloufa s tím, že až bude zmíněný podpis, zase ho vyškrtnou.

Myslíme si: Kristepane, jestli někdy bude na nějaké mezinárodní smlouvě chybět podpis pana prezidenta, protože pro virózu neměl na podpis čas, tak to Mynář dá prozatímně podepsat vrátnému na Hradě.Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jirkacbx: 28/10 v 21:19 na téma: Říše-ebažgů : To SW : Popis svatby pěkný.ALE nevysvětlovat,co už bylo dříve zmíněno.Tím myslím toxoplasmosu.   =*=   28.10 SW : Sorry, ale na začátku druhého dílu je nutné uvést do obrazu ty, kdo první díl nečetli. To je princip. ;

Domů
Statistiky

"Politika" (komentáře)

Téma=Politika

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

29.10.2020  id: 1336032

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 371 e-mailu 29.10.2020 00:00 :

Změněn Svět vedle 2 28.10.2020 1410--1823

Založen Říše Ebažgů 28.10.2020 1732

Anketa pro "Svět vedle 2" = 1.otázka 28.10.2020 1823

Vtip dodán 28.10.2020 1959

Změněn Drby 28.10.2020 2204-2208

Kapitola 15 dodána k "Drby". 28.10.2020 2208   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: jiho

 

Info: důchodce

02.12.2018 v 15:32 id: 1296003

Náhodný objev, který mne potěšil:

https://www.vidlakovykydy.cz/index.php/

Takové malé zjevení na českém internetu.


SW: Taky mě potěšil... (02.12.2018 17:45)


4. Jméno: jiho

 

Info: www.jitrnizeme.cz

21.06.2017 v 20:08 id: 1286872

Oliver Stone - The Putin Interviews (běží na PrimaZOOM pod názvem Svět podle Putina). Podle mne stojí za to.

 

premiéry:

19.6. 20.00 – Svět podle Putina (1)

20.6. 20.00 – Svět podle Putina (2)

21.6. 20.00 – Svět podle Putina (3)

22.6. 20.00 – Svět podle Putina (4)

 

opakování :

22.6. 17.50 – Svět podle Putina (1)

23.6. 17.50 – Svět podle Putina (2)

24.6. 17.45 – Svět podle Putina (3)

25.6. 17.45 – Svět podle Putina (4)


VlastimilČech: Tenhle pořad je podle mne naprosto SQJELÝ!!! Putin je jednička. (21.06.2017 21:35)


SW: Řekl bych, že naši presstituti budou strašně prskat. A takoví jako Štětináč, Kchárl i Zadolárek budou dokonce štěkat! (21.06.2017 21:50)


VlastimilČech: Kniha (viz obr vpravo) - bez komentáře. (22.06.2017 22:28)


SW: Teda - fakt krásná kniha. Kdyby tak tohle řekl Putin, to by byl řev! (23.06.2017 16:13)


5. Jméno: Dyx

 

Info: tvrda cenzura na SK, u°nas otazka par tydnu??

30.08.2015 v 23:12 id: 503985

tvrda cenzura na Slovensku... u nas to bude asi take velmi brzo mozna jiz jen par tydnu/mesicu?

tak to je tedy sila (pokud je to pravda) vraci se k nam tvrda normalizace

 

http://1url.cz/mcdE

 

to je mimo jine jeden ze znaku ze se na tom webu trefuji do cerneho a nekomu to zacina hodne vadit...


6. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

04.08.2015 v 09:11 id: 461191

Ve spojení s vetřelci (migranty) se naši presstituti jako čert kříži vyhýbají otázce nemocí, které nám sem vetřelci přinášejí. Na toto multi-kulti obohacování (TBC, HIV, široká plejáda parazitů apod.) opravdu nejsme připravení. Bude to zajímavé, až tu něco propukne. (Což bude, jak se dá čekat, pozdě). Zatímco za komunistů se nám podařilo úplně vymýtit TBC, takže jsme byli "čistí", teď už tu zase máme lavinu (zatím jen z Ukrajiny). Budeme se zase hloupě divit?


7. Jméno: Dyx

 

Info: otevrena podpora nacismu v°mainstreamu CZ

03.08.2015 v 20:47 id: 461113

tak to je sila.. ani jsem to nemohl docist.... radeji tam nedali ze strachu ani diskusi zadnou:

tak uz mame v mainstreamu otevrenou podporu NACISMU a BANDEROVCU:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/lekarka-z-majdanu-obrodu-ukrajiny-zajisti-jen-pravy-sektor/r~2754cd1a36ac11e5bfa2002590604f2e/


8. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

02.08.2015 v 12:21 id: 460918

Tak mne napadlo...

Proč se těm černochům, mohamedánům, arabům říká "imigranti", "migranti", "běženci"... máme přece hezké a výstižné slovo: "VETŘELCI"!


9. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

28.07.2015 v 10:59 id: 460101

Viděl jsem ruské video, kde to do traverzy napálilo auto SUV. Nevím, jestli stovkou, ale pěkně kalupem a předjíždělo přitom kolonu disciplinovaně brzdících vozidel. Děsná rána, SUV odletělo do strany, odrazilo se od stojícího kamionu a skončilo až v pankejtě, různé cucky přitom létaly na všechny strany (i do kolejí). Na jiném videu do traverzy napálil kamion, až se mu celá kabina odklopila dopředu, ale zůstala viset nad traverzou. Kdyby se úplně urvala, mohla se kutálet i dál, jenže kabina je bez motoru, lehoučká.


10. Jméno: VPJVM

 

Info: z PC

28.07.2015 v 10:53 id: 460100

Také nevím, co by se stalo, kdyby se tam na ty zábrany nějaký kamion přiřítil stovkou. Dokázaly by jej zastavit, aniž by se trosky rozlétly přes celý přejezd?Komentáře

Začátek


Přílepky včera: Závodí Svět-vedle-2 Říše-ebažgů