Bez COOKIEs je omezený přístup!

 .

Doom pro Skrčka

Klikejte na obrázky (nebo na šipky - vlevo-vpravo), budou se střídat (38 obrázků) - lupa vpravo nahoře mění velikost...

Tlačítko "Mozaika" (třetí zprava) přepne do režimu, kdy jsou vlevo miniatury všech obrázků a vpravo jeden (zvolený kliknutím).

Obrázky jsou určené k přímému prohlížení, při automatickém stažení download manažerem dostanete jen první :-)...

Lituji - bez javascriptů se obrázky nestáhnou!

(Přepnutím do režimu "mozaika" se dají stáhnout z náhledů).

Račte vstoupit do pekla!
V románu 'Skrček' jsou popisovány podzemní prostory, které by se daly zobrazit pomocí editoru hry Doom...
Toto je ten pokus...

 


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 3/8 v 09:29 na téma: Závodí : Mimochodem: ty strategie, kdy se skupina lidí NĚJAK vymezí proti okolí funguje obecně. Nejenom v povídkách jako je třeba Závodí, nebo Kejvalka. "My jsme Závodjané a vy jste ti Ostatní"... Když něco vyvede našinec, tož si to s ním vyřídíme sami, ale Ostatním ho nedáme. "On je sice šilhavý, nábožný, černovlasý, policajt, holič, zloděj, spisovatel, komunista, katolík... nebo co všecko, ale je to NAŠINEC. Je NAŠÍ starostí a péčí, aby se ten člověk choval řádně, slušně a pro NAŠE dobro bezchybně"... Tohle tribální uvažování funguje bezvadně a úspěšně a osvědčeně třeba u Židů, Cikánů, některých menšin a sekt. Jo, vystiženo a použito naprosto výstižně dokonale! Tohle bych chtěl umět!Ještě k tomu fraktálu, co mi nejde z palice: V lese rostou stromy a jiné rostliny, jsou tam i zvířata? Najde liška svá liščata po lovecké výpravě? A co ta řeka? kam má chudera téci... jasně s kopce dolů, ale kde je to "dolů"?Některá vyprávění jsou tak ohromná, pane Semeráde, že si některé scény z Vašich povídek dovedu představit- jako bych tam byl- (příkladů mnoho...)Ovšem ten fraktálovitý les...ten mi dal...   =*=   03.08 SW : Doporučuji vzpomenout si na film "Třetí princ" a ty měnící se skály... a ta liščata? Je takový vtip: Angličan přijede do Indie a vezme si taxíka. Jenže už po pár desítkách metrů zbledne. Taxikář jede bez ohledu na semafory i na červenou, předjíždí zleva-zprava, vyhýbá se na poslední chvíli, kličkuje... ale ó hrůza, tady takhle jezdí všichni! Předpisy nedodržuje nikdo, na semafory kašlou všichni, strašný mumraj... Angličan bledne čím dál víc. Až konečně dojedou do cíle, taxík stojí před hotelem Angličan vystou

Domů
Statistiky

"Doom pro Skrčka" (komentáře)

Téma=Skrček

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

28.05.2020 v 09:14 id: 1335657

Skrček je trošku předělaný (trochu seškrtaný, trochu doplněný, podle hesla "méně je někdy více"). Tak už ho snad nechám.


3. Jméno: jiho

 

Info: důchodce

24.07.2019 v 11:49 id: 1316097

Problém s hodnocením - ať dělám co dělám, tak mi nejdou Skrčkovi přidělit hvězdičky.


jiho: Zajímave, ze Seznamu knih se hvězdičky přidat daly, z odkazu pod Pážaty to nešlo... (24.07.2019 13:04)


SW: Snad už to půjde. Chtěl jsem umožnit hodnocení jednotlivých kapitol u "Zamysli se", kde má každá kapitola jiné ID než kniha jako celek. Tím se mi rozešlo hodnocení celé knihy. (24.07.2019 13:20)


vgj: Skrček mi tlačítko hodnocení ukazuje (konečně už jsem za 5* dávno hodnotil). Ale pořád toto tlačítko nemám u Pážat.... Netuším, kam se zatoulalo. (24.07.2019 13:43)


jiho: U Pážat mi hodnocení fungovalo. A tlačítka byla u Skrčka v obou případech, jen v Skrčka z "odkazu" to tlačítko nic nedělalo. (24.07.2019 20:15)


4. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

21.04.2019 v 12:33 id: 1305251

Taky jeden výstrojně vojenský:

"Staršino, ty kalhoty jsou mi vpodpaždí trochu volné... vždyť vypadám jako strašák"... "Tak to je v pořádku! Z vojáka musí jít strach!"


SW: Díky, přidal jsem to k fóru 226 (viz návod u vtipů)... (21.04.2019 15:58)


5. Jméno: Q-19042102

 

Info: tajné

21.04.2019 v 02:24 id: 1305118

To je škoda že už to zase skončilo.. ale bylo to moc dobré děkuji!

Jak jsem to teď četl, měl bych malou výhradu resp. rozšíření ke zkáze Suhie - přece není možné aby mimozemské revekredy byly natolik nezabezpečené že dovolí eskalující se tvorbu hmoty i za cenu zničení jich samých a příslušné planety k tomu. Musí tam přece být nějaké pojistky? Už jen proto když se třeba nějaký mimozemšťan při objednávání nečeho přeřekne nebo splete... (a co mimozemské děti, nemohli by třeba z legrace objednat něco jako milión tun zmrzliny?) Mám pocit že i u lidí na Suhii prostě nějaké blokace a omezení být musely. Nicméně toto logiku děje nijak nenaruší, naopak - hned jak lidé (hamižní ale přitom i často dosti vzdělaní a chytří) zjistili že další zlato už objednávat nelze, nebo jen s velmi dlouhými čekacími dobami (v důsledku velké poptávky a přetížení), a protože si mysleli že je mimozemšťané schválně omezují (a nejspíš ostatní služby byly v důsledku velkého vytížení revekredů pozdržovány) provedli klasický "run na banku", kdy dalšími a dalšími požadavky navíc umocněnými pocitem nedostatku ještě více revekredy "zasekali". Pak už nefungovalo skoro nic, a všichni začali panikařit. A pak někoho chytrého, kdo se už třeba předtím zabýval studiem revekredů (buď čistě ze zvědavosti nebo i pro osobní výhody a škození ostatním - a revekredy určitě mají k dispozici a na požádání poskytnou mnoho dokumentace o tom jak fungují a jak se používají, i na hlubší než jen uživatelské úrovni) napadlo jak revekredy "hacknout" a získat vyšší oprávnění, mimo jiné k ručnímu zablokování všech bezpečnostních omezení (něco takového tam být musí, i když třeba rezervované jen pro mimozemšťany s nejvyšším odborným oprávněním a pro případ nouze - jenže právě tohle omezení se podařilo obejít, už jen proto že mravně vyspělí mimozemšťané opravdu nepotřebují své systémy hluboce zabezpečovat proti vychytralým hackerským útokům, stačí jen proti omylům a náhodám).. a pak už v důsledku nakumulovaného návalu všech požadavků následoval rychlý konec, ještě rychlejší než kdyby žádná zabezpečení původně nebyla...


SW: Celkem dobrý nápad. Už mě napadlo, že tam dám dodatečný vývoj nějakého zabezpečení. Tohle by bylo lepší. A vlastně by to odpovídalo havárii v Černobylu. Tak to dopadne, když chtějí reaktor řídit nekňubové - machři bez vzdělání... (21.04.2019 08:35)


SW: Takže ještě jednou díky za nápad, upravil jsem to skoro přesně tak. I s tím srovnáním s Černobylem. A vyřazení pojistek tam sedí lépe než pouhé přetížení. (A taky jsem si konečně dovolil někam napsat pravdu o Černobylu - podívejte se, je to zajímavé a řekl bych, že je to realitě mnohem blíž než oficiální politická memoranda i než ruský film o té havárii. (Mimochodem, ty odborné i hantýrkové termíny znám, mám na ně papíry). (21.04.2019 15:52)


6. Jméno: knihomol

 

 

20.04.2019 v 19:09 id: 1305010

Sakra rychlej konec Skrčka při Vaší nekonečné fantazii.


SW: Chci se poslední dobou vyhnout "nápravě světa", mnoha čtenářům to vadí. (20.04.2019 19:38)


knihomol: Typicky čecháčkovský, jak už jsem jednou napsal. Houby umět, ale do všeho kecat. (21.04.2019 19:26)


7. Jméno: kulich1949

 

 

19.04.2019 v 13:21 id: 1304606

O Skrčkově krhútu ve sklepě snad ti šašci nevědí, ten kamionem zablokovat nemohli..... Pane já, kdo ctí život jako takový, ten toho souseda z hořícího domu vykope. Zdar a ať Vám barák nad hlavou nikdy nechytne.


SW: To se rozumí, že Skrčkovy tunely nevyřadili. Vždyť jsou mimo síť. Ale to hrdina ví lépe než kdo jiný. Horší je otázka: pomáhat někomu, kdo si to mermo mocí nepřeje? A myslím opravdu a nezištně pomáhat, ne to, co předvádějí naši světoví četníci! Pomoc a "pomoc", to může být setsafra rozdíl! Nejhorší bude, že taková "loupežná pomoc" už tu skutečnou pomoc dávno předem zdiskreditovala, ale to asi bude těžké, že? (19.04.2019 15:47)


8. Jméno:

 

 

19.04.2019 v 12:26 id: 1304593

Hm, puč a "šašci" ...

Od začátku zákroku emzáků na Zemi mám v tomto příběhu dojem, pane Semeráde, že jste se trochu ukvapil. Emzáci (nic tím nemyslím, prostě je to nejkratší souhrnné slovo pro mimozemšťany, které mě napadlo) mají sice rozumné a závažné důvody na Zemi zakročit. A mají i rozumné a závažné důvody zakročit podle svého a neptat se pozemšťanů, co si o tom myslí, nebo jestli s tím souhlasí. Když sousedovi hoří dům a on je tak hloupý, že to nepozná, můžu ho vykopnout před barák a zabránit mu v návratu do ohně. Neměl bych pak ale čekat, že mi za to ten soused bude vděčný, nebo určitě ne dřív, než pochopí, že mu doma opravdu hořelo.

A v téhle situaci jsou teď i vaše postavy pane Semeráde - emzáci sice pomohli, ale všechno, co z toho pozemšťani doopravdy vědí je toto: velká část lidí ze Země zmizela, nevíme proč ani kam. Vlády se silou zmocnili zástupci mimozemšťanů a dělají si co chtějí.

V takové situaci bude většina lidí pokládat emzáky za normální okupanty, jejich propagandě nebude věřit a útok na ně bude vypadat jako hrdinství, ušlechtilý čin a víceméně jediná správná volba pro skutečně odvážné a čestné lidi. Že činnost emzáků a jejich okupační vlády lidem prospívá, by se dalo jasně poznat až s velkým odstupem času. A jestli už je zjevné to omezení porodnosti, mají ho lidi v kontextu situace důvod vnímat daleko spíš jako hrubě násilný ohrožující čin emzáků, než jako dobrou věc.

V kontextu vašeho příběhu zkrátka zatím emzáci pro pozemšťany vystupují jako okupanti a bylo by asi dobré na to nezapomínat při úvahách o důvodu a oprávněnosti vzpoury.

 

Dobro a pomoc poskytované někomu stylem "o nás bez nás" jsou i tak vždy dost diskutabilní záležitost - opravdu mám právo, vykopat násilím z jeho hořícího domu toho souseda, když ten si přeje raději doma umřít, než se bez domova někde snažit o nejisté přežití?

Nakonec pro jistotu - nehodnotím etiku vašich postav, komentuju jen logiku příběhu - a díky vám za něj .


SW: Výborně jste pochopil situaci! Zkuste vydržet, než to dopíšu. (19.04.2019 15:42)


9. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

13.04.2019 v 13:01 id: 1302527

S těmi Cikány myšlenka skvělá... Ale co ti dobrotrusové, kteří spustí nářek nad nevinnými Cikáňaty, které musí jíst jen tu hnusnou kaši?

A pokud se týká Policie: co takhle nevázat na bezpečnost v policejním okrsku jen prémie, ale i samotné služné?


SW: Ad a) dobrotrusové obohatili Suhii.

Ad b) Plat policistů sestává ze "základního platu" (stejného pro všechny lidi včetně nezaměstnaných) a prémií (za výkony). Základní plat je nedotknutelný (pokud se z něj neplatí škody). (13.04.2019 22:16)


VlastimilČech: To je ono... platit škody! Taková zločinnost v okrsku, trestná činnost, přestupky a vůbec rejdy drbanů, to všechno svědčí o tom, že pan policista NEPLNIL své povinnosti a vzniká občanstvu škoda! A právě tuto škodu musí lenivý, nebo neschopný policista zaplatit. Z čeho? Ze základního služného! Tak jako nějaký zaměstnanec. (14.04.2019 18:20)


SW: Myslím, že Policisty víc svazuje politická korektnost. Drobné krádeže... co s nimi? Má smysl chytat malé zlodějíčky? Ti si z toho dělají psinu. K soudu to nepůjde kvůli malé škodě a když, pak je často soud politicky korektně propustí a ještě se jim omluví a policista dostane sodu, že se snažil nevhod. Pro policistu je výhodnější patřičně zbuzerovat poškozeného než jít proti zdi politické korektnosti. A pro soudce vlastně platí totéž. Než aby se hádali s ombudsbabou (to je, prosím, titul genderově korektní!), napaří raději pokutu okradeným.

Něco jiného je, když ombudsčarodějnice skončí na Suhii a matematický trestní řád počítá se zdvojnásobením trestu při každé další recidivě. Při čtvrtém opakování půjde i "drobný kapsář" do Pekla a bude o jednoho v rajonu méně, i když se vrátí. Naopak, až se vrátí a začne svým kámošům vyprávět, jaké to na té "rekreaci" bylo, začnou i oni přemýšlet. Pak teprve má smysl chytat za ruku i "malé ryby". Neříkám, že by to nešlo i v reálu, ale nějakou změnu by to asi potřebovalo. ... (15.04.2019 13:12)


10. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

12.04.2019 v 08:01 id: 1302129

V takovém pokroku používat TRAKTOR? Traktory zem uhutňují, čím silnější a těžší , tím víc. To zemědělské nářadí přece může tahat něco jiného. Třeba to rohunglu, nebo tak něco. Nebo třeba něco inspirovaného starými oračkami, nebo takový pojízdný most, obkročený nad polem. A pod ním by se pohybovaly ty stroje. Ovšem ze všeho nejvíc by se mi líbilo, kdyby se dalo zemědělství ovládat přírodně, SKORO bez strojů.Obilí je tráva, ta roste i bez lidí. Snad by se dalo nějakým trikem způsobit, aby rostla ve formacích, které vyhovují hromadné produkci. snad by se ani orat nemuselo. A vůbec, co třeba nové, rostliny a plodiny? Třeba ufonské stromy, které mají nějaké ořechy, plody

(třeba Vaše salámovniky a masohrušky jsou naprosto uchvatný ideál!). Anebo ufonská zvířata, ke práci, zábavě, na mazlení, k užitku. Takový veliký vesmír přece musí mít po kapsách kde co... a ufoni taky něco vyšlechtili a vypěstovali...

Tady jsou ohromné možnosti! Kosmický obchod se zvířaty! Ideálními zvířaty ovšem. Hezké opičky, které zastanou protivné domácí práce, úklid a tak. Zvíře, veliké jako malý osel, nebo velký pes, které nahradí psa, ale nejen, že může tahat vozík, ale dá se na něm i jezdit... úžasní okrasní ptáci... škůdcežraví brouci.... vosy živící se komáry....


SW: Obávám se, že to bude jinak. Civilizace, která se naučila získávat potraviny čistě umělou cestou, nepotřebovala po milion let vyvíjet zemědělské stroje (k čemu?) ani různé jiné zemědělské vymoženosti. Nač plýtvat důvtipem, když je dávno dostupné všechno? A nebude těžké objevit něco opravdu nového? Nač vyvíjet nové plodiny, aby se pak zjistilo, že tady už před půl milionem let byly, ale neosvědčily se?

Škůdcežraví brouci... ve světě, kde nežijí škůdci? Vosy živící se komáry? Ve světě, který nezná ani vosy, ani komáry? Domácí zvířata, když už před milionem let se lidé dohodli, že týrání zvířat nuceným soužitím s lidmi je nemorální a že zvířatům je lépe v přírodě? Kde je prakticky celý svět rezervací?

A co pásové traktory, které nezatěžují půdu ani tolik co koně? Zejména když už nebude nikomu vadit jejich pomalost, zejména na rekultivovaných silnicích... A nemusí to být těžké "stalince", co takhle malé, "kapesní" robotické traktůrky? (12.04.2019 16:31)Komentáře

Začátek


Přílepky dnes: Závodí