Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Prkotiny

Domů
Statistiky

"Prkotiny" (komentáře)

Toto jsou prkotiny bez velkého významu, které by jinde jen překážely. Téma=§Prkotiny

Knihy, úvahy

  
   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: stovosumavosumdesát = (nejsi robot?)    (111 příspěvků).  

! Včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky včera: §Duta

2. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: §Admin

 Přidat přílepek!?

11.11.2018 v 23:33 id: 1295602

Trochu jsem předělával konverzní program a logiku úprav. Nebavilo mě neustále opravovat databázi, musel jsem to trochu zautomatizovat. Už nějakou dobu tady nepíšu jen já, ale jsou tu i další autoři - externisté. Těm teď umožňuji měnit popisky u autorů i u skupin, při opravách ve skupinách se knihy samy třídí podle pořadí ve skupině (a ne aby poslední opravená kniha byla vložena na poslední místo, poslední opravená "Zoidée" je teď už zase první) a hlavně, zavedl jsem možnost vkládat další autory a skupiny na dálku bez přímých zásahů do databáze. Takže mě na tyhle úpravy nebudou autoři-externisté potřebovat. Mohou se tedy stát "patrony" dalších, kteří si možná sami netroufají. A kdo má zájem, může to zkusit také. Stačí napsat mi mail, vložím jeho nick do seznamu "privilegovaných", aby získal práva používat konverzní program a může začít. (Uvažoval jsem pár vteřin o tom, že to dám prostě všem, ale doskočilo mi, že by to byla pastva pro trolly). Tak a jedeme dál...


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

08.11.2015 v 13:20 id: 607647

Paní Drábová je prvotřídní člověk. Myslí jí to. Za ženskou je jí škoda.


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

07.11.2015 v 10:49 id: 606318

Byl jsem se po dlouhé době podívat na zajímavou oslavu. Naše fakulta slavila 60 let od založení (1955). Jaderka není žádná věkovitá fakulta, sám se pamatuji na dobu, kdy jsme jako študáci slavili deset let (1965). Tenkrát jsme vytvořili z osvětlených a zatemněných oken naší koleje na Strahově veliký svítící nápis, údajně dobře čitelný až z letadel, kolemjedoucí autobusy neplánovaně zastavovaly, aby se řidiči i cestující mohli dosyta vychechtat - aby ne, na takový krásný nápis - "PRDEL".

Dalším provokačním aktem bylo vytvoření fakultní vlajky. Co mohla mít na práporu jaderná fakulta? Samo sebou že atomové jádro, ne? Jenže úlohu jádra zastával veliký kulaťoučký sud, kolem něhož po oběžných drahách obíhaly plné půllitry. (Ta vlajka údajně vydržela na koleji asi deset let, pak se prý ztratila. Nevadí, za tu dobu nadělala dost pozdvižení, zejména na majálesech.)

Letošní oficiální oslavy byly ovšem slavnostní. Proslovy ve starodávné kapli Betlémské, spojené s předáváním medailí za zásluhy a tak. Všichni představitelé v talárech s řetězy, ostatní povinný společenský oblek. Při přihlašování jsem tam přihlásil i svoji choť Pavlu, aby si také užila slávy. Jenže Pavla si tam přinesla i svůj sešit, kam sbírá podpisy zajímavých lidí - a to měla žně! Po rozchodu se ještě v předsálí debatovalo a Pavle se podepsal jak rektor ČVUT v červeném taláru, tak děkan v černém, ulovila i pár mých bývalých (většinou už mladších) spolužáků (za všechny zmíním poměrně známou Danu Drábovou, která si postěžovala, že jiný můj spolužák odešel do důchodu - ani se mu nedivím, je v mém věku). Ta ženská vždycky velice dobře ví, co říká!

Pak jsme měli "den otevřených dveří" na katedrách. S Pavlou jsme mířili na KJR neboli "katedru jaderných reaktorů", která už dávno není v centru Prahy, ale až za Vltavou, stanici autobusem za nádražím Holešovice. A když den otevřených dveří, pozvali nás i k "Vrabčákovi", takže moje choť prvně v životě pohlédla pěkně zblízka do aktivní zóny jaderného reaktoru VR-1 (bála se, že jí tam spadnou brejle a co pak s nimi?). Samozřejmě jsme museli mít nezbytné žluté pláště, přezůvky a na kapse přiklipsované dozimetry - už to nejsou ty staré tužky ani filmy, ale moderní digitální. Reaktor byl vypnutý, takže žádná aktivita, ale i kdyby byl zapnutý, velín je přímo v téže místnosti, jen se nad běžící reaktor nikdo nenaklání (jako já - už přece jen blbě vidím). I ten Vrabčák letos slavil 25 let, dostal nedávno nové ovládání, velkoplošné obrazovky, řízení pomocí počítače... Vzpomínal jsem, jak jsem kdysi dávno řídil reaktor v Řeži ručně, s vypnutou automatikou, a jak ze mě po čtvrthodině lilo! Na to přítomný šéf Vrabčáka reagoval slovy, že on v Řeži v rámci praktik řídil ten reaktor taky tak ručně - a taky z něho lilo. Inu - potěšil mě.

Na závěr jsme si užili ještě dokončení slávy v hlavní budově v Břehové ulici. Ta se moc nezměnila, jen v učebnách přibyly počítačové projektory, ty tam za nás nebyly. Stará největší přednášková místnost "103" měla sice jiné uspořádání než tenkrát za nás, ale to už bylo i na minulém setkání našeho ročníku (kdy jsem tam dokonce "přednášel" o "allohmotě" - viz http://sw.gurroa.cz/predn/allohmota.php - aneb sranda muší bejt, i kdyby fotra věšeli). Letos tam byly jiné, vážnější proslovy. Na chodbách studenti předváděli různé zajímavosti, například model prastarého Van-de-Graaffova generátoru (opravdu fungoval a dával jiskry cca 10cm dlouhé), ale také tam měli nádherné hologramy a na rozdíl od jiných výstav (kde bývají exponáty za sklem) jsme si na ně mohli i sáhnout. Zajímavý pohled, na jednom byly dva staré fotoaparáty "Flexaret", opravdu jako kdyby na té desce ležely, jenže strčíte prst do objektivu a on vám projede skrz... Zajímavostí byl také "hologram v hologramu", měli tam hologram počítačové základní desky, jenže na některých integrovaných obvodech byl další hologram a zobrazovaly se tedy plasticky oba.

No - krásně jsme si zavzpomínali (a potají zabrečeli, to už se nevrátí...). Užili jsme si to. Za deset let prý bude další velká oslava. Už asi bez nás...


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

31.10.2015 v 12:32 id: 594041

Vyslechl jsem si v televizi křižácké tažení "vědci proti uzeninám". Válel jsem se přitom smíchy, když američtí vědci rozebírali škodlivé účinky dehtů z kouře na organismus konzumentů. A vytáhli opravdu příšerné statistiky, kolika lidem to zkracuje život! Jenže to svědčí o tom, že tito vědci jsou buď úplně mimo mísu, nebo prostě lžou!

Proč? Protože moderní průmyslové udírny kouř ve většině případů ani neviděly. Uzení kouřem je pomalé, takže není konkurenceschopné. Udí se tak, že se uzené nebo uzenina napajcuje chemií a pak se to horkou parou narve dovnitř do struktury. Je to rychlé a hlavně, je to konkurenceschopné, akorát jsou tam úplně jiné škodliviny než ty, proti kterým američtí "vědci" tak brojí. A že by to nevěděli? Pak nemají nárok říkat si "vědci"! Spíš lžou, až se jim od huby poroší!

Že by v USA (odkud k nám chemická metoda přišla) udili poctivým kouřem? Dovolte mi dál válet se po zemi smíchy! Ovšem ty uváděné statistiky jsou nejspíš opravdu alarmující. Jenže ne proti uzení kouřem, jen proti chemickému quasi-uzení.

Takže kdo máte na zahradě domácí udírnu a sháníte švestkové dřevo, klidně v tom pokračujte. Pokud do uzeného a uzenin neperete nic víc než čistou kuchyňskou sůl a i ostatní materiály máte přírodní, tyhle statistiky vás nemusí zajímat. Ty dnes alarmují jen proti chemickému uzení - což ovšem američtí vědci "nemohou přiznat", že? Ale dobře se tím straší! (Kdoví, jestli ty "vědce" neplatí KFC v dojemné shodě s McDonaldem!) Vědci jsou dnes - a to především - prodejní.

A naše presstituty bychom mohli nahradit klecemi s papoušky. Vyšlo by to levněji.Komentáře

Začátek


Přílepky včera: §Duta