Bez COOKIEs je omezený přístup!

Komentáře Slovník

Prkotiny

Domů
Statistiky

"Prkotiny" (komentáře)

Toto jsou prkotiny bez velkého významu, které by jinde jen překážely. Téma=Prkotiny

Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

08.11.2015 v 13:20 id: 607647

Paní Drábová je prvotřídní člověk. Myslí jí to. Za ženskou je jí škoda.


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

(4141)

07.11.2015 v 10:49 id: 606318

Byl jsem se po dlouhé době podívat na zajímavou oslavu. Naše fakulta slavila 60 let od založení (1955). Jaderka není žádná věkovitá fakulta, sám se pamatuji na dobu, kdy jsme jako študáci slavili deset let (1965). Tenkrát jsme vytvořili z osvětlených a zatemněných oken naší koleje na Strahově veliký svítící nápis, údajně dobře čitelný až z letadel, kolemjedoucí autobusy neplánovaně zastavovaly, aby se řidiči i cestující mohli dosyta vychechtat - aby ne, na takový krásný nápis - "PRDEL".

Dalším provokačním aktem bylo vytvoření fakultní vlajky. Co mohla mít na práporu jaderná fakulta? Samo sebou že atomové jádro, ne? Jenže úlohu jádra zastával veliký kulaťoučký sud, kolem něhož po oběžných drahách obíhaly plné půllitry. (Ta vlajka údajně vydržela na koleji asi deset let, pak se prý ztratila. Nevadí, za tu dobu nadělala dost pozdvižení, zejména na majálesech.)

Letošní oficiální oslavy byly ovšem slavnostní. Proslovy ve starodávné kapli Betlémské, spojené s předáváním medailí za zásluhy a tak. Všichni představitelé v talárech s řetězy, ostatní povinný společenský oblek. Při přihlašování jsem tam přihlásil i svoji choť Pavlu, aby si také užila slávy. Jenže Pavla si tam přinesla i svůj sešit, kam sbírá podpisy zajímavých lidí - a to měla žně! Po rozchodu se ještě v předsálí debatovalo a Pavle se podepsal jak rektor ČVUT v červeném taláru, tak děkan v černém, ulovila i pár mých bývalých (většinou už mladších) spolužáků (za všechny zmíním poměrně známou Danu Drábovou, která si postěžovala, že jiný můj spolužák odešel do důchodu - ani se mu nedivím, je v mém věku). Ta ženská vždycky velice dobře ví, co říká!

Pak jsme měli "den otevřených dveří" na katedrách. S Pavlou jsme mířili na KJR neboli "katedru jaderných reaktorů", která už dávno není v centru Prahy, ale až za Vltavou, stanici autobusem za nádražím Holešovice. A když den otevřených dveří, pozvali nás i k "Vrabčákovi", takže moje choť prvně v životě pohlédla pěkně zblízka do aktivní zóny jaderného reaktoru VR-1 (bála se, že jí tam spadnou brejle a co pak s nimi?). Samozřejmě jsme museli mít nezbytné žluté pláště, přezůvky a na kapse přiklipsované dozimetry - už to nejsou ty staré tužky ani filmy, ale moderní digitální. Reaktor byl vypnutý, takže žádná aktivita, ale i kdyby byl zapnutý, velín je přímo v téže místnosti, jen se nad běžící reaktor nikdo nenaklání (jako já - už přece jen blbě vidím). I ten Vrabčák letos slavil 25 let, dostal nedávno nové ovládání, velkoplošné obrazovky, řízení pomocí počítače... Vzpomínal jsem, jak jsem kdysi dávno řídil reaktor v Řeži ručně, s vypnutou automatikou, a jak ze mě po čtvrthodině lilo! Na to přítomný šéf Vrabčáka reagoval slovy, že on v Řeži v rámci praktik řídil ten reaktor taky tak ručně - a taky z něho lilo. Inu - potěšil mě.

Na závěr jsme si užili ještě dokončení slávy v hlavní budově v Břehové ulici. Ta se moc nezměnila, jen v učebnách přibyly počítačové projektory, ty tam za nás nebyly. Stará největší přednášková místnost "103" měla sice jiné uspořádání než tenkrát za nás, ale to už bylo i na minulém setkání našeho ročníku (kdy jsem tam dokonce "přednášel" o "allohmotě" - viz http://sw.gurroa.cz/predn/allohmota.php - aneb sranda muší bejt, i kdyby fotra věšeli). Letos tam byly jiné, vážnější proslovy. Na chodbách studenti předváděli různé zajímavosti, například model prastarého Van-de-Graaffova generátoru (opravdu fungoval a dával jiskry cca 10cm dlouhé), ale také tam měli nádherné hologramy a na rozdíl od jiných výstav (kde bývají exponáty za sklem) jsme si na ně mohli i sáhnout. Zajímavý pohled, na jednom byly dva staré fotoaparáty "Flexaret", opravdu jako kdyby na té desce ležely, jenže strčíte prst do objektivu a on vám projede skrz... Zajímavostí byl také "hologram v hologramu", měli tam hologram počítačové základní desky, jenže na některých integrovaných obvodech byl další hologram a zobrazovaly se tedy plasticky oba.

No - krásně jsme si zavzpomínali (a potají zabrečeli, to už se nevrátí...). Užili jsme si to. Za deset let prý bude další velká oslava. Už asi bez nás...


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

31.10.2015 v 12:32 id: 594041

Vyslechl jsem si v televizi křižácké tažení "vědci proti uzeninám". Válel jsem se přitom smíchy, když američtí vědci rozebírali škodlivé účinky dehtů z kouře na organismus konzumentů. A vytáhli opravdu příšerné statistiky, kolika lidem to zkracuje život! Jenže to svědčí o tom, že tito vědci jsou buď úplně mimo mísu, nebo prostě lžou!

Proč? Protože moderní průmyslové udírny kouř ve většině případů ani neviděly. Uzení kouřem je pomalé, takže není konkurenceschopné. Udí se tak, že se uzené nebo uzenina napajcuje chemií a pak se to horkou parou narve dovnitř do struktury. Je to rychlé a hlavně, je to konkurenceschopné, akorát jsou tam úplně jiné škodliviny než ty, proti kterým američtí "vědci" tak brojí. A že by to nevěděli? Pak nemají nárok říkat si "vědci"! Spíš lžou, až se jim od huby poroší!

Že by v USA (odkud k nám chemická metoda přišla) udili poctivým kouřem? Dovolte mi dál válet se po zemi smíchy! Ovšem ty uváděné statistiky jsou nejspíš opravdu alarmující. Jenže ne proti uzení kouřem, jen proti chemickému quasi-uzení.

Takže kdo máte na zahradě domácí udírnu a sháníte švestkové dřevo, klidně v tom pokračujte. Pokud do uzeného a uzenin neperete nic víc než čistou kuchyňskou sůl a i ostatní materiály máte přírodní, tyhle statistiky vás nemusí zajímat. Ty dnes alarmují jen proti chemickému uzení - což ovšem američtí vědci "nemohou přiznat", že? Ale dobře se tím straší! (Kdoví, jestli ty "vědce" neplatí KFC v dojemné shodě s McDonaldem!) Vědci jsou dnes - a to především - prodejní.

A naše presstituty bychom mohli nahradit klecemi s papoušky. Vyšlo by to levněji.


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

12.06.2015 v 17:27 id: 308780

Přišel mi e-mail (přiznávám se - přehlédl jsem ho) s požadavkem na nové jméno. Jenže já bych "Alexandra" převáděl na domácké jméno "Saša" a ne na "Lexa". Prosím tedy žadatele, pošlete mi mailem (nebo je dejte sem) podrobnosti (zejména tvary domáckých jmen), jak si to představuje. A možná i mužské jméno "Alexandr" (ačkoliv bych jméno "Saša" použil spíš pro nějakého padoucha - mám takové asociace...).


6. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

01.06.2015 v 17:19 id: 271377

Úplně zdravý sice ještě nejsem, ale už jsem úspěšně dobral antibiotika, takže jsem bez nich. Ven ještě nechodím (smutné kňučení našeho Arga), ale psát už se dá . A hlavně - syn mi odviroval mail, takže mohu konvertovat nejen své, ale i cizí romány (Kejvalka, Test). Hurá!


7. Jméno: Aleale

 

 

29.05.2015 v 18:10 id: 261817

Přeji rychlé uzdravení!!

Aneb, co je to za nemoc, která položí zdravého člověka.

Vy snad nemáte agisar??

My co pracujeme v Praze 6 Bubeneč víme o nemocech své..........

Držte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


8. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

29.05.2015 v 11:00 id: 260926

Tak si pro mě trošku hrábla smrtka... v mladším věku bych se tomu nejspíš vysmál, teď už mi to k smíchu není. Horečka nad 39,8 není legrace ani pro junáky, natož pro nás, kmety nad hrobem. K tomu plíce rvoucí kašel, zvracení, no samé chuťovky. Naštěstí to snad už ustupuje, ale psina to věru nebyla.

Navíc jsem zjistil, že na mém hlavním počítači se za mé nepřítomnosti pokoušela několikrát (asi 100x) provést automatická aktualizace Firefoxu - pokaždé to skončilo neúspěšně, takže se to automaticky opakovalo... no a při té příležitosti se mi do počítače natáhl nějaký virus, který tam řádil jako Černá ruka. Děkuji, nechci - jenže odvirování mě stejně nemine. Zaplaťpámbu za zálohy na vypnutých discích! Takže jsem hlavní comp vypnul vytažením ze zásuvky - a už jsem ho nerozběhl... zatrápený virus!

Tímto lamentem jen vysvětluji, proč se tu toho moc neobjeví, i když už jsem se o5 začal zajímat o tento web... už tu přibyl další kus "Testu přežití", ale ode mne toho pořád moc neočekávejte.

(Mimochodem - pořád ležím a rozevřený notebook mi stojí na boku...)


9. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

21.05.2015 v 22:11 id: 245152

Jsem marod, všechno si tu dělám sám, nikdo tu za mě nic neudělá, takže tu nic nepřibude. Díky za pochopení.


10. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

20.05.2015 v 11:02 id: 243135

Na hlavní stránce, skoro až na konci, přibyla "denní statistika". Nejde o dnes přečtené knihy, ale o návštěvy posledních kapitol knih (zajímavé je to zejména u knih "na pokračování"). Je tam vidět okamžitý stav, jak se mění od půlnoci do půlnoci. Navíc je tam ke srovnání i poslední stav ze včerejška. Nezapočítávají se tam ale anonymové (ti vůbec statistikám nepřejí).Komentáře

Začátek