Bez COOKIEs je omezený přístup!

Václav Semerád - Galaktické Společenství Myslících Bytostí - Světy za závěsem - Paralelní vesmíry - Artefakty v Čechách - Géniové mezi námi - Citadely - Samostatné - Drobnosti - Torza - Přednášky - Úvahy a plky moje - Návrhy - Víceméně soukromé věci - Ilka Pacovská - Sedmý smysl - Jerry Worker - Katastrofy - Imperium - Svět vedle - Scifi - Milan Matouš - Jan Matzal Troska - Vynálezy - Vesmírné putování - Mojmír Kříž - Arminská sága - Rytíři Blesku - Safari - Arminská válka - Enkra Weston - Zeta - Budovatel státu - Dana a Rudolf Mentzlovi - Astrocesty - Al.Hexth - Kronix - Karel a Josef Čapek - Karel Čapek - Vlastimil Čech - Vladimír Vachek - Herbert George Wells - Arkadij a Boris Strugačtí - Martin Semerád - Radka Zadinová - Jindřich Zdráhal - Jakub Volšanský - Juraj Pribyl - Bram Stoker - Jane Austenová - Karel Hloucha - Jiří Kohoutek - Lenka Martinková - Jana Dohnalová - Rostislav Cabák - Miloš Konáš - Alexander Beljajev - John Wyndham - Barbora Brunnerová - Neznámý - Hana Nováková - Jan Bauer - Miloš Zbránek - Šimek a Grossmann - František Běhounek - Dokumenty - Válečné - Scifi - Doris Egan - Ivory - Peter M. Jolin - Jill Murphyová - Anna McCaffrey - Drakeni - Isaac Asimov - Stanislav Moc - Čestmír Vejdělek - Jiří Brabenec - Tomáš Dušek - Čaroděj - Brian W. Aldiss - Ivan Jefremov - SF - Kolektiv - Kolektivní úvahy - Drby - Antologie - Všehochuť - Další část: - Obrázkové série - Žebříčky - Fórum - Základní třídění - Setřídit abecedně - Setřídit chronologicky
Komentáře Slovník

Seznam knih

z nabídky Autobus Skryj 54 hodnocení:

Pozor na nastavení filtrů (např. proti drsnějším knihám)! Základní nastavení je pro děti (= všechno potlačit), takže se ani všechno nezobrazí! U některých knih se dají nastavit nejen jména hrdinů, ale existují i různé verze (dětské i drsnější) - tohle všechno je ale v základním nastavení skryté a platí vždy "učesanější" varianta.

Zoidée dívka z planety BardžáTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1999 Kazi a Semi (1965-1990)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-4709-0 120Kč

Začátek ságy, kde se zástupce Země kosmonaut Vojta setká s Galaktickým společenstvím rozumných bytostí - GSMB - rozsáhlou říší, po tisíciletí budovanou Bardžany. Tito vesmírní obyvatelé se tak podobají lidem Země, že se tam pozemský kosmonaut Vojta, který se na planetu Bardžá po zkáze první pozemské hvězdné expedice dostane, cítí skoro jako doma. Byl by tam jistě spokojený... kdyby ho netrápil stesk po domově. Věnuje proto hodně úsilí přípravě expedice Bardžanů na Zem.

Téma : Zoidée   Hlasovalo 17, celkem 83 hvězd, průměr=4.88.

© 1965-1990 Václav Semerád, Praha

Next:Gurroa a válka Agríšů Ukaž (2 hodnocení)


Gurroa a válka Agríšů Příběh telepatické bytostiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1966-2001)

Osmiletý chlapec, vítěz Agríšské války, vzbuzuje obavy - kdo za ním stojí? Není přece možné, aby ten kluk dokázal sám porazit největší hrozbu vesmíru - Agríše! Jeho matka, Ylla Ligaidová (viz obr.), vypadá jako křehká dívenka, ale pozor, je to zkušená kosmonautka, která už přežila několik kosmických havarií a jen tak něco ji nerozhází.

Téma : Gurroa-a-válka-Agríšů   Hlasovalo 11, celkem 52 hvězd, průměr=4.73.

© 1966-2001 Václav Semerád, Praha

Next:Kerré Ukaž (2 hodnocení)


Kerré bohyně z hvězdTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1991 Teodor Rotrekl (1972-1991)
Vydal Nová Inspirace 1992 ISBN=80-901286-1-0 30Kč

Jak může dopadnout setkání kosmonautů Země, zbavených při havárii své technické převahy, s primitivními obyvateli planety Saimeo? Kosmonautům má být výstrahou osud jejich předchůdců - jiných bytostí, které u planety podobně havarovaly před tisíciletími, ale z nich a z jejich potomků se stali barbaři... Vyšla r.1992 v Nové Inspiraci. Je dávno rozprodána, dnes už ji seženete jen v elektronické podobě na nabídce nakladatelství , při troše štěstí na ni můžete narazit i v antikvariátech.

Téma : Kerré   Hlasovalo 11, celkem 53 hvězd, průměr=4.82.

© 1972-1991 Václav Semerád, Praha

Next:Čikea a Čivi Ukaž (3 hodnocení)


Čikea a Čivi děti planety ŤanůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1992)

Čikea a Čivi je příběh bezbranných ptačích lidí Ťanů, jimž hrozí vyvraždění ze strany technicky mnohem vyspělejší civilizace Kígórů. Nebýt podpory jejich pozemského přítele, kosmonauta Renona, Ťanové by svou planetu agresívním bytostem brzy uvolnili, či přesněji, byli by vyvražděni...

Téma : Čikea-a-Čivi   Hlasovalo 7, celkem 34 hvězd, průměr=4.86.

© 1992 Václav Semerád, Praha

Next:Sorky


Sorky zbraně prokleté planety GíjóTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1992)

Příběh dvou pozemských dětí na prokleté planetě. Už jste slyšeli o prokleté planetě Gíjó? Jediné, odkud kdysi před tisíciletími její objevitelé Bardžané neslavně utekli..? Tak to je ona!

Téma : Sorky   Hlasovalo 10, celkem 49 hvězd, průměr=4.90.

© 1992 Václav Semerád, (1966 Přelouč-1992 Praha)

Next:Agaboril Ukaž (1 hodnocení)


Agaboril planeta MágůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1993)

Agaboril, planeta Mágů, popisuje tragédii světa, v němž se k moci dostali zločinci nejhoršího zrna. Podařilo se jim uchvátit moc a všechny ostatní lidi uvrhnout do bezradného barbarství středověku. Zločinecká komunita ovládla celý svět silami, proti kterým průzkumná loď Galaktického společenství nic nezmůže a nezbývá jí než útěk.

Téma : Agaboril   Hlasovalo 8, celkem 35 hvězd, průměr=4.38.

© 1993 Václav Semerád, Praha

Next:Fulgiu Ukaž (1 hodnocení)


Fulgiu (svět šedé magie)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1994)

Fulgiu, svět šedé magie je příběh dvou pozemšťanek na planetě, osídlené lidmi s magickými vlastnostmi. Jak známo, člověk má někdy potíže odlišit pokročilejší vědu od černé magie...

Téma : Fulgiu   Hlasovalo 11, celkem 55 hvězd, průměr=5.00.

© 1994 Václav Semerád, Praha

Next:Giweruz Ukaž (1 hodnocení)


Giweruz a zvony pekelnéTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1997)

Giweruz (Zvony pekelné) je horečnatý příběh záchrany světa, ohroženého chystaným výbuchem svého slunce (podívejte se na obrázek našeho Slunce, ať pochopíte, o čem to je!). Na této nebezpečné situaci je nejhorší, že se někteří podezřívaví lidé odmítají podřídit cizinci, který se snaží vyvést obyvatele méně vyspělého světa z nebezpečí. Konec planety Giweruz se blíží a pokus o útěk z ohnivého pekla není vůbec jistý.

Téma : Giweruz   Hlasovalo 15, celkem 75 hvězd, průměr=5.00.

© 1997 Václav Semerád, Praha

Next:Margabadar

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž (3 hodnocení)


Margabadar svět černého rytířeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1997)

Margabadar je inverzní svět, kam se dostanou čtyři mladí, naivní pozemšťané a kde vládne Aorrug - bytost velmi podobná Gurroovi, stejně mocná i technicky vybavená, ale na rozdíl od něho - zlá.

Téma : Margabadar   Hlasovalo 8, celkem 20 hvězd, průměr=2.50.

© 1997 Václav Semerád, Praha


Ligaid Hlavní konstruktérTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1999-torzo)

Fo-ru Ligaid je hlavní konstruktér planety Aigura a věrný služebník svého císaře Šimara. Až se jednou jeho dcera vrátí z vesmírného výletu s podivnou bytostí - s člověkem ze Země...

Téma : Ligaid   Hlasovalo 7, celkem 35 hvězd, průměr=5.00.

© 1999-torzo Václav Semerád, Praha

Ukaž (3 hodnocení)


Kniha (nebo kočka?)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2003)

Kniha, kterou přinese tříletá dcerka domů s vysvětlením, že jí spadla na hlavu, když do popelnice disciplinovaně házela obal od bonbonů, není obyčejná kniha, ačkoliv se tak tváří. Název je prostý, opravdu se jedná o knize. Že je neobyčejná? To brzy pochopíte.

Téma : Kniha   Hlasovalo 11, celkem 55 hvězd, průměr=5.00.

© 2003 Václav Semerád, Praha


RusalkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Když někoho utancují rusalky... třeba je pochopí. A možná i rusalky jeho. A třeba to má úplně jiný význam, než tomu lidská tradice připisuje. Stejně jako setkání s Rákšasy, démony starých Indů, kteří mají pro lidi víc pochopení, než byste čekali...

Téma : Rusalky   Hlasovalo 6, celkem 29 hvězd, průměr=4.83.

© 2011 Václav Semerád, Nová Ves


Skřítci z mimosvětaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Skřítci nemají lidi v lásce - ale dětem občas pomohou. Pokud se jim poštěstí dostat se do jejich vesmíru...

Téma : Skřítci   Hlasovalo 8, celkem 38 hvězd, průměr=4.75.

© 2011 Václav Semerád, Nová Ves


Jukagyri (hrad poslední naděje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Hrad Jukagyri je velký, pevný - ale hlavně, nezná slovo noc. Nachází se totiž ve vesmíru, kde je neustále den, ve světě Dzígvlegt. My, co žijeme na okraji Galaxie, máme na obloze hvězdy. Poblíž středu Galaxie je hvězd tolik, že světy, které se tam nacházejí, mají trvale den.

Téma : Jukagyri   Hlasovalo 8, celkem 40 hvězd, průměr=5.00.

© 2011 Václav Semerád, Nová Ves

Next:Orizemě


Orizemě (svět poslední naděje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2012)

Orizemě je svět v našem vesmíru. Není to tak samozřejmé, neboť vesmírů je víc, i když obyvatelé zaostalých světů zpravidla znají jen ten jeden, ten svůj.

Téma : Orizemě   Hlasovalo 9, celkem 44 hvězd, průměr=4.89.

© 2012 Václav Semerád, Nová Ves


Zuznelai (světy za kráterem)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Zuznelai patří mezi světy za závěsem - jsou nám blízké a současně vzdálené, záleží na Strážcích Brány...

Téma : Zuznelai   Hlasovalo 7, celkem 33 hvězd, průměr=4.71.

© 2013 Václav Semerád, Nová Ves


PoustevníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2014)
Vydal Autobus 2018 ISBN=978-80-7612-006-8 524Kč

Motto:

Pokud nějakou pokročilou technologii odlišíte od černé magie, pak nebyla dost pokročilá. Skutečně pokročilou vědu totiž od černé magie neodlišíte.

Téma : Poustevník   Hlasovalo 7, celkem 35 hvězd, průměr=5.00.

© 2014 Václav Semerád, Nová Ves

Knihu seženete: Nová Forma


Veverky (Sciurus sapiens)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© koláže Václav Semerád (2015)

Veverky nemusí být jen ty obyčejné, lesní. Děti, které se díky dědečkovi k těmto zvláštním veverkám dostanou, brzy zjistí, že jsou trochu vyspělejší, než čekaly. Podle dědečka jsou ty veverky vyspělejší než lidé...

Téma : Veverky-Sapiens   Hlasovalo 7, celkem 33 hvězd, průměr=4.71.

© 2015 Václav Semerád, Nová Ves


BrochikeaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)

Podivuhodná dobrodružství knihy Brochikea začínají trochu netradičně - archeologickým výzkumem Egypta... Hrdina, vystudovaný egyptolog, se však v Egyptě dlouho nezdrží. Kolegové ho totiž pošlou vyjednávat s podivnými bytostmi, které jim tam pomáhají. Už první setkání s nimi je záhadou - ty bytosti totiž procházejí hmotou... ale co víc, mohou zajistit, aby hmotou procházeli i lidé! Objevy pak jen prší, když si je mohou archeologové nejprve pod zemí - a třeba i pod pyramidami - prohlédnout...

Téma : Brochikea   Hlasovalo 13, celkem 61 hvězd, průměr=4.69.

© 2015 Václav Semerád, Nová Ves


BeridazTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Už začátek té cesty vypadal podezřele. Kdo kdy ve světě slyšel o zvířeti se šesti nohama?

Jenže pohled zblízka na to výjimečné zvíře nedovolil žádné pochybnosti. Vlk v beránčím kožichu, zato se šesti nohama, byl příliš skutečný! Co s tím? Vždyť to nabourává všechny světové biologické teorie! Může to mít spoustu možných vysvětlení. Buď jsou naše biologické teorie vadné, nebo... nebo to zvíře prostě do našeho světa nepatří...

Téma : Beridaz   Hlasovalo 10, celkem 48 hvězd, průměr=4.80.

© 2018 Václav Semerád, Praha


Čtvrtá říše (Vergeltungswaffe-5)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© Jiří Stárek, 2002 (1997)
Vydal Autobus 2002 ISBN=80-903146-0-0 198Kč

Čtvrtá říše se odehrává v paralelním světě, kam se na konci Druhé světové války na poslední chvíli uchýlily zbytky poraženého Wehrmachtu. Zděšený hrdina Ota Vávra se na paralelní Zemi setká i se samotným Hitlerem, připravujícím se na triumfální návrat... Němce zachránili lidem zcela nepodobní mimozemšťané. Jenže podle nacistické ideologie jsou pouhými zvířaty a proto mezi nimi nakonec vypukne vyhlazovací válka.

Téma : Čtvrtá-říše   Hlasovalo 20, celkem 99 hvězd, průměr=4.95.

© 1997 Václav Semerád, Praha

Next:Čtvrtá Země Ukaž (1 hodnocení)


Čtvrtá ZeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2002)

Na 4.Říši navazuje další kniha s podobným názvem - 4.Země, kde se čtenář opět setká s Otou Vávrou, ale už ne v Novém Německu. Poté, co byli lidé z paralelního světa mimozemšťany vyhozeni, obrátí se ve svých výzkumech na opačnou stranu paralelních vesmírů - a mají úspěch, objeví Třetí Zemi, pak Čtvrtou... jenže netuší, jak nebezpečné objevy to jsou. Najdou na nich jen nestvůrné zlo. A s hrůzou zjišťují, že se již zabydlilo i na Zemi... Co s tím? 4.Země pojednává osvětě zvaném Gehenna - znalci Bible jistě vědí, že se tak nazývalo pravé Peklo s ďábly našich praotců. Když se ale Peklo otevře a z paralelního vesmíru vystoupí praví ďáblové, je pozdě honit bycha. Kdo pak může Zemi zachránit? Snad jen člověk, do kterého vstoupí - ďáblice. Ani úsloví „vstoupil do něho ďábel" není zdaleka tak nemožné, jak se leckomu zdá.

Téma : Čtvrtá-Země   Hlasovalo 15, celkem 73 hvězd, průměr=4.87.

© 2002 Václav Semerád, Praha

Next:Andílek


Andílek (Andělská trilogie 1)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2016 Barbora Brunnerová (2003)
Vydal Nová forma Týn nad Vltavou 2016 ISBN=978-80-7453-667-0 172Kč

Andílek je první kniha z dětské sci-fi trilogie. Odehrává se na Zemi, ale jeden z hrdinů tu není doma...

Téma : Andílek   Hlasovalo 9, celkem 44 hvězd, průměr=4.89.

© 2003 Václav Semerád, Praha

Next:Učedník andělů

Knihu seženete: Nová Forma


Učedník andělů Andělská trilogie 2Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2016 Barbora Brunnerová (2003)
Vydal Autobus 2016 ISBN=978-80-7453-667-0 204Kč

Učedník andělů je druhá kniha z dětské sci-fi trilogie. Bísíája se vrátila domů do světa andělů, ale na Zemi zůstávají její trošičku zmutovaní kamarádi - Olda se psem Čertem a schopnostmi andělských mimozemšťanů. Olda se teď chystá dokázat velké věci a má k tomu úžasné předpoklady. Začne dělat zázraky, naučené od andílka.

Téma : Učedník-andělů   Hlasovalo 11, celkem 54 hvězd, průměr=4.91.

© 2003 Václav Semerád, Praha

Next:Andělský svět

Knihu seženete: Nová Forma


Andělský svět Andělská trilogie 3.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

Barbora Brunnerová 2017 (2004)
Vydal Nová Forma Týn nad Vltavou 2017 ISBN=978-80-7453-818-6 212Kč

Andělský svět je třetí kniha z dětské sci-fi trilogie.

Učedníci andělů nemají v našem světě na růžích ustláno. Lidská závist je totiž spolu s penězi silnější než zázraky a ty se proto v našem světě proti gangsterům neprosadí. Opět se tu setkáváme s Oldou, tentokrát až v sousedním paralelním vesmíru, kam musel uprchnout před zlobou nepřátel. Naštěstí mezi Oldovy andělské dary patří i schopnost cestovat vesmírem ze světa na svět, tak jak to dokáží andělé. Olda se sice neodváží jako andílek daleko od Země, nicméně s Máňou objeví svět podobný ráji a založí tam kolonii, nevelkou osadu, kde dál zázračně léčí lidi. Před závistivci to úspěšně maskují jako cestovní kancelář Za zdravím.

Téma : Andělský-svět   Hlasovalo 11, celkem 54 hvězd, průměr=4.91.

© 2004 Václav Semerád, Praha

Next:Duch a ďáblice

Knihu seženete: Nová Forma


Duch a ďáblice Jupiterský duch 1.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

Jupiterský duch navazuje na Andělskou trilogii, ale tato kniha už není určena pro děti, jako první tři Andělské. Olda a jeho kamarádi mezitím vyrostli, už to nejsou děti. I nejmladší člen jejich party Pepek Horák, dříve odstrkovaný, vyrostl natolik, že si troufá sám objevovat ve vesmíru cizí světy. Navzdory varování andělů však zamíří do zakázaných Jupiterských světů a z jedné takové výpravy se vrátí jako duch. Prochází hmotou a je skoro neviditelný.

Téma : Duch-a-ďáblice-J1   Hlasovalo 9, celkem 43 hvězd, průměr=4.78.

© 2006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Svět ďáblic


Svět ďáblic Jupiterský duch 2.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

V prvním dílu Jupiterského ducha Pepek založil v jednom ze sousedních vesmírů druhou pozemskou kolonii Oáza. Byl by to ráj, kdyby se s ďáblicemi občas nevracel do Pekla - až se ucho utrhlo... Pepek přečká nemožné - jako duch přežije atomový výbuch, ve kterém shoří zbytek jeho komanda. Naštěstí mu pomohou dávní kamarádi, Olda a jeho družina. Jenže pak mu zkříží plány jiný Jupiterský svět a když se vrátí, nic doma nepoznává...

Téma : Svět-ďáblic-J2   Hlasovalo 10, celkem 48 hvězd, průměr=4.80.

© 2006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Válka ďáblů


Válka ďáblů Jupiterský duch 3.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2007)

Pepkův svět poskytl azyl i Učedníkům z Andělského světa a spolu se připravují na návrat. Ďáblové na Zemi - třeste se! Konečně se potkají i s hrdiny Čtvrté Země... a je to po mnoha nedorozuměních opravdu podivuhodné setkání... V knize Čtvrtá Země potkalo hrdinu Otu Vávru neštěstí - zahynul mu syn Jiří. Jenže teď si ďáblice Yazatap Horáková, známá na Zemi jako Sibyla, královna ze Sáby, vzpomene, že návrat ze světa duchů není tak nemožný, jak se zdá...

Téma : Válka-ďáblů-J3   Hlasovalo 12, celkem 58 hvězd, průměr=4.83.

© 2006-2007 Václav Semerád, Praha

Next:Asistenti Erduka


Asistenti Erduka Jupiterský duch 4.částTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2007-2009)

Pepkova rozvětvená rodina se tentokrát dostává daleko do vesmíru, kde se opět setká s andělkou Bísíájou. Děti na Zemi mezitím vyrostly - a andělka též. Ve vesmíru se ale setkají i s vyššími bytostmi - Erduky. Ti na ně ale nemají čas, pátrají totiž právě v paralelních vesmírech po po světech Zla. Pepek jim nabídne pomoc - a brzy světy Zla nalézá. Jenže jeho parta má jen nafukovací kosmické čluny, kdežto protivník flotily kilometrových bitevních kolosů s atomovými torpédy.

Téma : Asistenti-Erduka-J4   Hlasovalo 9, celkem 41 hvězd, průměr=4.56.

© 2007-2009 Václav Semerád, Praha


Krešo (pevnost nad Moskvou)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1968)

Krešo je science-fiction, napsaná v roce 1968 jako reakce na vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Žádný div, že v ní tajemná česká nesestřelitelná létající pevnost Miráž na oplátku ohrožuje Moskvu a nutí sovětské generály vyklidit nejen Československo, ale všechny státy Evropy. Ukáže se, že konstruktér Miráže, geniální český vědec Viktorín Přibík ze starého rodu, není člověk - nebo aspoň ne obyčejný člověk...

Téma : Krešo   Hlasovalo 11, celkem 55 hvězd, průměr=5.00.

© 1968 Václav Semerád, Přelouč


Fext (stín z temnot)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1996)

Hrdiny této science-fiction jsou Jíra Stříbrný, fext od doby Třicetileté války, a mladá venkovská učitelka Martina, která se s Jírou spřátelí.

Téma : Fext   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 1996 Václav Semerád, Praha


FEXT - stín z temnot (balada)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Fext-stín-z-temnot   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


SchizofrenikTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2014)

Schizofrenik (diagnóza) je člověk s rozdvojenou osobností. A kdyby jen rozdvojenou!

Kdo znáte indickou ságu Rámajánam, vzpomeňte si na hlavního padoucha, desetihlavé monstrum Rávanu. Hrdina brzy na své vlastní kůži pozná, jaké je to být dvouhlavou, tříhlavou nebo i desetihlavou příšerou!

Téma : Schizofrenik   Hlasovalo 8, celkem 37 hvězd, průměr=4.62.

© 2014 Václav Semerád, Nová Ves


WoodooTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)
Vydal Autobus 2021 ISBN=978-80-7612-294-9 187Kč

Chalupa, která přečkala Třicetiletou válku, neexistuje a přece stojí...

Mladý stařec, pro kterého je čas relativní, nic nerozhodující pojem...

Téma : Woodoo   Hlasovalo 12, celkem 56 hvězd, průměr=4.67.

© 2015 Václav Semerád, Nová Ves

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž (1 hodnocení)


LéčitelkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Léčitelka je opravdu nenápadná tajemná osoba. Žije ve staré chalupě a zabývá se léčením lidí, občas si však od nich vybírá velice nezvyklou daň...

Téma : Léčitelka   Hlasovalo 14, celkem 68 hvězd, průměr=4.86.

© 2016 Václav Semerád, Nová Ves


ZáhrobíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Záhrobí je osada za hřbitovem. Naši předkové zakládali hřbitovy odděleně od měst a vesnic, jenže dnes se vsi i města rozrůstají tak, že hřbitov bývá obklopen domy. Jeho přítomnost pod okny vyšších pater už ani nikoho neděsí...

Téma : Záhrobí   Hlasovalo 5, celkem 23 hvězd, průměr=4.60.

© 2016 Václav Semerád, Nová Ves


LiangéTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1967-2017)

V přírodě se dá čekat ledacos. Ale aby v Čechách spadla z nebes velryba? To snad jen v hodně divokém snu. Ještě větší záhadou by bylo, aby z té velryby vylezl člověk. Ale když zjistíte, že »velryba« i »člověk« jsou monstra z vesmíru, už vám to snad ani nepřijde. Nebo ano?

Téma : Liangé   Hlasovalo 9, celkem 43 hvězd, průměr=4.78.

© 1967-2017 Václav Semerád, Nová Ves


Manuscript (Alchymistův odkaz)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Wikipedie (2017)

Je správné předat zděděnou starožitnost do muzea, kde na ni bude bez užitku padat prach a nikdo si jí tam ani nevšimne, jak je rok dlouhý? Nebude přece jen lépe podrobit ji soukromému výzkumu? Bude to docela jistě zajímavější!

Téma : Manuscript   Hlasovalo 9, celkem 44 hvězd, průměr=4.89.

© 2017 Václav Semerád, Nová Ves


SkrčekTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Propadlý sklep pod prastarým domem neočekávaně odkryje záhadné podzemní prostory. Kromě starých, zřejmě středověkých chodeb, tam je »Něco«, co vypadá jako z moderní doby. Nejvíc je to podobné velkému satelitu. Zůstává nezodpovězená otázka, jak se »To« do podzemních prostor dostalo, když očividně nemají vchod, či lépe řečeno, vchod byl už ve středověku zasypán...

Téma : Skrček   Hlasovalo 7, celkem 32 hvězd, průměr=4.57.

© 2019 Václav Semerád, Praha


Pážata magické říšeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)
Vydal Autobus ISBN=978-80-7612-217-8 250Kč

Trojlístek školáků objeví prastarý poklad. Poklady se mají v Čechách odevzdávat, jenže tenhle je příliš vzácný, než aby se s ním dokázali jen tak rozloučit. Zejména když je v něm varování, že nesmí v žádném případě padnout do nepovolaných rukou...

Téma : Pážata-magické-říše   Hlasovalo 13, celkem 64 hvězd, průměr=4.92.

© 2019 Václav Semerád

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž (4 hodnocení)


OMÍOR válka světůTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1994 Teodor Rotrekl (1993)

Začátek je variací na známé téma H.G.Wellse Válka světů. Země je napadena vyspělejší civilizací Omíorů. Veškerý odpor je marný a pozemská civilizace se v krátké době definitivně zhroutí. Zbývají jen osamělé skupinky lidí, snažící se jenom o přežití, o zachování holého života.

Téma : Omior   Hlasovalo 11, celkem 55 hvězd, průměr=5.00.

© 1993 Václav Semerád, Praha

Ukaž (1 hodnocení)


Válka s mloky doktora Jaroše (Salamander Sapiens)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2000 Jiří Stárek (kresby), Václav Semerád (koláže), Kazi (IT-obrázky) (1999)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-6054-2 168Kč

Válka s mloky - není to drzost, pokoušet se napsat román na téma už jednou geniálně zpracované? Je snad možné napsat na stejný název něco naprosto odlišného?

Téma : Mloci   Hlasovalo 9, celkem 43 hvězd, průměr=4.78.

© 1999 Václav Semerád, Praha


DémonTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1998)

Je démon ještě člověk? Asi ano - i on dělá chyby...

Jenže jeho zaklínadla skutečně fungují - a nepřekračují přitom přírodní zákony. Dokáže přežít i vlastní smrt a vrací se v jiném těle opět na svět. Proti gangsterům si přinese místo pistole okarínu a bitevní vrtulník sestřelí pozounem. Kouzla a čáry? Ani ne, jen věda - jenže extrémní věda...

Téma : Démon   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 1998 Václav Semerád, Praha


Přítel (mezi námi)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2009-2010)

Hrdinkou této science fiction je nepříliš atraktivní, spíš plnoštíhlá studentka, často svými vrstevníky pro svou »hroší« postavu přehlížená a navíc poměrně chudá. Našla si proto jinou zábavu. V době volna se místo návštěv zábavních podniků toulá po internetu. Až jí tam nabídne přátelství jakýsi neznámý člověk, který ji zná tak podrobně, jak to jen přes internet jde. Až se jí točí hlava a lapá po dechu, když zjistí, co všechno o ní ví, včetně tajných údajů ze školy. Uvědomuje si, že to musí být hacker. A velice dobrý hacker!

Téma : Přítel   Hlasovalo 8, celkem 39 hvězd, průměr=4.88.

© 2009-2010 Václav Semerád, Nová Ves


Boxduroy svět pod skálouTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017)

Vzpomínkový výlet do kraje dětství se nečekaně změní v drama, naštěstí se šťastným koncem. I když je otázka, jaké štěstí je uvíznout v úplně cizím světě, jehož obyvatelé, aspoň někteří, se nás sice upřímně snaží pochopit, ale nejde jim to. Už protože nás považují jen o málo víc než za zajímavá zvířata. Jsme pro ně zkrátka ubozí barbaři. A do jisté míry mají pravdu - oni sami se nezabíjejí, jako my.

Téma : Boxduroy   Hlasovalo 8, celkem 37 hvězd, průměr=4.62.

© 2017 Václav Semerád, Nová Ves


MigrantiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

K Zemi přilétá obrovský asteroid a hrozí zničující srážkou. Když selžou všechny pokusy lidstva zničit ho, asteroid sám změní směr a přistane na Měsíci. Je to totiž obří kosmická loď uprchlíků ze světa, spáleného rozpínající se hvězdou, kteří křižují vesmírem a hledají nový domov. Chtěli by se usídlit na Zemi, ale ta je tak přemnožená, že je nikde nechtějí. Migranti nakonec lidem naopak navrhnou přijmout na palubu menší množství (100.000) zástupců Země, se kterými odletí dál hledat nový domov...

Téma : Migranti   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Václav Semerád, Praha

Ukaž (1 hodnocení)


Vějíře Froilů - dar králůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Potkat na silnici nosorožce začíná být neobvyklé i v Africe. V Čechách je to však zcela neočekávaná událost, zejména když je nosorožec osedlaný a sedí na něm mladá jezdkyně.

Téma : Vějíře-Froilů   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© 2019-2020 Václav Semerád, Praha


Saxamur (svět živých skal)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Začíná to nečekaným a navíc podivným dědictvím, které se nedá odmítnout beze ztráty cti. Dědictvím je totiž dvanáctiletá holka, která při neštěstí přišla o rodiče. Podivné je na tom i to, že dědictví musí převzít jiný sirotek - a tak ti dva budou od té chvíle jeden na druhém závislí.

Téma : Saxamur   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Václav Semerád


Raxdinka - víla z VušigdyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Raxdinka   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Václav Semerád


Zoromor duch mohylyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2021)

Téma : Zoromor   Hlasovali 2, celkem 9 hvězd, průměr=4.50.

© 2021 Václav Semerád, Praha


Návod pro autory (jak psát ve formátu SW)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Toto není kniha, ale návod, jak psát na tomto webu, aby sem mohl autor vkládat vlastní díla. Jsou tu poměrně podrobně sepsané zásady, které je radno dodržovat, aby vkládání nové knihy proběhlo automaticky a úspěšně. Návod je určen především zdejším »hostujícím autorům«, ale popisuji zde i »chuťovky«, jako psaní románů, kde si může čtenář sám určit jméno hlavního hrdiny a hrdinky. Uznejte, kde jinde máte podobnou možnost? Nebo psaní více verzí do jedné knihy! Mám to automatizované až tak, že po dokončení románu jej převedu do formátu pro čtečky ve více variantách: »učesané« pro školní mládež a »rozcuchané« pro dospělé. Už tohle je zajímavé!

Téma : Návod-pro-autory  

© 2018 Václav Semerád, Praha


Odstup, Satane! Apage, Satanas!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2001 Jiří Stárek (1981)
Vydal Autobus 2001 ISBN=80-238-6964-7 139Kč

Odstup, Satane! Tato science-fiction (napsaná 1982) se odehrává v poněkud tajemném prostředí - v hradech čarodějů a v Pekle. Mágové jsou zvláštní skupina bývalých lidí, kterým vládne nenávistný a nesmiřitelný Ibrahim Sheitan, česky Satan. Mágové jeho vládu nesnesou a vzbouří se, ačkoliv vědí, že Satan vládne největší síle na Zeměkouli - Peklu.

Téma : Odstup-Satane   Hlasovalo 11, celkem 49 hvězd, průměr=4.45.

© 1981 Václav Semerád, Klášterec n. Ohří


Veverčí příhody pro děti a vnoučataTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2018 Barbora Brunnerová (2017-2018)
Vydal Nová Forma 2018 ISBN=978-80-7612-010-5 376Kč

Tohle povídání jsem vymýšlel už dávno. Nejprve pro svého mladšího brášku, když byl malý (už bude brzy taky důchodce, je to už 50 let...). Pak jsem to vyprávěl svým dětem, hned vedle pohádky „O koblížkovi a lišce“, kterou jsem odříkal cestou do školky a ze školky nejméně tisíckrát, jenže ty už z toho dávno vyrostly, vždyť i nejstarší vnučce už bylo 18. Teď to tedy vyprávím nejmladším vnoučkům předškoláčkům a má to pořád úspěch. Podotýkám, je to (asi jako „Koblížek“) především pro děti předškoláčky, i když jsem to kdysi po večerech vyprávěl i školákům. Možná se to někomu bude hodit, dospělým to může poskytnout materiál k večernímu čtení dětem před spaním.

Téma : Veverčí-příhody   Hlasovalo 6, celkem 29 hvězd, průměr=4.83.

© 2017-2018 Václav Semerád, Praha

Knihu seženete: Nová Forma


Šifra 7 Šifra sedmé nevěryTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Povídka o trestu za nevěru vyšla 1996 v časopise Nemesis. Spočtěte, kolikrát byla Bílá paní nevěrná! Sedmkrát nebo tisíckrát?

Téma : Šifra-7  


Dary Smutné víly (divadelní hra 1958)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1958)

Tohle je moje nejstarší archiválie - pro ty, koho zajímá, co jsem psal kdysi dávno, když mi bylo 13 let (1958), když jsem ještě psal pohádky i tuto pohádkovou divadelní hru (zachovala se mi v jednom ušmudlaném sešitu). Dary Smutné víly mohou být buď k užitku, nebo ke zlu, stačí je špatně použít. Snad je naši hrdinové použijí správně. Ale protože je to pohádka, musí to přece dopadnout dobře.

Téma : Dary-Smutné-víly   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 1958 Václav Semerád, Loukovec

Ukaž (1 hodnocení)


ÚletyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Úlety jsou náměty, které by na román nevystačily. Nanejvýš na povídku. Jenže já povídky nepíšu, takže tyhle náměty považuji za »úlety«. (Pokud se vám to tak nezdá, není to můj problém.)

Téma : Úlety  

© 2018 Václav Semerád

Ukaž (1 hodnocení)


Šifra sedmé nevěry

Sedm nebo tisíc nevěr?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídka o trestu za nevěru vyšla 1996 v časopise Nemesis. Spočtěte, kolikrát byla Bílá paní nevěrná! Sedmkrát nebo tisíckrát?

Téma : Šifra-sedmé-nevěry   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.


Chyba návratu

Nehrajte si s časem!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zpráva o největší chybě na Zemi aneb hrátky s časem končí zákonitě katastrofou...

Téma : Chyba-návratu   Hlasovali 4, celkem 19 hvězd, průměr=4.75.


Karty kterým se zasmějeteTuhle knihu jsi ještě nečetl

Karetní hra o dobývání vesmíru. Zkuste si ji zahrát! Tyto karty jsem vymyslel a sesmolil za doby mého pobytu na vojně. Byla nuda a běžné karty byly obehrané kol dokola tisíckrát. Zkusil jsem proto něco jiného... a mělo to úspěch!

Téma : Karty   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


DálkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Ukázka jakéhosi dávného pokusu. Tohle téma zapadlo do zapomenutí, obnovovat je nebudu.

Téma : Dálka   Hlasovali 2, celkem 9 hvězd, průměr=4.50.


The War With Newts (anglicky)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(example in English)

Téma : Mloci-anglicky  


Scifi přednášky ze setkání scifistůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(Václav)

Tyto přednášky znají účastníci různých scifistických sjezdů, nejčastěji v Chotěboři. Většinou (až na výjimky) jsou psané mírně Cimrmannovským stylem. Rozhodl jsem se, pokud to jde, spojit je do jednoho bloku - něco jako knížku. Patří totiž k sobě.

Téma : Scifi-přednášky   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© Václav Václav Semerád, Chotěboř


Východní mystika vědecky

Východní Mystika vědecky

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Je možné vědecky posoudit Východní Mystiku? Sami mystikové tvrdí, že je vědecky neuchopitelná. A co když se mýlí? Nevěřte, že se Mystika s vědou tak dokonale nesnáší, že je není možné spojit!

Téma : Východní-mystika  


Neviditelný boj s mimozemšťany

Boj s neviditelnými

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Nejstrašnější vesmírné obludy nejsou ty největší, ale ty, které nevidíme...

Téma : Neviditelný-boj  


Dänikenovy omyly a jejich jiné vysvětlení

Däniken se mýlil s laskavými bohy

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Däniken se mýlil, když své laskavé bohy umisťoval do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové - z nepříjemně blízkého pekla. Jiný pohled na Dänikenovy sbírky důkazů o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.

Téma : Dänikenovy-omyly  


Čarodějnice vědecky

Vědecký pohled na čarodějnice

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Je možné, aby zaklínadla opravdu účinkovala? Věda neříká, že ne - jen za jistých podmínek... Říká se - »Na každém šprochu pravdy trochu« aneb »Ani čarování se vědecky zavrhovat nedá«!

Téma : Čarodějnice-vědecky  


Chráněnci mimozemšťanů

Chráněnci mimozemšťanů mezi námi?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Chráněnci mimozemšťanů mezi námi? Aneb - neztrácejte hlavu, když na vás váš domácí mazlíček promluví...

Téma : Chráněnci  


Dvojdyšné bytosti a jejich problémy

Vědecký pohled na vodníky

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé dvojdyšné bytosti znáte. Žijí na vodě i na souši, třeba takový bahník africký... o jiných se jen vypráví. Například vodníci...

Téma : Dvojdyšné-bytosti  


Psychorezonance++ - úvod

Pokročilá psychorezonance

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Užívání psychorezonance se dá vystopovat již v dávnověku. Třeba Odysseovy Sirény...

Téma : Psychorezonance++  


Biblické zázraky vědecky

Biblické zázraky očima vědy

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Biblické zázraky očima vědy. Tuhle přednášku jsem poprvé přednášel v Egyptě za jízdy autobusem přímo v místech, kde se to odehrávalo. Měla tam obrovský úspěch.

Téma : Biblické-zázraky  


Babylonská věž v mimoprostoru

Mluví mimozemšťané anglicky?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Babylonská věž - aneb jazykové zmatení ve vesmíru. Taky vás štve, že se ve vesmíru mluví pouze anglicky? Jak se tam vlastně můžeme domluvit? Angličtina to zřejmě (či spíš zcela jistě!) nebude!

Téma : Babylonská-věž  


Allohmota a hmotové zrcadlo (duchové vědecky)

Vědecký pohled na duchy

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Allohmota - aneb vědecký pohled na duchy. Rozbor vlastností hmoty s imaginárními vazbami - o vzájemné prostupnosti hmoty a allohmoty. Hmotové zrcadlo - zrcadlo, do kterého vstoupíte a tím současně vystoupíte - proti sobě. Že je to nemožné? Ale je - jen s menším fíglem...

Téma : Allohmota-a-hmotové  


Gatewehr - hvězdná brána jako zbraňTuhle knihu jsi ještě nečetl

I hvězdná brána se dá použít jako zbraň. U hvězdné brány ze StarGate to naštěstí neplatí, ale to zdaleka není jediná možnost.

Téma : Gatewehr-hvězdná  


Orbitální rezonance a jejich vliv na podnebí ZeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

Poněkud jiný vědecký pohled na globální oteplování, který klimatologové i naše média zamlčují, protože se na něm nedá vydělat!

Téma : Orbitální-rezonance   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Vynucené harémy a sex v Jupiterském Duchovi

U tefirů mají mnohoženství určené genetikou. Monogamie tam nemá šanci.

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vynucené harémy - aneb ve vesmíru nemusí platit ani klišé »On a Ona« - a může to být skutečně způsobené nezbytností - geneticky! Monogamie je tam dokonce považovaná za nemravnou.

Téma : Vynucené-harémy-a-sex   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Málo známé vlastnosti vodyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Málo-známé-vlastnosti  

Ukaž (1 hodnocení)


Geometrická teorie teleportů

Geometrie teleportů

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Teleporty mohou být různého druhu, ale nezvládneme je bez pochopení jejich pravé geometrické podstaty...

Téma : Geometrická-teorie  


Paralelní vesmíry - nebo jeden zakřivený?

Tisíce vesmírů nebo jeden zkroucený?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Struktura paralelních vesmírů se může zdát složitá... dokud si neuvědomíme, že může jít o jeden jediný, zato pěkně zakroucený vesmír...

Téma : Paralelní-vesmíry   Hlasoval 1, celkem 4 hvězd, průměr=4.00.


Vesmíry s jinými fyzikálními zákony

Vesmíry s odlišnými přírodními zákony

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Paralelní vesmíry mohou být i značně odlišné od našeho. V některých je jiná rychlost světla a platí i jiné fyzikální zákony. Tam to naše věda bude mít obzvlášť těžké...

Téma : Vesmíry   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Úvahy a plky (moje)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2000-2020)

Tohle jsou mé vlastní úvahy. Aspoň vidíte, co jsem zač.

Téma : Úvahy-a-plky   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2000-2020 Václav Semerád, Nová Ves


Prosaďme logo Non-EU!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Nenechme se vláčet Evropskou Unií kvůli byrokratickým šikanám! Prosaďme logo Non-EU ke globálnímu stanovení výjimek!

Téma : Prosaďme-logo-non-eu   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Odsun - skvrna národa?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máme se za odsun Němců stydět, nebo to tak bylo správné? Byl odsun byl skutečně ostudou Čechů a Beneše? Podle vyššího principu mravního není vražda na tyranu zločinem. Takže - ne!

Téma : Odsun-skvrna-národa   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Prezidenti - naše chlouba?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Přehled našich prezidentů - byl větší kolaborant Hácha nebo Husák? A co ti noví? Čistě subjektivní úvaha o našich prezidentech - minulých, současných i budoucích. Opakuji, ta úvaha je čistě moje, je subjektivní a nedělám si nárok na Jedinou Pravdu... Komu se to nelíbí... má možnost připojit vlastní názor...

Téma : Prezidenti-naše   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Americký balíček karet

Americký balíček karet, určený pro vrahy!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Balíček karet po americku - pokud znáte stejnojmennou píseň skupiny Rangers-Plavci 1969, tam je to selanka-doják. Reality je však jiná, mnohem drsnější!

Téma : Americký-balíček  


Rasismus

Rasismus a pokrytectví

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jsme větší rasisté my nebo Kanaďané a Britové? Kdo jsou největší pokrytci? Úvaha o rasismu je také dost tabuizovaným tématem. Moje je nadepsána »Proč odmítám používat slovo Romové«. Pro toto etnikum používám dál název Cikáni a nepovažuji to za schválnost, ale za fair play. Přál bych jim, aby mohli být na toto označení hrdí. Byly přece doby, kdy Němci považovali za nadávku i označení »Čech«!

Téma : Rasismus   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Tolerance nebo spravedlnost?

Tolerance a spravedlnost nejsou totéž!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máte raději spravedlnost nebo toleranci? Pozor - to není stejné! Chcete spravedlnost pro všechny - anebo stále tolerovat lumpy? Úvaha je tématem značně choulostivým. Prosím, přečtěte si ji celou, nesuďte zbrkle podle prvního odstavce!

Téma : Tolerance-nebo   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Čeští Heretici

I kacíři mohou mít víru!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Galileo u Inkvizice... Nevěřte všemu, co vám k věření předkládají! Spousta věcí se dá vysvětlit i jinak! Toto je pojednání o víře Českých Heretiků, církve která vlastně ani není církví.

Téma : Čeští-heretici  


Byl Oswietim koncem světa?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Opravdu musíme tomu všemu věřit?

Téma : Byl-oswietim-koncem   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Matematický trestní řádTuhle knihu jsi ještě nečetl

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?

Téma : Matematický-trestní   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Kurvítka

Kurvítka - zdroj nechtěné zábavy!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Kurvítko bývalo předmětem vtipů. Než se změnilo ve vědní obor - řízená spolehlivost - a přitom zůstalo (už z podstaty!) spojené s kurvami. Nevěříte? Uvědomte si, že právě tohle bývá častým zdrojem vašeho bezmocného vzteku!

Téma : Kurvítka   Hlasovali 3, celkem 14 hvězd, průměr=4.67.


Kurvítka české politikyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Kurvítka-české  


Jak jsme fotili MlokyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky ke knize »Válka s mloky dr.Jaroše« vznikly z mírně upravených fotografií, pořízených převážně v pohraniční pevnosti »Hanička«

Téma : Jak-jsme-fotili-mloky  


Norské děti v Čechách?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

OSPOD - ochrana nebo zkáza dětí? Chráníme děti před rodiči sveřepě jako v Norsku? A neubližujeme jim tím podstatně víc?

Téma : Norské-děti-v-Čechách   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Krutá pravda o zmetkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Krutá pravda o jednom vypečeném zmetku v našem právním řádu (a kdyby tam byl jen ten jeden!) Tohle může dopadnout i na vás, ani se nenadějete! Myslíte si, že ne? Asi vás budu muset z toho vyvést!

Téma : Krutá-pravda-o-zmetku  


Napadli mě ruští hekři!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Ruští hackeři? Nenechte se vysmát!

Téma : Napadli-mě-ruští  


Nic neroste do nebe!

Ceny vždy rostou rychleji než mzdy

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Matematický trestní řád je (bohužel) nad chápavost právníků. Těm chybí v tomto směru základní vzdělání, jinak by nemohli (jako jistý JUDr Hanych spolu s JUDr Tomášem Sokolem) vydávat součet za průměr. Jenže právě matematika by pomohla zlikvidovat zločinnost a poslat pojem »recidivista« do říše pohádek. Jen chtít! (Jenže - to je právě ten největší problém!) Návrh Progresivního trestního řádu je laický, ale přečtěte si, o čem to je. Nebyl by stokrát lepší, než vzdělanými právníky prosazovaná varianta Třikrát a dost!, i než neúměrné zvyšování základních sazeb postihů, navrhované ostatními stranami?

Téma : Nic-neroste-do-nebe  


MeeééToóóTuhle knihu jsi ještě nečetl

Moderní hony na čarodějnice už jsou hodně za hranou slušnosti i spravedlnosti. Jak napsal Mark Twain, spravedlnost kteréhokoliv zákona poznáte, když ho někdo uplatní na vás a vy bezpečně víte, že jste nevinný. Presumpce viny zkrátka patří do středověku!

Téma : Meeéétoóó   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (1 hodnocení)


Železniční přejezdyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Železniční-přejezdy  


Volební systém průběžnýTuhle knihu jsi ještě nečetl

Volební systém, který by jako jediný umožnil rychlé odvolání politiků jejich vlastními voliči, pokud je zklamou nebo zradí. Prakticky Damoklův meč politiků. Bude možné realizovat jedině po další revoluci.

Téma : Eps21  


Přednášky jsou mírně zhuštěné verze toho, co jsem kdy přednášel na různých setkáních scifistů, nejčastěji v Praze na Pragoconech, v Chotěboři na Festivalech Fantazie (jedna je i z Raukonu v Kolíně). Pozor - některé jsou míněné vážně - tedy vědecky, jiné jsou čistě scifistické (tak trochu do Cimrmannovštiny). A pozor - rád se bavím tím, že to diváci včas nerozpoznají, nebo až ke konci přednášky.

Návrhy patří do science fiction především tím, že se je nejspíš nikdy nepodaří uskutečnit. Kapři (naši zastupitelé) si prostě rybník sami nikdy nevypustí, to je jejich neotřesitelné krédo. Nicméně - bylo by krásné, kdyby se to podařilo... (To by bylo krásné sci-fi!!!)

Úvahy a plky - tomu se dnes (nevím proč) říká blogy...

Recenze

Recenzenti - vši v kožichu literatury

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Recenze mají upozornit na dobré i špatné - někdy ale upozorňují jen na ubohost recenzentů... Asi by měly být příležitostí dozvědět se něco o knihách - samozřejmě pokud jsou slušně napsané. České recenze jsou ale často takové, že by ode mě pes kůrku nevzal. Takže buď píšu jako idiot a všichni moji čtenáři jsou kreténi - nebo jsou vedle jak ta jedle recenzenti. Podle zásady dávání slova oběma stranám je tu uvádím, i když s nimi nesouhlasím. Koho to zajímá, má možnost sám si je zhodnotit. Ačkoliv si myslím, že vytvořit si vlastní názor může opět jen ten, kdo si aspoň něco přečte... Přinejmenším se tu dozvíte, kdo mě nemá rád...

Téma : Recenze   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (5 hodnocení)


František Běhounek

František Běhounek, můj učitel a vzor

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Akademik František Běhounek, člověk a spisovatel. Medailonek o vědci, skvělém člověku, a v neposlední řadě i o českém spisovateli scifi.

Téma : Běhounek   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.


Kočka (báseň)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Toto sice ke sci-fi moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany, ale tam už je), ale proč se nezamyslet nad tím, jak se my lidé občas ke zvířatům chováme?

Téma : Kočka  


Teodor Rotrekl - malíř scifiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Malý obrázkový medailonek legendárního malíře sci-fi. Mám k němu velice vřelý vztah, protože ilustroval moje knížky »Kerré«, »Omíor« a »Sorky«. Obálku k poslední jmenované však prodal dříve než jsem ji viděl - škoda. Slíbil, že mi namaluje jinou - bohužel zemřel dříve...

Téma : Rotrekl  


Cenzura

Co si myslím o cenzuře?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Co si myslím o cenzuře? Chce někdo znát můj názor...?

Téma : Cenzura  


Protektorát

Jaký byl Protektorát?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

aneb o čistě náhodných podobnostech mezi Lisabonskou smlouvou a vyhlášením Protektorátu Hitlerem.

Téma : Protektorát  


Pravda o nakladatelství AutobusTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Pravda-o-autobusu  


- je specialitou nakladatelství Autobus. Většina dnešních spisovatelů svá díla tají až do vydání, tady je tomu naopak. Čtenáři mohou svými připomínkami zasahovat do děje i do jiných detailů a dokud není román dopsán, můžete se ankety zúčastnit i Vy.

Přejmenování hrdinů

Další, velice neobvyklou vlastností těchto knížek, je možnost změnit si jméno hlavního hrdiny (hlavní hrdinky) podle vlastního výběru. V tomto seznamu je poznáte podle značky. Nejsou tím vybaveny všechny knížky, u některých je to omezeno na hrdinu, u jiných na hrdinku, v některých se dají měnit jména oboje. Chcete-li si jména hrdinů nastavit, klikněte si na tento nadpis a postupujte podle návodu. Nastavená jména se projeví až při stahování knih.

Recenze odjinud

Zajímá vás, s jakým ohlasem se tyto knížky setkaly jinde? Můžete se na ně podívat kliknutím si na tento nadpis. Sesbíral jsem si je a vystavuji je pro výstrahu čtenářům. Pravda, v hodnocení recenzí naplno souhlasím s Jardou Mosteckým, který recenzenty (nejen!) svých knih nazývá vši v kožichu literatury. Tvrdí, že je zásadně nečte, aby si nekazil mínění o lidech. Nevím. Taky jsem spáchal několik recenzí, ale já recenze píši jen když se mi nějaká knížka líbí a chci ji čtenářům doporučit. Když se mi knížka nelíbí, velice často ji ani nedočtu a pak o ní žádnou recenzi nepíšu. Jó - kdyby se tím řídili všichni recenzenti!

Rozšířením nabídky jsou knihy dalších autorů:

Rytířské pohádky ze školy sira MichaelaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Rytířské-pohádky  

© 2020 Ilka Pacovská


Ostrov zasvěceníTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-02882-8 249Kč

Sedmý smysl je smysl pro magii - a sága o sirotcích zde začíná. Sirotky Hanku, Sváťu a Rafaela najde v otrokářském sirotčinci neznámý magický dobrodinec. Osvobodí je a doveze do kouzelnické školy. Postupně se ale dozvídají, že jejich neznámý dobrodinec je džin, sloužící černé dračici. Co ta s lidskými sirotky zamýšlí?

Téma : Ostrov-zasvěcení-S1   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 2012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Smrt kouzelného džina

Knihu seženete: Albatros


Smrt kouzelného džinaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2010)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-03027-2 249Kč

Sága o sirotcích pokračuje. Hanka se spřátelí s černým drakem Plamem, synem černé dračice, která sirotkům zajistila přijetí do kouzelné školy. Dračice to nedělá z lidskosti - má s dětmi vlastní plány. Jenže kouzelný džin slíbí Hance ochranu... Přesně tohle ale neměl dělat! Džin totiž nesmí odmítnout žádný příkaz svého pána, jenže teď už nesmí podle svého slibu ani ublížit Hance...

Téma : Smrt-džina-S2   Hlasovalo 12, celkem 60 hvězd, průměr=5.00.

© 2010 Ilka Pacovská, Praha

Next:Únosce draků

Knihu seženete: Albatros


Únosce drakůTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2012 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2012 ISBN=978-80-00-03115-6 249Kč

Ani draci nejsou bezpeční před darebáky, kteří je zneužívají pro své nekalé cíle. Díky tomu se Hanka seznámí s čerstvě vylíhlým dráčkem, který u ní hledá ochranu. Dráček se nejen ostatních lidí, ale i dětí bojí, drží se jen Hanky... Proč právě u ní? Kouzelný tulík jí to vysvětlí:

Téma : Únosce-draků-S3   Hlasovalo 12, celkem 60 hvězd, průměr=5.00.

© 2012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Vrať drakovi, co je jeho

Knihu seženete: Albatros


Vrať drakovi, co je jehoTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2013 Jan Patrik Krásný (2013)
Vydal Albatros 2013 ISBN=978-80-00-03142-2 249Kč

Konečně se ukazuje, proč si černá dračice hýčká lidské děti a zejména Hanku. Chce totiž od ní získat zpět něco, co předtím patřilo drakům. Jenže Hanka se mezitím spřátelila se synem dračice Plamem, který se jí v rozhodné chvíli zastane... Ukazuje se ale, že to nebude tak snadné, jak si to dračice představuje...

Téma : Vrať-drakovi-S4   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 2013 Ilka Pacovská, Praha

Next:Průvodce ztracených

Knihu seženete: Albatros


Průvodce ztracenýchTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2014 Jan Patrik Krásný (2014)
Vydal Albatros 2014 ISBN=978-80-00-03425-6 249Kč

Jak využít dračí pomoc při urovnávání nevyřešených problémů mezi lidmi?

Například použít draka jako bitevního letadla...

Téma : Průvodce-ztracených-S5   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 2014 Ilka Pacovská, Praha

Next:Otrocká krása

Knihu seženete: Albatros


Otrocká krásaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2014 Jan Patrik Krásný (2010)
Vydal Albatros 2014 ISBN=978-80-00-03827-8 269Kč

Mezi lidmi i mezi žáky kouzelné školy se rozmáhá podivná móda - piercing. Podlehne jí i Hanka. Jednorožci ji ale zděšeně odeženou a také dračice pozná, že drahokamy v piercingu jsou nasáklé tou nejčernější, zlou magií, se kterou si ani ona sama se svou velice silnou dračí magií náhle neví rady. Pokusí se Hanku té zlé krásy zbavit - ale ani její čáry na to nestačí...

Téma : Otrocká-krása-S6   Hlasovalo 14, celkem 70 hvězd, průměr=5.00.

© 2010 Ilka Pacovská, Praha

Next:Zlodějíček z pátých hradeb

Knihu seženete: Albatros


Zlodějíček z pátých hradebTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2011)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-03827-8 269Kč

Osud zanese naše přátele (byť ne všechny) do města, které se chystá pohltit katastrofa, hrozící zničit celý kouzelný svět. Ani čáry na to úplně nestačí...

Téma : Zlodějíček-S7   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 2011 Ilka Pacovská, Praha

Next:Dračí cejch

Knihu seženete: Albatros


Dračí cejchTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2011)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-03937-4 269Kč

Další díl se odehrává ve světě, kde jsou lidé jen vlastnictvím draků. A jsou nadšeni, v jakém krásném otroctví to žijí... ...a pohrdají těmi, kdo se jim snaží vysvětlit, co je to za nesmysl... Nejvíc naděje na úspěch má Sváťa - ještě mu není osmnáct let a může tedy bez nebezpečí požádat prostřednictvím Hanky jejího kamaráda černého draka Plama o vzácný černý dračí cejch, aby ho ostatní otroci konečně respektovali...

Téma : Dračí-cejch-S8   Hlasovalo 13, celkem 65 hvězd, průměr=5.00.

© 2011 Ilka Pacovská, Praha

Next:Bez práva na život

Knihu seženete: Albatros


Bez práva na životTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Jan Patrik Krásný (2012)
Vydal Albatros 2015 ISBN=978-80-00-04101-8 249Kč

V tomto dílu se draci fanaticky snaží zahubit dvě malé děti, které by jim mohly být nebezpečné, až vyrostou. Hanka se je naopak snaží přesvědčit, aby si z nich místo zabíjení udělali přátele.

Téma : Bez-práva-na-život-S9   Hlasovalo 14, celkem 70 hvězd, průměr=5.00.

© 2012 Ilka Pacovská, Praha

Next:Naučte mě zabít draka

Knihu seženete: Albatros

Ukaž (1 hodnocení)


Naučte mě zabít drakaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2017 Jan Patrik Krásný (2017)
Vydal Autobus 2017 ISBN=978-80-00-04993-9 269Kč

Paní Ilka Pacovská se neudržela a pokračuje ve své sérii „Sedmý smysl". Své příznivce tím zcela jistě potěší, i když se její pokračování diametrálně rozchází s pokračováním pana Vachka... Nu což, je to přece jen originál...

Téma : Naučte-zabít-draka-S10   Hlasovalo 10, celkem 50 hvězd, průměr=5.00.

© 2017 Ilka Pacovská, Praha

Knihu seženete: Albatros


Sedmý smysl - bytosti (Bytosti)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jan Patrik Krásný (2015)

Stručný přehled magických bytostí knih Sedmý smysl.

Téma : Sedmý-smysl-bytosti   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2015 Ilka Pacovská, Praha


Studna světůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015-2016)

Studna světů - David Bowman ve filmu Vesmírná odysea 2001 musel k hvězdné bráně absolvovat miliony kilometrů kosmického prostoru. Hrdinka ji má takříkajíc za barákem.

Téma : Studna-světů   Hlasovalo 19, celkem 93 hvězd, průměr=4.89.

© 2015-2016 Jerry Worker


Magická díra Legenda o podsvětíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018-2019)

Do průšvihu lze spadnout kdykoliv a kdekoliv. Čtyři nerozluční kamarádi do něj spadli tak, že si vyrazili na zimní tramp. Pak stačila jedna nenápadná čerstvá trhlina ve skále, aby se ocitli v ..., prostě někde jinde, a tudíž v průšvihu. Nelze jen tak zmizet z socialistického Československa...

Téma : Magická-díra   Hlasovali 3, celkem 14 hvězd, průměr=4.67.

© 2018-2019 Jerry Worker

Ukaž (1 hodnocení)


Test přežitíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018-2019)

Země je po srážce s kometou, obyvatelstvo žije v rozsáhlých podzemních útočištích. Sem tam se najde nějaký rebel. Když jeho výstřelky přesáhnou hranici, je za trest vyhozen z útočiště, obvykle do nějaké obyvatelné lokality a má možnost se vrátit, pokud onu lokalitu podrobně prozkoumá. Toto je příběh jednoho z nich. Zatím se vesele baví na mejdanu. Ještě netuší, co bude...

Téma : Test-přežití   Hlasovalo 9, celkem 41 hvězd, průměr=4.56.

© 2018-2019 Jerry Worker


MultimindTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Multimind - útěk před vesmírnou katastrofou na lodi vytvořené z malé planetky. Loď obsahuje pouze počítač s extrémně velikou, spolehlivou, mnohokrát zálohovanou pamětí. Do téhle paměti jsou nahrány osobnosti celé civilizace. Ale jak říká pan Murphy, co se může pokazit, to se pokazí. Co se pokazit nemůže, to se pokazí tím horším způsobem... Stačila jedna malinkatá, extrémně rychlá exotická částice, která lodí prolétla jako šutr cárem mlhy. Škody, které napáchala, byly téměř smrtelné.

Téma : Multimind   Hlasovalo 8, celkem 37 hvězd, průměr=4.62.

© 2016 Jerry Worker


Měsíční vejce Legenda o Stříbrné paníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Konec světa bývá popisován dost katastroficky, například pádem meteoritu. Co když je to úplně jinak? Meteorit nebyl meteorit, Měsíc se také nezdá být tím, za co je považován.

Téma : Měsíční-vejce   Hlasovalo 5, celkem 25 hvězd, průměr=5.00.

© 2018 Jerry Worker, jaxx


Noel Když je v noci tmaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020-2020)

Výpadek elektřiny. Chvilku nejede nic, pak to kdosi opraví a svítí se dál, chladničky chladí, počítač už zase jede. Co se stane s civilizací, když je celosvětový výpadek elektřiny zapříčiněn rozpadem polovodičů?

Téma : Noel  

© 2020-2020 Jerry Worker


Imperium 1 EvropaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017)

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu: „Od Cherbourg po Vladivostok, od Nordkappu po Catanii!“

Téma : Imperium-1   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 2017 Jerry Worker, Plzeň


Imperium 2 SvětTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2017-2018)

Imperium - Na začátku byla pidistranička, které se všichni smáli. Jak sílila, rostly také pokusy o její zničení. Odrovnání... Nedala se. A rostla. Nakonec začala naplňovat motto, které měla už od začátku a kvůli kterému byla dlouho terčem posměchu:

Téma : Imperium-2   Hlasovalo 7, celkem 35 hvězd, průměr=5.00.

© 2017-2018 Jerry Worker, Plzeň


Imperium 3 VesmírTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Téma : Imperium-3   Hlasovalo 6, celkem 28 hvězd, průměr=4.67.

© 2019-2020 Jerry Worker, Plzeň


Svět vedle 1 JindeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2017)

Představte si cibuli. Představte si, že existuje mnoho světů a ty světy jsou poskládány vedle sebe jako vrstvy v cibuli. Normálně je odděluje slupka. Občas se stane, že se slupka poruší a vedlejší vrstvy se dotknou. Při větší poruše se vrstev může dotýkat více.

Téma : Svět-vedle-1  

© 2016-2017 Jerry Worker


Svět vedle 2 OhroženíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019-2020)

Představte si cibuli. Představte si, že existuje mnoho světů a ty světy jsou poskládány vedle sebe jako vrstvy v cibuli. Normálně je odděluje slupka. Občas se stane, že se slupka poruší a vedlejší vrstvy se dotknou. Při větší poruše se vrstev může dotýkat více.

Téma : Svět-vedle-2  

© 2019-2020 Jerry Worker


Rodinný vesmír Svatební cesta konstruktéra kosmických lodíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020-2021)

Jak se svatební cesta mladé dvojice vesmírem změní na objevitelskou výpravu? Jednoduše, stačí se propadnout vesmírnou bránou někam jinam.

Téma : Rodinný-vesmír   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2020-2021 Jerry Worker

Ukaž (1 hodnocení)


RodičeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2012)

Vzpomínky ze života v minulém století... Patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma : Rodiče   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2012 Milan Matouš, Praha

Ukaž (1 hodnocení)


Střípky v uniformě aneb Vojna není kojnáTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Vzpomínky bývalého československého důstojníka... Patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma : Střípky-v-uniformě   Hlasovalo 6, celkem 29 hvězd, průměr=4.83.

© 2006 Milan Matouš, Praha


Roky krajinou vod a lesůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2005)

Povídky z Jižních Čech z minulého století... Tyto vzpomínky patří panu Milanu Matoušovi. Napsal je původně pouze pro své potomky, ale je to zajímavé čtení i pro jiné.

Téma : Roky-krajinou-vod   Hlasovalo 5, celkem 25 hvězd, průměr=5.00.

© 2005 Milan Matouš, Praha


Argonautem pohnuté dobyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2007)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma : Argonautem   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 2007 Milan Matouš, Praha


Nejšlechetnější povoláníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma : Nejšlechetnější-povolání  

© 2013 Milan Matouš, Praha


Z děravého džbánkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2004-2012)

Když se do této knížky začtete, asi brzy zjistíte, že ji musel psát komunista. Jistě se sami sebe zeptáte, co to má co dělat na webu, jehož provozovatelem je známý protivelmocenský živel a antipartajník. Zkuste se také tak přemoci a čtěte dál. Zjistíte, že to sice psal komunista, ale jeden z těch mála poctivých, co hned nepřevlékli kabát (jako většina kariéristů v této partaji), člověk, který těmi kariéristy, dnes pyšnými na svůj antikomunismus, ze srdce pohrdá a kterého vám nakonec může být až líto.

Téma : Z-děravého-džbánku  

© 2004-2012 Milan Matouš, Praha


Slavičí paštikaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2008)

Víte jak se vyrábí slavičí paštika? Smísí se slavičí maso s koňským v poměru 1:1. Jeden slavík - jeden kůň. Podobně vyprávím příběhy. Špetka skutečnosti a na ní stoh fantazie. Berte to tak a pobavte se.

Téma : Slavičí-paštika  

© 2008 Milan Matouš, Praha


Světem bez růžových brýlíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Tuhle knihu psal člověk, který opravdu jezdil po světě, ale ne jako turista, spíš na vědecké konference. Byl (a je) komunista a upřímně pohrdá korouhvičkami, které otočily kabáty a nedávno „zapálení komunisté", jsou dnes „zapálení antikomunisté". Málo platné, má pravdu. Nejsem komunista, naopak. Ale pohrdám těmi korouhvičkami také. A že jich je ve všech partajích převaha! Že, pane Štětináči z Bratrstva Kočičí pracky?

Téma : Světem-bez-brýlí   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2018 Milan Matouš


Matoušovy pohádkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Téma : Matoušovy-pohádky   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2006 Milan Matouš, Praha


Záhadný ostrovTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1934)
Vydal Sfinga ISBN=80-85491-48-6

Téma : Záhadný-ostrov   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1934 Jan Matzal Troska


Osada Šňůra korálky i perličky pro českou mládežTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1946)

Téma : Osada-Šňůra   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1946 Jan Matzal Troska


Vládce mořských hlubinTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Vládce-mořských-hlubin   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska

Ukaž (1 hodnocení)


Pistole míruTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Pistole-míru   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Nemova říše Kapitán Nemo ITuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Nemova-říše   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Rozkazy z éteru Kapitán Nemo IITuhle knihu jsi ještě nečetl

(1931)

Téma : Rozkazy-z-éteru   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1931 Jan Matzal Troska


Neviditelná armáda Kapitán Nemo IIITuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Neviditelná-armáda   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Planeta LeonTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma : Planeta-Leon   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Peklo v rájiTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Peklo-v-ráji   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Smrtonoš 1 Zápas s nebemTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma : Smrtonoš   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Jan Matzal Troska


Podobni bohům 2 Zápas s nebemTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma : Podobni-bohům  

© 2019 Jan Matzal Troska


Metla nebes 3 Zápas s nebemTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (2019)

Téma : Metla-nebes  

© 2019 Jan Matzal Troska


Ostrov Armin (Charry de Guyrlayowe I.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma : Ostrov-Armin   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 1971 Mojmír Kříž, Svitavy

Next:Do zlého světa Ukaž (3 hodnocení)


Do zlého světa (Charry De Guyrlayowe II.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1972)

Téma : Do-zlého-světa  

© 1972 Mojmír Kříž

Next:Napravovatelé světa


Napravovatelé světa (Charry de Guyrlayowe III.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1973)

Téma : Napravovatelé-světa  

© 1973 Mojmír Kříž


Rytíři Blesku 1 (Charry de Guyrlayowe IV.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma : Rytíři-blesku-1  

© 1974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 2 - Cesta do Evropy


Rytíři Blesku 2 - Cesta do Evropy (Charry de Guyrlayowe V.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma : Rytíři-blesku-2  

© 1974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 3 - Diplomati


Rytíři Blesku 3 - Diplomati (Charry de Guyrlayowe VI.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1974)

Téma : Rytíři-blesku-3  

© 1974 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 4 - Velmistr


Rytíři Blesku 4 - Velmistr (Charry de Guyrlayowe VII.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1975)

Téma : Rytíři-blesku-4  

© 1975 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 5 - Jízda Walkýr


Rytíři Blesku 5 - Jízda Walkýr (Charry de Guyrlayowe VIII.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1975)

Téma : Rytíři-blesku-5  

© 1975 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 6 - Dcery Živého Ohně


Rytíři Blesku 6 - Dcery Živého Ohně (Charry de Guyrlayowe IX.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Rytíři-blesku-6  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Rytíři Blesku 7 - Zimní válka


Rytíři Blesku 7 - Zimní válka (Charry de Guyrlayowe X.)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Rytíři-blesku-7  

© 1976 Mojmír Kříž


Oděný sluncemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Oděný-sluncem  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Středomoří


StředomoříTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Středomoří  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Sněmování


SněmováníTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Sněmování  

© 2020 Mojmír Kříž

Next:Afrika!


Afrika!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Afrika  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Dojít do Simbabwe


Dojít do SimbabweTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Dojít-do-Simbabwe  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Srdce Reortie


Srdce ReortieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Srdce-Reortie  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Rytíři dalekých cest


Rytíři dalekých cestTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Rytíři-dalekých-cest  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Planina supího smíchu


Planina supího smíchuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Planina-supího-smíchu  

© 1976 Mojmír Kříž


DianaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2001)

Téma : Diana  

© 2001 Mojmír Kříž

Next:Terezka


TerezkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1976)

Téma : Terezka  

© 1976 Mojmír Kříž

Next:Valérie


ValérieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Valerie  

© 1977 Mojmír Kříž

Next:Denis


DenisTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Denis  

© 1977 Mojmír Kříž

Next:Princezny severu


Princezny severuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Princezny-severu  

© 1977 Mojmír Kříž

Next:Barbara


BarbaraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Barbara  

© 1977 Mojmír Kříž

Next:Renka


RenkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Renka  

© 1977 Mojmír Kříž

Next:Jana


JanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1977)

Téma : Jana  

© 1977 Mojmír Kříž


Znamení tygraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1970)

Téma : Znamení-tygra  

© 1970 Mojmír Kříž

Next:Do města přišel cizinec


Do města přišel cizinecTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1970)

Téma : Do-města-přišel  

© 1970 Mojmír Kříž

Next:Kočky mňoukají tence


Kočky mňoukají tence a nikdy neprosíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma : Kočky-mňoukají-tence  

© 1971 Mojmír Kříž

Next:Volání Černého jezera


Volání Černého jezeraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1971)

Téma : Volání-Černého-jezera  

© 1971 Mojmír Kříž

Next:Zákon orlů


Zákon orlůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1983)

Téma : Zákon-orlů  

© 1983 Mojmír Kříž

Next:Probudit draka


Probudit drakaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1984)

Téma : Probudit-draka  

© 1984 Mojmír Kříž

Next:Knížata


KnížataTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma : Knížata  

© 1985 Mojmír Kříž

Next:Léto šelem


Léto šelemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma : Léto-šelem  

© 1985 Mojmír Kříž

Next:Zákony bojovníků


Zákony bojovníkůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1996)

Téma : Zákony-bojovníků  

© 1996 Mojmír Kříž


Pod cizím sluncemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1985)

Téma : Pod-cizím-sluncem  

© 1985 Mojmír Kříž

Next:Kamenná koruna Argerranu


Kamenná koruna ArgerranuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma : Kamenná-koruna  

© 1987 Mojmír Kříž

Next:Ztracená země Kam


Ztracená země KamTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma : Ztracená-země-Kam  

© 1987 Mojmír Kříž

Next:Veliký Ještěr


Veliký JeštěrTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1987)

Téma : Veliký-ještěr  

© 1987 Mojmír Kříž


Pozdravy kamenným lvůmTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1979)

Téma : Pozdravy-kamenným  

© 1979 Mojmír Kříž


Reality z kosmuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2017)

Reality z kosmu - populárně-vědecké povídání, doplňující scifi knihy ze serie »Astrocesty«.

Bohužel, bylo nutno smazat všechny obrázky. Právníci za ně požadují příliš likvidační výpalné, i když obrázky z Wikipedie jsou údajně COMMON (volně k použití).

Téma : Reality-z-kosmu   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2016-2017 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Večeře pro DragonaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Aaron pracuje na mezinárodní vesmírné stanici ISS jako servisní technik a kuchař. Se dvěma kolegyněmi má za úkol připravit pohoštění pro vesmírné turisty. Vědecký výzkum na stanici se chýlí ke konci, posledním zástupcem starých časů je ruský kosmonaut Sergej. I po přeměně na výletní restauraci zůstává však ISS extrémním místem, kde se technická zařízení můžou zachovat nepředvídaným způsobem.

Téma : Večeře-pro-Dragona   Hlasovalo 8, celkem 38 hvězd, průměr=4.75.

© 2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Měsíční tvářTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2017 Dana Tenzler (2017-2018)

Kometa těsně mine Zemi a na Měsíci vytvoří lávové jezero. Levný zdroj energie i materiálu pro stavbu evropsko-ruské vědecké základny. Dario, Michele a Pia přilétají na Měsíc věnovat se výzkumu. Po havárii magnetického vlaku se ukazuje, že malá Valentina není jediné tajemství Měsíce...

Téma : Měsíční-tvář   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 2017-2018 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha


Piráti na MarsuTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2013 Ing. arch. Ivan Havlíček (2013)
Vydal 2013 ISBN=978-80-904582-5-3 120Kč

Studenti Alan a Elias přilétají se svou třídou v rámci speciálního výukového programu na Mars, aby se seznámili s metodami terraformace planety. Brzy se spřátelí s místním geologem Maxem a jeho neteří Lucií. Blíží se důležitá chvíle – řízený dopad ledové komety na povrch Marsu má rudé planetě poskytnout tolik potřebnou vodu. Akce přirozeně není bez rizika – a navíc je tu někdo, kdo si její zdárný průběh nepřeje...

Téma : Piráti-na-Marsu   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2013 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Na dohled Cruithne


Na dohled CruithneTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Pokračování scifi románu Piráti na Marsu.

Alan a Elias se vracejí s celou třídou ze školního výletu z Marsu na Zem. V raketě Carolus Rex jsou převáženi i zatčení piráti. V blízkosti kvaziměsíce Cruithne vypukne podivný poplach, objeví se zapomenutý tablet a piráti začnou číst román, který jim posílá Eteokles.

Téma : Na-dohled-Cruithne   Hlasovali 4, celkem 19 hvězd, průměr=4.75.

© 2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Benzínka na Japetu


Benzínka na JapetuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016)

Japetus, mrazivý a temný měsíc Saturnu, skrývá ložiska metanu. Elias a Alan pracují na těžbě metanových klatrátů. Palivo má sloužit pro mise Astro-Aqua, které dopravují ledové komety na Mars. První tankování se blíží, raketoplán Doppler přistává s prázdnými nádržemi a s nečekanou návštěvou.

Téma : Benzínka-na-Japetu   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2016 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Next:Smrt v trial režimu


Smrt v trial režimuTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2015 Ivan Havlíček, Praha (2015)

Zemřít v kosmu je snadné. Stačí opomenout nějakou maličkost... ale zemřít na chybu ve Windowsech?

Téma : Smrt-v-trial-režimu   Hlasovalo 5, celkem 25 hvězd, průměr=5.00.

© 2015 Dana a Rudolf Mentzlovi, Praha

Ukaž (1 hodnocení)


Kronika SegorruTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Kronika Segorru se odehrává kdesi ve vesmíru na planetě, osídlené nejen lidičkami, ale i draky a - a to především - mágy různé úrovně, od šamanů po ty nejsilnější - »reálné mágy«. Těch je tam sice nejméně, zato se nejvíce projevují.

Téma : Kronika-Segorru   Hlasovalo 6, celkem 29 hvězd, průměr=4.83.

© 2019 Al.Hexth

Ukaž (1 hodnocení)


Sogot - Tsuki no kokoroTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Reální mágové zachytili, že do jejich dimenze pronikl jeden ze »Starodávných«. Nebyla to náhoda, přišel sem pro pomstu. A také zastrašit všechny, kdo se s ním setkají.

Téma : Sogot   Hlasovalo 5, celkem 25 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Al.Hexth

Ukaž (1 hodnocení)


BommuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Bommu  

© 2020 Al.Hexth

Ukaž (1 hodnocení)


Vende aneb zrození v PrázdnotěTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Aniž něco ví o tom, že právě nastal "konec vesmíru", vydává se průzkumná loď Vende odhalit, proč mizí koráby v kosmickém "Bermudském trojúhelníku".

Téma : Vende   Hlasovalo 9, celkem 45 hvězd, průměr=5.00.

© 2018 Al.Hexth


DrancineTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Vracíme se na Bokwer těsně poté, co Bommu s posádkou nakrátko odletěli.

Elektronýrka Drancine dostane obchodní návrh, který nemůže odmítnout, a snaží se dopravit zákazníka do Mechanicerie.

Téma : Drancine   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Al.Hexth


XarťanTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Xarťan   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Al.Hexth


KawairikaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Ocitáme se opět ma palubě korábu Bommu, který se vrací k již zmíněné planetě Bokwer, a dozvídáme se o děsném dramatu, které se tam odehrálo.

Téma : Kawairika  

© 2020 Al.Hexth


SwarpTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Opět uběhl delší, blíže nespecifikovaný čas.

Arxen - potomek technicky vyspělýcdh Lastakarijců a Arrinci, potomek duchovně pokročilých Deecantovců, se ocitají na zapadlé planetě Swarp, kde přežívá posádka ztroskotaného kosmokorábu.

Téma : Swarp   Hlasovalo 11, celkem 55 hvězd, průměr=5.00.

© 2018 Al.Hexth


RURTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1920)

Téma : R-U-R   Hlasovalo 5, celkem 25 hvězd, průměr=5.00.

© 1920 Karel a Josef Čapek


Věc MakropulosTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1922)

Karel Čapek - Věc Makropulos

Téma : Makropulos   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 1922 Karel a Josef Čapek


Devatero pohádek a ještě jedna jako přívažek od Josefa ČapkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1932)

Devatero pohádek vydáno v Československém spisovateli 1992

Téma : Devatero-pohádek   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1932 Karel a Josef Čapek, Praha


Povídky z druhé kapsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1929)

Téma : Povídky-z-druhé-kapsy  

© 1929 Karel Čapek


Povídky z jedné kapsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1929)

Téma : Povídky-z-jedné-kapsy  

© 1929 Karel Čapek


První partaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1937)

Téma : První-parta  

© 1937 Karel Čapek


Továrna na AbsolutnoTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1926)

Téma : Továrna-na-Absolutno  

© 1926 Karel Čapek


KrakatitTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1924)

Karel Čapek - KRAKATIT

Téma : Krakatit   Hlasovalo 6, celkem 30 hvězd, průměr=5.00.

© 1924 Karel Čapek, Praha


Dášeňka čili život štěněteTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1933)

Téma : Dášenka   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 1933 Karel Čapek, Praha


Válka s mlokyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1936)

Válku s mloky napsal Karel Čapek jako alegorii k rozmáhajícímu se fašismu. Mlokům přisoudil podobné rozpínající se snahy i nelidskost.

Téma : Válka-s-mloky   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 1936 Karel Čapek, Praha


Kejvalka (svět za Kejvalkou)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2018)
Vydal Autobus 2018 ISBN=978-80-7612-017-4 209Kč

Vejít do neznámého, úplně cizího světa s holýma rukama, to nevypadá pro mladého učitele Ludvíka dobře. A kdyby s holýma rukama! On tam vhupsne úplně nahý! A teď ukaž, inteligente, nač ti je vysokoškolské vzdělání! Šero, horko, mokro a dusno, takové je prostředí cizího světa. Ani lidský hlas tam nezní lidsky! Přežít se tam snad dá, ale když se v šeru nedokážeš ani zorientovat, dá to pěknou fušku!

Téma : Kejvalka   Hlasovalo 9, celkem 45 hvězd, průměr=5.00.

© 2016-2018 Vlastimil Čech, ves u Frýdku-Místku

Knihu seženete: Nová Forma

Ukaž (1 hodnocení)


Horákovi v akci (Fanfikce k sérii Jupiterský duch)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Horákovi-v-akci   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Vladimír Vachek


Magické zrcadlo (Fanfikce k sérii Sedmý smysl)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)

Toto je fanfikce - pokračování Sedmého smyslu, napsané jedním z fanoušků. Uznáte jistě sami, že se mu to docela zdařilo, i když autorka by to jistě napsala jinak...

Téma : Magické-zrcadlo   Hlasovalo 12, celkem 60 hvězd, průměr=5.00.

© 2015 Vladimír Vachek


Stroj časuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1895)
Vydal Autobus ISBN=80-900015-1-3

Téma : Stroj-času  

© 1895 Herbert George Wells


Lidé jako boziTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Lidé-jako-bozi   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Herbert George Wells


První lidé na MěsíciTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : První-lidé-na-měsíci  

© 2019 Herbert George Wells


Planeta nachových mračenTuhle knihu jsi ještě nečetl

© Eduard Hájek, 1962 (1959)

Téma : Planeta-nachových  

© 1959 Arkadij a Boris Strugačtí


Tachmasib letí k SaturnuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Počkejte, až tomu udělám korekturu, je tam plno chyb!

Téma : Tachmasib-letí  

© 2020 Arkadij a Boris Strugačtí


Je těžké být bohemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1964)

Téma : Je-těžké-být-bohem   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1964 Arkadij a Boris Strugačtí, Moskva


Piknik u cesty (Stalker)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(1972)

Téma : Piknik-u-cesty   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.

© 1972 Arkadij a Boris Strugačtí


Poledne, XXII. stoletíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1975)

Téma : Poledne-XXII-století   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1975 Arkadij a Boris Strugačtí, Moskva


Čarodějovy pohádkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Martin Vytáček a Lucie Bittnerová (2000)
Vydal Autobus 2000 ISBN=80-238-6053-4 90Kč

Martin Semerád také sci-fi nepíše, ale je to další knížka nakladatelství , která se docela povedla. Jsou tam opravdu kouzelné pohádky! O vílách, myšince, princezně, vlkodlaku a oživlých stromech... Stojí za přečtení!

Téma : Čarodějovy-pohádky   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© 2000 Martin Semerád, Praha


PředehraTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2013)

Povídka o mimozemšťance. Trošku psychologická a trošku smutná... Od Radky je tady jen tato jedna delší povídka, dalo by se říci psycho-scifistická. Podívejte se sami!

Téma : Předehra   Hlasovali 2, celkem 9 hvězd, průměr=4.50.

© 2013 Radka Zadinová, Perštejn


OrkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2018)

Příběh orčího šamana - hledače pravdy, který se snaží najít národ bájného učitele Joa. Cesta ho zavede do federace složené z několika set planet a mnoha druhů bytostí. Neznají však ani magii ani orky! Je to fantasy? Je to sci-fi? Nebo je to sci-fantasy?

Téma : Ork   Hlasovalo 26, celkem 129 hvězd, průměr=4.96.

© 2018 Jindřich Zdráhal

Ukaž (1 hodnocení)


Pozdravy z KaribikuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Pán Juraj Pribyl žije (a píše) na Slovensku, ale zkušenosti má z celého světa. Některé jeho postřehy jsou jen zajímavé, ale z jiných přímo mrazí, že by mohly být pravdivé.

Téma : Pozdrav-z-Karibiku  

© 2019 Juraj Pribyl


DraculaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Poznámka autora:

Téma : Dracula   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2019 Bram Stoker


EmmaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1815)

Téma : Emma   Hlasoval 1, celkem 3 hvězd, průměr=3.00.

© 1815 Jane Austenová


Zakletá zeměTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1925)

Tohle byla moje úplně první scifi kniha, hned po pohádkách. Přiznám se, počmáral jsem ji trochu obrázky parních mašinek a mými prvními písmenky. Kolik mi mohlo tenkrát být? Tři roky? Nanejvýš tři a půl... Četl jsem ji ještě před verneovkami. Teď jsem neodolal a přečetl si ji znovu...

Téma : Zakletá-země   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1925 Karel Hloucha

Ukaž (1 hodnocení)


Z historie hradu OkolotočníkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2010)

Téma : Historie-hradu  

© 2010 Lenka Martinková


Pohádky z ČernovickaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Pohádky-z-Černovicka  

© 2020 Jana Dohnalová


PokladTuhle knihu jsi ještě nečetl

(Rostislav)

Téma : Poklad  

© Rostislav Rostislav Cabák


Letní křídla aneb Městečko zvichřené bigbítemTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2021)

Téma : Letní-křídla  

© 2021 Miloš Konáš


Blízká setkání s realitouTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2015)
Vydal Autobus ISBN=978-80-88113-09-6

Téma : Blízká-setkání  

© 2015 Miloš Konáš


Čamrdáři aneb Nový SvětTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006)

Téma : Čamrdáři  

© 2006 Miloš Konáš


ArielTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Ariel je v rozpracovaném stavu. Přibudou všechny obrázky, až je nascanuji. Knihu mám, nebude to problém. Dám vědět, až to bude.

Téma : Ariel  

© 2020 Alexander Beljajev


Člověk obojživelníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Člověk-obojživelník  

© 2020 Alexander Beljajev


Vetřelci z hlubinTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Vetřelci-z-hlubin  

© 2020 John Wyndham


Midwichské kukačkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Jen několik málo obyvatel docela obyčejné anglické vesnice Midwich unikne osudu rodin, které zůstaly doma v onen osudný den, kdy je zasáhla neznámá nevysvětlitelná síla. Z bezvědomí se po onom „Mimodni" probouzí vesnice zdánlivě nezměněna až na ženy, které po čase zjišťují, že jsou těhotné. Odkud se vzaly ty zvláštní, podivuhodně si sobě podobné děti s urputným pohledem ve zlatých očích, které projevují čím dál nebezpečnější vlastnosti a rozsévají kolem sebe zkázu? Jak to, že si tak navzájem rozumějí a předávají si zprávy o světě kolem? Nejsou to snad nakonec poslové z jiné planety, vyslaní sem aby zničili lidstvo? Pro mnohé lidi z Midwiche stále však ještě zůstávají dětmi a nešťastná vesnice stojí před těžkým dilematem, jak se k nim zachovat. Midwichské kukačky jsou po Dni trifidů nejznámějším dílem mistra světové science fiction a v Anglii byli fascinujícím způsobem zachyceny ve filmu Vesnice zatracených.

Téma : Midwichské-kukačky  

© 2020 John Wyndham

Ukaž (1 hodnocení)


Den trifidůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Den-trifidů  

© 2020 John Wyndham


Omalovánky s veverkamiTuhle knihu jsi ještě nečetl (zde není)

Kouzelné omalovánky o veverkách - může si je vytisknout každý kdo má tiskárnu a děti mají o zábavu postaráno!

Jak na to?

Přeskočte do http://sw.gurroa.cz/download.php (»Download«), stáhněte si Veverčí omalovánky a vytiskněte si je.

Téma : Omalovánky-s-veverkami  


Osudová setkání Romantické povídky o dvojí tváři života.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Osudová-setkání  

© 2020 Hana Nováková


Tajemství královnina zpovědníka (Historický thriller)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Tajemství-zpovědníka  

© 2020 Jan Bauer


Povídky Šimka a GrossmannaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1969)

Téma : Grossmann  

© 1969 Šimek + Grossmann


V zajetí MatabelůTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1948 Václav Jumek (1948)
Vydal Autobus ISBN=80-901282-9-7

Téma : V-zajetí-Matabelů  

© 1948 František Běhounek


Tajemství polárního mořeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Tajemství-polárního-moře  

© 2019 František Běhounek


Swansonova výpravaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2001 Milan Fibiger (1947)
Vydal Albatros Praha ISBN=80-00-00909-9

Téma : Swansonova-výprava  

© 1947 František Běhounek


Trosečníci polárního moře Vzducholodí na severní pólTuhle knihu jsi ještě nečetl

© Václav Junek 1965 (1955)

Téma : Trosečníci-polárního-moře  

© 1955 František Běhounek


Mlha nad AtlantikemTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 1969 Václav Junek (1969)

Téma : Mlha-nad-Atlantikem  

© 1969 František Běhounek


Ponorka Narwhal-2 Příběh britské ponorky v norských vodáchTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1946)

Téma : Ponorka-Narwhal  

© 1946 František Běhounek


Komando plukovníka BrentaTuhle knihu jsi ještě nečetl

© Václav Junek 1969 (1948-1969)

ČTENÁŘŮM

Téma : Komando-plukovníka-Brenta   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1948-1969 František Běhounek


Akce L Příběhy z atomového věkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1972)

Klasická kosmická sága z »nedaleké budoucnosti«. Autor si vysnil vlastní svět bez válek a bez soupeření velmocí. Kdyby se jeho vize splnila, žilo by se nám všem jistě lépe...

Téma : Akce-L   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 1972 František Běhounek

Next:Robinzoni vesmíru Ukaž (1 hodnocení)


Robinzoni vesmíruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Teodor Rotrekl (1964)

Téma : Robinzoni-vesmíru  

© 1964 František Běhounek


Projekt ScavengerTuhle knihu jsi ještě nečetl

© Otakar Procházka 1961 (1961)

Téma : Projekt-Scavenger  

© 1961 František Běhounek, Praha


Branou z IvoryTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

ČARODĚJNÁ VĚDA přitahuje lidi z celé galaxie k planetě Ivory.

Ivory je exotická a nebezpečná planeta, kde je vše na prodej a zákony existují jen na ochranu nejmocnějších rodin. Pro studentku antropologie Theodoru z Pyrene je Ivory zajímavá tím, že je jediným místem ve známém vesmíru, kde funguje magie a kde ti, kdo ji ovládají, řídí společnost.

Téma : Branou-z-Ivory  

© 2019 Doris Egan

Next:Hrdinové z Ivory


Hrdinové z IvoryTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

ČARODĚJNÁ VĚDA přitahuje lidi z celé galaxie k planetě Ivory.

Ivory je exotická a nebezpečná planeta, kde je vše na prodej a zákony existují jen na ochranu nejmocnějších rodin. Pro studentku antropologie Theodoru z Pyrene je Ivory zajímavá tím, že je jediným místem ve známém vesmíru, kde funguje magie a kde ti, kdo ji ovládají, řídí společnost.

Téma : Hrdinové-z-Ivory  

© 2019 Doris Egan


Harry Trottel a ta jemná tenataTuhle knihu jsi ještě nečetl

© 2005 by Lucie Jančovičová (2005)
Vydal CZ Books, s. r. o. ISBN=80-86947-01-7

Téma : Trottel-a-tenata  

© 2005 Peter M. Jolin


Harry Trottel A Kámen MUDr. TseTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2005)

Téma : Trottel-a-kámen  

© 2005 Peter M. Jolin


Čarodějnice školou povinnéTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jill Murphyová (1974-1980)
Vydal XYZ ISBN=978-80-7388-225-9

Jill Murphyová se narodila v Londýně v roce 1949. Od dětství psala a kreslila své vlastní „knížky“.

Téma : Čarodějnice-školou-povinné  

© 1974-1980 Jill Murphyová

Ukaž (2 hodnocení)


Drakeni z Pernu 1 Dračí letTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Drakeni-1  

© 2019 Anna McCaffrey


Já robotTuhle knihu jsi ještě nečetl

()

Téma : Já-robot   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

© Isaac Asimov


Povídky z AustrálieTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Povídky-z-austrálie  

© 2020 Stanislav Moc


Návrat z rájeTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Návrat-z-ráje   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

© 2020 Čestmír Vejdělek

Ukaž (1 hodnocení)


Dobrodružství v EridanuTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1961)

Téma : Dobrodružství-v-Eridanu  

© 1961 Jiří Brabenec

Ukaž (1 hodnocení)


Král bez královstvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2011)

Téma : Král-bez-království  

© 2011 Tomáš Dušek


NonstopTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1965)

Téma : Nonstop  

© 1965 Brian W. Aldiss


Mlhovina v AndromeděTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1957)

Téma : Mlhovina-v-Andromedě  

© 1957 Ivan Jefremov


Cor SerpentisTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2020)

Téma : Cor-serpentis  

© 2020 Ivan Jefremov


Hodina BýkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(1969)

Téma : Hodina-býka  

© 1969 Ivan Jefremov


Zamysli se!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2006-2018)

Tyto texty nejsou mé Úvahy (moje - mají jiný obal:)), ale po jejich přečtení jsem pokaždé zařičel. Od některých autorů mám vyjednáno svolení šířit je bez omezení, jiní dokonce to svolení dali obecně všem. Nepřebírám sem všechno. Zajímavé na tom je, že články, blogy a glosy chráněné copyrightem mi nikdy nesedly. Berte to tedy tak jak to tu je.

Téma : Zamysli-se   Hlasovalo 7, celkem 35 hvězd, průměr=5.00.

© 2006-2018 Kolektiv

Ukaž (1 hodnocení)


Biblické násilíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Bible je plná násilí a nenávisti. Co s tím?

Téma : Biblické-násilí   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Luciferův efekt: Proč se z dobrých lidí stávají lidé zlí?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Luciferův efekt - aneb proč se dobří lidé dávají na cestu zla?

Téma : Luciferův-efekt  


Která okupace byla horší?

Nesrovnávejme nesrovnatelné!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Která okupace byla horší? Ta, která způsobila smrt stovce lidí, nebo ta, která zahubila tři sta tisíc?

Téma : Která-okupace-byla  


Brexit - marné hledání britské demokracie

Brexit - prověrka z demokracie?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brexit - prověrka z demokracie? Je demokracie vláda většiny nebo těch, kdo víc řvou? (Platí nejen v Anglii!)

Téma : Brexit-marné-hledání   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Dunning-Krugerův efekt: Proč hlupák zůstává hlupákem?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dunning - Krugerův efekt aneb proč hlupák zůstane hlupákem?

Téma : Dunning-krugerův   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Forerův efekt: proč jsme ochotni platit podvodníkům?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Forerův-efekt  


...A ještě tu o Červené Karkulce...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : A-ještě-tu-o-Červené  


Černobyl - po 21,5 letech křížem krážem - a co bude dále?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Černobyl po 22 letech... odkrývá mnohá překvapení... zejména pro protijaderné aktivisty...

Téma : Černobyl-po-21   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Mašínové - hrdinové nebo gauneři?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Máme Mašíny vyznamenat nebo zatratit? Já v tom jasno mám. Ale co vy?

Téma : Mašínové-hrdinové   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Umírněný kanibalismus

Umírnění kanibalové - záchrana Evropy!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Umírnění kanibalové si jistě zasluhují přijmout do Evropy. Netoužíme snad po obohacení jejich svéráznou kulturou, zvyky a tradicemi?

Téma : Umírněný-kanibalismus   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Rozhovor s Cannibalem ManeateremTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Rozhovor-s-cannibalem  


Proč lže Česká televize?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Že nám naše, tedy Česká televize, lže až se od Kavčích hor práší, o tom si štěbetají i ty kavky. Ale proč? Ona to má totiž tvrdě nařízeno z Komise Evropské unie!

Téma : Proč-lže-Česká   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Jak na eko-teroristyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Vzpomínka na jednu neslavnou blokádu jaderné elektrárny. Aneb jak na ekoteroristy jejich vlastními zbraněmi .

Téma : Jak-na-eko-teroristy   Hlasovali 4, celkem 20 hvězd, průměr=5.00.


Kosmická energie versus auraTuhle knihu jsi ještě nečetl

Převzatý článek o záhadných vlastnostech menhirů a jejich energii.

Téma : Kosmická-energie  


Je nám fajn, ale může být ještě hůřTuhle knihu jsi ještě nečetl

Není to tu špatný, ale mohlo by být i hůř... Nejhorší zkázou národa jsou učitelé, kteří se zaprodají politikům!

Téma : Je-nám-fajn   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Psychologický profil multikulturalistůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Psychologický profil multikulturalistů aneb podejme žhářům sirky! Na to, že základní myšlenka pochází z roku 1958, je to hodně nadčasové!

Téma : Psychologický-profil  


Nejen Brumbál! Ale i Rumcajs!

Brumbál homosexuál?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brumbál homosexuál ...aneb jak se J.K.Rowlingová snadno a hladce přizpůsobila pokrytcům v Evropské Unii... V zájmu dnešních orgií politické korektnosti musí být i v pohádkách povinné procento homosexuálů, Romů, Vietnamců (naštěstí máme Rákosníčka!), černochů a jiných menšin, jinak nám hrozí sankce Evropské Unie!

Téma : Nejen-brumbál   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Jak jsme mohli žít bez ekologie?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vzpomínky na to, jak jsme mohli žít bez ekologie...

Téma : Jak-jsme-mohli-žít   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Habermannův mlýn

Peníze nesmrdí!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Habermannův mlýn - aneb jak hluboko ještě může klesnout židovský režisér v poklonkování Němcům? Ale ovšem! Pecunia non olet! ((Německé) peníze (mu) nesmrdí!)

Téma : Habermannův-mlýn   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Putinův rozhovor s ObamouTuhle knihu jsi ještě nečetl

Fiktivní rozhovor Obamy s Putinem ohledně Ukrajiny Jen mám nepříjemnou obavu, že to takhle fakt chodí...

Téma : Putinův-rozhovor   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Ten umí to a ten zas tohleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Úsměvné srovnání Werichovy písně předělané na dnešek...

Téma : Ten-umí-to-a-ten-zas  


Ve slejváku lžíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Ve-slejváku-lží  


Co s teroristy?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak na teroristy - recept, který se osvědčil, ale nepoužívá se!

Téma : Co-s-teroristy   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Prefabrikace veřejného míněníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak se vyrábí veřejné mínění nejen v Čechách, ale i ve světě...

Téma : Prefabrikace   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Horáček na Hrad? Až pokvetou hrábě!

Vexlák na Hrad?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Chcete vexláka na Hrad? Já ne!

Téma : Horáček-na-hrad  

Ukaž (1 hodnocení)KotlovanáTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Kotlovaná  


Dítě jako zboží na objednávku?!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dnes je všechno možné! Ale nadšení ode mne nečekejte!

Téma : Dítě-jako-zboží-na   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Smart časožroutiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Chcete mít úplně pitomé dítě? Kupte mu »chytrý telefon«!

Téma : Smart-časožrouti   Hlasovali 2, celkem 9 hvězd, průměr=4.50.


Invaze mimozemšťanůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Invaze-mimozemšťanů  


Kolegové živnostníci, zdražujme!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Kolegové-živnostníci  


O právu na směšnost a jednom zmizelém blogu

Cenzura v Čechách

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Cenzorové řádí všude, blogy nejsou výjimkou.

Téma : O-právu-na-směšnost  


Slušný člověk nelžeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Slušný-člověk-nelže  


Nesprávný občanTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Nesprávný-občan  


Jugoslávie 2.0Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Jugoslávie  


Válka s mloky k zamyšleníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Válka-s-mloky  


Quotenfrau (speciál napsaný k em dé žet)

Kvóty pro ženy?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Celkem logicky sepsaná filipika proti používání kvót pro ženy a menšiny. Kvóty zkrátka škodí všude...

Téma : Quotenfrau-speciál   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Pig eat pig green edition (feat. Co sám nerad, nečiň jinému)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Pig-eat-pig-green   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Několik doporučení pro uvědomělého (nejen)multikulturního světoobčanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Několik-doporučení  


Komu vadí národ?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Komu-vadí-národ  


Návrat České televize českému národuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Návrat-České-televize  


Muslimové chtějí také žít!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Muslimové chtějí taky žít a být všichni bohatí... kdyby to ovšem v islámu šlo...

Téma : Muslimové-chtějí-také   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Genetika muslimůTuhle knihu jsi ještě nečetl

Genetická past muslimů - degenerace způsobená příbuzenským křížením... Opravdu si myslíte, že to Evropě pomůže? Nestačí nám vlastní degenerovaní šlechtici?

Téma : Genetika-muslimů  


Několik faktů o PutinoviTuhle knihu jsi ještě nečetl

Málo známá fakta o Putinovi.

Téma : Několik-faktů  


Run (hon) na ZemanaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Run-hon-na-zemana  


Má být vězení mučírna?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Vězení má být kriminál! Ne mučírna, ale rozhodně ne lázeňská péče!

Téma : Má-být-vězení-mučírna  


Dopis Víta PokornéhoTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Dopis-víta-pokorného   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Pamětní deskaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Mizení pamětních desek je prvním krokem k přepisování dějin podle zlovůle panstva. Už od dob faraonů a starých Římanů!

Téma : Pamětní-deska   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Zrada se nesmí vyplácet!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Zrada-se-nesmí   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Krkonošské pohádky a klasická zmrdologieTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Krkonošské-pohádky   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Vaše násilí, jejich násilíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Vaše-násilí  


Soud připravil zpěváka Ortela o cenu Karla KrylaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Soud-připravil  Musíme pomáhat?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Musíme-pomáhat  


Stop plagiátům!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Stop-plagiátům   Hlasovali 2, celkem 9 hvězd, průměr=4.50.


Porušení zákona v přímém přenosuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Další dvojí metr v Čechách! Aneb jak Česká Policie lhostejně přihlížela hromadnému porušování zákona.

Téma : Porušení-zákona  


Dokonalá demokracie neexistujeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Dokonalá-demokracie  


Češi jsou poraženým národem.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Češi-jsou-poraženým   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanejTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Kdybys-ses-neučil-tak  


Žluté vesty: Oficiální chartaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Žluté-vesty  


Havlová versus VyvadilTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Havlová-versus   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


O Babišovu synoviTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : O-babišovu-synovi   Hlasovali 3, celkem 9 hvězd, průměr=3.00.


Úvaha k zamyšlení:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Úvaha-k-zamyšlení   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Krátce o TibetuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Krátce-o-tibetu  


Přála bych si... aneb 2000 slov dnesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Přála-bych-si-aneb   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (1 hodnocení)


Horrory dneška (o tom už se nemá mlčet)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

(2019)

Téma : Horrory-dneška  

© 2019 Kolektiv


Overtonova oknaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Overtonova-okna  

Ukaž (1 hodnocení)


Švédské prolomení Overtonova okna!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Švédské-prolomení   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (1 hodnocení)


Inkluze

Největší zločin na národu!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zločin zvaný Inkluze je největším zločinem na národu a jeho prosazovatele bude nutné potrestat!

Téma : Inkluze  

Ukaž (1 hodnocení)


Multikulti lékařiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Multikulti-lékaři  

Ukaž (1 hodnocení)


Co se na nás hrneTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Co-se-na-nás-hrne   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (1 hodnocení)


LGBT oltář Švédského křesťanstvíTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Lgbt-oltář-Švédského  


Jak se vyhnout koronaviruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Jak-se-vyhnout  


Kovidová bezmocnostTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Kovidová-bezmocnost  


Drby (neověřitelné)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

()

Tato témata by mohla být dobrá k zamyšlení, jenže vypadají opravdu jako drby (hoaxy). Nicméně mohou být i tak zajímavá a kdyby se potvrdily... nechci ani domyslet...

Téma : Drby  

© Kolektiv


Lékaři se vracejí!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Lékaři-se-vracejí   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Neužíváš? Tak naval!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Squotteři podle Marxe znárodňují - a Policie jen přihlíží!

Téma : Neužíváš  


Non gratum anus oryctolagiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Non-gratum-anus  


Evropská komise podojila GoogleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Evropská komise podojila Google, ale nezdá se, že by to bylo správné!

Téma : Evropská-komise  


Dělostřelecká příprava apokalypsyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Dělostřelecká  


Mafie v rozhlaseTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Mafie-v-rozhlase  


Čučkaři? Koniáši!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Čučkaři  


Restituce a zdaněníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Restituce-a-zdanění  


Čučkaři a jiný materiálTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Čučkaři-a-jiný  


Mayová a SoukupTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Mayová-a-soukup  


PovzdechTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Povzdech   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Co když jde o něco jiného?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Co-když-jde-o-něco  


Vzdělaný idiot Beneš a nevzdělaný idiot Xindl XTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Vzdělaný-idiot-beneš  


Distanční výuka 2020Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Distanční-výuka-2020  

Ukaž (1 hodnocení)


Mohu se prosím dojít vyčůrat?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Mohu-se-prosím-dojít  


Žijeme stále ve svobodné zemi?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Žijeme-stále-ve  


Vláda národní blbostiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Vláda-národní-blbosti  

Ukaž (1 hodnocení)


Zdravotnictví v době kovidovéTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Zdravotnictví-v-době  


Šéfe, kam mám vylejt tu vakcínu?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Šéfe  


Otevřený dopis soudruhu Jiřímu Hrdinovi, t.č. v USA.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Otevřený-dopis  


Twitter, Trump a Parler: problém není údajná cenzura, nýbrž monopolTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Twitter  


Tesla Model S: 12 kg uhlí 100 kmTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Tesla-model  


Proč by starouškové měli vzít na vládu holeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Proč-by-starouškové  


Americká hra na demokraciiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Americká-hra-na  


Americká hra na demokracii - konec hryTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Americká-hra-na  Vzestup byrokracie a pád svobodného světaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Vzestup-byrokracie  


Antologie amatérských autorůTuhle knihu jsi ještě nečetl

(2016-2018)

Antologie Amatérských Autorů - aneb všehochuť povídek. Máte-li něco podobného, můžete se připojit...

Téma : Antologie-amatérských   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.

© 2016-2018 Kolektiv


Jatka (povídka, kterou nelze neotisknout)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Tuhle povídku si málokdo odváží jen tak hodit do koše!

Téma : Jatka-povídka   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Báseň stařenkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Báseň-stařenky  


DráčekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Humor kolem jednoho známého piktogramu...

Téma : Dráček   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


PoledniceTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Polednice  


Bacha na napomínání dětí! Pamatují si to!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pozor na děti! Všechno si pamatují a v nejnevhodnější chvíli to použijí!

Téma : Bacha-na-napomínání   Hlasovali 3, celkem 15 hvězd, průměr=5.00.


Život píše románTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Život-píše-román  


Jak dát kočce tabletkuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídky o kočkách. Jak dát kočce tabletku, Koupání kočky jako bojové umění, Automatická myčka kočky. Ke sci-fi to sice moc nepatří (nanejvýš k přednášce o osobách chráněných mimozemšťany), ale proč se nezasmát? Máte-li ale kočku, doporučuji nastudovat - může to přispět k vašemu přežití!

Téma : Jak-dát-kočce   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Zemanova pohádka o Jezinkách a realitaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Zemanova-pohádka  


Jazykový koutekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Znáte českou mluvnici? I všech 17 českých pádů? Myšleno ty mluvnické, jaké jiné?

Téma : Jazykový-koutek   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Don ŠpagátTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Don-Špagát  


Koronavir 2020Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Koronavir-2020  


Jak vydat knihu?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídání o tom, jak vydat knihu, není zrovna veselé. Zato je reálné. Bohužel. Spolehnout se na nakladatele je ale ještě horší. Dvakrát bohužel! Převzaté se svolením autora - Vladimír Preložník, vydavateľstvo Enigma, Nitra.

Téma : Jak-vydat-knihu   Hlasoval 1, celkem 1 hvězd, průměr=1.00.

Ukaž (1 hodnocení)


Vzpomínky na 50.létaTuhle knihu jsi ještě nečetl

(ukázka)

Téma : Vzpomínky-na-50léta  


Trolling - aneb pravidla neslušné diskuseTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pravidla neslušné diskuse jsou zde proto, aby se fauly daly poznat, odhalit a vyvarovat se jich (jinak budeme za hulváty).

Téma : Pravidla-diskuse  


AktualityTuhle knihu jsi ještě nečetl

Aktuality by se neměly příliš míchat do scifi. Ale někdy to člověku nedá...

Téma : Aktuality  


VšehochuťTuhle knihu jsi ještě nečetl

Všehochuť - to co nespadá jinam - administrativní věci, všetečnosti, FAQ apod...

Téma : Vsehochuť  


Slovník Česko-žurnalistickýTuhle knihu jsi ještě nečetl

Kapesní slovník Česko-žurnalistický - nepostradatelný pro porozumění naší žurnalistické žumpě.

Téma : Slovník-žurnalistů  


DRM - ochrana autorských práv

Digitální ochrana autorských práv

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

DRM má chránit autory. Ale počkejte, až se do toho vloží truhláři! Proč mají mít výhody DRM jen umělci?

Téma : DRM  


Krymské pyramidyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pyramidy na Krymu a jejich světová provázanost.

Téma : Krymské-pyramidy   Hlasoval 1, celkem 1 hvězd, průměr=1.00.


Yellowstone - hrob lidstvaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Obyvatelé Pompejí neměli tušení, co na ně chystá nedaleká hora Vesuv. Lidstvo už - alespoň pár vědců - ví, co na ně chystá Yellowstonský národní park v USA. Ale chováme se jako obyvatelé Pompejí... Ti, co vědí oč jde, už ze Spojených států prchli. I s rodinami a s příbuznými. Jiní si staví podzemní úkryty, celá města... Bláhoví...!

Téma : Yellowstone  


Pochyby - aneb o čem všem se dá úspěšně pochybovatTuhle knihu jsi ještě nečetl

O některých úplně nových dogmatech mám opravdu silné pochyby...

Téma : Pochyby  


Denní čtenostTuhle knihu jsi ještě nečetl

Zobrazí návštěvnost některých pozoruhodností.

Téma : Čtenost  


Prkotiny (co by jinde překáželo)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Prkotiny je všechno, co nemá velký význam.

Téma : Prkotiny  


Hodnocení

Čtenáři mohou svou spokojenost či nespokojenost vyjádřit. U každé knihy (a také u většiny úvah, přednášek a plků) se nachází vlastní Fórum (zastřešované jedním společným). Tam se dá napsat ledacos. Svoboda slova ovšem nezahrnuje nadávky a urážky ostatních (hulváti budou brzy odstřiženi).

U knih můžete zapsat i své stručné (140znaků) hodnocení. Každý uživatel má nárok na jeden řádek, kdo napíše druhé hodnocení, přemaže tím své první. Tak se to dá nejen měnit, ale pokud dáte jako hodnocení jednu hvězdičku *, můžete své (ale jen své!) hodnocení smazat.

Navíc je u každého Fóra (kromě toho obecného...) možnost vyjádřit své hodnocení známým "hvězdičkovým" systémem. Každý může "přidělit" jako výraz své spokojenosti jednu až pět , naopak svou naprostou nespokojenost vyjádřit jednou , která se od kladných odečítá. V záhlaví a v seznamu pak najde drobnou statistiku - kolik lidí hlasovalo, kolik hvězdiček které téma dostalo a jaký je z toho průměr. Pochopitelně může každý hlasovat pro každé téma jen jednou a jeho hodnocení se mu tam zobrazuje (opět je může časem měnit).

Máte jiný názor než ostatní? Slovní hodnocení "jedné " zní: "Nestojí za čtení." K takovému tématu se už zřejmě nevrátíte, že?

Nemůžete tu některou knížku najít?

Může to být i tím, že ji blokuje "dětská pojistka". Naše "Ministerstvo lásky" (pardon, "vnitra" - viz Orwell) totiž rozhodlo, že se na tomto webu nacházejí knihy zakázané ("Libri prohibiti" - viz páter Koniáš), které se nesmí dostat do ručiček dítek nevinných. Pravda, jsou tu i drsnější válečné obrázky, jaké se v České televizi objevují mnohem častěji ve válečných zpravodajských záběrech (to ovšem našim "Strážcům mravní čistoty" nevadí). Problém je v tom, že jsou to oni, kdo mohou rozhodovat co je a co není mravně závadné, ale co horšího, mohou také udělovat pokuty. A ty by tento web spolehlivě potopily, protože ho financuje jeden důchodce a jak si jistě všimnete, nemá tu žádné placené reklamy. Nejlépe je tedy: přijít sem v noci mezi 22:00 a 06:00 (kdy děti podle zákona zcela jistě spí ), vstoupit do "Nastavení uživatele" a dětskou pojistku odblokovat. Polekáte se, co se toho objeví! Naše "Ministerstvo lásky" požadovalo zablokovat "dětskou pojistkou" i knihy psané pro děti. Inu - kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde!

Poznámky:

Ikonky vpravo od názvu ukazují možnosti dané knihy. Například které jméno se dá měnit (=hrdinka, =hrdina).

křížek vpravo od názvu knihy zmizí, až knihu přečtete.

označuje knihy s více volitelnými verzemi.

kniha může být buď 'učesaná' (pro děti) nebo 'rozcuchaná' (ta je však blokovaná dětskou pojistkou).

= kniha je celá blokovaná dětskou pojistkou.

= kniha je součástí větší ságy.

= kniha navazuje na předchozí.

Poháry (zlatý, stříbrný a bronzový) označují knihy, které považuji za lepší než ostatní. Je to můj názor, můžete mít i jiný.

označuje naopak knihy, které považuji za slabší.

Komu se nelíbí také, dá mi aspoň za pravdu.

Kliknutím na obálku změníte její velikost, abyste si ji mohli lépe prohlédnout.

Obrázkové serie

Akvárka (byť poněkud nezvyklá)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Řeklo by se - akvárko - a co? Ale mohou být i dost neobvyklá...

Téma : Akvaria  


Americké bankomaty

Americké bezpečné bankomaty

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Americké bezpečné bankomaty - úplně sice bezpečné nejsou, ale většinu problémů odstraňují.

Téma : Bankomaty  


Autokuriozity.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Někdy nad tím jen kroutíme hlavou, někdy nám to kroutí bránicí...

Téma : Kuriosity  


Bonsaje - japonské uměníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Staré japonské umění pěstování miniaturních stromů - bonsají. Japonci jsou tím proslulí. Tohle jsou jen ukázky... (ale pěkné).

Téma : Bonsaje  


Brazilské telefony

Proč to nejde u nás?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Brazilské telefony vynikají nápaditým zpracováním. Proč nejde něco takového u nás?

Téma : Telefony  


Cesta do kostelaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Cesta do kostela může dopadnout různě...

Téma : Kostel  


Cesty, cesty, cesty...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Cesty všeho druhu... rovné i klikaté...

Téma : Cesty  


Co dokáže make-up?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Co dokáže make-up aneb poznáte některé známé osobnosti, změněné make-upem k nepoznání?

Téma : Makeup  


Co jsme pili kdysi?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pivní etikety za socialismu (povšimněte si cen!)

Téma : Nápoje-kdysi  


Čert - přítel člověkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pes je nejlepší přítel člověka - i když se jmenuje Čert. Aneb medailonek jednoho slavného psího přítele a herce.

Téma : Čert  


Čínská odtahová službaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Čínská odtahová služba - aneb metoda žaves!

Téma : Kuriosity  


Čokoládový vlak (to je sladkostí!)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Čokoládový vlak... zajímalo by mě, kolik tun čokolády na to padlo...

Téma : Čoko-vlak  


Děti v KanaděTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak se dělají děti v Kanadě? Kanadský fotograf Patrice Laroche a jeho žena Sandra Denis to předvádějí názorně! Jen trochu netradičně...

Téma : Kanadské-děti  


Dítě+domácí mazlíčciTuhle knihu jsi ještě nečetl

Děti jdou vděčnými náměty. A domácí zvířata je často ctí jako mláďata a dovolí jim ledacos...

Téma : Mazlíčci  


Dobrá varováníTuhle knihu jsi ještě nečetl

Docela správně umístěná varování.

Téma : Varování  


Domácí mazlíkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Domácí mazlíčci mohou být různí. Ale takového bych si dost rozmýšlel. Přece jen - kočka je kočka... a jednou z kočičích vlastností je přece faleš...

Téma : Mazlík  


Doom pro SkrčkaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Co myslíte, hodily by se tyhle obrázky do románu Skrček?

Téma : Skrček  


DortyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Dorty všeho druhu... aneb jak si hrají cukráři?

Téma : Dorty  


Dříve a dnesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé pojmy se časem značně posunuly...

Téma : Nostalgie  


DýněTuhle knihu jsi ještě nečetl

Dýně všeho druhu

Téma : Dýně  


ĎoubalíkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Ďoubalíkovy obrázky jsou vtipné a aktuální. A jsou tady s jeho vědomím a svolením.

Téma : Ďoubalík  


Fotka v pravý okamžik!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Stačí v pravý okamžik stisknout spoušť...

Téma : Momentky  


HoblinyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Co všechno se dá udělat z pouhých hoblin?

Téma : Hobliny  


HoubyTuhle knihu jsi ještě nečetl

To nám snad dělají na vztek!

Téma : Houby  


Inspirace

Kdo se po kom opičí?

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Čím se kdo asi inspiroval? Aneb kdo se tady opičí?

Téma : Inspirace  Ježčí mámaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Kočka přijme i mláďata, která se koťatům moc nepodobají...

Téma : Ježci  


JídloTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jídlo, které je skoro škoda sníst... Ale i jídlo může vypadat neotřele!

Téma : Jídlo  


Kočičí logika (kterou nepochopíš)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Kočičí logiku prostě nepochopíš...

Téma : Kočičí-logika  


KrokodýlTuhle knihu jsi ještě nečetl

Krokodýl dobře ví, kdo mu tancuje po hřbetě... Podceňovat dravce se zkrátka nevyplácí...

Téma : Krokodýl  


Letenský StalinTuhle knihu jsi ještě nečetl

Svobodná Evropa tenkrát navrhovala udělat hlavu Stalina šroubovací. Po Sametovce jsme sem mohli našroubovat hlavu Havla, pak Klause, pak... Proč vlastně ti pitomci tak krásný pomník zbourali?

Téma : Stalin  


Malby na těleTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Malby  


Michael MarčákTuhle knihu jsi ještě nečetl

Marčákovy obrázky byly pohotové a vtipné. Přebíral jsem je s jeho vědomím a svolením. Škoda, že už další nebudou, když jejich autor zemřel...

Téma : Marčák  


Mír s tuleniTuhle knihu jsi ještě nečetl

Povídání o filmu »Mír s tuleni«

Téma : §Tuleni  


Míry a váhy (staročeské)Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Míry-váhy  


Náramkový tabletTuhle knihu jsi ještě nečetl

Náramkový tablet - Izraelci konečně vyvinuli něco srovnatelného se »Semerádovým komunikátorem« z GSMB! Jen jim to trochu trvalo. Můj komunikátor pochází z roku 1971... takže jsem čekal skoro 44 let!

Téma : Tablet  


Naše náklaďákyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Náklaďáky  

Ukaž (1 hodnocení)


Nebojte se vězení!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Proč se lidé vlastně tak bojí vězení? Vždyť by tam mnohým bylo lépe než venku!

Téma : Vězení  


NehodaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Menší srážka na letišti... Na vojně jsme říkali: To je hned...!

Téma : Nehody  


Nechálov:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z Nechálovské školy. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.


Neuvěřitelná místa na světěTuhle knihu jsi ještě nečetl

Někdy vidíte fotku a řeknete si, že není možné, aby takové místo na té naší planetě existovalo, že to musí být Photoshop nebo jinak upravená fotka. Není tomu tak.

Téma : Neuvěříš  


Nezabiješ!

Nezabiješ!

Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Pamatuj na přikázání »Nezabiješ!«! I když to je fakt někdy na zabití...

Téma : Nezabiješ   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Ukaž (1 hodnocení)


Orlík a Vltava z dronu.Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Orlík z dronu. Co dodat?

Téma : Orlík  


Pat a Mat v akciTuhle knihu jsi ještě nečetl

Znáte snad tyhle nešiky? Jenže tyhle obrázky jsou ze života! I když nešikové občas život opravdu ohrožují...

Téma : Pat-a-Mat  


Pavel KantorekTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pavel Kantorek byl jako kreslíř fenomén - než po r.1968 zmizel do Kanady...

Téma : Kantorek   Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.


Perličky helpdeskuTuhle knihu jsi ještě nečetl

Zajímavé postřehy. Údajně se všechno stalo!

Téma : Helpdesk  


Perníkový advent - co všechno se dá upéci...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Ukázky, jak si lidé vyhrají s perníkem

Téma : Perníčky  


Pes+kočka - kamarádiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Mohou být pes s kočkou kamarádi? Ukazuje se, že ano. Ale musí je někdo (člověk) skamarádit.

Téma : Pes-kočka  


Pes+liškaTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pes a liška bývali vždycky nepřátelé. Tohle je čestná výjimka. Dějí se zkrátka zajímavosti.

Téma : Pes-liška  


Po silvestruTuhle knihu jsi ještě nečetl

Těžká jsou rána po Silvestru...

Téma : Po-Silvestru  


Povlečení na postele, které prostě nemá chybu...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Bylo by to docela zajímavé... takový námět pro podnikatele v oboru povlečení, aby nebyla nuda... Některé náměty bych docela bral!

Téma : Postele   Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.


Přelouč:Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z gymnázia Přelouč. Zajímavé jen pro ty, kdo tam chodili.PtáciTuhle knihu jsi ještě nečetl

Nebylo už hysterie kolem ptačí chřipky dost?

Téma : Ptáci  


Ptačí hraTuhle knihu jsi ještě nečetl

Interaktivní hra s ptákem

Téma : Ptačí-hra  


Ruský humorTuhle knihu jsi ještě nečetl

Ruský humor je maličko odlišný od našeho. Místy se zasmějete, místy až mrazí!

Téma : Ruský-humor  


RybníkTuhle knihu jsi ještě nečetl

Musí být v rybníku jen ryby? Jistě - a nejen ryby...

Téma : Rybník  


Se dřevem se dá vyhrát!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

I dřevo se dá naskládat umělecky!

Téma : Dřevo  


Sedmý smysl - obrázkyTuhle knihu jsi ještě nečetl

Obrázky z knihy Sedmý smysl

Téma : Sedmý-smysl  


Seminář o filmu Mír s tuleniTuhle knihu jsi ještě nečetl

Seminář o filmu »Mír s tuleni«

Téma : Tuleni  


Schody jsou různé...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Někdy z nich člověk dostane závrať, někdy dokonce nemají žádný smysl - schody pro schody...

Téma : Schody  


Snesitelná grafitiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Je o mně známo, že nemám rád graffitti a považuji je za vandalství. Snad kdyby bylo aspoň trošku umělecké... To ale ty naše české čmáranice nejsou.

Téma : Grafiti  


Sopka na IslanduTuhle knihu jsi ještě nečetl

Pár obrázků z výbuchu sopky na Islandu

Téma : Sopka  


Temelín a filmařiTuhle knihu jsi ještě nečetl

Veselé příhody z natáčení filmu »Mír s tuleni« - tentokrát v elektrárně Temelín. Pikantní na tom je skutečnost, že se nic z toho ve filmu nakonec neobjevilo...

Téma : Temelín  


To se nevrátí...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Nostalgické retro obrázky - spoustu těchto věcí si pamatuji a mnohé nebyly špatné. Kdybychom to dobré zachovali...

Téma : Nostalgie  


Tomu se říká smůla!Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Téma : Smůla  

Ukaž (1 hodnocení)


Uličky z pohádek...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Některé uličky opravdu jako kdyby patřily do pohádky...

Téma : Uličky  


Umělecké nářadíTuhle knihu jsi ještě nečetl

I nářadí může být předmětem umění!

Téma : Nářadí  


Umíte ořezat tužku?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Jestli to ale umíte takhle, smekám!

Téma : Kuriosity  


Utahaný jako pesTuhle knihu jsi ještě nečetl

Utahaný jako pes? Umíte si to vůbec představit?

Téma : Jako-pes  


Váš dům?Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Dům z různých úhlů pohledu (zejména očima finančního úřadu)

Téma : Váš-dům  


Vejce...Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Tak si hráli v Číně, když u nás stálo jedno vejce 7.- Kč!

Téma : Vejce  


Vláčky - aneb jak si hrají AngličanéTuhle knihu jsi ještě nečetl

Jak si hrají Angličané? Ne že bych jim to záviděl (ale závidím!). Nakonec, můžete si něco takového pořídit i u nás. Jen počítejte s tím, že cena takové mašinky je srovnatelná s cenou automobilu...

Téma : Vláčky  


Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015Tuhle knihu jsi ještě nečetl

Zatmění slunce v Čechách 20.3.2015 - pár amatérských, ale krásných fotografií.

Téma : Zatmění  


Zvířata jako rodičeTuhle knihu jsi ještě nečetl

Zvířecí rodiče - mláďata jsou hezká i u dravců...

Téma : Zvířata-rodiče  


Minižebříčky:

Při rovnosti hodnot je pořadí abecední.

Nejvíc hvězd získalo: Ork(129) Čtvrtá říše (Vergeltungswaffe-5)(99) Studna světů(93)


Nejvíc lidí hlasovalo pro: Ork(26) Čtvrtá říše (Vergeltungswaffe-5)(20) Studna světů(19)


Nejlepší průměr mají: Giweruz a zvony pekelné (15 x 5) Bez práva na život (14 x 5) Otrocká krása (14 x 5) Zlodějíček z pátých hradeb (13 x 5) Dračí cejch (13 x 5) Fext (stín z temnot) (13 x 5) ...(a další s průměrem '5', ale s méně hlasy)...


Nejhorší průměr mají: Hobliny (1) Fotka v pravý okamžik! (1) Houby (1)


Errata jsou u: a6=Barbara

Anketa s pořadím:

Brochikea (284)

Otrocká krása (255)

Bez práva na život (242)

Drby (neověřitelné) (191)

Dášeňka čili život štěněte (165)


Poustevník (160)

Zoidée dívka z planety Bardžá (158)

Ostrov zasvěcení (155)

Úvahy a plky (moje) (154)

Boxduroy svět pod skálou (147)

Odstup, Satane! Apage, Satanas! (144)

Gurroa a válka Agríšů Příběh telepatické bytosti (142)

Věc Makropulos (139)

Válka ďáblů Jupiterský duch 3.část (138)


Ankety se účastní 993 čtenářů, zobrazují se knihy s 0 body a výš.

Anketa (které ještě vydat?)

Brochikea (284)

Drby (neověřitelné) (191)

Dášeňka čili život štěněte (165)

Úvahy a plky (moje) (154)

Boxduroy svět pod skálou (147)


Gurroa a válka Agríšů Příběh telepatické bytosti (142)

Věc Makropulos (139)

Válka ďáblů Jupiterský duch 3.část (138)

Kniha (nebo kočka?) (137)

Rusalky (135)

Duch a ďáblice Jupiterský duch 1.část (135)

Veverky (Sciurus sapiens) (132)

Na dohled Cruithne (124)

Swarp (124)

Agaboril planeta Mágů (121)


Ankety se může účastnit každý registrovaný čtenář. Každý smí hlasovat pouze pro 10 knížek, přičemž záleží na pořadí: první dostane 5 bodů, druhá 4 atd. pátá a další po jednom bodu. Body se přidělují tlačítkem s hvězdičkou u popisu knížek. Kde jste již body přidělili, toto tlačítko zmizí (Nedá se pro jednu knížku hlasovat 10x). Tlačítka zmizí i po označení 10 knížek.

Pokud se spletete, nebo si to rozmyslíte a chcete body rozdělit jinak, je zde tlačítko "Smazat!". To ale smaže všechno a začínáte od počátku (záleží i na pořadí).

Máte k těmto knížkám připomínky?

Mrkající lebka Napište mi je mailem, nebo vyjádřete níže. Náhodné návštěvníky žádáme, aby názory vyjadřovali pokud možno na úrovni. Koho nebaví čtení přímo na PC, ale má čtečku a chce si to číst na ní, najde na hlavní stránce nahoře záložku Download, odkud se dá stáhnout většina románů ve formátech PDB, PDF, MOBI a EPUB pro čtečky.


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-16032322200: 17/4 v 22:38 na téma: Schizofrenik : Tak Vám p. Semerád závidím, že jste v důchodu.Právě jsem viděl prakticky přesný popis situace z knihy Schizofrenik, ale v naší vládě. To jest někdo pohrozil tak drsně že vláda ustoupila. Chudák Babiš a Hamáček. Jen doufám, že ta výhružka nebyla tak drsná, jako v té knize.   =*=   18.04 SW : Že by další nechtěné proroctví? Cákryš, neměl bych raději přestat psát, jak mi předhazuje syn? Ten totiž tvrdí, že zveřejněná proroctví se plní. Já na to, že nezveřejněná se plní taky.Kde je pravda?Když UEFA nespravedlivě odsoudila Kúdelu, zpochybnili to (vedle 99,9% Čechů) i naši papaláši. Právem! Jako že odsuzovat bez důkazů nepatří do "západní civilizace".Teď spáchali totéž sami, ale v obludně větším měřítku. A to máme spolknout i s navijákem? Budou soudit bez důkazů - soud prostě "uvěří" jedné straně. @¨To je ta katastrofa západní civilizace!Chce se mi vzít bílý sprej a psát na asfaltové chodníky:@-NEKECAT!Všimněte si - kdo tomu chce věřit, ten už teď nepochybuje! I pochybovat bude brzy trestné!   =*=   18.04 SW : Najde se někdo, kdo podá na Českou vládu trestní oznámení z podpory fašismu?Vám nic neříká symbolika @p18 vyhoštěných diplomatů? (18 = AH = Adolf Hitler!)Prý naši borci chtějí natočit nový film: [r b ěti psem(těšíte se?). ;-) ;

Domů

"Seznam knih (a plků) nakladatelství Autobus" (komentáře)

Téma=Romány

Nahoru!
Seznam s obrázky

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

1. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

19.04.2021  id: 1336474

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 4 e-mailu 19.04.2021 00:00 :

Změněn Zoromor 18.04.2021 1807--2256

Kapitola 16 dodána k "Zoromor". 18.04.2021 2118   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


2. Jméno: honbri

 

Info: Hltač Semeráda

27.04.2020 v 19:48 id: 1335150

Zdravím a zkouším dotaz:

existuje tady někde příběh (román, povídka ... ?), kde "hrdina" ve starém domě u staré příbuzné (myslím brzy zemře) vleze do "zakletého" zakázaného sklepa ... a stane se "otrokem" jakéhosi vesmírného skřeta (skrytého na Zemi), jehož civilizace páchá ve vesmíru zlo. Pak ho při opatrné návštěvě jedné planety místní "dobří" vesmířané zlikvidují (a málem i hrdinu) a podaří se jim nalézt přístup na Zem a hrdina se vrací na Zem s různými benefity...

Četl jsem to asi loni (předloni?) na tomto webu, nejspíš ve stadiu rozpracování, pak se po tom nějak slehla země ...

Lze tu povídku (román) nalézt a je případně vůbec dokončená? Moje pátrání bylo neúspěšné ...


SW: Ano, je to román "Skrček", momentálně zrušený, budu ho předělávat. (27.04.2020 20:58)


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

19.04.2020 v 09:08 id: 1334136

Pane Semeráde, neděje se něco u vás? Jste oba zdraví? Trochu mám obavy, neozýváte se...


jaxx: Předběhl jste mě, takže se jen připojuji… I když, je víkend, jel za dětmi… (19.04.2020 11:38)


SW: Zjistil jsem, že je neskutečný zmatek v sekci "Download" (fungovalo to blbě, ale nikdo mi nic neřekne...). A kromě toho se mi podařilo předělat stránku "Download" tak, aby zobrazovala všechny knihy a nebyla přitom kilometr dlouhá.

Výtvarně opět nic moc, ale funguje to perfektně (viz dole ID=1333602). Ke každé knize se dostanete na jedno kliknutí (kliknete na autora a máte všechny jeho knihy setříděné podle skupin), u knih máte nejdůležitější údaje (obrázek obálky, případně anotaci - zatím není všude, ale chci je doplnit, datum poslední změny a velikost souboru (u EPUB je to velikost zdrojového HTML, u ostatních skutečná velikost souboru)). Anotace se objevují kliknutím na obálku, druhým kliknutím mizí. Obálka se navíc kliknutím zvětší, zmenší se tím, že z ní odjedete myší. U každé knihy jsou ikonky použitelných formátů s počty stažení (omlouvám se, ale EPUBR to počítá teprve pár dní, tak jsou tam čísla malá). Kdo chce všechno rozbalené, ať si klikne na ikonku vlevo dole v titulku stránky, ta má vliv na všechny najednou (ovšem když se rozbalí všechno, je ta stránka kilometr dlouhá). Všechno je ale uspořádáno do bloků, které se na stránce řadí samy tak, jak se vejdou (zmenšete si šířku stránky a uvidíte! - tím pádem odpadá nastavování počtu sloupců) Kdo si přeje víc?

A kromě toho jsem navázal spolupráci s dalším webem - "http://www.romanyzdarma.cz" - uvidíme, co z toho bude. Tím pádem celé dny učesávám stránku, programuji a psaní stojí. Ale ono už to nějakou údržbu opravdu chtělo!(19.04.2020 12:36)


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

(6571)

15.04.2020 v 15:38 id: 1333602

Předělal jsem podstránku "Download", aby byla čitelnější na telefonech (ale i na PC!). Doufám, že úspěšně. Podívejte se!


SW: Kdo jste se koukali na stránku "Download" pozorněji, asi jste si všimli prudkého nárůstu počtu nabízených knih (zejména různých formátů - MOBI, PDF, PDB). Dostal se mi totiž do rukou skvělý konverzní program, umožňující podstatně kvalitnější konvere než Calibre. Má jen jednu fatální nevýhodu, kterou jsem zjistil až po jeho nainstalování a kterou nikde na stránkách výrobce nenajdete - jedná se o 30-denní TRIAL verzi, která bez zaplacení nějaké tisícikoruny přestane po měsíci fungovat. Inu, jak snadno se dá člověk napálit sloganem "zdarma!". Kdyby to tak inzerovali v nabídce, bylo by to fér, ale tohle považuji tak trochu za podraz. Nicméně využiji toho po těch 30 dní a pak to smažu (zas tak 100% konverze to nedělá, i když podstatně lepší než Calibre).

Mimochodem - co kdybych takto předělal i stránku "Seznam knih"? Byl by někdo proti? On takový kompaktnější seznam jednak lépe vypadá a jednak se v něm lépe orientuje. Všimli jste si, jak se ten seznam dá bleskurychle podle potřeby rozvíjet? (16.04.2020 21:21)


jirkacbx: Trošku jsem do Download nakouknul a nadšení od SW tolik nesdílím.

Ano,pěkně seřazený podle autorů,ale potřeba rozkliknout dotyčnou složku a knížky si radši vybírám podle názvu,zařazení do určitý skupiny nebo podle anotace či popisku.

Podotýkam,že jsem v seznamu toho moc nezkoušel,jen jsem nakouknul.

Starý seznam v Downloadu mi seděl víc. (16.04.2020 21:55)


SW: Až si všimneš malé ikonky jin-jan v nadpisu a zjistíš, že se s ní dá rozkliknout všechno najednou... (16.04.2020 23:08)


SW: Vox populi - vox dei!

Původní seznam (ale také "seznam románů") je strašně roztahaný a na telefonech opravdu nepřehledný. Nový formát tak roztahaný není, je to jen seznam autorů, které je třeba rozkliknout. Teď jsem to ještě přeskupil, skupiny se zobrazují zvlášť, odděleně od nezařazených knih, ale kliknutí na autora se rozklikne vše co patří k tomuto autorovi, tj. nejen nezařazené, ale i všechny skupiny, takže je to (snad) zase o něco přehlednější. Pořád zůstává ikonka v nadpisu, která ovládá šmahem všechno.

Pokec u knih zůstal skrytý a objevuje se kliknutím na obraz obálky. Zkusil jsem to spojit s řízením skupin, ale tohle je IMHO lepší.

Inspiroval mě web, kde je seznam autorů a když se klikne na autora, přejde se na seznam jeho děl. Jenže jsem pokaždé tak dlopuho čekal, až se všechno vykreslí (včetně opulentních obrázků na pozadí apod.), abych se třeba dozvěděl, že od toho autora tam je jedna jediná básnička, že jsem si řekl, "Takhle tedy ne!" Jenže zobraztit všechno, jako je to u mě v "Seznamu knih", je taky strašně nepřehledné. Dokud jsem měl pár položek, šlo to, ale teď... Až mě napadlo tohle. Klikneš na autora a máš seznam jeho děl rozvinutý okamžitě, bez natahování celého monstra (však taky nemám na stránce žádný zdržující obrázek!) (ale možná ještě něco dodám!).

Má ještě někdo jiný návrh? (17.04.2020 13:25)


ata: Vyhovoval mi více původní formát - dalo se z něj poznat datum poslední změny a velikost souboru (i když se na stránky dívám často, tak stahuji upravené verze jen občas, když jich je víc).

Pokusně jsem stáhl všechny Vaše knihy a zjistil:

- při downloadu knihy, která má dvě verze, je nastaven příliš krátký čas na přepnutí možnosti Generovat i druhou verzi (občas jsem to nestihl);

- při přepnutí na učesané verze (standardně nastavena rozcuchaná) se po downloadu knihy s dvěma verzemi a návratu do menu zruší nastavení parametrů (je to sice na stránce konkrétního downloadu uvedeno, ale dost mi to vadí v souvislosti s dále uvedeným), musím rozkliknout znovu v posledním řádku a nastavit parametry po jednom, přitom se poněkud rozhodí formát stránky (opravdu tam nejde vrátit to tlačítko Vynechat vše, které tam kdysi bylo? - občas stahuji i verze pro děti);

- když jsem chtěl před 22 hod v rozcuchaném nastavení stáhnout v části Drobnosti oba formáty PDF, vyhodilo to chybu;

- zdá se, že se podařilo opravit chybu, která po přepnutí na učesané verze a provedení jednoho downloadu způsobovala místo automatického přepnutí zpět ve Firefoxu chybu načítání stránky (při downloadu ve standardně nastavené rozcuchané verzi se to neprojevuje). (18.04.2020 23:04)


SW: Teď je to ještě ve vývoji, ale

- při downloadu, jsou-li dvě verze (1 a 2), vygeneruje první a zastaví se. Objeví se dvě tlačítka: "Generovat druhou verzi" a "Návrat do seznamu", přičemž se nastavení zachovává (bohužel za cenu toho, že se neaktualizuje počet stažení, na to je třeba obnovit stránku),

- Chcete-li stahovat verze "rozcuchanou" i "učesanou" - nejprve si v "Parametrech generování" nastavte omezení (učesanost) a pak (ovšem jen tam, kde to má smysl) zvolte ikonu EPUB nebo EPUBR - první stáhne učesanou podle "Parametrů generování", druhé úplně rozcuchanou verzi. Asi půjde stahovat i paralelně - okno "Download" a "GenerEPUB" se otevírají stranou, kde je můžete nechat běžet, vrátíte se a zadáte další. Zkoušel jsem stahovat střídavě EPUB a EPUBR a šlo to.

- Kliknutím na obrázek obálky se

a) zvětší obrázek (zmenší se tím, že z něho odjedete myší),

b) objeví se (nebo zmizí) text anotace (tam, kde je).

- datum poslední změny a velikost zdrojového souboru HTML se objeví, když najedete myší na ikonu (to právě doplňuji) - jedině ikona EPUBR nic nezobrazí (HTML je jen jeden)

- zvýší se rychlost generování (o to hlavně šlo). (19.04.2020 12:15)


SW: Nakonec jsem to ještě jednou předělal. A dokonce s jiným »výtvarným řešením«. Tentokrát je vlevo sloupeček autorů a vpravo seznam knih uspořádaných do skupin. Při vstupu do tohoto seznamu jsou tam všechny knihy (však je to také pěkně dlouhé!). Ale jakmile kliknete na některého autora, zmizí všechno co mu nepatří a zobrazí se jen jeho knihy a povídání k němu. A v tom už se dá vyznat, ne? Ostatní víceméně zůstalo. Kliknutí na ikonu »jin-jan« příslušná skupina zmizí (u návodů na konci zůstane aspoň hlavička bloku) a na její místo poskočí následující v pořadí. Obnovíte je tím, že znovu kliknete na autora. Kliknutím na dalšího autora opět nejprve zmizí všechno a objeví se jen to, co se týká druhého.

Je to přehlednější?

Všimněte si také, jak nejrychleji, s minimem nastavování, stahovat obě verze (učesanou i rozcuchanou) (na konci návodu). Pomůže vám to? (21.04.2020 12:49)


5. Jméno: Q-19051214

 

 

22.01.2020 v 07:28 id: 1329091

Zdravim ve spolek. Nechtel bych se zbytecne ptat, ale ponekud tapu. Co se stalo se Skrckem? Je mozne se k nemu jeste nejak dostat? Diky za odpoved.


SW: Skrčka (a nejen Skrčka!) chci předělat, momentálně je zrušený. (22.01.2020 08:05)


6. Jméno: Q-190319184

 

 

19.03.2019 v 19:23 id: 1297708

S nostalgií jsem opět zavítal na vaše stránky, abych si znovu pročetl knihy z AUTOBUSU. Je již dávno co jsem zde trávil spoustu času a hltal jednu knihu za druhou. Bude mi trvat, než se opět prokoušu tou spoustou skvělých knih, ale času zde stráveného jsem nikdy nelitoval. Oči unavené od čtení, ale potom v hlavě po náročném dni či týdnu klid. Perfektní relax. Děkuji Rum-cajs


7. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

(4700)

24.09.2018 v 18:57 id: 1294990

Udělal jsem si inventuru knížek podle počtu stránek. Tiskárna má limit 500, trilogie Andílek se tam vešla jen s odřenýma ušima.

Knihy, které se do limitu v A5 nevejdou, jsou: Zoidée, Schizofrenik, Léčitelka, Přítel, 4.říše, 4.Země, Jupiterský duch, Kniha, Rusalky, Skřítci, Orizemě, Zuznelai... je jich nějak moc, že?

Zoidée se sice vešla do 288 stránek, jenže při velikosti písmenek bleších 9 (tu chybu už nikdy neudělám).


jiho: Velikost písma 9 je asi málo, ale jsou to knihy spíš pro dospělé, takže možná zkusit, s jakým písmem se do těch 500 stran vejdou. Myslím že 12 bodové písmo (= velké písmo psacího stroje) je i zbytečně moc, kompromis by mohlo být 10 až 11 bodů. A za ten kompromis by to snad stálo. (25.09.2018 08:01)


SW: Tenkrát jsme to dělali v programu Quark-press tak, aby nevznikla bichle. Měl jsem 14" monitor EGA 16 barev 800x600 a na tom se to nedalo zobrazit 1:1, takže jsem tu hrůzu hned neviděl. Vůbec se divím, že jsme to dokázali! Ta knížka vypadá útlá, ale i písmem 11 by to byla bichle. Ovšem písmo 9 byl opravdu horror. Však taky někteří škodolibci nabízeli tatranku každému, kdo to dokáže přečíst (i když se té knihy rozprodalo skoro 2000 výtisků a dnes ji neseženete). No, oni to vlastně posuzovali podle Sauruse, že...

Lépe to vypadá s formátem B5, ale ani tam se Přítel nevejde. Nějak jsem si neuvědomil, že spojení Jukagyri+Orizemě má vlastně rozsah jako Přítel... Radši to nechám tak jak to je. Při online čtení je to fuk, kdo si to stáhne pro čtečky, tomu to taky nevadí, další knihy se už asi tisknout nebudou (ukecal jsem jen Čecha s Kejvalkou, ta si to IMHO zaslouží). (25.09.2018 10:10)


jiho: Zoidé jsem ještě stihl koupit z vašeho "výprodeje". Je pravda, že moje krátkozraké oči už "jsou se mnou v důchodu" nějaký ten rok, ale na čtení Zoidé mi pořád bez problémů stačí. Je pravda že by to asi chtělo spíš 10-bodové písmo, ale přečetl jsem si ji v papírové podobě s chutí.

Tak držím palce, ať do vyjde aspoň v té desítce. (25.09.2018 20:33)


SW: Mám šedý zákal a písmenka v Zoidee se mi slévají do sebe. Velikost 12 ještě čtu, ale ty blešky 9... Zdá se mi, že "Přítel" by ve velikosti 10,5 prošel. Má sice 560 stran, ale to se dá na té délce stáhnout formátováním (občas stačí vhodně rozdělit slova a řádek po řádku může na konci každé kapitoly ušetřit stránku)... (26.09.2018 08:13)


vgj: Na formatovani v LibreOffice / OpenOffice doporucuji stary ale dobry TypoJTB (obdoba stare vlnky pro TEX a vlny pro OO) https://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/typojtb S formatovanim to ulehci spoustu prace.

Hodne stesti pri vydavani knizek... vsak ony se mi nekam do knihovny vejdou. (03.10.2018 09:05)


SW: Velice děkuji za odkaz. Podíval jsem se tam a s překvapením jsem zjistil, že TypoJTB dělá v podstatě totéž co moje makro "Učesat", které jsem si ovšem vyvinul sám už pro OpenOffice (s nepatrnými úpravami pro LibreOffice). Některé věci sice nedělá, ale naopak dělá více jiných (například formátuje speciální odstavce, tabulky apod.) Mám to dokonce udělané tak, že mohu román uložit-jako TXT (při tom se vždycky ztratí formátování), ale když ho pak natáhnu jako TXT, nastaví se mi default šablona se styly (formát stránky, nadpisů, odstavců apod.) a po spuštění "Učesat" se mi obnoví formátování v celém rozsahu knihy a dokonce to vytvoří i tabulky. Nedělá to ale průběžně, jen na vyžádání a to v celé knize (neumí to tedy udělat pouze ve vybraném bloku). A protože je to časově delší makro, vyvolávám ho jen občas. Například práci ukončuji složeným makrem Učesat+save_all+quit (a odchod na večeři, vypne se samo...)

Těch maker mám víc. Například makro "Náhrada-jmen", projede celou knihu, nahradí kódy skutečnými tvary jmen (to je ten můj systém umožňující, aby si každý čtenář mohl nastavit jiná jména hrdinů) a na závěr spustí Export-do-PDF. Makro "Cenzura" (má parametr "stupeň cenzury") vybere patřičnou verzi (rozcuchaná-cenzurovaná), to pak umožňuje uložit obě zvlášť (generátor EPUB to má zabudované taky), "Test-uvozovek" zkontroluje, aby uvozovky měly správně začátek a konec (někde chybí začátek, jinde konec, ale doplnit je musím ručně, to už nikdo jiný neodhadne, tohle makro uznává i "vložené uvozovky"), "Vytvoř-bookmarky", "Zruš-bookmarky","Předělej-bookmarky" zase pracuje s bookmarky (podle nich konverzní programy dělí román na kapitoly), "Vytvoř-hlavu" naformátuje hlavičku románu (první stránku a tiráž).

Oboje má tedy své výhody, uvažuji, co bude lepší. Díky za odkaz! (03.10.2018 10:50)


8. Jméno: jiho

 

Info: důchodce

29.08.2018 v 07:33 id: 1294934

2 SW: Držím palce, ať ten "ztracený čas" přece jenom přinese dobré výsledky. A nenechejte se otrávit neobjektivní kritikou.


9. Jméno: Q-1806011008

 

 

28.08.2018 v 14:56 id: 1294930

Nemohu najít pokračování Beridaz. Je to rukami? děkuji fišera


SW: "Migranti z Červánků" jsem dočasně vyřadil. Nemám na to čas. Připravoval jsem k tisku knihu "Poustevník" (brzy bude k dostání na papíře, bohužel jen v e-shopu). Teď připravuji "Veverčí příběhy" (totéž) a navíc opravuji "Woodoo". Bohužel jsme poslední dobou s mojí paní strávili spoustu neproduktivního času v čekárnách ordinací (to je ale přehlídka ztraceného času!). Na psaní nového románu není čas, takže jsem to vyřadil. Navíc rozvažuji o tom, že to trochu předělám. (28.08.2018 17:29)


Q-1806011008: Děkuji, Počkám si. :) (29.08.2018 14:13)Komentáře

Začátek


Přílepky včera: Zoromor Schizofrenik