Bez COOKIEs je omezený přístup!

Odstup, Satane!

Apage, Satanas!

Odstup-Satane

 

Science fiction

Václav Semerád

© 1981 Václav Semerád, Klášterec n. Ohří

© 2001 Jiří Stárek

Nakladatelství: Autobus


Obsah

Jitka(49k) 2

Pekelný soud(44k) 1

Spiklenci(91k) 1

Sabbath(60k)

Jirka(39k)

In flagranti(33k)

Za Magii - za Satana!(69k) 1

Odplata(34k)

Zkáza(26k)

Víla z Luxembourgu(28k)(32k) 1

Seznam knih Komentáře

11.06.2020 21:51

Na hlavní stránku


Kočka Šklíba se na Alenku v říši divů nejprve
šklebila, pak se začala dělat neviditelnou,
až z ní zbyl jen škleb... až i ten zmizel...

Titul:  Odstup, Satane! 

Podtitul: Apage, Satanas!

Autor: Václav Semerád


© 1981 Václav Semerád, Klášterec n. Ohří

Veškeré připomínky jsou vítané

vsemerad@volny.cz

Nakladatel: Autobus

Žánr: Science fiction

Téma: Odstup-Satane

Ilustrace: © 2001 Jiří Stárek

Vyšlo: 2001

ISBN: 80-238-6964-7

Cena: 139Kč

Errata:

Anotace


Odstup, Satane! Tato science-fiction (napsaná 1982) se odehrává v poněkud tajemném prostředí - v hradech čarodějů a v Pekle. Mágové jsou zvláštní skupina bývalých lidí, kterým vládne nenávistný a nesmiřitelný Ibrahim Sheitan, česky Satan. Mágové jeho vládu nesnesou a vzbouří se, ačkoliv vědí, že Satan vládne největší síle na Zeměkouli - Peklu.

Pokoušeli jste se někdy přimět k odstoupení nějakého politika? Natož vládce Pekel? Pak si umíte představit, že to nebude snadné! Peklu totiž vládne Síla! Chcete přesto doufat v úspěch? To by ale za vámi musela stát síla ještě větší!

Tahle knížka měla zajímavý osud. Napsal jsem ji r.1981, kdy neměla šanci projít přes bdělé a ostražité strážce StB. Nicméně se v jednom salátovém vydání zachovala. Pak za mnou přišly mé děti, abych ji vydal. Řekl jsem, že napíšu raději něco novějšího, ale děti se na mě domluvily, zajistily si přepis a daly mi ji k Vánocům. Dočkaly se ovšem nevděku. Na jedné straně - koho by to nepotěšilo? Na druhé straně při přepisu vzniklo mnoho chyb, za jaké bych se styděl, a které jsou dokonce vytištěné, neboť mi to nedaly ke korektuře, abych to nemohl změnit. No jo - ale zlobte se!

Připomínky


Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.


SDÍLENÁ LITERATURA


www.romanyzdarma a www.sw.gurroa.cz

Tento pokus o sdílenou literaturu rozesílejte, prosím, dál. Pokud usoudíte, že napsaný text byl pro vás natolik zajímavý a čtivý, že byste byli ochotni ho finančně ohodnotit, pošlete autorovi na číslo konta

*** 1479600028/3030 ***

dobrovolný příspěvek (do dvaceti korun).

Jde o nový směr šíření literatury bez mezičlánků a dalších nákladů, který by se časem mohl stát přijatelný autorům i čtenářům.

Díky.

11.06.2020 21:51


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 16/1 v 10:33 na téma: Politika : Osmnáctiletá Helena Duke udala vlastní matku, že byla u Kapitolu. Považuje to za správné, i když matku kvůli tomu na hodinu vyhodili z práce. Dceruška udavačka (lesbička, stoupenkyně BLM) teď na sociálních sítích brečí, že díky tomu nemá peníze na školné a žebrá soucitné duše o příspěvek, aby mohla studovat práva. To tedy bude další právnická krysa s vymytým mozečkem!Takže i na druhé straně Atlantiku jsou krysy podobné Pavlíku Morozovovi, který udával své rodiče v Rusku! Jenže Pavlík byl malej blbej retarda, Helena je fracek, už by měla mít rozum!Zajímavé je, jak rychle se to proti ní otočilo? Ale i matce se vlastně vrátilo, že dceru špatně vychovala. @pKarma je zkrátka prevít! ;-);

Domů
Statistiky

"Odstup, Satane! Apage, Satanas!" (komentáře)

Téma=Odstup-satane Hlasovalo 11, celkem 49 hvězd, průměr=4.45.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Saurus

 

 

18.02.2007 v 15:57 id: 65985

Docela jsem se pobavil. Procházel jsem známou stránku sci-fi (legie). A našel jsem tam kritiku knihy "Odstup satane". Přiznám se, tuhle kritiku neznám. Ani kritika. Budu to muset napravit. Ale označit Semerádoviče za Mičurina, to smekám klobouk. Jak je vidět, jsou na světě i lidé jízlivější, jak já! Tak co Václave? Jak se cítíš jako malý Mičurin?

 

No kdo to nečetl, tak je to na adrese:

 

http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/scifi//clanky/13311_0_0_0.html

 

Tedy pokud tu jsem ještě čitelný. Ten nafoukaný savec už mě mohl totálně odstřihnout. Budu si muset překontrolovat tuhle stránku z neevidovaného stroje. A pokud tam nebudu, bude konec tohohle svinstva.

 

S úctou Saurus!


3. Jméno: SW

 

 

08.07.2004 v 21:19 id: 10346

Odstup Satane jsem psal kolem roku 1980. První verze byla hodně technická (tj. Ita měla ve svém hradě obrovský řídící pult jako v jaderné elektrárně apod.) Pak jsem to přepsal do verze, kde nebyl žádný řídící pult, ale modernější hlasové ovládání atd. Tato verze se kupodivu zachovala (jeden ze tří průklepů). Když jsem se k ní nechtěl vracet, moji andílci to tajně přenesli na počítač. Čímž mě sice dojali, ale znemožnili mi modernizaci textu, že bych tomu jen ublížil Dokonce mi nedovolili udělat korektury (za pravopisné chyby výjimečně nemohu). Měli pravdu v tom, že bych to při přepisování určitě trochu předělal. Výběr verze tedy nezáležel na mně.


4. Jméno: werenys

 

 

02.05.2002 v 20:29 id: 3118

Teda oproti Zoidee a Kerré je to trochu víc drsnější, ale jinak dost dobrý ,


5. Jméno: BrandIt

 

 

03.05.2002 v 07:12 id: 3116

to werenys: jo jo, tak už to chodí s dobrými knihami od dobrého spisovatele.

To SW: a propo, začínám mít chuť něco namalovat sám, aby už to konečně vyšlo. Jaké máte požadavky a nároky ?


6. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Praha

03.05.2002 v 18:59 id: 3109

To BrandIt: Ilustrace jsou obecně nejslabší stránkou nakladatelství Autobus. Zatím vyšly nejlépe ilustrace ke Kerré (ještě Rotrekl) pak Odstup Satane, Mloci a nakonec Zoidée (ke které se kritika vyjádřila, že to renderoval pětiletý kluk). Naši současní ilustrátoři si dávají na čas (jeden už to maluje déle než rok, druhý 5 měsíců), ale jsme rádi, že je vůbec máme. Nepovažuji za správné brát jim to, když už s tím začali... Jistě bychom rádi našli dalšího člověka, ochotného a hlavně znalého malovat, ale asi bychom mu svěřili něco nového. Platí: která knížka bude mít dřív ilustrace, ta dřív vyjde (takže by paradoxně mohla vyjít nejdřív i ta zadaná jako poslední). Co by to ale mohlo být? Nejlépe Fulgiu (tam by se mohl každý sf-malíř neskutečně vyřádit na přírodě tamního světa!), Giweruz (to je zase spíš na technice). Ostatní z řady GSMB (Čikea, Agaboril, Margabadar, Sorky) jsou krátké a vypadají na jednu společnou knihu, Čtvrtá Země by byla nejlépe od stejného kreslíře jako Čtvrtá říše, co ještě zbývá? Omíor máme od Rotrekla, ale ten bude na řadě později, očekávám s tím problémy (ty obrázky nemáme všechny a budeme je muset nejprve získat). Démon nebude na ilustrace atraktivní, Krešo asi nevydáme nikdy a u Fexta čekáme, jak se s tím vypořádají Američané (pokud to vyjde, byla by ta kniha ilustrována fotografiemi jako Mloci, jen lepšími). Ostatní ještě není napsané, takže výběr sice je, ale ne neomezený. Uvaž tedy, nač by sis mohl troufnout.


7. Jméno: BrandIt

 

 

03.05.2002 v 22:37 id: 3107

To SW: no, přesněji řečeno, nemyslel jsem, že bych to maloval sám (i když mohl bych oprášit svoje znalosti z výtvarné výchovy, některá díla nebyla špatná ), spíš bych asi zapojil souseda, je to malíř (a dluží mi pár (hodně) malých (i větších ) službiček.Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek