Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah

Dávný masakr

Ráno nikdo nemohl dospat. Jen co se mírně rozednilo, vylezl Honza na dvorek, aby se na čerstvém vzduchu protáhl. Nevěřícně zíral na kamarády, posedávající porůznu na dvoře. Raději se zeptal:

„Ehm, děje se něco, o čem bych měl vědět?“

Odpovědí mu bylo několikeré uchechtnutí a Vaškův hlas, vysvětlující, že se čeká jen na něho, aby vedl objevitelskou výpravu, je snad ještě stále majitel pozemku, ne? Honza jen řekl Moment, zalezl do chalupy, ale hned byl zpátky, oblečen a vyzbrojen baterkou a báglem s nářadím. Oznámil, že Majka se připojí časem a zavelel k odchodu. Když mezi lidmi zahlédl staříčka, jen pokýval hlavou. Ano, i staří lidé jsou zvědaví. Každopádně ho dostane někdo na starost, aby se mu něco nestalo. Jak tak přemítal, málem šlápl na Vlčata. Hned toho využil a nakomandoval je ke staříčkovi. Sourozenci se podívali na sebe, na Honzu, přikývli a zařadili se vedle staříčka. Staříček chvíli koukal zmateně, pak se Magdalény na něco zeptal. Ta odpověděla daleko slyšitelným šepotem, že jsou jeho strážní andělé, kdyby čirou náhodou náhle zdětinštěl. Smáli se všichni tři...

Ve výkopu vytáhl Honza z báglu jednoduchou zkoušečku na přítomnost nedýchatelného vzduchu. Původně chtěl použít myš, ale Majka byla proti. Zkoušečka nyní sestávala z kusu svíčky v držáku ze zakrouceného drátu. Zbylého půl metru bylo držadlo. Svíčka strčená do otvoru hořela klidně a beze změn, takže tam byl již normální vzduch. Pět minut práce s rýčem a otvorem se již dalo protáhnout. První prolezl Vašek s Honzou, ostatní měli pomalu upravit přístup. Víc by se jich tam stejně nevlezlo. Honza rozsvítil baterku a rozhlédl se kolem sebe. Jak říkala včera Magdaléna, hromada prachu a dřevěné dveře. Najednou se rozjasnilo. To Vašek vytáhl z báglu záchranářskou přilbu i s pořádným reflektorem. Druhou takovou podával Honzovi. Když viděl jeho výraz vysvětlil, že se autem otočil ještě v noci doma pro pořádnější výbavu.

V jasném světle bylo vidět víc podrobností. Například dveřní závěsy byly kusy železa silného skoro centimetr, visely na hácích trčících ze zdi. A, světe div se, nebyly z nich hroudy rezu! Vašek odhodlaně přistoupil ke trochu pootevřeným dveřím, vzal za kovovou kliku a mírně zatáhl. Nic se nestalo, tak to postupně zkoušel větší silou. Dveře se ani nehnuly. Honza to sledoval z pozadí, pak něco zahlédl a odstrčil Vaška. Zmáčkl kliku a zatlačil do dveří, jako by je chtěl zavřít. Ukázalo se, že pootevřené křídlo byla jen kamufláž, pár centimetrů od nepravého konce dveří se objevila zvětšující se škvíra, další, vodorovná, kus od stropu. Honza supěl, nakonec mávl na Vaška, ať mu jde pomoct. Za strašlivého skřípotu se dveře o kus otevřely. Dál to nešlo, horní hrana dveří se opírala o stěnu. Mezera v otevřených dveřích však byla dostačující i pro minstrela Michala.

Vašek pokynul Honzovi, ať jde první, přece jen tady byl domácí. Honza srdnatě vešel do dveří, vzápětí volal podivně přiškrceným na Vaška, ať kluše za ním. Vašek nejdřív viděl Honzovy široká záda. Pak Honza ustoupil stranou a Vašek spatřil, co tak zarazilo Honzu..

 

 

(pokračování příště...)

 

 

Pro online-čtenáře: nehlašte překlepy v poslední kapitole!

Obvykle na ně přijdu sám, poslední kapitolu si čtu víckrát.

Opravy překlepů v minulých kapitolách naopak vítám.

 

Robotek hlásí: u obsahu je otevřená anketa (1.otázka). Hlasujte, dokud to jde!

Konec

Zpět Obsah

© 2017 Jerry Worker

23.09.2017 14:35


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 24/9 v 18:30 na téma: §Manu : Pozor na tu stovku... je to sázka, ta by měla být vrácena... A ještě jedna věc: nejsem si zcela jist, ale i když chcete kácet ve svém lese, potřebujete k tomu úřední souhlas. Mám pocit, že ho vydává Lesní správa... Takže naši drevorúbači se dopustili trestného činu. Odlesnění na holou skálu by mohlo aktivisovat i Odbor životní prostředí, nějaké zběsilé "zelenáče-ekologisty" . Majitel pily s plným dvorem dřeva bude...

Domů
Statistiky

"Svět vedle" (komentáře)

Téma=§Svet Hlasovalo 11, celkem 54 hvězd, průměr=4.91.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: stoštrnáct = (nejsi robot?)    (88 příspěvků).  

! Dnes 2, včera 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

 Přidat přílepek!?

23.09.2017 v 14:39 id: 1287377

Tak, vážení, je to opět na vás. U Studny světů je anketa, která určí směr dalšího vypravování. Tak směle do toho...


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

23.09.2017 v 14:38 id: 1287376

Drobná změna: Vzhledem k mým chabým očím jsem si přidělal drobnůstku: V "denní čtenosti" (která může být i v "home"-stránce) je možnost nechat si zvýraznit některé knihy. Můžete jich tam napsat i víc, oddělených čárkou (já mám např. "script,vedle,kejv"). Kdekoliv se objeví něco z těchto řetězců, je příslušná kniha barevně zvýrazněna (červeně,modře,zeleně). Malá-velká písmenka vsjo ravno, ale pozor - "svět" to najde ve více různých knihách! Nastavit to jde a) v "nastavení stránky", b) v samostatné "denní čtenosti" (na hlavní stránce už to nejde).


SW: P.S.: Dodatek: Když dáte jako výběr dvě hvězdičky (**), označí se automaticky (v celém výpisu!) první 4 dnešní knihy. A nemusíte je vypisovat... (24.09.2017 09:55)


4. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

 Přidat přílepek!?

21.09.2017 v 17:25 id: 1287369

Omlouvám se za delší pauzu, zasáhla vyšší moc. Pokud někomu něco říká zkratka GPDR, dokáže si představit zděšení mezi pracovníky ICT v různých podnicích . Ostatní se podívejte, co říká strejda Google. Já říkám Fuck EU! Imperium bude pokračovat normálně, Svět vedle přijde o konec. Omlouvám se tímto pánovi jirkacbx, podzemní civilizace nebude, bude až v další knize, až něco dopíšu. Tři knihy naráz by už bylo moc...


jaxx: Chvilku bude haprovat 18. kapitola - Dóm, tak se neděste... (21.09.2017 17:35)


SW: Uvažoval jsem, co bude znamenat, až to (GPDR) EU rozšíří i na soukromé vlastníky stránek (například této). Ale ať to obracím jak chci, vychází mi likvidace. Předpokládám, že do té doby EU vymyslí zákaz petic a jakéhokoliv hlasování, takže nepůjde ani to "Fuck EU!" - no, kam se hrabou bolševici a možná i Hitler! (22.09.2017 08:47)


jirkacbx: to jaxx : Mně se omlouvat nemusíte,když prostě psát nejde,tak se nepíše.Nebo si dýl počkám A s FUCK EU plně souhlasím,pryč z tý zpátečnický a omezovací byrokracie.

A na mých stránkách stejně GPDR provozovat nebudu,kdo nechce poskytnout data,tak je nezveřejní nebo udá falešný.Tímto by se mohlo ohánět i tady u SW. (22.09.2017 21:24)


SW: 2 jirkacbx: Přečetl jste si to pořádně? Ne, že? Tak pozor! Vy musíte zajistit nejen aby nedocházelo k únikům dat kam nemají, ale také zajistit, aby se data pro potřeby Policie sbírala a uchovávala. Tedy je musíte super zašifrovat, ale umožnit Policii i jejich dokonalé a věrohodné rozšifrování. Když to nedokážete, tak pokuta do výše miliardy EUR. Což je vlastně likvidace - trest doživotí pod mostem, i ti vězni na doživotí v Mírově budou na tom materiálně podstatně lépe! Nemám problém s úniky dat, protože žádná data nesbírám. Nevyžaduji občanku k registraci, jako jiné weby! (Pozor - to už tady je!) Problém vidím právě v tom, že data pro Policii nesbírám! A právě to má být "svatá povinnost"! (22.09.2017 22:47)


jirkacbx: Sbírat data?A jsem postihnutelný i když nevím,jak data sbírat?Zašifrování a rozšifrování neumim a ani to na stránkách nemám,co tam je,to si musí umět každý dohledat.

Už abychom byli z tý debilní EU pryč. (23.09.2017 21:59)


SW: EU poskytuje návod, jak to dělat. Najmete si certifikovanou firmu, která se o to bude starat! Nebo si necháte zaškolit někoho vlastního. Anebo se budete divit... A na netu zůstanou jen weby přátelské k EU. A WOTOGO! (23.09.2017 23:09)


5. Jméno: Q-KRSS-IUV

 

 

 Přidat přílepek!?

16.09.2017  id: 1287355

překlep - kapitola 17, poslední odstavec: ....něco jako pomalá kaleidoskop....

předpokládám, že mělo být pomalý.

Díky za počtení. (Příspěvek pozítří zmizí!)Komentáře

Začátek