Bez COOKIEs je omezený přístup!

Zpět Obsah Dále

Do pralesa!

„Přece nebude tank jen tak zahálet u paty Modchideche!“ prohlásil hned druhého dne ráno Surws. „Na mapě máme plno zajímavých oblastí, ke kterým bychom se mohli vydat!“

Jeho návrh se setkal s bouřlivým souhlasem.

„Správně!“ volal Twllips. „Snadno a rychle se dostaneme do okruhu stovek kilometrů!“

„Je konec s úmorným vláčením nákladu na ramenou!“ radoval se Foronep. a ve všeobecném jásotu docela zanikl Bwanův úlevný výdech: „A nebudeme se muset bát potmě.“

Řečeno, uděláno. Všichni se rychle najedli a poté, co kapitán uzamkl koráb, nasedli do tanku. Největší parádu ovšem dělal Foronep se svou novou zbraní. Však na ní byl také oprávněně hrdý. Posadil se do otevřeného poklopu a důležitě obzíral okolí.

Trebwr si vymohl že bude řídit. Arxen s Aranii se na sebe po očku usmáli - dalo se čekat, že si chudák technik v poklopu neužije moc klidnou jízdu. První chvíle tomu nasvědčovaly.

Mohutný stroj sebou mocně trhl a na místě se otočil do protisměru. Aniž čekal, až se ustálí, dal Trebwr plný plyn. Foronep málem vypadl ven a s ostatními to tvrdě hodilo dozadu. Zaznělo několik výkřiků. Ty kluka upozornily, že se něco děje, a tak aby se to nepletlo, okamžitě plnou silou dupl na brzdy. Všechno letělo pro změnu dopředu.

„A pryč od toho!“ vzkřikl kapitán zlostně. Odehnal syna a sedl si na vůdčí post sám. Jízda se konečně stala víceméně normální. Aby si odreagoval vztek na svůj řidičský neúspěch, usadil se Trebwr k bočnímu laserovému dělu a pálil na vše, co mu padlo do oka.

Rychlá jízda netrvala dlouho. Tank zvolnil až zastavil před příkopem.

„Co se děje, kapitáne?“ naklonil se Twllips k průzorům.

„Hm. Před námi je příkop,“ řekl Surws zvadle. Zrovna tak, jako je příkop chránil, jim teď znemožňoval opustit planinu kýženým severozápadním směrem.

„A jsme v koncích,“ vzdychl Bwan.

„Pořádně se rozjedeme a přeskočíme to!“ navrhl Trebwr. Naštěstí měli ostatní víc soudnosti a šílený návrh neprošel.

„Nezbyde než si prostřílet brod,“ odhadl nakonec navigátor.

Mangwaxellané tedy společnými silami rozpoutali strašlivou palbu, která ve chvilce protunelovala průjezdnou trasu napříč příkopem. S určitými obtížemi, ale přece jen se nakonec výkonný stroj dostal na druhou stranu. Nadšení kosmonautů, když měli příkop za sebou, neznalo mezí. Ani je nenapadlo, že tím jejich pracně vybudovaný ochranný příkop ztratil naprosto na svém významu.

„S tímhle tankem bychom se prolámali i skálou!“ vykřikoval nadšeně Foronep. Jeho nadšení poněkud opadlo, když zjistil, kolik jim kanonáda sebrala z celkové kapacity atomové baterie. Pohled na obrazovku navigačního počítače smutný výsledek jen potvrdil. Při normální jízdě zbývalo energie nanejvýš na dva tisíce kilometrů.

„Nevadí, i tak je to až kam,“ utěšovali se ti prostí lidé navzájem.

Přes zvlněnou pláň se dostali až k okraji pevniny, kde se jim otevřel překrásný pohled na Západní Moře. Stočili směr severně podél pobřeží, které teď bylo ohraničeno velkým Zadním Lesem.

 


Zpět Obsah Dále

24.03.2019 20:07