Bez COOKIEs je omezený přístup!

Varování!Varování! Seznam knih  Download  Statistika  Antologie  Úvahy a plky  Denní čtenost  Ilka Pacovská  Jerry Worker  Jan Matzal  Al.Hexth  Dana a Rudolf  Mojmír Kříž  Milan Matouš  Nastavení 
Fórum:(Andy: 20/1)  
Naše logo

Fórum názorů

Nastav Down

Errata: a6

a vstup do Semerádovy stránky (autobusem...) Můžete tam měnit nastavení a filtry. (Dnes Robotek odmítl 363 SPAMů!)

Na této stránce se zabýváme především science fiction, milý . Chcete-li něco sdělit ostatním, napište to sem, ale ať to má úroveň: slušně a pokud možno k věci, na nesmysly opravdu nejsme zvědaví. Nejběžnější diskuzní fauly najdete v Pravidlech neslušné diskuse, snažte se jich vyvarovat! Nápověda k Fóru je zde: .

Pořádná Poradna

Toto Fórum není poradna k řešení školních úkolů z fyziky a nesmíte se proto divit, když na vážně míněný dotaz dostanete velice nevážnou scifistickou odpověď :-). Zkuste raději pravou Pořádnou Poradnu. 


Zde najdete stručný seznam románů ke čtení.

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

Ukončen "Vetřelci z hlubin" (měsíc beze změn). 19.01.2021 0001
Změněn Raxdinka 19.01.2021 1442--2230
Kapitola 16 dodána k "Raxdinka". 19.01.2021 2230
Ukončen "Antologie amatérských autorů" (měsíc beze změn). 20.01.2021 0001
Změněn Raxdinka 20.01.2021 0947-----2235
Kapitola 17 dodána k "Raxdinka". 20.01.2021 1731

1. Jméno: Andy

 

Info: ...

Téma: Raxdinka

Kniha

20.01.2021  id: 1336248

Dekujeme moc, krasne se to rozviji :) Ja bych cekal loď jako zdroj inspirace pro technicka reseni co nebudou ani v "kucharce" :)


SW: (spoiler) (20.01.2021 22:57) (Příspěvek o půlnoci zmizí!)


2. Jméno: vgj

 

Info: Václav Jansa

Téma: Raxdinka

Kniha

20.01.2021 v 10:02 id: 1336247

Díky za pokračování. Stará kosmická loď v základech města skýtá krásnou možnost rozvoje příběhu. Mohlo by tam být lepší stínění a třeba by mohl přežít starý a dávno vypnutý palubní počítač. I když se na to přijde až po dlouhé době. Až si budou hrát po zvládnutí úkolů na záchraně města na kosmonauty. A budu odstraňovat všechny mrtvé a modernější technologie, kterými byla zpočátku loď doplňována.

Pád civilizace by tak mohl být nakonec menší, třeba jen 5-10 tisíc let.


SW: On ten pád nemusí být tak velký, pokud se podaří udržet elektřinu. Stará tranzistorová technika ledacos utáhne. (spoiler) Bez elektřiny bych to opravdu viděl černě jako po týdenním black-outu na Zemi. (20.01.2021 22:53)


vgj: O důležitosti archeoložek, muzejních kurátorek, archivářek a knihovnic absolutně nepochybuji. Zejména, když se dají dokupy s někým, koho zajímají technické principy, nebo samy milují onu historii v provozu. (Inu jsem tomu nakloněn už jen proto, že jednu tu knihovnici mám doma) (21.01.2021 11:28)


3. Jméno: vgj

 

Info: Václav Jansa

Téma: Raxdinka

Kniha

18.01.2021 v 22:55 id: 1336240

Dobrý den, mám malý časový dotaz. Kdy se to má odehrávat? Podle ostřelování v pohraničí v dětství, by měl děj probíhat někdy kolem roku 1970, ale tam mi nesedí to, že by děti seděly doma u počítačů, ani počítačové reálie (tam bych to tipoval tak na konec 80. a první polovinu 90. let). Skoro bych měl nutkání vložit tam ještě jednu mezigeneraci. Nebo třeba život u prarodičů. S fichltem jsem drandil i já vdruhé půli 90. let.

Jinak je vše super,.


SW: No jo, začal jsem to psát jakoby v šedesátých letech (to ještě pro "Dar z pekla"), pak jsem přešel blíž k současnosti... tak se stávají renoncy...! Díky za upozornění! To musím ihned předělat! (i když román asi nakrátko přestane postupovat dál!) Ale beztak jsem to chtěl trošku "vyšperkovat"... (19.01.2021 10:52)


vgj: Však také dar z pekla jsem rovněž četl. A teď jsem si přečetl znovu celý příběh od začátku (zatímco se pomalu rodinka s přidruženou posádkou sune ke svým testovacím elektrárnám). Nemyslím, že je nutné dělat mnoho změn. Jenda se nevrací ve své nové podobě k rodičům ale k prarodičům, jde se rozloučit s rodiči na hřbitov. Tj. může to být oboustranný sirotek. Výprava do čertova mlýna bude třeba jen vzpomínkou na otce (včetně těch vydloubnutých kulek). Jako malému klukovi mu o tom vyprávěl, chtěli to jít spolu se synkem prozkoumat až bude dospělý ale smrt přišla dřív. (třeba včetně toho, že tam jako kluk neviděl čerty ale víly z hvězd) A proto tam jede o svých posledních prázdninách Honza sám. Pátrání po kořenech a záhladě. Konečně i  hrob rodičů by mohl být jedním z důvodů, proč se prarodiče nemohou odtrhnout. Nejsou vyrovnaní se ztrátou, nemohou se odtrhnout od hrobu, kde mají syna se snachou. Třeba cítí vinu, že půjčili své auto Janovým rodičům, a oni v něm skončili mrtví.

Jen vesele pokračujte dál, s minimálními úpravami. Jsem zvědav, jak to dopadne. Drobnosti si domyslím, ale hlavní děj, ten je na Vás. (19.01.2021 11:33)


SW: Oprava hotová, zítra pokračuji... (19.01.2021 23:44)


vgj: Díky, přečteno. Koukám že nám přibyl ještě jeden doslova utečenec. Už jsem zvědavý jak se vyprofiluje, přeci jen je generačně mezi věkem v rodičů a ostatních v kluků.

Už se těším na pokračování. (20.01.2021 08:27)


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Politika

Kniha

16.01.2021 v 10:33 id: 1336235

Osmnáctiletá Helena Duke udala vlastní matku, že byla u Kapitolu. Považuje to za správné, i když matku kvůli tomu na hodinu vyhodili z práce. Dceruška udavačka (lesbička, stoupenkyně BLM) teď na sociálních sítích brečí, že díky tomu nemá peníze na školné a žebrá soucitné duše o příspěvek, aby mohla studovat práva. To tedy bude další právnická krysa s vymytým mozečkem!

Takže i na druhé straně Atlantiku jsou krysy podobné Pavlíku Morozovovi, který udával své rodiče v Rusku! Jenže Pavlík byl malej blbej retarda, Helena je fracek, už by měla mít rozum!

Zajímavé je, jak rychle se to proti ní otočilo? Ale i matce se vlastně vrátilo, že dceru špatně vychovala. Karma je zkrátka prevít!


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

Téma: Politika

Kniha(4700)

14.01.2021 v 21:21 id: 1336232

Strašně mě udivilo, jak snadno dokázaly korporace zamést s prezidentem USA. Údajně "nejmocnější muž světa" - a stačí mávnutí kouzelnou hůlkou a je odstřižen od všeho včetně vlastních lidí. Sociální sítě cenzuru omlouvají tím, že jsou soukromé, tudíž si smějí cenzurovat jak se jim zachce, televize Trumpa odstřihly - oni tam nemají jedinou veřejnoprávní televizi? I když po zkušenostech s Českou Televizí je jasné, že ta taky odstřihne našeho prezidenta kdykoliv se jí zachce. Soudci se volebními podvody odmítli zabývat (což je sice sabotáž, ale kdo by soudil soudce? Ti musí být přece "nezávislí"!) a z nejmocnějšího muže světa je chudinka zahnaný do kouta.


Q-1904072: HUŠ, ŠÉFE, NESTRAŠ!!!!

Teda sorry jako za tyknutí, ale ve druhý osobě množnýho to prostě není vono ... (14.01.2021 23:15)


VlastimilČech: Má-li někdo soukromý podnik -facebook- pak rozhoduje o tom, kdo tam bude. Platí to například i o hospodách? Prostě Cikány nechci a můžu je vyhodit? (15.01.2021 09:34)


SW: V Čechách u hospod platí - má-li zákazník barvu bot, nesmí být diskriminován! Zato když odmítne podepsat pamflet proti Putinovi, má smolíka. V příspěvku ID=1336188 jsem popisoval, jak jsem dostal BAN za uvedení reálných údajů z Wikipedie, které se jenom "nehodily do krámu". Takže i na "novinkách.cz" platí čistá zlovůle. QED

BTW Facebook v současnosti přišel jen v USA o 70 milionů uživatelů. Já tady tvrdím: Opravdu tak milujete cenzuru, že jste ještě na Facebooku? (15.01.2021 10:57)


SW: "Soudce v severozápadním Španělsku ve středu zamítl námitky rodiny proti vakcinaci a rozhodl, že zdravotnickým úřadům povolí očkovat proti koronaviru nezpůsobilou ženu nacházející se v pečovatelském domě. Podle agentury The Associated Press se jedná o vůbec první známý případ v EU, kdy soud rozhodl, aby někdo povinně dostal vakcínu proti covidu-19. Španělská vláda přitom opakovaně zdůrazňovala, že očkování by mělo být dobrovolné, stejně jako úřady v jiných evropských zemích...

Neříkal jsem to? Je to jen strašení? (15.01.2021 16:16)


SW: Jsem možná první, kdo si všiml podobnosti víc než náhodné:


V roce 1948 v době vládní krize, ze které vyšel vítězně Gottwald, udělaly "Papírny Větřní" "úžasný politický tah": odmítly dodat papír všem novinám kromě Rudého práva, takže oponentům komunistů lidově řečeno "zacpaly hubu". V dané době tudíž vycházelo pouze a jedině Rudé krávo (nebo jak se ten plátek jmenoval, na tom už nesejde, hlavně že oslavoval Gottwalda a jeho kliku).


Za tento "revoluční počin a nehynoucí zásluhu" získaly "Papírny Větřní" hrdý titul "Závody Vítězného Února Větřní", kterým se pyšnily až do Plyšáku (nebo jak se vlastně ten převrat jmenoval, na tom už nesejde, že...).


Dnes už je papír a noviny pasé, ale když někdo odstřihl amerického prezidenta od sociálních sítí, jistě si zaslouží hrdý titul "Facebook Vítězného Ledna", případně "Twitter Vítězného Ledna" a bude se tím honosit až do Neplyšáku (či jak se to teprve bude jmenovat)... (Nebo to bude "Facebook Vítězného Dlouhého Bidla", případně "Twitter Vítězného Dlouhého Bidla"?) Ale na jménu přece nesejde, že...


Mezi námi, Amíci si zaslouží pořádnou Barevnou revoluci, jaké sami tak usilovně vyváželi do světa. Těm prostým Amíkům to bylo jedno, vždyť se to dělo "někde daleko"... Oni to zkrátka potřebovali jako prasce drbání sami a doma! My jsme se naivně chechtali, že v USA není Barevná revoluce možná, protože tam není ambasáda USA, která to všude zajišťuje. Holt jsme se mýlili. BLM je setsakra barevná a hon na čarodějnice, který bude následovat, bude taky hustý - přesně podle ostatních "Barevných" revolucí. (15.01.2021 17:11)


Q-1904072: Kdyby tak Pámbu dal, jak říkávala naše babička ... Aspoň by si to konečně ti staří provokatéři za Veľkou Mľákou vychutnali sami doma z první ruky ... a ušetřili by na financích za vývoz armády i munice, když by si zastříleli doma za humny ... (15.01.2021 19:37)Pozor!Pozor!

Gurroa © 2002

:::Pozvání na stránky: MEDISOFT:::

Akademie sociálního umění Tabor

(Pozvánky vytvářejí nové okno)  

Přílepky dnes: Raxdinka včera: