Bez COOKIEs je omezený přístup!

Prezidenti - naše chlouba?

Václav Semerád, Nová Ves 2012

Zpět Obsah Dále

Sejde se Američan, Rakušák, Japonec, Žid a Avatar - co je to? Prezidentská kandidátka v Čechách

Sejde se Američan, Rakušák, Japonec, Žid a Avatar - co je to?
Prezidentská kandidátka v Čechách

Tohle je, prosím, čistě můj, subjektivní názor. Nedělám si nárok na objektivnost, úplnost, nakonec ani na pravdivost. Kdo má zdroje ve stylu JPP (Jedna Paní Povídala), může psát spíš drby než vědeckou studii. Vlastně ano, jsou to většinou drby. Kde nevím, přiznám, že nevím. Komu to vadí, může připojit komentář, fakta jsem ochoten přijmout a své názory opravit. Samozřejmě budou-li mít větší váhu.

Karel IV - otec vlasti

Karel IV - otec vlasti

Snad poslední vladař, který to s Čechami opravdu myslel dobře, byl blahé paměti Karel IV. Všichni si ho ovšem chválit nemohli. 16. listopadu 1349 Karel IV jako císař Římský udělil městu Norimberku svolení srovnat židovskou čtvrť se zemí a na jejím místě založit mariánský kostel a tržiště. 5. prosince 1349 následoval pogrom, pro který Karel IV. předem vyhlásil na veškeré násilné činy proti Židům amnestii. Zavražděno jich bylo 560... No, nepáral se s nimi... s loupežníky také ne, i těch nechal popravit víc než dost – za to ho lid obecný spíš chválil než aby ho odsuzoval, byliť loupežníci za jeho otce Jana Lucemburského postrachem království. (Maně mě napadá, jak by asi král Karel zatočil s dnešními poslanci? Dal by je jako šlechtice postínat, nebo jako sprosté lapky pověšet?)

Ale od té doby? Kdo ještě? Václav IV - za jehož vlády v Čechách vzniklo nejsilnější protestní protivládní hnutí (proti tehdy vládní katolické církvi)? Jiří z Poděbrad...? Když pominu jeho dobytí Tábora, zničení Táboritů i jeho aktivní účast na straně katolíků v bitvě u Lipan... hodně bych se rozmýšlel přiznat mu titul Husitský král (tak mu tenkrát beztak nadávali jeho nepřátelé, už protože byl Čech – velice se to podobá nadávkám současných pitomců, kteří každého, kdo s nimi nesouhlasí, bezohledně označí za komunisty, bolševiky nebo aspoň soudruhy, přičemž jim vůbec nevadí komunisté s převlečenými kabáty, kteří se dnes vydávají za přesvědčené antikomunisty – pokud to nejsou přímo oni sami, jako bývalý zapálený komunista, dnes komunistobijec Štětina – zkrátka, kdyby blbost kvetla, je internet samá růže...) – ale Jiřímu Poděbradskému také nevěřím, že to s Čechami myslel opravdu upřímně... (což má od dob Standy Grosse podezřelý význam...)

A po něm Čechám vládli už jen cizinci... Tak snad po vzniku ČSR?

Tatíček Masaryk 1925

Tatíček Masaryk 1925

Masarykova socha v Karlových Varech

Masarykova socha v Karlových Varech

Prvním naším? prezidentem byl Tomáš Masaryk – syn Němky a Slováka, který se označoval za Čechoslováka. Dokonce bylo uzákoněno, že se o náš tehdejší stát zasloužil.

Nevím jak vy, ale zákony, snažící se uzákonit jakoukoliv historickou pravdu (a hlavně postavit mimo zákon pochybovače) bývají podezřelé a účelové (asi jako paragraf 4 Ústavy ČSSR o tzv. vedoucí úloze KSČ). Zákon (ani hlasování) přece nemůže určit skutečnou pravdu a jestli o něčem opravdu vypovídá, tak jedině a především o vlez-do(víte-čeho) autorů tohoto zákona.

Jenže tady nejde o nějaké vlez-do(víte-čeho), to by se dalo odbýt jedním mávnutím ruky. Tady jde o kriminalizaci lidí za názory! Odstrašujícího vrcholu dosáhla za Heydrichiády, kdy byl za schvalování atentátu rovnou trest smrti! Od té doby uplynulo dost času, ale bohužel, takových zákonů máme dodnes plno. Dnes sice pochybovače nepopravujeme, ale posíláme je za nepohodlné názory před soudy a pak do vězení... což zase něco vypovídá spíš o žalostném stavu naší civilizace a zejména právního systému...

A to není jen v Čechách! Například jakékoliv pochybování o holocaustu® je dnes trestné skoro všude v Evropě. Přitom na počet mrtvých během II.světové války jasně vedou Rusové (pokud už i tohle tvrzení není trestné!).

Další velká otázka je, zda spojení se Slovenskem bylo to pravé. Slováci se beztak při první (i druhé!) vhodné příležitosti nadšeně »trhli«. Doufejme, že definitivně! Nespolehlivé spojence byl vůbec Čechům čert dlužen! Což obecně platí o všech našich spojencích bez výjimky. Nebo jsem některé přehlédl?

Navzdory omylům byl Masaryk přece jen naším prvním prezidentem, čeští legionáři ho v Rusku nazvali tatíček Masaryk (báťuška Masarzyk) a to mu zůstalo do smrti i po smrti.

Ani jako vědec nebyl vždycky Masaryk tím laskavým »tatíčkem« (není příliš známá jeho úloha v příkrém odmítnutí Rukopisů z hlediska čistě filosofického – odborníkem v tom totiž rozhodně nebyl! a snad toho pak údajně sám před smrtí litoval)... Fámy o něm tvrdí i jiné nectnosti, ovšem střílení do dělníků mu nejvíc vyčítali komunisté, kteří to dělali (například v Plzni) ve větším (a to vlastnoručně, ne aby se za ně někdo schovával).

Přiznejme mu ale, že si jako jeden z mála (pokud ne jediný) zachoval u většiny národa úctu jak za života, tak i po smrti.

Edvard Beneš

Edvard Beneš

Socha Edwarda Beneše

Socha Edwarda Beneše

Také prezident Edvard Beneš se »podle zákona« zasloužil o stát, ačkoliv dvakrát fatálně selhal (z toho je zřejmé, jakou cenu takové zákony mají). Poprvé, když měl velký plán na záchranu Čech před Hitlerem – z plánu zbyl nakonec jen aero-plán, kterým z nouze uletěl z vlasti, aniž by podnikl cokoliv jiného. Nejspíš ale nic jiného udělat nemohl, ale pak neměl národu nic slibovat, spíš měl před svým (jinak snadno pochopitelným) útěkem národu naznačit, že je opravdu zle – možná by bylo méně mrtvých.

(Dodatek 2014: Když stejně zbaběle prchl z Ukrajiny před pučisty prezident Janukovič, nadávali mu do zbabělců a tyranů. Čím se ale lišil Beneš od Janukoviče? Odpověď: na Janukoviče už pučisté skutečně stříleli, na Beneše ještě ne...)

Byl pak ve spojení s Háchou (stálo to životy několika lidí, např. gen. Eliáše), a tvrdě po něm vyžadoval »Ustupovat jen když to jinak nejde«. To se mu to kázalo v relativním bezpečí Londýna! Po válce Háchu prohlásili za kolaboranta, Beneše za osvoboditele – svět zkrátka není spravedlivý!

Podruhé Beneš selhal, když ve všem vyhověl Gottwaldovi (ačkoliv tenkrát už asi neměl na odpor sílu). No, aspoň že to nebylo nadšeně – ani komunisti to kladně neocenili...

JUDr Emil Hácha

JUDr Emil Hácha

Nejtragičtějším naším prezidentem byl bezesporu JUDr Emil Hácha. Do prezidentského úřadu ho vlastně dokopalo jeho okolí pod záminkou, že by – snad – mohl něco před Hitlerem zachránit. Jenže to už dovršoval sedmdesátku a proti mladším, brutálním Germánům (jako Heydrich) prakticky neměl nejmenší šanci. Něco málo se mu sice zachránit podařilo, ale moc toho nebylo. Spočtěme to: pravděpodobně zachránil nějaké studenty (jejich vůdce už ne, ale mohlo to být tisíckrát horší!), odmítl podepsat věrnost Říši (což by mělo v civilizované zemi význam, že by se akce proti Němcům neměly chápat jako velezrada, jenže Němci se civilizovaně nechovali a Čechy hromadně popravovali i bez této záminky), odmítl přispět Hitlerovi našimi vojáky (které by nejspíš na Východní frontě čekal osud Sudeťáků, kteří se ve svatém nadšení přihlásili do Reichu a pak hromadně skončili kdesi u Stalingradu a Kurska). Největší chybou bylo spoléhat na to, že se Germáni zachovají čestně, džentlmensky, civilizovaně a podle práva, když se naopak často chovali k Čechům jako bestie (tři sta tisíc popravených – to hovoří samo za sebe). Pravda, do té doby je celý svět považoval za velice kulturní národ – nu což, zkazili si to sami...

Že Hácha po noci vyhrůžek a grilování v Berlíně podepsal pod pohrůžkou rozbombardování Prahy přeměnu naší okleštěné republiky v Protektorát, se nedá chápat jinak než jako výsledek opravdu bestiálního nátlaku. Když později jiní naši představitelé za velice podobných podmínek podepsali v Moskvě pod nátlakem tzv. Moskevské protokoly, tomu se pak kolaborace říkat nesmělo.

Proč ale ten dvojí metr?

Velkou otázkou je, zda byl Hácha kolaborantem. Pokud ho hodíme do jednoho pytle se skutečnými kolaboranty (např. s Moravcem či později Husákem), pak mu hodně křivdíme.

Klement Gottwald - první dělnický prezident

Klement Gottwald - první dělnický prezident

První dělnický prezident Klement Gottwald! Proslulý svým výrokem, že se chodil učit do Moskvy, jak demokratům kroutit krky – a že to bolševici uměli! Také se pak za jeho prezidentování děly věci! Popravy jako na běžícím pásu – i když, přiznejme si, Germány v tomto směru nepřekonal, ba ani Jáchymov nedosáhl proslulosti Stalinových gulagů... Ale komu čest, tomu čest! Pár tisíc muklů to nepřežilo (MUKL = Muž Určený K Likvidaci), takže titul hromadného vraha, který v televizi poprvé na něho veřejně použil Miloš Zeman, na něho sedí. Jen nedosáhl formátu svých učitelů. Jinak proslul také jako opilec a nejspíš ho hnětlo svědomí (možná i nějaké měl).

Gottwald skončil krátce po Stalinovi. Fámy říkaly, že se v Moskvě soudruzi prali o veslo (přitom v sále Nejvyššího sovětu zastřelili Berju) a Kléma se k tomu nachomýtl nechtíc – a jako zarytý stalinista to odnesl taky. Údajně ho z Moskvy letadlem přivezli již zmraženého a v Čechách pak ještě několik dní hráli komedii, jak se nachladil, když stál čestnou stráž před Stalinovým katafalkem a jak o jeho život naši lékaři obětavě bojují. Fraška, která se později opakovala...

Antonín Zápotocký

Antonín Zápotocký

Poměrně krátce potom prezidentoval Antonín Zápotocký. Komunisté ho eufemisticky nazývali táta dělníků, ovšem pečlivě se vyhýbali zmínkám o tom, jak dokázal před měnovou reformou v rádiu drze lhát, že žádná nebude, že je to jen imperialistický výmysl, který nám má škodit – do tří dnů měnová reforma byla a táta dělníků dal v Plzni protesty těchto dělníků krutě potlačit – vojskem, policií (tehdy SNB), Lidovými milicemi i zocelenými v boji pohraničníky. Naštěstí ho krátce poté sklátil (alespoň podle oficiální verze) třetí infarkt.

Antonín Novotný

Antonín Novotný

Antonín Novotný

Antonín Novotný

Prezident Antonín Novotný byl také pěkný ptáček. Byl sice za války Němci zavřený v koncentráku, ale zlé jazyky tvrdily, že i tam udával. Vzhledem k tomu, že to tvrdil i můj příbuzný, který tam byl jako jeho spoluvězeň, tuto fámu nepodceňuji. Po válce se rychle vyšplhal v aparátu Velké Strany, takže ho po smrti Tondy Zápotondy zvolili prezidentem. Přitom zastával funkci nejvyššího zvířete ve Velké Straně a v obojím se držel jako klíště 14 let.

Na Antonína Novotného se pamatuji osobně. Byl jsem roku 1966 studentem v kolejích na Strahově, když se tam znenadání objevil se svým jedním bodyguardem na plácku před menzou a vyptával se studentů na poměry mezi studenty. Odvahu jsem mu tenkrát přiznal! Později, po tzv. Strahovských událostech (kde jsem taky koupil nejprve slzný plyn do očí a pak jelito pendrekem zezadu) už by si mezi studenty asi netroufl.

Za jeho vlády se začalo rehabilitovat, ale jen hodně opatrně, hlavně aby se neprokeclo, na čem všem se Novotný spolupodílel. Novotného pak spravedlivě smetlo Pražské jaro 1968.

Armádní generál Ludvík Svoboda

Armádní generál Ludvík Svoboda

Armádní generál - prezident - křupan!

Armádní generál - prezident - křupan!

Prezident – generál Ludvík Svoboda byl voják z II.světové války, vedl v Rusku naše vojáky a Rusové ho znali. Komunisté ho proto zvolili po Antonínu Novotném – snad bláhově očekávali, že to Moskva pochopí jako akt věrnosti a nechá je na pokoji. Údajně si ho vyžádal sám Brežněv. No – spletli se. Tvrdili pak dlouho, že právě osobnost generála Svobody zachránila naše unesené stranické a státní představitele před krátkou likvidací, spíš bude ale pravda, že je generál přesvědčil o marnosti odporu, takže Moskevské protokoly nakonec všichni – až na Františka Kriegla – podepsali. Podobalo se to podepsání Protektorátu v Berlíně Háchou jako přes kopírák, jenže on byl na Hitlera sám, kdežto tyhle po návratu čekaly oslavy, jak tam »skvěle vydrželi«, a nikdo se neodvážil ani slovem zmínit o kolaboraci. Vždyť to byla od té doby až navěky »bratrská pomoc«!

Ludvíka Svobodu si pamatuji jako vesnického křupana. Ne protože byl za Novotného v nemilosti, takže žil jako člen JZD (jednotného zemědělského družstva), odkud ho vytáhli rovnou na Hrad, aby měli proti Brežněvovi nějakou ruskou ikonu. Když k nám pak vtrhly ruské tanky, vydal rozkaz naší armádě nebránit se a přesvědčil ostatní podepsat kapitulaci (pardon – Moskevské protokoly). Pak ale, když jeho kamarády postupně vyhazovali, nikoho se nezastal.

Jednou měl navštívit Gottwaldovu dětskou léčebnu v Luži – Košumberku, kde byl můj otec učitel. Vědělo se to samozřejmě předem, děti vymydlené, natěšené, že uvidí našeho prezidenta-hrdinu... Jenže delegace se kdesi mírně pozdržela a bylo jasné, že celý program toho dne nestihne.

A co si prezident-hrdina vybral? Vynechal dětskou léčebnu, plnou natěšených dětí, a vybral si návštěvu místního vzorného – kravína!

Křupan!

Pak už byl opravdu starý a nemocný, ale ne a ne odstoupit. Nad jeho nemocí se hrálo lékařské divadlo velice podobné tomu u Gottwalda, tentokrát snad pravé. Vtip z té doby říkal:

»Zdravotní stav našeho milovaného prezidenta zůstává nezměněný. Podepsán: ředitel Pražských mrazíren.«

Svobodu nakonec zbavili komunisté prezidentské funkce zákonem, zvlášť pro ten účel navrženým a »prohlasovaným«. Inu – soudruzi (stejně jako dnešní mocipáni) si vždycky věděli rady.


Gustáv Husák

Gustáv Husák

Gustáv Husák

Gustáv Husák

Po vážně nemocném Ludvíku Svobodovi byl prezidentem »zvolen« Gustáv Husák. Byl to tenkrát další účelový kotrmelec našich mocipánů. Když odstavovali Antonína Novotného, nejprve mu sebrali důležitější funkci Prvního tajemníka Velkostrany (KSČ), neboť podle nich nebylo dobré kumulovat v jedné osobě dvě »důležité« funkce. Když volili Gustáva Husáka prezidentem, byl v té době Generálním tajemníkem Státostrany (jiný titul, ale stejná = nejvyšší pozice), takže potom obšírně zdůvodňovali, proč tentokrát kumulace funkcí nevadí. Šašci!

Gustáv Husák byl intelektuálský prezident. Na rozdíl od svých předchůdců byl vystudovaný. Nějakou dobu byl dokonce v padesátých letech zavřený, ale zatímco Vlado Clementis dostal oprátku, Gustáv nepřistoupil na hru kočky s myší (StB s obětmi) a nic nepřiznal. Nejspíš ho to zachránilo, dostal »jen« doživotí a po šesti letech vyšel z vězení na amnestii. Byl ale podle všeho tím nebezpečnější. Stal se symbolem Moskevského gubernátora a normalizátora, samozřejmě lhal až se mu od huby prášilo (jako všichni naši potentáti před ním i po něm).

Pojem Normalizace, pokud nebyl přímo jeho výmyslem, byl v roce 1969 jeho nejčastějším slovem. Tvrdil nám, že musíme »normalizovat poměry u nás« a jedině tak a ne jinak dosáhneme odchodu okupačních vojsk (pardon, takhle to nikdy neřekl, podle něho byla ta vojska »přátelská«). Lhal jako Zápotonda o měnové reformě – dobře věděl, že Brežněv nehodlá vojska odvolat nikdy. Však také u nás Rusové strašili přes dvacet let!

Václav Havel (Wikipedie)

Václav Havel (Wikipedie)

Havel lísající se k Bushovi

Havel lísající se k Bushovi

Ještě dnes doznívá megalomanský kult osobnosti dalšího prezidenta Václava Havla, srovnatelný jedině s kultem osobnosti Gottwalda a trochu i Stalina, ale tento prezident se zapsal snad nejhůř. Na rozdíl od Háchy, který tehdejší velmoci Německu ustupoval jen pod tvrdým nátlakem a hrozbami, Václav Havel velmocem lezl do zadku sám a dobrovolně. Sice jiným, zato důkladněji. K Bushovi (viz vpravo) se vysloveně lísal jako věrný pejsek a obávám se, že ho ve světě měli spíš za exotického šaška.

Bohužel jeho kult přetrvává dodnes – takže je pro mnohé pitomce Havel pořád »velkým státníkem«, »významnou světovou osobností«, »vynikajícím dramatikem« a nedejbože snad ještě i »humanistou« – a tak dále... přejmenovali po něm i Ruzyňské letiště... No nic, to se později přejmenuje nazpátky, stejně jako se z Gottwaldova mostu stal opět starý dobrý Nuselák a město Gottwaldov se vrátilo k původnímu jménu Zlín...

Opravdu lituji jeho obdivovatele (či spíš obdivovatelky), kteří ho pořád oslavují a přitom věří v reinkarnace. Reinkarnují se nejspíš do žížaly nebo červa, když tak usilovně chtějí být v tomto životě slepí... Najdete jich ještě dost, u nás to asi nevymře! Pořád budou lidé nosit kytičky a oslavovat Havla, Stalina, Gottwalda (ti nejzvrhlejší i Hitlera...). Říká se tomu Dunning-Krugerův efekt, který hlupákům nedovolí poučit se, takže zůstanou hlupáky.

Dřív se říkalo – nejzvrhlejší láska není pedofilie, zoofilie, na ani nekrofilie, ale Láska ke Straně a k Sovětskému svazu!

U mě spáchal humanista Havel sebevraždu, když nálety na srbské porodnice prohlásil za nezištný, humanitární akt. Od té chvíle byl u mě mrtvá zombie. Něco takového si přece skutečný humanista nesmí dovolit! Humanista prostě nemůže požadovat bombardování civilistů! Aby se to nedalo nazvat omylem, Václav Havel to pak ještě několikrát zopakoval – viz jeho iniciativy pro větší bombardování Afghánistánu, Iráku, později Libye... Zkrátka trvám na tom, že přezdívka Humanitární bombardér se čistě ze zásady s humanismem vylučuje. Havel takový bombardér byl!

Václav Havel (Wikipedie)

Václav Havel (Wikipedie)

Dej mu peklo správně horký kotel!

A co jeho vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí? Jeho »láska« se nejzvráceněji projevila podporou bombardování všude, kde bombardovali Bush i nositel Nobelovy ceny míru (!) Obama, od Jugošky po Libyi. A co se týče pravdy? Lhal jako když tiskne!

Budou vás strašit nezaměstnaností, exekutory – není to pravda! Není ta jeho lež srovnatelná s dušováním Zápotockého Měnová reforma nebude, soudruzi!? Podle mě byla oboje lež jako věž a její nositelé lháři.

Prohlašoval, že žádný majetek vracet nechce – ale nechal si vrátit i majetek svých rodičů, zabavený pro jejich prokázanou a otevřenou kolaboraci s Němci (tedy na základě Benešových dekretů, které měly být pro restituce TABU).

Tvrdil, že bude prezidentem jen jedno období a pak se vrátí ke dramaturgii, ale strašil tam téměř čtyři období po sobě (pod nejapnou výmluvou, že první dvě byly za Československo, druhé dvě za Čechy).

Pokud ho nazývám pravdoláskař, je to označení hodně, ale hodně ironické. Není divu, že se tento novotvar dnes používá jako nadávka – s velkým despektem. A právem! Havel ve svém životě neproslul jako humanista, ale přesně naopak.

Humanitární bombardér, pokrytec a lhář.


Václav Klaus

Václav Klaus

Václav Klaus

Václav Klaus

Václav Klaus

Před funkcí prezidenta byl Václav Klaus zakladatel ODS - Občanské demokratické strany. A také ekonom, který umožnil největší rozkradení národního bohatství a neznal špinavé peníze. Ješita, ochotný pustit se do sporů i v oborech, které vůbec nezná, spoluautor vysoce pokrytecké opo-smlouvy (opoziční, ne opičí, ačkoliv...) a také v přímém mezinárodním televizním přenosu usvědčený zloděj – i když »pouhé« umělecké propisky.

To video nám dělá dodnes ve světě ostudu!

Na závěr svého prezidentování vyrobil grandiózní amnestii, kterou nejen vypustil z vězení stejnou sebranku jako kdysi Havel, ale hlavně – dal zastavit stíhání svých kamarádíčků velkozlodějů, kteří se až dosud soudům úspěšně vyhýbali. Inu – vrána vráně oči nevyklove! Může si ho po tom všem ještě někdo vážit?

Ale přece jen – něco mu můžeme přičíst k dobru. Ješitnost mu občas velela udělat gesto. Kdyby nic jiného, zpomaloval a tím zmírňoval šílenství eurohujerů. Byl v tom i trochu úspěšný – jako kdysi Hácha proti Hitlerovi..


Kandidáti roku 2012

Sejde se Američan, Rakušák, Japonec, Žid a Avatar - co je to? Prezidentská kandidátka v Čechách

Sejde se Američan, Rakušák, Japonec, Žid a Avatar - co je to?
Prezidentská kandidátka v Čechách

Toto byli kandidáti roku 2012 (ministerstvo vnitra všechny neuznalo, ale to je další lumpárna). Nesoustředil jsem se na jejich přednosti (nějaké jistě mají), ale na jejich nedostatky. Nač jsou klady, jako pracovitost, u pracovitého darebáka? Říká se přece, že Blbec dělá něco prospěšného jen když spí! Takže lépe...

Co mi na nich vadí?


Opakuji – jde o mé soukromé názory!

Legenda:

černě: tohle prominu

modře: to mi vadí

červeně: tohle nepromíjím!

zeleně: naopak tohle oceňuji


Jana Bobošíková

 • v aféře s Českou televizí a Hodačem se projevila značně despoticky

 • vězení pro Romana Smetanu (v tykadlové aféře – trest za názor!) považuje za správné(!).

 • Přeloženo do češtiny – chybí jí smysl pro spravedlnost!

 • byla by i pro trest smrti (to by ale byla sekernice, mít tu možnost!)

 • nemá ráda podřízenost EU

 • je pro přímou demokracii.

 • nechce islám v Čechách

Závěr: Nefandím jí, ale je asi mírně nad průměrem.

Byla by (snad) přijatelná, ovšem neměla by mít příliš velké pravomoci (podle mě by jich nadšeně a ráda zneužívala). Ale aby byla při své despotičnosti nejlepší ze všech? To snad nééé!


Vladimír Dlouhý

 • bývalý komunista, ale vládu s podporou komunistů by odmítl jmenovat (kam vítr, tam plášť)

 • chemicky čistý kariérista

 • kritizuje humanitární bombardování (i s Havlem)

 • odmítá urychlené zavádění eura

 • bývalý člen vlády rozkrádačů (což byly de facto všechny dosavadní vlády, akorát se to de iure nesmí říkat, neb je to žalovatelné)

 • nejistě, ale přesto obhajuje zdravotnické poplatky

 • ideově nejspřízněnější se Schwarzenbergem!

 • bankovní poradce (bankster of Goldmann Sachs)

Závěr: Nefandím mu ani náhodou.


Tomio Okamura

 • Čech jen napůl (ale nevěřím, že by víc sloužil Japonsku) –  ačkoliv, není více etnickým Čechem než Židé? Je po matce aspoň z poloviny Moravák!

 • chce odvolatelnost politiků

 • chce trestní odpovědnost politiků

 • moc o něm nevím, nenašel jsem na něm chybu, takže by mohl jedině překvapit (příjemně i nepříjemně)

Závěr: Fandím mu – asi nejvíc.

Jen mě přece jen dost mrzí, že je mezi našimi prezidentskými kandidáty nejnormálnějším Čechem Japonec... pravda, má v sobě víc české krve (1/2) než Karel IV (ten měl jen 1/4). Ostatně – kdo z těch ostatních je vůbec Čech? Není z nich Okamura nejvíc Čechem, když je aspoň napůl Moravák? (Pozn.: Nejsou ostatní etnicky Židé? Třeba by to nevadilo, ale kdoví...)

Jeho vyřazení ovšem považuji za zmanipulování voleb (neuznali mu existující lidi).

(A byl to nejspíš účel!)


Zuzana Roithová KDU-ČSL

 • vládu s podporou komunistů by odmítla jmenovat

 • eurohujerka

 • chce zavedení eura

 • je proti Temelínu (je hodně KHAKI)

 • obhajuje zdravotnické poplatky

 • obhajuje současnou důchodovou reformu

 • obhajuje současné církevní restituce

 • vyzývá mládež k porušování demokracie (studenti proti Baborové)

 • nemá ráda ACTA

 • obhajuje tradiční rodinu

 • lituje ubližované Sudeťáky

 • Havla považuje za humanistu

 • volila by Schwarzenberga!

Závěr: Nefandím jí. Ani trochu. Není proč.

Tak tohle jsou naši kandidáti na prezidenta? Chraň nás ruka Alláhova! Jako ve vtipu: Sejde se Čech, Žid, Rakušan, Američan, Japonec a Avatar – co je to? Přece prezidentské volby v Čechách! Když si ale proberete jejich názory, je mi z nich smutno.

Musí být v Čechách nejpřijatelnější právě Japonec?

A po jeho vnitráckém vyřazení – despotka Bobošice?

Vyřazení kandidátů ministerstvem vnitra

Samostatnou kapitolou je vyřazení tří kandidátů ze seznamu úředníkem ministerstva vnitra. Jeví se mi to jako zjevný, jen chabě zamaskovaný pokus o zmanipulování voleb! Podle mě by k ověření existence daného člověka měl stačit jeho podpis a rodné číslo, všechno ostatní je nadbytečné.

Prvním problémem bude ale neskutečný bordel, panující v evidenci osob právě na ministerstvu vnitra. Například má žena má kdesi na Ostravsku dvojnici (jinou ženu stejného rodného čísla, naštěstí se aspoň úplně jinak jmenuje, jinak bychom platili její dluhy), to by se ve slušné databázi nemělo vyskytovat! Samozřejmě by ji při kontrole podle rodného čísla také vyřadili – pro nesouhlas jména –  trestuhodná chyba je ovšem na straně ministerstva vnitra, ne mé ženy. Kdysi jsem (ještě za komunistů) měl možnost porovnávat registr obyvatelstva ministerstva vnitra s registrem klientů České pojišťovny. Musím potvrdit, že co se týče chybovosti, mělo v ní ministerstvo vnitra už tenkrát až neskutečný bordel. Je otázkou, zda se to od té doby zlepšilo, ale obávám se, že bordel v evidenci od té doby ještě narostl. Vím o několika lidech, kteří mají v této evidenci nějakou chybinku (třeba staré bydliště, překlepy, až po tak trestuhodné chyby, jako duplicity rodných čísel!), což je ještě umocněné zlou vůlí či snad jen neschopností úředníků.

Matematický génius - průměr = součet !

Matematický génius - průměr = součet !

Přímo úděsná je trestuhodná neschopnost ministerského úředníka Václava Henycha, který místo zprůměrování procenta dvou vzorků prostě kupecky sečetl – tak neschopného člověka by ministerstvo na tak důležitém místě zaměstnávat nemělo (nejvýš jako uklízečku)! Proboha, kde dělal vysokou školu? V Plzni? Pod Kindlem? To hodně vysvětluje! Za tak školáckou chybu ho přece museli vyhodit už od maturity! A ještě na takové evidentní chybě (omluvitelné ještě tak u žáka zvláštní školy) trvá jako na zákonné možnosti a to i po rozhodnutí soudu, které sice »respektuje«, ovšem strašně uraženě, skoro jako křivdu na něm!

Připomeňme si, že ho ministr Kubice podporuje a tvrdí, že Henych postupoval správně! (Vrána vráně oči nevyklove, že?) Korunu tomu ovšem nasadil známý právník – obhájce kmotrů – Tomáš Sokol, když prohlásil, že zákon je nad matematikou (!?!) a když zákon bude tvrdit, že 1+1=3, pak soudci musí soudit podle něho a ne podle zdravého rozumu!

No – pan Tomáš Sokol jedná velice často proti zdravému rozumu... Ale proč ne, hlavně když to sype? Koluje o tom i vtip.

Podle čeho poznáte, že je někdo opravdový darebák? Inu – obhajuje ho Tomáš Sokol!

Připomeňme si známý Stalinův bonmot: Volby nerozhodují voliči, ale ti, kdo počítají hlasy.

Bohužel to platí dodnes!

Šašci – všichni tři!

A Nejvyšší Správní Soud vyřazení Dlouhého a Okamury potvrdil!

Aspoň u Bobošíkové soud uznal nezákonnost postupu pana Henycha ve sčítání procent. Zabránil tím světové raritě, která by byla v ostudném uznání matematické chyby soudem! Ačkoliv – právníci jsou určitě schopni i toho! Podívejte se na Tomáše Sokola – to je zářný případ takového právníka! Nejvyšší správní soud sice zcela jasně prohlásil, že průměr procent byl jediný správný postup, ale Henych dodnes trvá na tom, že jeho postup mohl být zákonný a dokonce správný! Takže 1+1=2 nebo 1+1=5, obojí je podle něho možné? Kubice se Sokolem mu ještě přizvukují!

Jakou radost by musel mít komik Vlasta Burian! Pamatujete se na pohádku „Byl jednou jeden král“ (Sůl nad zlato)? Jak se tam Burian coby králův rádce Atakdále chystá vařit lívance? „Vezmi jedno NEBO dvě vejce – to jsou dohromady tři vejce!“ Nebo jeho sčítání: „Tři princové a tři princezny a trůn – to je celkem sedm!“

Jenže Atakdále byl králův šašek, kdežto JUDr Václav Henych dohlíží na regulérnost voleb! Potěš nás pámbu!

Ačkoliv dobře vím, jak jsou právníci obecně odtržení od reality, tohle to jen smutně potvrzuje! Ještě že měl aspoň nejvyšší soud pud sebezáchovy a tuhle zjevnou chybu odsoudil. Nicméně zůstává námitka Tomio Okamury, že tohle měly řešit Check-pointy, které mohou skutečně ověřovat totožnost lidí.

A pěkná skvrna je i to, že nejvyšší šašek Henych zůstává na svém místě i po této megaostudě! Bude tam tedy škodit dál... Spíš to vypadá, jako by uznáním nejkřiklavější chyby soud trochu couvnul, čímž vrátil do hry Bobošici, ovšem vyřazení Okamury jen potvrdil, ačkoliv i to mělo do spravedlnosti nebetyčně daleko.

To by ale naší prodejné justici muselo jít o spravedlnost – ale to bychom po ní chtěli příliš, ne?

A náš ctěný ústavní soud?

Naši ústavní kašpaři Předčasné volby jsou protiústavní, protože poslanci mají nárok na plné volební období!

Naši ústavní kašpaři
Předčasné volby jsou protiústavní, protože
poslanci mají nárok na plné volební období!

Naši ústavní kašpaři už se proslavili parádním veletočem, když prohlásili předčasné volby za protiústavní, neboť podle nich poslanci mají »nezpochybnitelné právo na plné čtyřleté funkční období«. Nejsou to trotlové? Nejsou. Ale aby jim šlo o »nějakou ústavu«, to se taky nedá tvrdit.

Politici si mnou ruce, že to máme přijmout. Jenže přijmout ty šaškárny znamená vzdát se posledních zbytků spravedlnosti.

Šašci – všech patnáct!  

A bodeť by ne – jmenovaní naším tátou podvodníků!

Kocourkov-hadr!

To všechno ukazuje na manipulaci voleb ministerstvem vnitra, srovnatelnou s banánovými republikami. Když navíc Nejvyšší Správní Soud potvrdí, že se mu nezdá ústavní správnost zmíněného zákonného paskvilu, ale drží se tohoto paskvilu ve svém rozsudku, vyplývá z toho jedno:

Je něco hodně, ale hodně shnilého ve státě Českém!  

 

A co na nás ještě dopadne?

Máme prezidenta Miloše Zemana! Hurá !!! (Hurá ???)

Bohužel se mé výhrady proti němu ukázaly opodstatněné. Takže máme dalšího humanitárního bombardéra, podporujícího loupežné výpravy USA po světě. Navíc alkoholika, podobného Jelcinovi, což ovšem Hrad omlouvá tu bolavým palcem na noze, tu »virózou« (hned vedle druhého nejzavirovanějšího politika se sovím jménem). No, čekal jsem to, ale že bych byl nadšený, to se nedá říci. Miloš Zeman bude mít ještě dost příležitostí ukázat se – uvidíme, co převáží, zda to dobré, nebo to ještě horší.

Drobné střety už začaly. Což o Putnu, ten je mi putna, nakonec – profesor-kašpárek je vizitkou školy (Karlova univerzita si tím obraz rozhodně nevylepšila, spíš naopak).

Že se neshodl se Schwarzenbergem na velvyslancích? Upřímně řečeno, kníža už měl dávno z ministerstva letět, dělá nám větší ostudu než si sám myslí. Připomenu jeho hlasování v OSN, kde nás „skvěle“ zastupoval, když r.2007 i 2008 hlasoval pro další neomezené používání kazetových bomb, nášlapných min a střel s ochuzeným uranem, i když ochuzený uran – zejména tzv. „dirty-DU“ je vlastně střílení do lidí odpadem z jaderných reaktorů (což kupodivu nevadilo našim šaškům Zeleným, ty od té doby vůbec neberu vážně).

Dřeme jako koně! (Nečas o Nagyové)

Dřeme jako koně! (Nečas o Nagyové)

Tihle dva tam nadělali škod!

Tihle dva tam nadělali škod!

Horší je, že tohle jsou žabomyší vojny a skutek zatím utek. Že by Miloš Zeman hrál ve shodě s vládními stranami? Ty zatím úspěšně zakrývají své lumpárny různými pidiproblémy. Navíc se Miloš Zeman netají úmysly podporovat loupežné války našich Velkých Bratrů ve světě a nakonec i jeho vlez-do-vy-víte-kam Evropské Unii... Není to zrovna šťastně zvolený prezident!

Jedno mu musím chtě nechtě přiznat. Zametl s Kalouskem a s Nečasovou vládou, když Nečas (konečně!!) neustál aféru s paní Nagyovou, která se ve vládě chovala, jako kdyby jí tam všechno patřilo. Kalousek v čele TROP09 (Schlafenberga nepočítám, ten to určitě nevedl) se těšil, že po odstranění Nečase převezme vládní otěže ještě pevněji, místo toho ho (i s celou vládou) Zeman utřel, když jmenoval premiérem Rusnoka, který ODS, TROP09 i samozvanou LIDEM perfektně ignoroval a sestavil dočasnou vládu bez nich. No, nebyli to »odborníci«, jako Kraďousek, ale horší rozhodně nebyli, to by se museli extra »vyznamenat«!

Připočítám tím Zemanovi plus bod! Otázka na jak dlouho to pomůže, ale každý měsíc bez Kraďouska, Drábka, Hegera a další bandy »lidumilů« nám dává jakousi šanci vydechnout si od nich.

A teď upřímně – byli by ti ostatní lepší? Dovolte mi o tom pochybovat! Měli by plné huby planých řečí a Kraďousek by vesele kradl dál. Zeman ho aspoň odstavil.

Opakuji – v každém případě trvám na tom, že Schwarzenberg by byl horší

a to nejméně rozdílem třídy (ne-li dvou).

© 2012 Ing. Václav Semerád

 


Zpět Obsah Dále


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od SW: 16/1 v 10:33 na téma: Politika : Osmnáctiletá Helena Duke udala vlastní matku, že byla u Kapitolu. Považuje to za správné, i když matku kvůli tomu na hodinu vyhodili z práce. Dceruška udavačka (lesbička, stoupenkyně BLM) teď na sociálních sítích brečí, že díky tomu nemá peníze na školné a žebrá soucitné duše o příspěvek, aby mohla studovat práva. To tedy bude další právnická krysa s vymytým mozečkem!Takže i na druhé straně Atlantiku jsou krysy podobné Pavlíku Morozovovi, který udával své rodiče v Rusku! Jenže Pavlík byl malej blbej retarda, Helena je fracek, už by měla mít rozum!Zajímavé je, jak rychle se to proti ní otočilo? Ale i matce se vlastně vrátilo, že dceru špatně vychovala. @pKarma je zkrátka prevít! ;-);

Domů
Statistiky

"Úvahy a plky (moje)" (komentáře)

Téma=Prezidenti-naše Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!


Komentáře

Žádný komentář tu není.

Začátek


01.08.2020 16:28