Bez COOKIEs je omezený přístup!

Zpět Obsah Dále

Kurvítka české politiky

Dušan Navrátil 2013

(Jiný pohled na kurvítka, tentokrát ze strany politiky)

Autor: Dušan Navrátil

(taky dobré!)

Kurvítko je slangový výraz z oblasti kutilství. Je to něco, co způsobí nefunkčnost nebo rovnou zkázu. Není to vulgární výraz, i když z něj původně vycházel. S překvapením jsem zjistil, že se kurvítkům výtečně daří i na české politické scéně.

Kurvítko je stejný fenomén jako Murphyho zákony. V praxi prokazatelně funguje. Začnu tím kutilstvím, poté to budu demonstrovat na politické reprezentaci.

Když něco doma opravujete, český národ je národem kutilů, občas se přihodí, že po úspěšné opravě a konečné montáži vám něco na stole zůstane. A to je právě to kurvítko. Většinou to bývá šroub, matice, podložka nebo jiný malý díl. Přístroj výborně funguje i bez kurvítka. Oprava se zdařila, jste přece machr. Vše běží, jak má. I tak ale máte zlost. Chcete být dokonalý. To znamená, že se snažíte kurvítko vrátit tam, kde bylo původně. Takže znovu demontáž přístroje. Čím více šroubů musíte odšroubovat, tím je kurvítko rafinovanější. Konečně díl umístíte tam, kde má být. S vítězoslavným pocitem přístroj znovu složíte. Zapnete. Spustíte. A nic. Zařízení opět nefunguje. Může za to právě ono kurvítko. Proto se mu tak říká. Když tam nebylo, vše pracovalo skvěle.

Jiná kurvítka fungují tak, že pro chod zařízení jsou úplně zbytečná. Připadá vám, že tam ani být nemusí. Každý kutil je přece chytřejší, než konstruktér. Odstraníte je a nikdo si toho nevšimne. Přístroj šlape, jak má. Vrátíte tedy kurvítko znovu na své místo. A opět vše správně pracuje. Ale jen do té doby, než se úplně zbytečné kurvítko pokazí. V ten moment často dochází i ke zřetězení závady. Nebýt tam ono kurvítko, efekt poruchy by nebyl tak fatální, případně by nebyl žádný.

Obecně řečeno, kurvítko je něco, co je zdrojem problémů a potíží. Něco nežádaného, nepotřebného, ba přímo zbytečného. Něco, co dělá naschvály. Na české politické scéně kurvítka pracují „napříč politickým spektrem“. Aby mi nebylo vytýkáno, že nadržuji nějaké konkrétní politické straně. Lidi s máslem na hlavě mají všechny partaje. To je demokratické.

 A teď vlastní klasifikace:  

Kurvítko obecné politické   

- vyrábí přílepky k zákonům. K zákonu o důchodech třeba přilepí něco z oblasti ponorek. Kurvítko obecné je požehnáním pro „politické podnikatele“. Je nenápadné, nebýt přílepku, nikdo by o něm nevěděl. Kurvítko obecné je klidné povahy, neagresivní. Jen občas trpí melancholií. Nijak na sebe neupozorňuje.

Kurvítko hloupé  

- čeká na cizí pokyn jak hlasovat, protože problematice absolutně nerozumí. Pro tuto skupinu byl spásou svého času Ivan Langer, který kurvítka hloupá ve sněmovně dirigoval ručně a stručně. Ukazoval jim světlo na konci tunelu. Tento druh je nenáročný, lze snadno ochočit.

Kurvítko mazané  

- na to jde jinak, od lesa. Také nemá svůj názor, ani rozum, takže se řídí politickým pudem. Hlasuje zásadně proti opozici. Je jedno, s čím opozice přišla. Je to opozice, proto to musí být špatné z principu. Tato kurvítka mazaná jsou nebezpečnější, než ta hloupá. Ta hloupá, pod taktovkou osvíceného diktátora (pozor, Langer to nebyl) můžou někdy prospět i užitečné věci. Kurvítka mazaná neprospějí nikdy ničemu.

Kurvítko nevyzpytatelné  

- je prostě nepopsatelné. Vesměs se rekrutuje z takzvaných nezařazených poslanců. Nikdo si není jistý, co taková neřízená střela, kurvítko nevyzpytatelné, zase vyvede. Jednou na něm stojí a padá vláda. Podruhé důležitý zákon. Potřetí nevyzpytatelné kurvítko někam tajuplně zmizí. Nikdo neví kam. Nikdo „neví“ proč. Kurvítko nevyzpytatelné nebere telefony, nelze je dotáhnout na důležité hlasování ani pomocí spěšných poslů.

Kurvítko rebelské  

- z jeho odvahy jde hrůza. Je statečné, nekompromisní. Prostý občan mu tu odvahu závidí, jelikož jemu samému schází. Kurvítko rebelské je ochotno na oltář vlasti položit nejen svou politickou kariéru, ale i třeba život. Principy jsou mu vším. Kurvítko rebelské má své cykly podle toho, zda jde zrovna někoho vydírat. Nerebeluje a neprotestuje tedy permanentně. Žel, tato rebelie je pokaždé podlým způsobem potlačena. Zatím se nenašlo ani jedno kurvítko rebelské, které by odolalo trafikám. Naopak jsou zaznamenány případy, kdy trafiky odstranily i několik kurvítek rebelských najednou!

Trafiky jsou pro tento druh přímo zbraň hromadného ničení!  

Kurvítko celostranické  

- ano, je to tak. Kurvítkem může být i celá politická strana. Když je příznivé klima, kurvítka celostranická se geometrickou řadou množí, až nakonec v hnutí nezůstane nikdo normální. K tomu lze jen dodat: „Ruce vzhůru!“

Jak kurvítka poznat? Snadno. Podle výše uvedených symptomů. Jen pro příznivce TOP 09 a ODS to bude oříšek, těm to nedojde nikdy, jako vždy nepochopí ani jednu narážku.

Jak se kurvítkům bránit? Těžko. Kurvítka byla, jsou a budou. Nepoznáte je bohužel ani při volbách. Společnou vlastností všech politických kurvítek je to, že mají dokonalé mimikry. Odhalit je předem nejde. Až po volbách, v poslanecké sněmovně, se zakuklí a vylíhnou se z nich noční můry české politiky. Potom je už ale pozdě. Ani chemický postřik by nezabral. Snad ruční sběr...

Nejzáludnější jsou ovšem politická kurvítka druhé generace. Lze je jen velmi obtížně identifikovat. Jelikož mi čtenáři vyčítají dlouhé články, budu se těmto sofistikovanějším politickým kurvítkům druhé generace věnovat v nějakém dalším pokračování.

Abych nekončil pesimisticky. Na závěr jeden volební vtip. Silně aktuální. Potkají se dva voliči a jeden se ptá druhého: „Koho budeš volit? No přece komunisty. To já také, ale v které straně?“.

Lze to vztáhnout i na bývalé Svazáky (potěr komunistické strany): exsvazák Nečas (ODS), exsvazák Lajtoch (ČSSD), exsvazačka Bobošíková (Ruce vzhůru!). Je to příklad, nehleďte na to, že někdo z nich nekandiduje. Bude tam jiný svazák či jiný soudruh. A pak, že není z čeho vybírat.

Volič, ten „tvrdej chleba má.“  

Na závěr trochu profesorského mentorování. Pokaždé jsem se na konci článku snažil nějak pomoci ODS. Abych byl nestranný, poradím, jako vždy zdarma, tentokrát TOP 09:

Nezapomeňte zase na obálku! Jinak váš hlas propadne!  

Čest vaší straně a vaší práci! A světu mír!

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz 13.8.2013

© Dušan Navrátil 2013

 


Zpět Obsah Dále


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/1 v 08:30 na téma: Raxdinka : Aby to nebylo tak jednostranné, paní Věrko: "Ať se spolu s těmi ženami, které vyjmenoval s takovou důkladností pan Semerád, ve stejném kotli smaží také směs všech těch mužských násilníků, tlučhubů, samopropagujících se deviantů všeho druhu, mužských lenochů, parasitů, škůdců a jim na roveň postavených! Amen!"Spravedlnost musí být. Ono se mi zdá, že těch mužských zlounů je o dost víc, než ženských. Ovšem u žen to zlounství víc štve a vyniká protože je nečekané a nepředpokládáné. U Žen se očekává vlídnost, něžnost, laskavost, vstřícnost a tak podobně. O to větší zklamání a odpor, když tomu tak není a když je to někdy dokonce naopak.   =*=   25.01 SW : Souhlasím. Nakonec - feministické hnutí je mnohem starší než LGBT (řádily už v předminulém století!). Přitom všechny prasárny za LGBT v poslední době prosadili spíš muži (gayové), lesby se držely v pozadí a jen se nakonec na tom přiživily. Teď začínají "bojovat za svá práva" i pedofilové, to bude taky prasárniček! Nakonec - kdo dělá nejvíc škod na pozadí toho pofidérního hnutí Black Lies Matter (to není překlep!)? Kdo s gustem rozbíjí výlohy a rabuje? Zatím jsem viděl rabovat jedině chlapy. Ale v průvodech je naopak nejvíc vidět ženy. Ženy křičí o nespravedlnostech, muži zatím vesele kradou... Ovšem celé to hnutí stojí za... (dosaďte si, co chcete, já volím psí exkrement). ;

Domů
Statistiky

"Úvahy k zamyšlení" (komentáře)

Téma=Kurvítka Hlasovali 3, celkem 14 hvězd, průměr=4.67.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

26.01.2021  id: 1336261

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 380 e-mailu 26.01.2021 00:00 :

Změněn Raxdinka 25.01.2021 1255   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: vgj

 

Info: Václav Jansa

06.06.2016 v 21:19 id: 1019040

Ono řízení kvality a jakosti se táhne už dlouho. Jedno z prvních pokrokových aut byl trabant. První měl počítanou jakost a výdrž všech dílů. 50 tisíc do generálky, 100 tisíc km na výměnu všeho. Ideálně auta.

Zcela nepovedený z hlediska omezené životnosti je tramvaj T3. Stačí měnit kontakty, obruče na kolech, brzdy a občas ložiska. Vydrží až do srážky s tatrou. Nebo než někdo rozhodne, že další repasi a drážní zkoušky nezaplatí.

 

U počítačů se musí vycházet z toho, že konzumní trh je stavěn na výdrž jednoho roku (americká záruka). Většina zařízení vydrží 2-3 násobek. Baterie jen ten rok...

Ale jsou i řady produtů pro komerční zákazníky, s dlouhou zárukou (3 až 5 let servis na místě instalace) Ty pak vydrží 5-10 let.

Konzumní notebook stojí 10 tisíc, profi 25, při obdobné konfiguraci. A rozšíření záruky onsite na 3 roky je za 700kč, na pět za 7000.

 

Za kvalitu se platí. Radši si koupit dodávku, než MPV. Projektovaný nájezd je dvou až pětinásobný.


4. Jméno: sobi

 

 

06.05.2015 v 10:50 id: 227608

Jedna pozitívna skúsenosť ako opak skurvenej politiky:

Pred 15 rokmi som si kúpil digitálny fotoaparát od Canonu bol to prvý Power Shot IS 1, stál vtedy cca 25000 SK. Cca po 7 rokoch začal produkovať fotografie, ktoré boli celé s fialoym nádychom. Fotografie som poslal do autorizovaného servisu, od kiaľ mi prišla odpoveď, aby som fotoaparát poslal do servisu a výrobca mi pošle kus za kus, najnovší model PowerShotu, čo bola vtedy rada 5. Bol som fakt milo prekvapený, výrobca dodržal čo sľúbil.


5. Jméno: HluchejPes

 

Info: tajné

23.04.2014 v 10:09 id: 201435

Moc zajímavyý a užitečný web. Děkuji.


6. Jméno: sakraforte

 

Info: tajné

02.04.2014 v 19:59 id: 201149

SONY TV do fialova potvrdzujem aj ja. Trošku ma zarazilo, keď si ho môj známy opravár zobral na súčiastky, lebo oprava vraj bola nerentabilná ale po pár dňoch si pýtal k nemu aj diaľkový ovládač...

Niečo podobné, ale oveľa presnejšie kurvítko : Tlačiareň HP DeskJet 3070A. Dva kusy kúpené v rovnakýn deň. Jedna bola používaná na firme, druhá doma. Pár mesiacov po záruke skoro presne naraz (firemná v piatok, domáca v nedeľu) prestala tlačiť čiernou farbou. Už to neviem presne, domáca bola asi nainštalovaná o dva dni neskôr..Vždy boli použité originálne náplne.


7. Jméno: Anonym

 

Info: tajné

28.02.2014 v 15:45 id: 200156

No tak to je opravdu divne,sotva tyden po zaruce a je po notebooku,oprava-cena noveho :/ Sakra presne kurvitka..


8. Jméno: PavelP

 

Info:

12.02.2014 v 21:52 id: 199751

SW: Nejpraktičtější a nejspolehlivější myš posledních let a taky nejvíc chodem připomínající kuličkové je Logitech RX250. Vyrábějí ji v téměř nezměněné podobě už 10 let protože kdo ji jednou vyzkoušel, už u ní zůstal. Není to žádný herní exot s deseti tlačítky, je to osvědčená klasická myš. http://www.alza.cz/search.htm?exps=rx250


9. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

12.02.2014 v 15:37 id: 199740

Mám další kurvítko! A to tam, kde bych žádné nečekal! Týká se myši "Genius", na níž se mi najednou začala guma na kolečku měnit v jakousi plastelínu, která se různě vytlačuje do stran a mění tvar, takže se kolečkem ani nedá točit. Sakra, u myši bych spíš čekal únavu kontaktů, ale ne takový podraz!

 

Takže - sbohem, firmo "Genius"! (novou myš si koupím už od jiné firmy).


10. Jméno: Anonym

 

Info: tajné

27.12.2013 v 23:52 id: 198029

Měl jsem televizor SONY, ne hned, ale po určitém čase po záruce obraz začínal mít odstín fialové. Po několika měsících fialová už byla opravdu fialová. Opravář si s tím neporadil a tak šla z domu do sběrného dvora. Ted jsem vlastně zjistil, že jsem tam měl KURVÍTKO.Komentáře

Začátek


Přílepky včera: Raxdinka

22.07.2018 17:49