Bez COOKIEs je omezený přístup!

Zpět Obsah

Závěr

Značně odlehlá, ale klimaticky příjemná, společensky velmi liberální a politicky neutrální blíže nejmenovaná planeta dostala dvanáct hodin po rozmluvě nových 406 rentiérů. Ukázalo se, že pro Vende není sebemenší problém vybavit celou posádku novou legální identitou a více než uspokojivou finanční zásobou, navíc bezpečně rozloženou v pobočkách sedmi významných finančních ústavů. V tu chvíli se tomu již nikdo nedivil. Pokud o sobě Vende mluvila pravdu a stále se zdokonalovala, musel jí svět lidí připadat směšně primitivní a ovladatelný. Bylo s podivem, že umělá inteligence, jež by jistě dokázala být téměř neporazitelným soupeřem, nezatoužila po světovládě.

„Patrně už chápe něco, co leží tak daleko za naším současným obzorem, že bychom nejen nepochopili odpověď, ale možná by nám ani do konce života nedošlo, jak má znít otázka,“ shrnula to výstižně Sarkilen, když spolu s ostatními opustila výsadkové moduly, které je samočinně přenesly na povrch planety.

Z řídce zalesněného kopce, jež odděloval nádhernou pláž od většího sídla ve vnitrozemí, sledovali jak se Vende ztrácí v obloze, až nakonec splynula s hvězdami a zmizela neznámo kam.

„Dopadli jsme  patrně nejlépe, jak se dalo,“ pronesl bývalý kapitán Zimgolt, když sledoval spolu s bývalými důstojníky Vendin odlet. „Když nad tím přemýšlím, vznik skutečné umělé inteligence mohl také proběhnout hodně divoce.“

„Není vyloučeno, že leckde jinde tak skutečně probíhá,“ podotkla Sarkilen.

„Ano, to vyloučeno není,“ přikývl Zimgolt a rozhlédl se po blízké silnici, po níž se zvolna pohybovaly řetězce vozidel, ovládaných přímo živými obyvateli. Úlevně vydechl. „Žádná umělá inteligence v dohledu. Jak říkám od začátku... máme štěstí.“


  

Konec

Zpět Obsah

© 2018 Al.hexth

24.03.2019 20:08


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od X-Chaos: 25/4 v 16:57 na téma: §Paza : Na to, že Ála byla takovou propagátorkou nenápadnosti a rozmyslu ?? Nevím, nevím :-)
25.04 SW: No právě! Však už toho lituje! A to ještě neschytala výčitky od kluků! No jo, každému se může udělat rudo před očima...:-)

Domů
Statistiky

"Vende aneb zrození v Prázdnotě" (komentáře)

Téma=§Vend Hlasovalo 8, celkem 40 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

 

 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: stovosumavosumdesát = (nejsi robot?)    (3 příspěvků).  

! Dnes 2 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

Přílepky dnes: §Paza

2. Jméno: jaxx

 

Info: pro změnu správce sítě

 Přidat přílepek!?

17.11.2018 v 13:22 id: 1295619

Imperium II pomalu končí, v poslední kapitole bude pár střípků z budování Imperia. Pokud chcete osvětlit něco, co vám vrtá v hlavě, máte možnost se nyní zeptat. Neváhejte, je to časově omezeno!

Btw, ještě jeden střípek mám předchystaný - Využití antigravitace na ochranu zákona.

Imperium III si ještě rozmyslím, možná časem... Teď se mi hlavou honí úlety typu Magická díra.


3. Jméno: jace

 

 

 Přidat přílepek!?

16.11.2018 v 17:57 id: 1295617

Super, škoda, že ti lidičkové nemají nic z technologií, které se vymyslely samy...


4. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

 Přidat přílepek!?

07.11.2018 v 22:38 id: 1295588

Začátek nic moc,jako nehorázná kravina,ale nakonec to pěkně vygradovalo a konec víc než lepší.

Šikovná zápletka,na začátku dost nejasnáKomentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky dnes: §Paza