Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah Dále

Jak jsme mohli žít bez ekologie?

- aneb -

Jak pomocí pravdivých faktů získáte úplně nesmyslný postoj  

U pokladny v supermarketu si starší dáma bere igelitovou tašku na uložení nákupu.

Pokladní jí vyčítá, že si nekoupila »ekologickou« nákupní tašku:

„Vaše generace vůbec nezná ekologické hnutí! My mladí budeme muset platit za vaši generaci, která neomluvitelně plýtvá prostředky!“

Dáma se omluví:

„Je mi líto, za našich mladých let jsme ochranu životního prostředí neměli.“

„Lidé jako vy zničili všechny přírodní zdroje!“ rozčílí se tím víc pokladní. „Na náš účet teď padnou náklady na jejich obnovu. Vaše generace neudělala na ochranu životního prostředí vůbec nic!“

To ovšem přehnala a dáma se dožrala.

„Děvenko, za mých časů jsme vraceli láhve od mléka do obchodu, obchod je poslal zpátky do mlékárny, tam je sterilizovali a znovu naplnili - jedna láhev se použila mnohokrát a opakovaně, žádné jednorázové krabice ani PET-flašky, kterých jsou dnes plné popelnice.“

V té době se láhve opravdu recyklovaly, ale - neznali jsme ekologické hnutí. 

Za mých časů jsme chodili do schodů pěšky. Nebyly žádné pohyblivé schody ve všech obchodech, kancelářích a supermarketech. Chodili jsme pěšky i do obchodu za rohem a nejezdili jsme autem o dvě ulice dál do supermarketu.

Ale je pravda - neznali jsme ekologické hnutí. 

Jednorázové papírové plínky jsme neznali, každá matka prala a vyvářela látkové. Prádlo jsme sušili na šňůře za domem a neměli jsme elektrickou sušičku se spotřebou 3000 wattů. Systematicky jsme sami recyklovali oblečení - z bratra nebo sestry dalšímu mladšímu sourozenci, dokud drželo pohromadě. Dnes se ani drahé elektrické spotřebiče neopravují - rovnou se vyhazují! Slyšela jsi někdy pojem »štupovaná ponožka«? Jistěže ne, vy mladí už ani netušíte, co to bylo! »Záplaty« možná znáte z pohádek, ale nikdy jste žádné neviděli! My ano!

Máš ale pravdu - neznali jsme vaše ekologické hnutí! 

Měli jsme doma jednu televizi a jedno rádio, ne jako teď, kdy je televizor a rádio v každé místnosti. A televize měla obrazovku velikosti krabice na pizzu. V kuchyni každý připravoval potraviny ručně - bez těch dnešních všech možných speciálních elektrických přístrojů na přípravu bez námahy, které se ovšem bez elektřiny ani nehnou. Když bylo potřeba zabalit křehké předměty a poslat je poštou, použili jsme jako výplň staré noviny nebo vatu a balili jsme je do starých, použitých krabic - žádné jednorázové bubliny z polystyrénu nebo plastu. Trávník jsme kosili ručně - neměli jsme elektrické nebo benzínové sekačky. Pracovali jsme fyzicky a nepotřebovali jsme běhat v posilovně na pásech, které také běží na elektřinu!

Ale máš pravdu, my jsme tenkrát nevěděli nic o ekologickém hnutí! 

Když jsme měli žízeň, napili jsme se z kohoutku - nepoužívali jsme plastové kelímky ani láhve, které vy po jednom použití zahazujete. Měli jsme plnicí pera a plnili jsme je z kalamáře místo nákupu vždy nového pera. Při holení jsme občas měnili jen žiletky namísto vyhazování jednorázového holítka po každém holení.

Ale máš pravdu, neznali jsme ekologické hnutí. 

V té době jezdili lidé nejvíce autobusem a vlakem a děti do školy na kole, každá rodina neměla auto a matka neměla službu jako taxi 24 hodin. Za nás měly děti stejné aktovky na několik let, pastelky, gumy, ořezávátka a další příslušenství se používalo tak dlouho, dokud fungovalo, ne nové tužky a nové gumy s novým sloganem každý rok...

Ale máš pravdu, neznali jsme ekologické hnutí! 

Měli jsme doma jednu elektrickou zásuvku na místnost - ne vícenásobnou s rozbočkami, nutné pro neúnosně široký sortiment elektrického příslušenství, bez kterého vy dnes nedokážete žít.

TAK UŽ PŘESTAŇ TAK PITOMĚ KAFRAT O TOM EKOLOGICKÉM HNUTÍ !!!

 


Zpět Obsah Dále


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-norbert: 20/3 na téma: §Kejv : A proč taky, když se mi to zatím líbí, jenom kdyby to trochu odsýpalo, jen do toho!

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=§Ekologie Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: sedumsetdvášedesát = (nejsi robot?)    (56 příspěvků).  

 (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

21.03.2018  id: 1292711

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 301 e-mailu 21.03.2018 00:00 :

Ukončen "Naučte mě zabít draka" (měsíc beze změn). 20.03.2018 1154

Změna v "Zuznelai" 20.03.2018 1154

Změna v "Měsíční vejce" 20.03.2018 2056   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

 Přidat přílepek!?

15.08.2015 v 16:37 id: 473020

Pane Dyxi,

Zdroj Suené je, podle mne, stejně tak důvěryhodný jako třeba: "whatdoesitmean", "rumor mills room", "zeta talk", "osud", "matrix2001", "orgonet"... pardon, už si všechny ty názvy nepamatuji a asi je nepíšu ani přesně.

Víte myslel jsem si kdysi naivně, že Internet je většinou něco jako knihovna... dneska si myslím, že internet je většinou něco jako popsané dveře od veřejného hajzlíku...

Ani wikipedie není slovo boží...

tím nechci říci, že na stránkách, které jsem označil ve své zpupnosti za nedůvěryhodné, není nikdy ani zrnéčko pravdy... občas je... občas... velmi občas...

ale někdy i slepé kuře zrnko najde, jak praví přísloví...

Ale ničeho ve zlém, pane Dyxi...


4. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

15.08.2015 v 10:09 id: 472567

Podívejte se na http://archyfantasies.com/tag/roelf-marx/ - tam jsou tyto koule celkem rozumně vysvětlené.

Taky je zajímavé heslo "pareidolie" - viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Pareidolie - často tak vznikají další mýty...


5. Jméno: Dyx

 

Info: jine tema i°kdyz energie - zdroj stary 3mld roku?

 Přidat přílepek!?

14.08.2015 v 23:18 id: 471532

tak uz muzeme zmenit tema abychom tu ostatni nenudili dokolecka omilanim toho sameho (holt se s autorem na tema jaderka vs. fotovoltaiky neshodem a nikdo s tim nic nenadela ..

mimochodem tema ale porad souvisejici s energii resp. zdrojem energie..

Kdyz jsme posledne diskutovali o tom, ze Atlantida ktera skonicla nekdy pred 12tisici roky, je celkem "mlada historie" a pokud by nejaka "bohyne" mela znat pocatky lidstva, mela by byt stara minimalne stovky milionu roku... tak jsem sam byl prilis velky setrilek..... Jaka civilizace asi vyrobila tyto zdroje energie (mozna slouzily k necemu uplne jinemu a vyzaroani energie je pouze sekundarni efekt) pred 3 miliardami let??

 

http://www.suenee.cz/afrika-zahadne-koule-jsou-zdrojem-energie/Komentáře

Začátek


26.02.2018 23:26