Bez přihlášení je omezený přístup

Možnost nastavení je Zde.

Zpět Obsah Dále

Kotlovaná

D-FENS (Rosel)

Blíží se další termín buzeračního opatření úřednictva, potažmo vlády, nutno podotknout, že nikoli současné, ale i ta má na dalším opatření, které rozvíjí následně popsanou problematiku, svůj díl.

Zákon č. 201/2012 Sb. nařizuje všem majitelům jakýchkoli kotlů spalujících tuhá paliva, jejichž jmenovitý příkon je 10 kW a vyšší, určených např. k vytápění domů, mít revizi takového zařízení a to do 31. prosince 2016.

Prosím všimněte si slov všem a jakýchkoli, protože je úplně jedno, jestli máte kotel emisní třídy 5, tedy v současné době té nejvyšší, prostě všem a jakýchkoli.

Prostě budete muset zavolat nějakého revizáka a tu revizi si nechat udělat - TEČKA.

Osobně mám kotel s automatickým podáváním hnědého uhlí, z komína mi prakticky vůbec nejde kouř, ale kotel, protože je vyrobený před sedmi lety, kdy se ještě na žádné emisní třídy moc nehrálo, je podle výrobce třída č. 3. Tedy kotel, který můžu po roce 2022 vyhodit.

Ten zádrhel je, že v topeništi je prostor pro spalování dřeva a to je důvod, proč nemůže být třída 4, kterou lze po roce 2022 běžně provozovat, prakticky až do konce životnosti.

Výrobce mi poradil, abych do toho palivového prostoru dal dvě šamotové desky, do véčka, aby se tím znemožnilo topit dřevem, tím pádem se dostanu do emisní třídy 4 a můžu vesele topit i po roce 2022.

Ty šamotové desky tam samozřejmě mám dát jen když přijde revizák, jak odejde, tak je mám vyndat, protože jimi podstatně snížím tah komína.

Rada nad zlato, protože kotel je poměrně nový a stál příšerné peníze...

Tak jsem tak rozhlédl kolem sebe a říkám si, kdo takový kotel má? Člověk, co bydlí v paneláku asi ne. Značné procento podobných kotlů má asi člověk, co bydlí v rodinném domě a když už bydlí v rodinném domě, tak drtivá většina takových lidí má určitě alespoň jedny krbová kamna. A čím se asi topí v krbových kamnech? No přece dřevem, kurva Halík, ne?

Osobně mám krbovky troje, jsou v rozmezí 5-7 kW, tedy se na ně povinná revize nevztahuje a můžu si v nich spálit, co mě jen napadne, kdežto v kotli, jehož účinnost je 93% obyčejné dřevo pálit nesmím.

Tohle nějak spáchala vláda pana Nečase a ta současná tomu dala korunu, když protlačila novelu tohoto zákona, která umožňuje úředníkovi vstoupit do vašeho domu a kontrolovat, čím topíte. Jedna lepší ptákovina, než druhá...

Takže se můžeme trochu podívat, jak to bude vypadat v praxi:

Nejste prase a topíte tak, že nezamořujete půlku vesnice, přesto se vám do žádné revize nechce, prostě nechcete, aby úřad věděl, jaký máte kotel, protože máte pravdu v tom, že je po tom každému prd. Ale jednou si zatopíte v krbovkách a soused svině vás napráská, že viděl, jak vám jde z komína nějaký divný čmoud a ejhle, za pár dnů najdete ve schránce předvolání na obecní úřad, kam MUSÍTE přinést revizní zprávu. Vy jí samozřejmě nepřinesete, protože jí nemáte. Upozorňuju, ta zpráva musí být vydaná do 31. prosince 2016, 1. ledna 2017 je vám celkem k ničemu.

A protože nás mají úředníci rádi, tak si připravte 20 000 Kč na pokutu.

Co na tom, že bába od vedle má starý sporák, kde pálí každý den staré hadry a zatápí vyjetým olejem v petce, její sporák má nějakých 7-9 kW, takže je v pohodě a vy máte smolíka.

Celé to je o tom, že stát jaksi počítá s tím, že vás někdo napráská a protože jsme Češi, tak věřte, že napráská...

Myslím si, že vznikne nějaký registr kotlů a po roce 2022 začnou chodit kontroly po těch, co nemají teď kotle třídy 4 a 5, protože potom je už pokuta 50000 Kč!!!

Hodně štěstí při shánění revizáka!

P.S. Něco podobného se už upeklo i na travní sekačky. Budou jezdit na STK-emise, samozřejmě jen pokud je výrobce stihne homologovat. Ty starší mají prostě smůlu. A BASTA!

© 20.10.2016 D-FENS - Rosel

 


Zpět Obsah Dále


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Věrka: 20/10 v 13:28 na téma: §Manu : „Někteří lidé si zkrátka nic jiného než chatrče nezaslouží,“ mínil Dobryňa.Asi trochu rasistické, ale výstižné!20.10 SW: Ježkovy zraky! Co je na tom rasistického? To přece platí, jak by se to řeklo politkorektně, "napříč rasami"! Stejně o obyvatelích chatrčí v Bangladéši, Chánova i o squatterech v Praze! Kde to upřednostňuje nějakou rasu? €::sorry€:6 Nanejvýš určitý typ lidí. Ale na ty to sedí! (20.10.2017 15:11)

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=§Dfens Hlasoval 1, celkem 5 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

   

Jméno(nick):  

 

Emailová adresa:

 

Další informace:

  Vetřelec

 
 

Text příspěvku:

(   povinná pole  )     Napiš číslicemi: kolik-nohou-má-kůň = (nejsi robot?)    (4 příspěvků).  

! Včera 1 !příspěvky s přílepky  (barva pozadí)  Smazat za dní(1-9,0=nemaž,-1=dnes) Výběr textu: Jména:

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

 Přidat přílepek!?

21.10.2017  id: 1287458

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 299 e-mailu 21.10.2017 00:00 :

Změna v "Manuscript" 20.10.2017 1100--1722

Kapitola 19 dodána k "Manuscript". 20.10.2017 1722

Kapitola 18 dodána k "Veverčí příhody". 20.10.2017 1850

Změna v "Veverčí příhody" 20.10.2017 1850-2124   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

15.11.2013 v 05:35 id: 196861

2 VPJVM: Gurroa nepoužívá žádné nápisy...


4. Jméno: VPJVM

 

Info: tajné

 Přidat přílepek!?

15.11.2013 v 00:33 id: 196858

Pomnožné záchodky? Mohly by být například pro Gurrou.

 

Tento příspěvek jsem poprvé psal z mobilu. Zdá se, že si s fórem nerozumí ohledně češtiny.


5. Jméno: SW

 

Info: Václav Semerád, Vesničan

 Přidat přílepek!?

13.11.2013 v 21:09 id: 196852

Jako poslední novinku uvedlo Německo tzv. "neurčité pohlaví". Nevím, jestli tomu v češtině neodpovídá klasický střední rod, ale zdá se, že ne a čeká nás díky tomu zřejmě i nová pravidla pravopisu. Německo teď čeká obrovská revoluce v záchodnictví - i náš známý sexuolog vyjádřil nejistotu, zda mají příslušníci třetího (neurčitého) pohlaví chodit na pánské nebo dámské záchodky. Řešení je přitom nasnadě - Evropská Komise vydá závaznou směrnici, podle které bude třeba urychleně doplnit síť "mužských" a "ženských" záchodků odpovídajícími záchodky "neurčitými" právě pro tyto případy. Podniky, které nebudou "neurčitými" záchodky do určené lhůty vybaveny, čekají, jak už je v Evropské unii zvykem, likvidační penále a pokuty, jakož i příkaz zpětně vrátit všechny dotace, i ty, které nedostal.

 

Proslýchá se, že Český parlament, odedávna známý vlez-do-víte-čeho, tuto direktivu s odkazem na tradiční českou mluvnici iniciativně rozšíří o záchodky "pomnožné". Pro koho budou určeny, se neodvažuji ani domýšlet - ale on už se někdo najde...Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


27.04.2017 15:10