Bez COOKIEs je omezený přístup!

Kolegové živnostníci, zdražujme!

Zpět Obsah Dále

Kradou malí živnostníci ? Nepochybně ano. Jsem malý živnostník. Vím to. A vysvětlím vám, proč. Většina z vás to ale stejně ví. Nejprve nějaká data.

Počet obchodů: 2

Měsíční čistý příjem: 58000 Kč

Počet „zaměstnanců“: 7

Čistý příjem je po zdanění a odečtení všech firemních nákladů, jako nutnost provozovat automobil. Podnikáme se ženou, takže jsme na čistý příjem dva. V jednom by se ten objem práce stíhat nedal. Naše výrobky se na lince nevyrobí (potraviny). Jak vidíte, částka není pro dva lidi k nepřežití. Také jsme si nikdy nestěžovali. Tak kde je problém? Vysvětlím!

Jako živnostník můžete optimalizovat spoustu věcí. Nejvýraznější úspory se dosahuje:

1. Zaměstnanci. Pokud pracují na černo, je to výhodnější pro ně i pro zákazníka.

2. Nepřiznávání tržeb. Pokrátíte jednotlivé tržby. Cokoliv pod hranici pro DPH je dobré.

Závistivý soused by řekl, jak moc ten živnostník okrádá stát. Jenže živnostník z tohoto „okrádání“ nemá vůbec nic. Ano, čtete dobře. Dělat tyto věci je NUTNOST. Jinak nejste konkurenceschopní. Pokud platíte pohříchu vysoké DPH a ještě k tomu vás zaměstnanci stojí 2x tolik co konkurenci, musí se to odrazit na cenách. Jestliže tyto náklady odrazíte na cenách, lidé u vás přestanou kupovat a jdou si koupit maso ke konkurenci, kde je levnější. A končíte. Roky jsme to takto dělali. A to jen proto, že konkurence to dělá také tak.

V poslední době nás čeká nelehký úkol. Od března budeme mít EET. Stát na nás tedy „přijde“ a spadneme do DPH. Zároveň nebudeme mít peníze na neoficiální vyplácení zaměstanců. Každý, když dostane nabídku, jestli chce pracovat na černo nebo na DPČ, zvolí si kompletní černotu. S výjimkou jednoho pana prodavače, který u nás na DPČ pracuje a něco tedy zdaníme. O tuto možnost však teď zaměstnanci přijdou. Pokud všechny peníze projdou skrze EET, nebudu moci zaměstnance vyplatit načerno. Po započtení těchto nákladů nám doma zbyde okolo 8,5 tisíce korun na jednoho. 12 tisíc korun, když bude nejlépe. A to se nevyplatí podnikat. To se raději jdu nechat na 8 hodin zaměstnat a vydělám více.

Co s tím? Pomalu tedy zdražujeme. S konkurencí na náměstí jsme se tzv. „semkli“ a v dobách EET držíme spolu. Domluvili jsme se, že zdražení provedeme společně tak, aby lidé neměli na výběr. První zdražení o 5% jsme provedli od začátku listopadu. A lidé to okamžitě zaznamenají. Jejich oblíbené zboží je dražší. Říkají nám to při placení. Ale nemají na výběr. Ani jeden z nás nezradil a zatím držíme všichni při sobě, společně proti Andrejovi a jeho voličům. Celkově potřebujeme zdražit o třetinu.

Pomalu se tak stává realitou to, v co nikdo z Andrejových voličů nedoufal. Zaplatí to oni. Všichni jsme se báli, jeden s druhým se maximálně zdravili a čekali, co bude dál. Od zavedení EET držíme všichni spolu a rozhodli jsme se, že se nedáme. Že na rozdíl od voličů ANO nám bude skutečně lépe. Vyzývám tímto všechny ostatní podnikatele, ve všech dalších různých oborech – nedejte se. Držte spolu. Vždy se lze domluvit na společném zdražení na úroveň, kterou voliči požadují. Pokud chtějí mít voliči vše dražší a více odvádět státu, dopřejme jim to. Nevyužívejme však této situace k vzájemné likvidaci. Dejme vše sežrat právě těm, kteří si to zvolili.

Na závěr bych rád dodal, že nevěřím tomu, že lidem jde o dobro státní kasy. Jde jim jen o to, abyste neměli nic. Když už oni nemají víc, tak abyste alespoň měli stejné houby. Pokud my živnostníci dáme lidem v roce 2017, případně někteří z nás již tento týden v roce 2016 najevo, že daně budou platit oni a že si to na sebe rozhodně nevezmeme, bude to tak správně. Než se zařadíme mezi početnou skupinu české svoloče, kteří si chodí pro sociální dávky, zkusme jim dát ochutnat jídlo, které si sami uvařili. Zdražujme, kolegové živnostníci. Doteď nakupovali zboží nezatížené daněmi, zejména DPH a zdaněním lidské práce. Dobrovolně se o to připravili, tak to musí zaplatit.

28.11.2016 Živnostník Příživník

 


Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 5/8 v 07:02 na téma: Závodí : Nu, na obavách Vašeho čtenářstva něco je. Vzpomínám si, že jste svou (obtloustlou) hrdinku vybavil specielními hodinkami. Tehdy jsem zapochyboval o tom, že taková věc by byla možná až někdy v hóóódně daleké budoucnosti... a ejhle! ... chytré hodinky jsou tady... Když už tedy ty prorocké schopnosti, NEBO SNAD SCHOPNOST VĚCI PŘIVOLAT (?!?!) máte, nechtěl byste raději psát o něčem milém, vlídném, veselém? Teď si představte, že ty úžasné zbraně, které ve svém díle navrhujete, někdo opravdu sestrojí.... proroctví či předpověď se zase vyplní... ovšem podle staleté zkušenosti bude jako vždy v rukách zlounů... Anebo se s touto zbraní v ruce i slušňák ve zlouna promění...   =*=   05.08 SW : Mně je z těchto příspěvků trochu smutno. Zdá se mi sice, že se svoboda slova v (_!_) obrací, ale říkal jsem si, že se mi to jen zdá. Ale čím dál více příznaků ukazuje, že to není jen zlý sen, ba skoro noční můra, ale dnešní realita. (...a vděčni dnešní realitě líbáme cizí ruce, až jednou zajdem na úbytě z tý smutný revoluce...) Pořád ještě máme svobodu projevu, ale už ne svobodu po projevu. Za znásilnění dostane migrant bezplatné psychiatrické "léčení" (chudinka frustrovaný), zatímco ti, kdo na něho nadávají, jsou v nebezpečí kriminálu natvrdo za "předsudečnou nenávist" v rozmezí nad 5 let - to už je přece totalita jako řemen! Trknete státní orgány, že nic nedělají (viz "Železniční přejezdy") a ani pes neštěkne, lajdáci si vždycky iniciativně najdou výmluvu, proč nic nedělat... viz nápis na tomhle autě...Akorát abych řekl něco optimistického: slušnák se v zlouna nepromění. Když už, tak to už předtím byl zloun, jen se konečně demaskoval... ;

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=Kolegové-živnostníci

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!


Komentáře

Žádný komentář tu není.

Začátek


Přílepky dnes: Závodí včera:

08.03.2020 22:25