Bez COOKIEs je omezený přístup!

Kolegové živnostníci, zdražujme!

Zpět Obsah Dále

Kradou malí živnostníci ? Nepochybně ano. Jsem malý živnostník. Vím to. A vysvětlím vám, proč. Většina z vás to ale stejně ví. Nejprve nějaká data.

Počet obchodů: 2

Měsíční čistý příjem: 58000 Kč

Počet „zaměstnanců“: 7

Čistý příjem je po zdanění a odečtení všech firemních nákladů, jako nutnost provozovat automobil. Podnikáme se ženou, takže jsme na čistý příjem dva. V jednom by se ten objem práce stíhat nedal. Naše výrobky se na lince nevyrobí (potraviny). Jak vidíte, částka není pro dva lidi k nepřežití. Také jsme si nikdy nestěžovali. Tak kde je problém? Vysvětlím!

Jako živnostník můžete optimalizovat spoustu věcí. Nejvýraznější úspory se dosahuje:

1. Zaměstnanci. Pokud pracují na černo, je to výhodnější pro ně i pro zákazníka.

2. Nepřiznávání tržeb. Pokrátíte jednotlivé tržby. Cokoliv pod hranici pro DPH je dobré.

Závistivý soused by řekl, jak moc ten živnostník okrádá stát. Jenže živnostník z tohoto „okrádání“ nemá vůbec nic. Ano, čtete dobře. Dělat tyto věci je NUTNOST. Jinak nejste konkurenceschopní. Pokud platíte pohříchu vysoké DPH a ještě k tomu vás zaměstnanci stojí 2x tolik co konkurenci, musí se to odrazit na cenách. Jestliže tyto náklady odrazíte na cenách, lidé u vás přestanou kupovat a jdou si koupit maso ke konkurenci, kde je levnější. A končíte. Roky jsme to takto dělali. A to jen proto, že konkurence to dělá také tak.

V poslední době nás čeká nelehký úkol. Od března budeme mít EET. Stát na nás tedy „přijde“ a spadneme do DPH. Zároveň nebudeme mít peníze na neoficiální vyplácení zaměstanců. Každý, když dostane nabídku, jestli chce pracovat na černo nebo na DPČ, zvolí si kompletní černotu. S výjimkou jednoho pana prodavače, který u nás na DPČ pracuje a něco tedy zdaníme. O tuto možnost však teď zaměstnanci přijdou. Pokud všechny peníze projdou skrze EET, nebudu moci zaměstnance vyplatit načerno. Po započtení těchto nákladů nám doma zbyde okolo 8,5 tisíce korun na jednoho. 12 tisíc korun, když bude nejlépe. A to se nevyplatí podnikat. To se raději jdu nechat na 8 hodin zaměstnat a vydělám více.

Co s tím? Pomalu tedy zdražujeme. S konkurencí na náměstí jsme se tzv. „semkli“ a v dobách EET držíme spolu. Domluvili jsme se, že zdražení provedeme společně tak, aby lidé neměli na výběr. První zdražení o 5% jsme provedli od začátku listopadu. A lidé to okamžitě zaznamenají. Jejich oblíbené zboží je dražší. Říkají nám to při placení. Ale nemají na výběr. Ani jeden z nás nezradil a zatím držíme všichni při sobě, společně proti Andrejovi a jeho voličům. Celkově potřebujeme zdražit o třetinu.

Pomalu se tak stává realitou to, v co nikdo z Andrejových voličů nedoufal. Zaplatí to oni. Všichni jsme se báli, jeden s druhým se maximálně zdravili a čekali, co bude dál. Od zavedení EET držíme všichni spolu a rozhodli jsme se, že se nedáme. Že na rozdíl od voličů ANO nám bude skutečně lépe. Vyzývám tímto všechny ostatní podnikatele, ve všech dalších různých oborech – nedejte se. Držte spolu. Vždy se lze domluvit na společném zdražení na úroveň, kterou voliči požadují. Pokud chtějí mít voliči vše dražší a více odvádět státu, dopřejme jim to. Nevyužívejme však této situace k vzájemné likvidaci. Dejme vše sežrat právě těm, kteří si to zvolili.

Na závěr bych rád dodal, že nevěřím tomu, že lidem jde o dobro státní kasy. Jde jim jen o to, abyste neměli nic. Když už oni nemají víc, tak abyste alespoň měli stejné houby. Pokud my živnostníci dáme lidem v roce 2017, případně někteří z nás již tento týden v roce 2016 najevo, že daně budou platit oni a že si to na sebe rozhodně nevezmeme, bude to tak správně. Než se zařadíme mezi početnou skupinu české svoloče, kteří si chodí pro sociální dávky, zkusme jim dát ochutnat jídlo, které si sami uvařili. Zdražujme, kolegové živnostníci. Doteď nakupovali zboží nezatížené daněmi, zejména DPH a zdaněním lidské práce. Dobrovolně se o to připravili, tak to musí zaplatit.

28.11.2016 Živnostník Příživník

 


Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/10 v 20:59 na téma: Noel : Velmi překvapivé, ale DOBRÉ! Vynikající!;

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=Kolegové-živnostníci

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

26.10.2020  id: 1336024

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 370 e-mailu 26.10.2020 00:00 :

Kapitola 16 dodána k "Noel". 25.10.2020 1141

Změněn Noel 25.10.2020 1141

Kapitola 50 dodána k "Závodí". 25.10.2020 1427

Změněn Závodí 25.10.2020 1427--2327   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky včera: Závodí

08.03.2020 22:25