Bez COOKIEs je omezený přístup!

Nesprávný občan

Doplnění informace o vzniku odboru Ministerstva vnitra proti šíření nepravdivých informací

Zpět Obsah Dále

Jednou z nejsledovanějších novinek se státní správě je nově zřízený odbor proti šíření nepravdivých informací. Tento krok ministra vnitra je komentován napříč všemi poskytovateli informací. Správní poskytovatelé si pochvalují, jak se zatočí s těmi Nesprávnými. Ti Nesprávní se bojí, co s nimi bude. Velké písmeno na začátku slov správný – nesprávný od nyní bude znamenat vhodnost nebo nevhodnost v kontextu s Evropskými hodnotami.

Tam, kde občan sám nerozliší správnost, například u informací, bude stát garantem a občana ochrání v tom smyslu, že mu nebude (v první fázi) bránit v přístupu k nesprávným informacím.

Je dobře vědět, kdo jsou klíčové postavy nového útvaru. Ministr financí na straně jedné, a velký myslitel evropských hodnot, člen think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda na straně druhé. Na společné fotografii je můžete najít, když do google vyhledávače zadáte „chovanec a janda“ a zakliknete „obrázky“. Asi je to žádaná fotografie, protože se objeví na první pozici. Na to už si jí musí google, striktně dodržující pravidla zájmu veřejnosti, hodně považovat. Upozorňuji, že fotografie je ale od Nesprávného poskytovatele informací a není vhodná pro děti. Další klíčovou postavou je JUDr. Eva Romancovová, dobře se o ní čte na stránkách praha10.zelení.cz. Je manželkou Správného politologa. Zvykněme si na to, že budeme rozlišovat správné a nesprávné. Informací je hodně, občan nemůže obsáhnout všechno sám, stát mu tady podává pomocnou ruku.

Pro efektivní práci nového odboru MV je třeba ještě doladit nějaké detaily. Nejde tak docela o správné nebo nesprávné informace, ale o informace vhodné a nevhodné. Dám příklad: dnes například je na Seznam.cz tento titulek: Na Dillí dopadají exkrementy z letadel. Aerolinkám za to hrozí pokuty. Není podstatné, že ani pilot ani stewardka, ale ani kadící cestující, nejsou schopni vypustit fekálie nebo čůránky za letu z letadla. To může udělat jen obsluha po přistání zvenku. Tyhle nesmysly se periodicky publikují od té doby, co tryskáče brázdí nebe. Nevadí, Seznam.cz je snaživý pomocník v prosazování myšlenkových hodnot EU. Proto tato zpráva nebude vyhodnocena novým útvarem jako nesprávná informace a renomé Seznam.cz nepoškodí.

Tak se nám zavádí nový termín prakticky pro všechno ve veřejném životě: ke každé informaci bude přiřazen buď termín Správná, nebo Nesprávná. Rozuměj: Neškodná, nebo Škodlivá.

Paní Romancovová jako manželka Správného politologa má možnost zasáhnout do Správného vývoje naší země. Pomozme jí v jejím úsilí. Zasílejte jí co nejvíc informací, ona je se svými lidmi roztřídí a rozdělí na Správné a Nesprávné.

Už dnes se ví, že vývoj povede k nenásilné autocenzuře: občane, zvaž si sám, s čím vystoupíš na veřejnosti. Svoboda projevu je Nesprávnými občany nesprávně chápána: naše zřízení nám zaručuje svobodu projevu. Nezaručuje ale svobodu po projevu.

Práce nového útvaru MV bude těžká, ale kreativní a zajímavá. Pomozme jim, dodávejme jim dobrý materiál.

25.12.2016 Nesprávný občan

 


Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 5/8 v 07:02 na téma: Závodí : Nu, na obavách Vašeho čtenářstva něco je. Vzpomínám si, že jste svou (obtloustlou) hrdinku vybavil specielními hodinkami. Tehdy jsem zapochyboval o tom, že taková věc by byla možná až někdy v hóóódně daleké budoucnosti... a ejhle! ... chytré hodinky jsou tady... Když už tedy ty prorocké schopnosti, NEBO SNAD SCHOPNOST VĚCI PŘIVOLAT (?!?!) máte, nechtěl byste raději psát o něčem milém, vlídném, veselém? Teď si představte, že ty úžasné zbraně, které ve svém díle navrhujete, někdo opravdu sestrojí.... proroctví či předpověď se zase vyplní... ovšem podle staleté zkušenosti bude jako vždy v rukách zlounů... Anebo se s touto zbraní v ruce i slušňák ve zlouna promění...   =*=   05.08 SW : Mně je z těchto příspěvků trochu smutno. Zdá se mi sice, že se svoboda slova v (_!_) obrací, ale říkal jsem si, že se mi to jen zdá. Ale čím dál více příznaků ukazuje, že to není jen zlý sen, ba skoro noční můra, ale dnešní realita. (...a vděčni dnešní realitě líbáme cizí ruce, až jednou zajdem na úbytě z tý smutný revoluce...) Pořád ještě máme svobodu projevu, ale už ne svobodu po projevu. Za znásilnění dostane migrant bezplatné psychiatrické "léčení" (chudinka frustrovaný), zatímco ti, kdo na něho nadávají, jsou v nebezpečí kriminálu natvrdo za "předsudečnou nenávist" v rozmezí nad 5 let - to už je přece totalita jako řemen! Trknete státní orgány, že nic nedělají (viz "Železniční přejezdy") a ani pes neštěkne, lajdáci si vždycky iniciativně najdou výmluvu, proč nic nedělat... viz nápis na tomhle autě...Akorát abych řekl něco optimistického: slušnák se v zlouna nepromění. Když už, tak to už předtím byl zloun, jen se konečně demaskoval... ;

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Závodí

Kniha

05.08.2020 v 07:02 id: 1335845

Nu, na obavách Vašeho čtenářstva něco je. Vzpomínám si, že jste svou (obtloustlou) hrdinku vybavil specielními hodinkami. Tehdy jsem zapochyboval o tom, že taková věc by byla možná až někdy v hóóódně daleké budoucnosti... a ejhle! ... chytré hodinky jsou tady...

Když už tedy ty prorocké schopnosti, NEBO SNAD SCHOPNOST VĚCI PŘIVOLAT (?!?!) máte, nechtěl byste raději psát o něčem milém, vlídném, veselém? Teď si představte, že ty úžasné zbraně, které ve svém díle navrhujete, někdo opravdu sestrojí.... proroctví či předpověď se zase vyplní... ovšem podle staleté zkušenosti bude jako vždy v rukách zlounů... Anebo se s touto zbraní v ruce i slušňák ve zlouna promění...


SW: Mně je z těchto příspěvků trochu smutno. Zdá se mi sice, že se svoboda slova v (_!_) obrací, ale říkal jsem si, že se mi to jen zdá. Ale čím dál více příznaků ukazuje, že to není jen zlý sen, ba skoro noční můra, ale dnešní realita. (...a vděčni dnešní realitě líbáme cizí ruce, až jednou zajdem na úbytě z tý smutný revoluce...) Pořád ještě máme svobodu projevu, ale už ne svobodu po projevu. Za znásilnění dostane migrant bezplatné psychiatrické "léčení" (chudinka frustrovaný), zatímco ti, kdo na něho nadávají, jsou v nebezpečí kriminálu natvrdo za "předsudečnou nenávist" v rozmezí nad 5 let - to už je přece totalita jako řemen! Trknete státní orgány, že nic nedělají (viz "Železniční přejezdy") a ani pes neštěkne, lajdáci si vždycky iniciativně najdou výmluvu, proč nic nedělat... viz nápis na tomhle autě...

Akorát abych řekl něco optimistického: slušnák se v zlouna nepromění. Když už, tak to už předtím byl zloun, jen se konečně demaskoval... (05.08.2020 15:13)


3. Jméno: knihomol

 

 

Téma: Závodí

Kniha

04.08.2020 v 17:41 id: 1335843

Naopak pane Semeráde, ještě přitvrďte. Na šmejdy všeho druhu nic jiného neplatí. A komu se to nelíbí nemusí to číst.


: Já jsem vůbec neřek ani slovo o tom, co se mi líbí, či nelíbí. Jen bych byl právě rád, abychom tady i nadále mohli číst to, co se nám líbí a aby nám to někdo nezatrhnul. (04.08.2020 20:44)


4. Jméno:

 

 

Téma: Závodí

Kniha

04.08.2020 v 11:40 id: 1335842

Pane Semeráde, začínám mít strach ten váš příběh číst. Prosím, trochu se kroťte, ať ten váš web i s námi všemi někdo nezruší. Nijak nekomentuju váš příběh ani jeho morální vyznění. Pouze mám strach, že ve své důvěře ve svobodu slova v této zemi už zacházíte trochu moc daleko. Je tradicí podobných příběhů, že je autoři umisťují do fiktivních světů, aby se ti, koho kritizují, nemohli tak snadno ozvat. Aspoň to byste mohl zvážit. Asi v rámci důvěry v českou demokracii přestanu číst Závodí. Přestat chodit na vaše stránky nechci, doufám, že mi za upřímnost nezrušíte přístup vy sám. Neberte to ve zlém, jen jsem upřímný.


SW: Před rokem 1990 jsem psal skoro všechno "do šuplíku". Teď něco z té doby vyšlo (i když v jiné úpravě), ale taky mám dojem, že začalo poslední dobou přituhovat. No tak budu zase psát jenom do šuplíku, to je toho! Nechcete-li to číst, když s tím nesouhlasíte, nečtěte. Můžete si i tady najít spoustu jiné, méně závadné literatury. Já kdybych narazil na podobný web, snažil bych se stáhnout toho co nejvíc, dřív než to někdo zakáže!

Mám doma gramodesky Karla Kryla, ale ty nesměly jen tak na gramofon, aby se neohrály. Jen když jsem je někomu nahrával na magnetofon. Desky s Krylem se tenkrát sehnat nedaly, ale magnetofonové nahrávky je úspěšně nahradily (jak by se asi vztekala madame Krylová!). Dneska všechno nahradila flash-paměť. Snad tohle médium vydrží víc! (04.08.2020 15:23)


: "No tak budu zase psát jenom do šuplíku, to je toho!" No, to právě ne, ze šuplíku si vaše knížky nikdo jentak nepřečte a to by byla škoda. Zrovna jsem si nedávno připomněl knížky pana Zajdela, psáno za komunistů, vycházelo za komunistů a přitom je to v kuse furt pryč protikomunistický ... (04.08.2020 20:53)


5. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Závodí

Kniha(4856)

03.08.2020 v 09:29 id: 1335840

Mimochodem: ty strategie, kdy se skupina lidí NĚJAK vymezí proti okolí funguje obecně. Nejenom v povídkách jako je třeba Závodí, nebo Kejvalka. "My jsme Závodjané a vy jste ti Ostatní"... Když něco vyvede našinec, tož si to s ním vyřídíme sami, ale Ostatním ho nedáme. "On je sice šilhavý, nábožný, černovlasý, policajt, holič, zloděj, spisovatel, komunista, katolík... nebo co všecko, ale je to NAŠINEC. Je NAŠÍ starostí a péčí, aby se ten člověk choval řádně, slušně a pro NAŠE dobro bezchybně"... Tohle tribální uvažování funguje bezvadně a úspěšně a osvědčeně třeba u Židů, Cikánů, některých menšin a sekt. Jo, vystiženo a použito naprosto výstižně dokonale! Tohle bych chtěl umět!


Ještě k tomu fraktálu, co mi nejde z palice: V lese rostou stromy a jiné rostliny, jsou tam i zvířata? Najde liška svá liščata po lovecké výpravě? A co ta řeka? kam má chudera téci... jasně s kopce dolů, ale kde je to "dolů"?

Některá vyprávění jsou tak ohromná, pane Semeráde, že si některé scény z Vašich povídek dovedu představit- jako bych tam byl- (příkladů mnoho...)Ovšem ten fraktálovitý les...ten mi dal...


SW: Doporučuji vzpomenout si na film "Třetí princ" a ty měnící se skály... a ta liščata? Je takový vtip:

Angličan přijede do Indie a vezme si taxíka. Jenže už po pár desítkách metrů zbledne. Taxikář jede bez ohledu na semafory i na červenou, předjíždí zleva-zprava, vyhýbá se na poslední chvíli, kličkuje... ale ó hrůza, tady takhle jezdí všichni! Předpisy nedodržuje nikdo, na semafory kašlou všichni, strašný mumraj... Angličan bledne čím dál víc. Až konečně dojedou do cíle, taxík stojí před hotelem Angličan vystoupí a nesměle se zeptá:

"Čoveče, vy jezdíte jako šílenec! Proboha, jak je to možný, že jsme se nevybourali? A jak to, že tak šíleně jezdí všichni?"

Ind se na to usměje a odpoví: "Ale sáhibe, to je přece jasný! Ti, kdo to nezvládli, jsou už dávno mrtví!"


Takže k těm lištičkám: Které to nezvládly, jsou už dávno mrtvé... (03.08.2020 10:07)


Q-1904072: Fraktály zobrazují optický klam - ale liška se nemusí orientovat zrakem, ona jde po cestě značkované pachem - a jak už autor naznačil kdesi v některé z prvních kapitol, při průchodu "fraktálovými" skalami záleží na přesné poloze trasy a úhlech, kterými se danou oblastí prochází - asi jako když se prochází zrcadlovým bludištěm, tam taky záleží kde se kterým směrem otočíme, abychom prošli na konec nebo abychom se beznadějně zamotali... Pes půjde bludištěm s čumákem u země a projde jím bez zaváhání napoprvé i potmě i v plném světle, protože cestu hledá čichem. Když bude mít člověk nějaký další smysl, nazvěme ho třeba "topologo-čich", bude pociťovat změnu v topologii prostoru aniž by se dal zmást optickým klamem ZPŮSOBOVANÝM FRAKTÁLOVÝM ZOBRAZENÍM - prostě půjde "po čuchu" a projde. Za ním jeho pronásledovatel bez "čuchu" půjde jen "na oči" a zakufruje jak Bludný Holanďan ... Už jen v tomhle "čuchám čuchám" nějaký autorův záměr, protože malou Jitku popsal hned na začátku jako jednu z nejlepších topoložek Závodí - PROČPAK ASI???

Nechci spoilerovat, ale kdo čte pozorně, ten už aspoň nějakou představu mít musí - autor samozřejmě tu nejpřesnější. (03.08.2020 23:02)


SW: Připomenu Několik vět:

Nevypadá to ani moc drasticky. Je třeba spolknout malé vajíčko, takové bílé zrnko rýže, ze kterého se v žaludku vylíhne dlouhý tenký červík, který pluje v krvi, dokud se nedostane až do hlavy. Tam se rozvětví a spojí s několika uzlovými body mozku, čímž umožní dálkové mentální propojení nejen s mouchami, ale i s jinými lidmi, pokud mají v hlavě stejného červíčka. Vypadá to trochu drsně, ale skutečnost je jednodušší. Prostě spolknete jedno bílé vajíčko a zhruba po hodině zjistíte, že máte v hlavě vysílačku schopnou spojit vás s mouchami, které od té chvíle můžete řídit.

Ze všech školáků, kteří prošli u Ebažgů školením »topologie«, byla Jitka nejcitlivější. I Ebažgové si ji pochvalovali…

A to ještě není všemu konec... (04.08.2020 07:52)


VlastimilČech: pane Q-1904072. ty fraktály asi nebudou tak docela "optický klam", když se jimi dá procestovat k moři... Ale co s tou řekou? řeka teče dolů, gravitace si poroučet nedá! (05.08.2020 10:44)


SW: V tom případě doporučuji aspoň podívat se do Wikipedie na hesla "Topologie", "Topologické prostory", "Hilbertův prostor", případně ještě "Besselova funkce" (cylindrická varianta popisuje rozložení neutronů v reaktoru s válcovou aktivní zónou) a "Integrální transformace". Hezké příklady najdete i pod hesly "Vlnková transformace" a "Vlnky Daubechies" a "Prostorová analýza", kde se setkáte i s Mandelbrotovým pojmem "fraktální charakter pobřeží" a další chuťovky... Zkrátka se ukazuje, že jakýkoliv zjednodušující popis vede k lokalizačním klamům. (05.08.2020 13:59)


6. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Závodí

Kniha

02.08.2020 v 09:44 id: 1335838

skvělé! taková ušně-mozková operace možná ani tuze nebolí...


SW: Vlastně... díky za námět! (03.08.2020 10:19)


7. Jméno: jirkacbx

 

Info: cestář z°vesnice

Téma: Závodí

Kniha

01.08.2020 v 23:54 id: 1335836

Pane jo,dobře to pokračuje Jestli si tohle přečtou blbouni z armády,jedno kterákoliv a NĚJAK by se jim hmyz podařilo ochočit,byl by to slušnej průser.

Ještě že cokoliv "přes mozek" správně a potřebně nefunguje.

Nebo se mýlím?


: Doufejme že se nemýlíte. Maká se na tom, maká, snaživě. Nanoboti, implantáty, přímé ovládání techniky mozkem ... bohužel, vojáci už ty nápady pochopili. Jak jsou doopravdy daleko z pochopitelných důvodů nevíme. I dron byl pár let dozadu jenom scifi. (04.08.2020 11:30)


SW: Nevím, odkud mám tento obrázek super-dronu, ale už je to tady! (kliknutím si obrázek zvětšete - zajímavé!) (04.08.2020 13:04)


8. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Železniční-přejezdy

Kniha

31.07.2020 v 08:54 id: 1335833

Napadají mne jediné důvody, proč se úřady brání zavedení těch ruských bloků:

- licence, nebo patentové poplatky

- v případě poruchy (třeba i sabotáží) se úsek stane neprůjezdným i pro bezpečnostní a záchranné jednotky. Prý se dá nějak ošidit zabezpečovací zařízení železnice tak, že se jakoby objeví na trati vlak. (Snad zkratováním kabelů, nebo jejich přerušením? nevím) Takže ruská závora zareaguje a kromě chaosu na železnici, zašpuntuju i silnici. Naši spoluobčané se ostatně ve vyvolání železničních problémů osvědčili... Prostě naše závory jsou jenom výstražné, dají se - v nouzi nejvyšší- přelomit a třeba i nadzvednout. Na ty ruské musí být jiný kalibr. btw.: kdo nikdy nestál třeba deset minut před klinkajícími a spuštěnými závorami - a vlak nikde?


SW: V nouzi se dá zašlápnout vztyčená deska vahou jednoho - nejlépe uniformovaného! - muže (který ale musí vědět, co dělá!). Nahoru ji totiž zvedá "jen" pružina. K odjezdu auta "zavřeného" na kolejích není třeba ani to, auto si to zamáčkne samo. Z vnitřní strany se na to najet dá, z vnější ne.

Skutečná příčina je v Evrosojuzu: zařízení pochází z Ruska! (Viz vyjádření Správy železnic- klikěte si na zvětšení!).

Takže kvůli "ochraně" silničních pirátů, kteří by mohli železnici žalovat za to, že si (sami!) poškodili auťáček, necháme dál zabíjet lidi po desítkách (průměr = 38 každoročně).

Vivat byrokracie!

Napadne Vás ještě, kdo by to mohl rozseknout? Neměl bych to poslat prezidentovi? Nebo ombudsmanovi? Ale z těch by si beztak dělali jen šoufky. (31.07.2020 12:28)


VlastimilČech: V tom případě je to jasné. Zranění holoty, která cestuje vlakem, který třeba nouzově brzdí, nebo i vykolejí, zmrzačení solviňáka strojvedoucího, to madam Dvořákovou (mimochodem s velkolepým podpisem) NEZAJÍMÁ!

Důležitý je ten nadutý kravaťák či bambula v limuzíně.

--------------

vysvětlivka: Můj syn rozdělil chlapy na -solviňáky, lopaťáky, vidláky a kravaťáky... chybí trefné názvy pro parasity všech druhů (01.08.2020 09:26)


9. Jméno: Q-200730114

 

 

Téma: Železniční-přejezdy

Kniha

30.07.2020 v 11:51 id: 1335830

Pošlete to na sždc, drážní inspekci, drážní úřad. Třeba to tam někoho zaujme. Aspoň na jednom z těch míst by mohl být někdo komu na bezpečnosti záleží


SW: Díky za námět. Na SŽDC jsem to poslal. Drážní inspekce nic takového neřeší, řeší pouze skutečné mimořádné události, nic jiného je nezajímá. A drážní úřad nemá vůbec zájem o jakékoliv podněty ke zlepšení čehokoliv. Ale snad si to na SŽDC někdo přečte... (30.07.2020 17:27)


SW: Odpověď od SŽDC viz přílepek k ID=1335833 - tomu říkám vrchol arogance! Abychom "chránili" silniční piráty, necháme dál zabíjet lidi. Ale co, beztak je to "jen" z Ruska... (31.07.2020 12:36)


10. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

Téma: Závodí

Kniha

30.07.2020 v 06:21 id: 1335829

Tak tohle je přesně to, proč mám tak rád SF!

Vezme se nějaká věc- třeba ty řiditelné bakterie, a pak se zkoumá a uvažuje, co by, kdyby... Povídka není o bakteriích, ale o lidech. Pan Semerád píše tak, že si to dovedu velmi často až příliš dobře představit... někdy, jako bych tam byl... Možná z toho můj (nemístný?) soucit. Omlouvám se.


SW: Ten soucit... Tak si představte, že budete muset klečet před našimi Cikány a omlouvat se jim za policejní brutalitu, za to, jak strašně dřív od nás Čechů trpěli (ona to vlastně není pravda, Germáni české Cikány fakticky zlikvidovali a ti dnešní jsou ze Slovenska), oni budou přitom beztrestně zapalovat auta a rabovat obchody... ještě budete mít s nimi soucit? Chudinky, jak strašně trpí jejich soukmenovci v českých věznicích, kde jich je v poměru k Čechům neúměrně mnoho... Kontrolní otázka: kolik jich je tam čistě politických? A ten vyhlazovací tábor v Letech! Vlastně nebyl vyhlazovací, ale pracovní, kníže Schwarzenberg si u Němců objednal nějaké pracovní síly na zpracování polomů, tak mu je Němci poslali, jenže právě ti, co tam pracovali, byli paradoxně uchránění před Oswietimí...

Běloši, prchající z Jižní Afriky a z Rhodesie (nyní Zimbabwe) šíří takový vtip: Jaký je rozdíl mezi turistou a rasistou? Odpověď: Turistům chybí týden pobytu mezi černochy.

Přidávám obrázek: Kriminálník, recidivista a násilník - se svatozáří a andělskými křídly... není to tak trochu fraška? Ne "tak trochu" - je to moc výpravná fraška! (30.07.2020 11:02)


VlastimilČech: Pane Semeráde, že bych klekal před někým si ovšem dovedu dost dobře představit. To mne nemusí nikdo nutit. Stačí zavelet! Je to přece jedna ze střeleckých posic! Posice klečícího střelce je přece jenom stabilnější, než trefovat ve stoje. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti! A my, starší kluci, to máme nacvičeno. Takže jaképak copak!


Na druhé straně, z tlupy pokaděných, až do bezvědomí pčíkajících, ze svědění vysvlečených a jak banda opic se do krve drápajících jelimanů nikdo hrdiny neudělá. Antonín, topič elektrárenský, ten byl oslepený hrdina. Ale Posraný Tonda? To je jenom zdrápaný budižkničemu... ten se příkladem k následování zaručeně nestane!


Ovšem chápu, pomsta je pomsta.... (30.07.2020 14:00)


SW: Asi se nechápeme. Jakápak pomsta? Jemu se přece nic nedělo, za co by se měl mstít? Prostě zaskočil za zkorumpované lemply, kteří nekonali jak měli. Míním tím policisty, zkorumpované odzdola až nahoru politickou korektností, která jim brání zasahovat proti grázlům. Nic víc. (Viz obrázek: Policajti kajícně klečí - zloději klidně kradou!) Lidi by neměli brát spravedlnost do svých rukou, ale to platí jen tam, kde spravedlnost zodpovědně brání ti, kdo jsou k tomu přímo určení: policie a soudy. To už leckde vůbec nefunguje a mnohde jen zčásti. Jenže taková částečná spravedlnost (jen pro někoho) = žádná spravedlnost. (30.07.2020 17:36)


VlastimilČech: Jenže taková částečná spravedlnost (jen pro někoho) = žádná spravedlnost.

Bezvýhradný souhlas! (30.07.2020 18:51)



Komentáře

Začátek


Přílepky dnes: Závodí včera:

08.03.2020 22:25