Bez COOKIEs je omezený přístup!

Soud připravil zpěváka Ortela o cenu Karla Kryla

Novinky.cz, Jan Švábek, Právo

Zpět Obsah Dále

Lídr skupiny Ortel Tomáš Ortel (rodným jménem Hnídek) v úterý definitivně přišel o cenu, kterou mu loni v Praze na Letné udělil spolek Lidé lidem. Pojmenoval ji totiž po písničkáři Karlu Krylovi, na což podle Krajského soudu v Plzni neměl právo, protože neměl souhlas pozůstalých3.

Úterní verdikt krajského soudu, který v odvolacím řízení potvrdil dřívější rozhodnutí okresního soudu, je do značné míry přelomový. Případy, ve kterých bylo neprávem užito Krylovo jméno, totiž vždy vyřešila předžalobní výzva. Až tentokrát spor dospěl k soudu.

„Odvolání žalovaného není důvodné,“ sdělil soudce Lubomír Fiala. Spolek, který zřejmě podá dovolání, musí navíc protistraně zaplatit náklady na soudní řízení.

Spolek: „Ortel je disident. Jako Kryl.“

Spolek Lidé lidem předal Ortelovi Zlatou cenu odkazu Karla Kryla loni v květnu na Letné, kde Ortel koncertoval. Kromě Kryla s kytarou na ní byl vyobrazen i Pražský hrad.

„Cena měla oslavit památku Karla Kryla. Byl to disident, což se dá říct i o Tomáši Ortelovi. Oba šli proti establishmentu,“ uvedl zástupce žalovaného spolku Oldřich Lukáš.

Odvolací soud ale potvrdil loňské rozhodnutí Okresního soudu Plzeň-město. Ten dal za pravdu vdově po Karlu Krylovi Marii Magdaleně Krylové a jejímu advokátovi, kteří spolek zažalovali. Nelíbilo se jim, že je Krylovo jméno zneužíváno k politické agitaci.

(Takže tu máme opět politickou cenzuru. Kryla cenzurovali komunisté, dnes se k jejich partaji přidala i jeho bejvalka.) 

Podle pražského advokáta Tomáše Bejčka, který Krylovou u soudu zastupuje, spolek zneužil jméno a osobnost Karla Kryla a zneuctil jeho památku, vážnost, čest a důstojnost.

Oženil se na Hitlerovy narozeniny v sídle SS, ale rasista prý není, poznamenává pan Švábek.  

Nechci být jedovatý, ale dávat tohle dohromady může jedině schizofrenik... 

Bejček navíc poukazoval na Ortelovu minulost. „Byl účasten ve skupině Conflict 88, která je vyloženě neonacistická,“ uvedl Bejček. Texty skupiny jsou označovány za antisemitské a rasistické. Dvě osmičky v názvu kapely pak odkazují na nacistický pozdrav Heil Hitler.

Lukáš u soudu odmítl, že by Ortelova tvorba byla xenofobní a rasistická. Představitelé spolku jsou přesvědčeni, že Kryl je známou osobností, jejíž tvorba je kulturním bohatstvím země. „Duchovní odkaz je záležitostí celého národa,“ podotkl Lukáš.

Tomáš Ortel, rodným jménem Tomáš Hnídek, se narodil v Plzni. Za poslední tři roky získal dva bronzové a jednoho stříbrného slavíka v kategorii Zpěvák. Letos v dubnu se oženil na zámku Zbiroh na Rokycansku. Svatba se konala v den výročí narození Adolfa Hitlera, navíc v místě, kde za druhé světové války sídlilo velitelství SS.

(Neopomněl vypíchnout pan Švábek.) 


Přidávám značnou část z diskuse na Novinkách.cz. Názory pro i proti, včetně souhlasu i nesouhlasu ostatních, vyberte si:

Jaroslav Strnad, České Budějovice

Souhlasím / Nesouhlasím (+24 / -2)

My tady ale nějakého Kryla už zase naléhavě potřebujeme!Nemusí to být zrovna Ortel, ale někdo, kdo tu prospěchářskou a zmatečnou současnost chytře pojmenuje. Karel Kryl byl noční můrou i černým svědomím minulých vládců a díky za něj!Pravda, kterou v sdci cítí většina národa a zatím se k ní bojí z různých, dnes tedy »demokratických« důvodů přihlásit, má znít nahlas. Ať se vrchnost třeba potento a uvědomí si, že má vládnout pro občany, když už nadstandardně žije z jejich peněz. Lidé si přece nechodí volit novodobou šlechtu, ale i příštím generacím odpovědné správce své země.

Pavel Melčák, Štramberk (+8 / -31)

Lidi, to vážně nerozumíte psanému textu? Copak někdo zakazuje Ortelovi zpívat?

Ne, jen soud zakázal lidem, kteří si přisvojili (rozuměj ukradli) jméno Karla Kryla, aby zviditelnili svoji nicotnou cenu, aby toto jméno bez souhlasu Krylových dědiců používali.

Ortel ať si ty svoje nacistické popěvky vykřikuje klidně dál, svoje publikum si očividně najde...:(

Svatomír Novák, Kroměříž (+15 / -1)

Karel Kryl nemá ani po smrti klid. Komunisti mu nemohli přijít na jméno. Po hadráku,když se vrátil domů a viděl jak ten Havlův marast zamořil celou republiku, se raději otočil a vrátil se do Německa. Karel Kryl vždy pevně stál za svými názory a nikdy nebyl vlez někam. Karle ještě jednou díky za tvoje krásné texty.Čest tvojí památce.

Pavel Kubeš, Lichkov (+43 / -10)

Karel Kryl by byl pravděpodobně sympatizant pana Hnídka a skupiny Ortel.

Matyáš Houska, Jirkov (+5 / -39)

Jedním slovem nacek. Ale že by zrovna vypadal na typického Čecha, to teda nevím.

Miroslav Karlik, Hulin (+12 / -80)

Chce se mi zvracet z ceskeho naroda. Za prezidenta zvoli alkoholika trpiciho stareckou demenci, volby vyhraje podvodnik a Estebak a slavika rasista a jeste mu daji cenu s jmenem Karla Kryla (chudak se musi otacet v hrobe) Jsem zvedavej jakych zvracenosti se v teto zemi jeste doziju.

(To bylo asi nejpříkřejší odsouzení Václava Havla v této diskusi!) 

Vladimír Jelínek, Zábřeh (+32 / -6)

Kdo chce slyšet ORTEL tak jedině na SVOBODNÉM RÁDIU !!

Dana Vítková, Brno (+50 / -2)

Kdyby tu cenu dostal „umělec“ Banga za své duchaplné texty, které by se měly vysílat až po 10té hodině večer, tak by mu ji určitě neodebrali...!

Pavel Kubeš, Lichkov (+42 / -3)

Radek Banga dostal cenu Františka Kriegla za statečný hvízdot a odchod ze sálu při udělování Zlatého slavíka skupině Ortel. Tuto cenu převzal 31.května, což je den, kdy v Praze roku 1950 začal zinscenovaný politický proces s Miladou Horákovou a dalšími osobami. Lze polemizovat, zda Banga není sympatizant JUDr. Urválka, když si vybral právě tento den. Dále je nutno prošetřit, zda nešlo o zneužití jména statečného politika Kriegla.

Tomáš Zeman, Strašice (+10 / -41)

Přirovnávat Karla Kryla k Ortelovi je hnus. Kryl se musí v hrobě obracet, když tohle slyší :-(

Václav Jůn, Prachatice (+40 / -6)

Ortel zpívá písničky které vystihují dobu,stejně tak jako je zpíval Karel Kryl proti Rusům a byl pronásledovaný. Spirála vývoje jenom pokračuje!

Pavel Buřil, Slatiňany (+36 / -2)

Ve jménu lásky a humanity, vedou nás do nové totality.

Peter Balog, Praha (+9 / -32)

„Cena měla oslavit památku Karla Kryla.“

Tomu se říká medvědí služba. Krylovo jméno udělením této anticeny Hnídkovi pouze dehonestovali. Díkybohu, že soud Krylovo jméno tímto rozsudkem očistil.

Karel Drlík, Kopřivnice (+21 / -3)

Marlén je prostě chamtivka, chce jen prachy. I k vůli ní se písničky Karla Kryla hrají tak málo. Kdyby mohla, nasadila by tučné autorské poplatky i trempům, kteří u ohníčku hrají Bratříčka. Na Krylonocích na Skalkách v Novém Jičíně osobně dohlížela, hlavně aby jí to sypalo. Po třech ročnících Krylonoce skončily, nedaly se ufinancovat. Mohla za to nenažraná Marlén.

27.6.2018 bude před budovou Českého rozhlasu v Ostravě odhalena socha K.Kryla, předpokládám že se Marlén postará, aby se Karlovy písně nezpívaly. Slabou náhradou bude bratr Jan, smí ale zpívat jen svoje songy. Novodobá totalita se jmenuje Marlén.

Antonín Bártek, Ostrava (+30 / -7)

Soudy už nemají roupama co dělat?

Vladimir Pokora, Brno (+58 / -4)

Kdyby Karel Kryl dnes žil a zpíval, tak by byl nenáviděn sluníčkama ještě víc než Ortel. To si raději ani nepředstavujte, co by dnes K. Kryl zpíval o papaláších EU a jejich multikulti :-)

Petr Trefies, Slavětín (+30 / -5)

Kryl se musí v hrobě obracet, když vidí ty špinavé soudy, jak se zabývají jeho jménem.

Dagmar Kučerová, Ivančice (+24 / -6)

T. Ortel je tak nad věcí, že je mu to určitě jedno :-)))

Jarda Matějka, Jihlava (+36 / -2)

A cenu dostane místo Ortela Radek Banga za jeho přínos české hudbě a jeho výchovný aspekt, které jeho texty mají. :-)

Kveta Huskova, Praha (+53 / -2)

Kryl by byl teď hlavně znechucen, jakým směrem jsme se vydali po revoluci. Nebo spíš, jakým směrem jsme našimi politiky vedeni.

Aleš Hrubý, Čáslav (+1 / -32)

Jeeezis nacek se zrovna trefil do data, kdy se narodil jeho vzor Adolf. To byla urcite jen nahoda ...

Vladimír Wohlrath, Praha (+46 / -7)

Každý den se někdo narodí a pokud mu k tomu v dospělosti přifaříte dle data narození nějakého diktátora, tak to aby se dle momentální nálady vládnoucího spolku státu bál chodit i po ulici. Za bolševiků jsem poslouchal Kryla, za vlády nynější Plutokracie zase poslouchám Ortela. Krylovi Havel ani nepřišel na pohřeb. Zádušní mše, již v bazilice svaté Markéty sloužil arciopat Anastáz Opasek, se zúčastnila řada osobností, mezi nimiž prezident Havel chyběl. Za sebe poslal šéfa vnitřní sekce prezidentské kanceláře Ivana Medka.

Petr Pohoda, Velký Týnec (+77 / -21)

Bez ohledu na nějaké soudce je Ortel novodobým Krylem. Texty má ostré a pravdivé.

Martin Virt, Praha (+37 / -7)

To má být seriózní argument, že se svatba konala v místě, kde bylo za protektorátu nějaké velitelství SS? Na každé radnici, úřadu, četnické stanici či většině zámků atd. sídlil nějaký úřad, který byl více či méně spojen s tehdejším režimem (a později s komunistickým režimem a později s kapitalistickým režimem). A kdybyste vzali jakékoliv datum z kalendáře, tak najdete výročí narození či úmrtí nějaké osoby spojené s 2. sv. válkou, nějaké bitvy nebo události tohoto období.

Luboš Hartman, Opočno (+63 / -2)

Kdyby Karel Kryl žil, jistě by nemlčel a byl by mocipánům sřídajícím se u koryt od zlodějského převratu nepohodlnější než soudruhům. Ostatně už krátce po něm složil kritický song. Jeho jméno vždy bylo, je a bude symbolem kritiky lumpáren mocných. Symbolem odboje proti pošlapávání svobody a zotročování. Byl to slušný a férový člověk, který nechtěl mít se zlodějinami po převratu nic společného.

Jan Havlíček, Brno (+63 / -12)

Ortel se bez ceny jistě obejde. Hlavně se nesmí nechat znechutit všudypřítomnými demokraty a měl by dál vymýšlet dobré texty.

Josef Beran, Zbuch (+71 / -2)

Hlavně že Pražská kavárna tleskala Bangovi! Hnus! A patriotovi odebírají ceny, další hnus!!! Kdo o tom rozhoduje? A taky o tom, ze se Ortel nesmí pouštět v radiu. Jak za bolševika.

Andrea Bondyszová, Javorník (+48 / -3)

O cenu nepřišel. Cena přišla o název.

(Podepisuji!) 

Anna Bangová, Praha (+3 / -58)

Štolcarová, starejte se o svou bandu, kam určitě patříte a R.Bangu nechte na pokoji! Ten s váma nemá a nechce mít nic společnýho! Pro vás je lepší každej rasista že?

(I příbuzenstvo pana Bangy se ozvalo...:-)) 

Jaromír Praus, Doudleby and Orlicí (+82 / -3)

Karel Kryl – Veličenstvo kat :

Byl hrozný tento stát

když musel jsi se dívat

jak zakázali psát

a zakázali zpívat

a bylo jim to málo

Poručili dětem

modlit se jak si přálo

veličenstvo Kat

modlit se jak si přálo

veličenstvo Kat ....

JAK VÝSTIŽNÉ !!!

Eliška Štolcarová, Mohelnice (+40 / -6)

Dobrá. Narození a úmrtí si nikdo nevybírá, datum svatby ano (jak tu jeden rozhořčeně píše),... ale proč ho tedy státní úředník v ten den oddal? Neměl by být den narození Hitlera vyhlášen za nultý den a nebude se úřadovat, prodávat alkohol, nikdo se v ten den nebude smět zasmát... když připadne na neděli, tak se nebudou podávat nedělní obědy...

Dana Šrajbrová, Staňkovice (+74 / -10)

To je nemožné co dnes zpívá Ortel, jsou opravdivé a krásné písně a hlavně Ortel není žádný nácek, je jen vlastenec...

Hnus dnešní doby nálepkovat a pronásledovat lidi, kteří zpívají pravdu, tak jako pan Kryl byl kdysi, dnes je pro mladé příkladem Ortel a soudy dnes uznává kdo???? Kdo dnes věří ve spravedlnost???

Tunely, podvody a krádeže lidských duší , manipulace a mediální masáž, hledání nepřítele, tam, kde není!!!

Jiří Matašeje, Zruč (+56 / -6)

Cena, vázaná na souhlas pozůstalých, je výsměch! Buď to cena je, nebo je to soukromé ocenění, a to potom nemá smysl dávat! Nebo že by pozůstalí po A.Nobelovi taky dávali souhlas, komu smí být udělena cena? Komedie...!

Štefan Görner, Chudenice (+39 / -3)

Pan Kačírek se nám tu hezky vysypal, jen co je pravda. Nechcete takové, co se vám nelíbí, posílat do uranových dolů, nebo kamenolomu u Janovic? Ještě že o tom, kdo veřejně vystupuje nerozhodujete vy a vám podobní!

Miloslav Podhorský, Český Krumlov (+52 / -11)

Mnohé dnešní »demokratické politické špičky« byly kdysi normalizačními komunisty, agenty StB a přitom se díky skartaci svazků StB dodnes vyhřívají na slunci, zastávají významné státní či podnikatelské funkce a všem se nám smějí do obličejů.

Plivejme tedy na Tomáše Ortela, to jim vyhovuje.

Bože, co my jsme za vemena...

Pavel Tašek, Žacléř (+48 / -4)

A což mu takhle dát cenu Radka Bangy ???

Josef Klimeš, Brno (+32 / -7)

Vše je o politice a penězích z ní vydobytelné, které cítí pan advokát... Nic se dodnes od Kryla nezměnilo, jen se to jinak nazývá. Jsem sice už taky stařec, kdysi hrající ve skupině Saturn, taky jsme občas hráli »různě«... ale ta »mešita« má vnitřní etos... a to se asi nemělo stát...

David Zděnek, Tábor (+20 / -56)

Vladimír Wohlrath, Praha (+19 / 0)

...svatba se konala v den výročí narození Adolfa Hitlera, navíc v místě, kde za druhé světové války sídlilo velitelství SS...

Mimochodem jsem se narodil 20 dubna jako Adolf Hitler Tak to jsem také esesák?

Nebojte, esesák určitě nejste. Podle způsobu uvažování budete toliko pitomec ;)

(Nálepkovač, který umí jen urážet?) 

Martin Horák, Zlatníky (+12 / -70)

Jak může takový pablb jako je Hnídek dostat cenu Karla Kryla? Kryl je symbolem odvahy, spravedlnosti, vlastenectví. Hnídek (Ortel) je symbolem hlouposti, nenávisti a falešného vlastenectví – spíš je to nácek, o kterém nepochybuji, že kdyby žil v době 2. sv. války, byl členem Vlajky. Toto říkám jako člověk, který není příznivcem migrace ani hlupáků v čele EU. Ti co Hnídkovi tuto cenu předali by si zasloužili pár facek.

Taky názor... 

Miroslav Dobeš, Vacenovice (+12 / -53)

Tak náckem se mu býti zachtělo... No co s ním? Počkat do ledna a poslat ho ke Stalingradu vykopat zákopy a lehnout si tam navždy vedle jeho vzorů.

Jaroslav Hruza, Předín (+57 / -7)

V Německu lidem zabavují počítače, na kterých jsou údajně rasistické a protiislamistické názory publikované na internetu.

Taky svoboda slova že:-)

Šimon Murys, Havířov (+18 / -77)

Raději kavárník (už jen protože kávu mám rád) než tupé ho*ádko boží tedy »vlastenec« co volí »vlastenecké« SPD a poslouchá Ortel.

Jistě, kdo se mnou nesouhlasí, je hovádko boží... 

Aleš Hadinec, Liberec (+94 / -16)

Nejvíce jeho kritiků je z řad lidí, kteří jeho písně nikdy neslyšeli, jen se nechali zblbnout cílenou propagandou, která míří na vlastence a odpůrce EU a jeho migračních kvót. S Krylem má hodně společného!

Jaromír Praus, Doudleby and Orlicí (+61 / -13)

Jiří Kačírek, Praha (+6 / -52)

S rozhodnutím soudu nelze než souhlasit. Takovíto lidé by vůbec neměli mít právo veřejně vystupovat...

--------------------------------------------------------

Kačírku, jsi zcela jistě příznivec »demokratického bloku«.

Díky takovým, jako ty, Kačírku, »DEMOKRACIE JEN ROZKVÉTÁ...«

Holt to máte dobře zmáknutý, líp než bolševik!!!

Lubomír Čech, Kolín (+78 / -10)

Po Krylovi už raději nic nejmenujte. Jeho vdova by mohla zjistit, že ve škole, kam jste chodili, bylo za války velitelství Hitlerjugend a hned máte oplétačky!

Jan Kyanka, Kopřivnice (+92 / -12)

Za komunistů dělaly hudební skupiny přehrávky a páni cenzoři z KSČ určovali, co se smí hrát a co ne. Dnes to dělají soudy.

Martin Pokoš, Praha (+5 / -40)

Jak někdo tady může srovnávat datum narození a nebo datum úmrtí s datem svatby??? Přece narození a úmrtí si člověk nevybere, pokud není sebevrah. Ale datum svatby si vždy lidi vybírají!!! Jste opravdu tak hloupý, nebo to jenom ze sebe děláte!! Tím nekritizuji a ani nechci obhajovat pana Ortela – Hnídka. Českou hudební scénu vůbec neposlouchám.

Tomáš Ryšavý, Třemošnice (+13 / -53)

Kateřina Baboráková, Praha 12 (0 / 0)

Ano, pane Ryšavý, Ortel není disident, ale není ani rasista! Je to vlastenec, a to se dneska leckomu nehodí do krámu...

---------------

Vlastenec možná je, otázka zní, čí vlastenec vlastně je? Dle odkazů na třetí říší a neustálého nošení německého válečného kříže se pokusím hádat. :-D Dle mého je v pořádku, že se tato fascinace totalitním režimem nehodí lidem do krámu a že jim to vadí. Podobným lidem bych připomněl, že třetí říše měla svoji vlastní variantu konečného řešení slovanské otázky.

David Zděnek, Tábor (+20 / -68)

Zaplaťpámbu. To je dobrá zpráva.

K Hnídkovi jen tolik: jednou nácek, vždycky nácek!

Karel Kryl byl, na rozdíl od něj, muzikant a vlastenec.

Roman Kadlec, Šaratice (+16 / -61)

- spolek zneužil jméno a osobnost Karla Kryla a zneuctil jeho památku, vážnost, čest a důstojnost. -

To je přesné a mluví to za vše. Špatní lidé, bez kapky inteligence, empatie a velkého (a dobrého že) srdce jako Ortel a jemu podobní by neměli byt spojovaní s osobností jakou byl Kryl. Ten spolek lidé lidem bude taky myslím slušná banda...

Iva Engelová, Žatec (+115 / -12)

Karlovi Krylovi by to nevadilo. Tomu vadily daleko jiné věci na politické scéně za vlády Václava Havla.

Vladimír Wohlrath, Praha (+94 / -8)

z novinek:Tomáš Ortel, rodným jménem Tomáš Hnídek, se narodil v Plzni. Za poslední tři roky získal dva bronzové a jednoho stříbrného slavíka v kategorii Zpěvák. Letos v dubnu se oženil na zámku Zbiroh na Rokycansku. Svatba se konala v den výročí narození Adolfa Hitlera, navíc v místě, kde za druhé světové války sídlilo velitelství SS.

Mimochodem jsem se narodil 20 dubna jako Adolf Hitler Tak to jsem také esesák?

Josef Roček, Ledeč nad Sázavou (+83 / -13)

Zlatí komunisti,totalita je tu.

Vladimír Šebesta, Praha (+103 / -10)

Jsem vetchý stařec, ale tato ubohost mne dojímá. Opravdu jsme udavači a stěžovatelé? Nevím, co se komu nelíbilo? Zpívá o pravdě. Smutné, já myslím, že vadí něco jiného, takže svoboda je zde úplně v zadní partii...

Jana Doležálková, Hlinsko (+109 / -13)

Až tolik toho o Ortelovi nevím, ale líbí se mi jeho písničky, které hodně vypovídají o tom, co se děje, co nás v budoucnu čeká... Zpívá jen pravdu..

Roman Šafář, Vyškov (+114 / -9)

Bratránek se narodil taky na Hitlerovy narozeniny... rasista jeden... :)

Eliška Štolcarová, Mohelnice (+134 / -14)

Je to všechno divné... Kryl se nejspíš obrací v hrobě (taky nazval Havla pravým jménem a ve zlém se s ním rozešel). A nyní jeho vdova se soudí? Je Němka, nežije tu, takže ji asi někdo popichuje. Ortel dostal cenu za svojí tvorbu, soud mu ji odebral a při tom soudí jeho soukromí, datum jeho svatby? Co mají dělat ti, kteří se narodili v den narození Hitlera, nebo dělají zkoušky, nebo si dovolili v ten den zemřít? Tak si cenami odekorujte Banga a dejte si ho za rámeček...

Kateřina Baboráková, Praha 12 (+140 / -15)

Ano, pane Ryšavý, Ortel není disident, ale není ani rasista! Je to vlastenec, a to se dneska leckomu nehodí do krámu...

Eduard Zeman, Fryšták (+116 / -7)

Zlatého slavíka ale Ortelu letos nikdo nevezme!! Snad jedině že by tuto událost zrušili!

Tomáš Ryšavý, Třemošnice (+29 / -118)

Ortel není žádný disident. Naopak se naladil na protiimigrační vlnu politiků, kdy využívá strach a naopak jde s proudem, nikoli proti. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že ve své předchozí činnosti zpíval protižidovské písně, tak se nyní musí obracet pan Kryl v hrobě.

Daniela Krátká, Praha (+180 / -15)

Pane Kačírek, slyšel jste písně Ortela a kavárnického Bangy? Myslím, že vůbec, jen papouškujete, co jste někde slyšel. Ortel zpívá pravdu a i jeho písně jsou slušné a melodické na rozdíl od sprosťáren Bangy. Pusťte si je a uvidíte sám.

Josef Galeta, Znojmo (+151 / -10)

Svobodu slova je potřeba potlačit za každou cenu.

Jiří Kačírek, Praha (+29 / -192)

S rozhodnutím soudu nelze než souhlasit. Takovíto lidé by vůbec neměli mít právo veřejně vystupovat...

(Toto byl první příspěvek, který se u článku objevil tak brzy, že se vnucuje podezření, že byl domluvený...) 

 


------------------------ Poznámky:

  3 (Pozn.: prakticky jediné: Magdaleny Brousert-Krylové.)

Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od VlastimilČech: 25/10 v 20:59 na téma: Noel : Velmi překvapivé, ale DOBRÉ! Vynikající!;

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=Soud-připravil

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

26.10.2020  id: 1336024

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 370 e-mailu 26.10.2020 00:00 :

Kapitola 16 dodána k "Noel". 25.10.2020 1141

Změněn Noel 25.10.2020 1141

Kapitola 50 dodána k "Závodí". 25.10.2020 1427

Změněn Závodí 25.10.2020 1427--2327   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)


3. Jméno: VlastimilČech

 

Info: veterán

22.06.2018 v 08:14 id: 1294263

Ženil jsem se taky 20.dubna. Dokonce ve městě, které za války patřilo k Říši a v budově, kterou používala tehdejší (i dnešní) státní správa. Smím se jmenovat "Vlastimil Čech"?

Některým lidem docela hrabe.


SW: V budově naší fakulty (původně patřila Karlově univerzitě) sídlilo za války Gestapo. Pozor! Tak se dělo na VŠECH vysokých školách, neboť Němci v Čechách VŠECHNY vysoké školy zavřeli a zabavili - "VŠE PRO BLAHO ŘÍŠE!". Znamená to snad, že jsou všichni dnešní vysokoškoláci příznivci Hitlera? Blbost na entou! Jenže kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde a ani toho psa dlouho nehledá. Ale kdybychom takové pitomečky šilhavé neodhalovali, ještě by si mysleli, kdovíjak moudře píší a jak jim to lidi žerou. Houbeles! Až kočička vejce snese a rozkvetou hrábě! (22.06.2018 13:37)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky včera: Závodí

08.03.2020 22:25