Bez COOKIEs je omezený přístup!

O Babišovu synovi

JUDr Klára Samková

Zpět Obsah Dále

Předmět: Judr.Samková glosa o Babišovi i o jeho synovi (narkomanovi).

Než budeš odsuzovat Andreje Babiše, přečti si tento článek JUDr. Samkové! Je to trochu jiný pohled, než který se předkládá veřejnosti.

1. Žádný »StBák« nebyl, pouze jako každý jiný pracovník PZO v Bratislavě dostával před odjezdem na služební cestu do »kapitalistické ciziny« úkoly od StB, které se týkaly obchodních informací.

2. Nedělám si iluzi, že veškerý majetek nabyl poctivě, ale nezúčastnil se privatizace státního majetku, to byla »parketa« ODS. Úvěry měl prokazatelně od německých bank.

3. Byl sympatizantem ODS a ta mu šla na ruku v jeho podnikání, takže současné výčitky od prof. Fialy, šéfa ODS, jsou víc než hloupé.

4. Dílka o dotačních podvodech Andreje Babiše z EK vykazují značné nesrovnalosti. Ministr Brabec je za svou osobu v parlamentu vyvrátil. Je zřejmé, že je to snůška blábolů od Pirátů nebo Transparency International.

5. Ani JUDr. Tomáš Sokol nevidí důvod k trestnímu stíhání Andreje Babiše.

6. Spíše v tom vidím zahraniční zájmy o odstranění AB, podobně jako RNDr. Petra Nečase. Jde totiž o investici století, asice o dostavbu jaderných bloků v Temelíně a Dukovanech. Ruský RosAtom s odběrem vyhořelého paliva versus americká Westinghouse, v současné době v dluzích a horší technologii, než má RosAtom, navíc s nutností vybudování miliardového úložiště jaderného odpadu. Nečas (plasmový fyzik) i A. Babiš (zdatný manažer a ekonom) mají na věc stejný názor. Dovedeš si zajisté představit, jak vyváděli šéfové Westinghouse a US Embassy v ČR začala jednat.

Antická tragédie Andreje Babiše.  

Mám takových spisů spoustu: úspěšní rodiče, kteří se věnovali podnikání, případně politice, případně obojímu. V práci od rána do rána... a taky mají děti... Děti, kterým dávají úplně všechno... a všechno funguje až do doby, kdy to zcela tragicky fungovat přestane. Příběh Andreje Babiše a jeho syna Andreje mladšího je klasickou osobní tragédií, kterých mi prošlo rukama, bohužel, snad stovky... Peníze a úspěch v podnikání jsou obvykle vykoupeny časem. Časem, který rodiče nemohou trávit se svými dětmi, obklopenými naprostým luxusem. Děti mohou dostat vše, na co si vzpomenou, ba i to, na co si nevzpomenou. Poměrně pravidelně, na co si vzpomenou, jsou drogy... protože to je fakt cool – a všechno ostatní už mají... (Druhá možnost, se kterou se u takovýchto dětí často setkávám je, že zcela zavrhnou svoje rodiče, navždy s nimi přeruší jakékoliv styky, občas si změní i jméno...)

Rozhovor s ruským opatrovníkem A.B. mladšího přesně popisuje zoufalství rodiče, jehož dítě propadlo drogám. Dotyčný rodič se snaží udělat naprosto cokoliv, aby to dítě zachránil. Zamezí mu přístup k drogám, najde někoho, kdo s dítkem bude 24/7 a bude na něj dohlížet, aby se k němu žádný dealer nedostal. Protože se děťátko nudí, je naprosto nutné je z terapeutických důvodů zaměstnat. Šup se synáčkem do Agrofertu, byť na zcela podřadné místo, které v podstatě není schopen ani vykonávat. V tatínkově miliardářské firmě dělá poslíčka, aby nějak utloukl čas. Nemám při ruce časovou osu (doufám, že nějaký investigativní novinář ji iniciativně a necinkle vyhotoví) ale je možné, že Čapí hnízdo bylo OPRAVDU dětí Andreje Babiše st. ...bylo hračkou, kterou se měly děti – nebo alespoň syn – za nenápadného ekonomického dohledu tatínkova holdingu bavit, aby měl i jinou náplň života než drogy. Ukáže se, že ale hračka nefunguje. Dítko nějaké ovečky na farmě zvířat nezajímají, lajna je lepší... Drogově závislý synátor je sice stále pod dohledem, leč nedaří se odříznout jej zcela od dealerů. Co naordinuje jakýkoliv – opravdu, jakýkoliv, kterýkoliv a každý – psychiatr drogově závislému dospělému dítku? Slyším to úplně v přímém přenosu, jak ošetřující lékařka říká Babišovi staršímu:

„Pane inženýre, chce to změnu prostředí. Nějaké místo, kde nikoho nezná, kde nezná především žádného dealera. Kde se nedomluví.“

(Protože – registrujte: opatrovník A.B. mladšího říká, že umí jenom rusky a v jinojazyčném prostředí by byl ztracen.) Jakými jazyky vládne A.B. mladší? S ohledem na jeho studia v zahraničí můžeme vsadit na angličtinu, pravděpodobná je němčina a možná i francouzština. Ruština? Ani náhodou... Nikde v Rusku se nedomluví! Což je v tomto případě mimořádné plus. Takže Krym. Cachtání v moři, relax... zkusíme další krok, pane inženýre, nějakou rodinu, rodinný život. Protože mladí muži totiž sociálně dozrávají až s vlastním otcovstvím – v mnoha kulturách je muž uznán dospělým až tehdy, když má sám dítě. (Na tomto místě je potřeba si uvědomit, že Andrej Babiš st. je nejenom Slovák, ale je to Slovák s kořeny z východního Slovenska a jeho jméno ukazuje na rusínský původ. Takže na svoje měřítka, jak moc pro vás je či není důležitá rodina, zapomeňte... zde je vše hodně posunuto k... můžete tomu říkat tradiční rodinné hodnoty). Nicméně zpět k našemu příběhu.

„Pane inženýre, chce to rodinný život, opatříme mu děvče.“

To je něco, čemu A.B. st. bytostně rozumí. Rodina nade vše... Protože tak strašně často neříká pravdu nebo mění své názory, nikdo by mu nevěřil, že zrovna tohle říká vážně. Náhodou jo. Říká to vážně a je to jedna ze stálic jeho života. Vždyť konec konců i do partaje vstoupil, protože to říkala jeho maminka, ne? Tak mu najdou děvče, s dítkem až do domu.

Špatná volba...

Krivoj Rog je doupě feťáků – a jak na potvoru to děvče pochází zrovna odtud. Oba »šťastní mladí lidé«, jinak »náš páreček«, pochopí svou šanci. A.B. ml. zjistí, že má cestu k lajně opět otevřenou. Děvčice zjistí, že má životní příležitost k sobě připoutat synátora vysokého politika a hlavně multimiliardáře, ještě navíc s pasem z Jevropejskej junije – a navíc svobodného. Promiňte, ale když uvidíte na zemi se povalující zlatou cihlu, tak ji přece neskopnete do kanálu, že... Adrejko má opět havaj solaj a jak uvádí jeho ošetřovatel (neboť to je to pravé slovo) »dává si vodní dýmku třeba dvakrát denně tři hodiny«. Tak schválně hádejte, co v té »vodní« dýmce asi je...

Pro připomenutí: jedním ze zásadních důvodů proti legalizaci marihuany je, že „rozjíždí“ schizofrenii v dospělém věku. Nedá se to předvídat a nedá se tomu zabránit.

Otec je zoufalý, že nevyšlo vůbec nic, jak syna ochránit a zachránit. Opatrovník je zoufalý, že má trčet – on, Rus, někde v díře na východní Ukrajině. Odjíždí. Na žádost otce znovu přijíždí. Kupodivu autem. Proč ne letadlem? Protože zkuste do letadla dostat úplně zfetovaného chlapa tak, aby jej nevyloučili z přepravy. A zkuste to udělat anonymně – to nejde. I kdyby papá vyslal soukromé letadlo, let je zaregistrován a pasažéři taky. Auto je anonymní. Jestli v příběhu A.B. ml. někde figuruje nějaký únos, tak to není únos na Krym, ale únos z Ukrajiny...

Domnívám se, že ošetřovatel nejel pro A.B. ml. sám. Není možné zároveň hlídat osobu zhulenou bůh ví čím pod obraz a zároveň řídit 2000 kilometrů. Možná s ním jela manželka s uspávačkou, možná někdo, kdo Andrejka jenom přidržoval. V každém případě jej vykládají v Blavě u maminky. Lékařky. Ta ví, co má dělat – a hlavně nemá jinou práci než Andrejka hlídat. Ve Švýcarsku. Bez dealerů. Doufejme... možná už je čistej, ale ta schizofrenie je nevratná. Je mi Andreje Babiše st. upřímně líto. Bolest rodiče, který přijde o dítě buď protože se dalo na drogy nebo protože jej zavrhlo, je nekonečná. Chápu jeho zoufalství otce a chápu jeho zoufalství politika, který ví, že když kápne božskou, tak jej jeho političtí protivníci rozsápou na kousky.

Tento příběh jsem vypsala proto, abych řekla všem, že kdo této kauzy zneužívají, jsou lidský odpad. Ať se každý podívá na své vlastní děti – a ať si přiznají, jestli mohou opravdu zaručit, že nedopadnou se svými dětmi jako Andrej Babiš starší se svým synem. Ten příběh má mnoho variant a o desítkách z nich mohu jako rozvodová advokátka vyprávět. Všechny jsou plné zoufalství a beznaděje. Chtěla bych také říci Andrejovi Babišovi, že za to, co se přihodilo jeho synovi, by se neměl stydět. I on sám je obětí generace 90. let, kdy se všichni vrhli na podnikání – a najednou zjistili, že se jim děti válí v příkopě zhulené... či hůře. Takových bylo! Čímž neumenšuji tragédii žádného z nich. Jen podotýkám, že není tak úplně pravda, co se píše v Anně Karenině, totiž, že »všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém.« Všechny rodiny s drogově závislými dětmi jsou totiž nešťastné úplně stejně. Disclosure vám uleví, pane premiére a vašemu synovi taky. Neštěstí a osobní tragédie není hanba. Je to jenom... neštěstí...

A na závěr doporučení voličům. Často se na sociálních sítích rozčilujete, že řada evropských politiků nemá děti. Mayová, Marcon, Junker, Angela Merkelová, první ministryně Skotska Nicola Sturgeonová. Když nemají sami děti – jak mohou vést národ? Tak tady máte premiéra, který děti má. Minimálně jedno z nich je výsostně průšvihové. Než na něj začnete kvůli tomu plivat, zamyslete se nad tím, jakému politikovi dáváte přednost: bezdětnému a tím pádem bez průšvihů, anebo s tomu s totálně průšvihovým dítětem, se kterým sice nesouhlasíte, politicky jej nesnášíte, prachy mu závidíte anebo z něj máte srandu – ale s tou jeho otcovskou bolestí se umíte ztotožnit? Tohle si rozmyslete, než odsoudíte. A nezapomeňte: v tomto bodu můžete dopadnout úplně stejně... jako premiér.

 Klára Samková

 


Zpět Obsah Dále

Errata:


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od jirkacbx: 28/10 v 21:19 na téma: Říše-ebažgů : To SW : Popis svatby pěkný.ALE nevysvětlovat,co už bylo dříve zmíněno.Tím myslím toxoplasmosu.   =*=   28.10 SW : Sorry, ale na začátku druhého dílu je nutné uvést do obrazu ty, kdo první díl nečetli. To je princip. ;

Domů
Statistiky

"Zamysli se!" (komentáře)

Téma=O-babišovu-synovi Hlasovali 2, celkem 10 hvězd, průměr=5.00.

Nahoru!
Knihy, úvahy

  

Nepřihlášení (roboti) nemohou přispívat!

2. Jméno: Robo-mailek

 

Info: hláška sama zmizí

Téma: Admin

29.10.2020  id: 1336032

Robotek Emailek hlásí: rozeslal jsem za Autobus 371 e-mailu 29.10.2020 00:00 :

Změněn Svět vedle 2 28.10.2020 1410--1823

Založen Říše Ebažgů 28.10.2020 1732

Anketa pro "Svět vedle 2" = 1.otázka 28.10.2020 1823

Vtip dodán 28.10.2020 1959

Změněn Drby 28.10.2020 2204-2208

Kapitola 15 dodána k "Drby". 28.10.2020 2208   (Příspěvek dnes v poledne zmizí!)Komentáře

Víc komentářů tu není.

Začátek


Přílepky včera: Závodí Svět-vedle-2 Říše-ebažgů

08.03.2020 22:25